Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Mytao Taoasis (recenze 7 BIO parfémů)

Mytao Taoasis (recenze BIO parfémů)
Mytao Taoasis (recenze 7 BIO parfémů)

Dostala jsem nabídku od Míši z krasnakazdyden.cz, jestli bych nechtěla ozkoušet nové parfémy MYTAO od značky Taoasis, které má od prázdnin nově v obchodě. Inu, proč ne. Značku jsem neznala, testování nových věcí (a ještě voňavých!) mě tuze baví. Tady nebylo nad čím váhat, to zajisté uznáte. Kývla jsem tedy na sadu vzorečků a jen tak nazdařbůh jsem si podle sympatií vybrala jeden parfém i v plném balení.

Mini set bio parfémů Mytao obsahoval celkem šest skleněných testovacích ampulek s vůněmi, které jsou stylově pojmenované podle čísel. Německy. Tedy Eins, Zwei, Drei, Vier, Fünf a Sieben. A poslední jmenovaný jsem vybrala i ve flakonku.

Přírodní BIO parfémy s tím nejpřísnějším certifikátem

Abych vám ale drobet přiblížila, copak že od výrobce vlastně čekat a kam ho pomyslně zařadit… Značka Taoasis si zakládá na tom, že veškeré její produkty mají vysokou kvalitu, jsou 100% přírodní a používané suroviny pochází z lokálního zemědělství a obnovitelných zdrojů. To zní hezky, co říkáte? Na produktech taktéž najdete logo certifikátu Demeter, což je prý nejpřísnější BIO standard, který na produkt můžete použít.

Původně jsem vám tu chtěla vypsat podmínky, které výrobce musí pro získání certifikátu splnit, ale nebyl by z toho jeden článek, nýbrž tři. Těch požadavků jsou mraky! Namátkou třeba: nebyla použita žádná syntetická hnojiva, zemědělská půda je po většinu roku kryta nějakou rostlinou, minimálně 10% zemědělské půdy je ponecháno “ladem” k podpoře rozvoje přirozené biodiverzity daného místa, nebo že ustájená zvířata mají v průběhu noci min. 8 hodin absolutní tmy. /zdroj/ Ať přemýšlím jak přemýšlím, tuším jsem s tímto certifikátem ještě žádnou kosmetiku neměla.

Mytao Taoasis (recenze BIO parfémů)
Taoasis mini BIO parfémy Mytao

Vzorečkování!

A jak mi jednotlivé vzorečky BIO parfémů Mytao voněly? Dozvíte se v následujících odstavcích. Chtěla jsem dojmy utřídit a vypíchnout vždycky jednu myšlenku, dojem nebo pocit, který ve mně ta která vůně vyvolala. Něco stěžejního, co vzorek odliší od ostatních. Vsadím se, že někdo jiný by zase vyzdvihl jiné vlastnosti a snad odlišil jemné nuance i pečlivěji… Věděli jste třeba, že takový profík v oboru parfémů (tzv. “NOS”) musí studovat tři roky a teprve po sedmi letech praxe se z něj stává odborník, který je schopný rozeznat až 2000 vůní?

A takový člověk prý nesmí kouřit, pít alkohol, nebo jíst kořeněná jídla, aby si nepoškodil čichové buňky! /zdroj/ Náročné zaměstnání, to vám povím :-) A nemůžu si pomoct, ale pokaždé, když je řeč o tomto tématu, nutně se mi vybaví film Parfém – příběh vraha (jestli jste ještě neviděli, určitě doporučuju mrknout!). A teď už hurá na testování!

Eins

Převažující tóny: limeta, citron, santalové dřevo

Parfém je na první dojem velmi osvěžující a do nosíku vás okamžitě uhodí čerstvě rozkrojená limeta. Takřka ve stejné chvíli vás ale uzemní sladké, skoro až pánskou vůní působící santalové dřevo. Vůně je velmi osobitá a určitě není pro každého. Umím si představit, že spíše sedne těm z vás, kteří jsou sportovně založení a spoustu času tráví venku na procházkách v lese se psem. Třeba.

Je ale zajímavé, že jak se vůně postupně rozkládá, ona prvotní rozjařenost pozvolna mizí a nastupuje spíše hřejivá sladkost zmiňovaného dřeva, které jako kdybyste potřeli citronovou kůrou. Aroma se mění na hebké, měkké a mazlivé. A hádala bych v tom snad i sladký pomeranč. Celé je to ale velmi optimistické. Je to ten typ vůně, která vám rozjasní náladu třeba během sychravého podzimního dne, kdy zvenčí do okna bubnuje skoro mrznoucí déšť a vás hrozně zebou nohy, protože jste si do kanclu zapomněli vzít teplé ponožky :-D

Mytao Taoasis (recenze BIO parfémů)
Mytao Taoasis (recenze BIO parfémů)
Recenze parfémů
Recenze parfémů
Taoasis mini BIO parfémy Mytao

Zwei

Hlavní složky: máta, meduňka, citronová tráva

Dnes jsem na zahradě zastřihovala bylinky před zimou. A parfém Zwei mi evokuje přesně ten okamžik, kdy jsem se s plnou náručí čerstvě nastříhané máty vracela domů. Úplně na začátku se nemůžu rozhodnout, jestli mi ve vůni převažuje víc máta, nebo meduňka, která jde víc do citronova. Je to kombinace obojího. Rozhodně po téhle vůni sáhněte, pokud máte dotyčné bylinky v oblibě a dokáží ve vás vyvolat dobrou náladu a třeba vás i povzbudit. Nutno podotknout, že postupem času se toho ze zelené vůně moc neztrácí – ostřejší lístkové aroma se jen lehce zakulacuje a zjemní. Máta je v tom ale rozeznatelná pořád, ač ke konci už je poněkud sladší.

Drei

První dojem: pomeranč, cukrové lízátko, meduňka

Pomerančové cukrátko, které sice nemůžu identifikovat podle názvu, zato určitě vím, že má oranžovou barvu, ovocnou příchuť a mohla bych ho sníst kila! Vůně Drei je sladká, roztomilá a líbivá. Přesně ten typ, který si nanesete za ouška nebo na krk a lidé ve vaší blízkosti se budou nenápadně naklánět, aby zachytili ve vzduchu alespoň slabý závan parfému. Tak krásně budete vonět!

Tato vůně není prvoplánová a laciná záležitost. Je to rafinovaný kousek, který se na kůži postupně promění z lahodné ovocenky na horký prázdninový den. Pamatujete si ten pocit, když jste v létě u vody podřimovali se slamákem na hlavě, pražilo na vás sluníčko a vás to celé skoro ukolébalo ke spánku, jak vám bylo v tu chvíli příjemně? A teď si představte, že se ten pocit někomu podařilo uzavřít do lahvičky… ;-)

Recenze parfémů

Vier

Krátce po navonění: citronová tráva, kyselý pomeranč, citronová kůra

Když jsme byli s bráchou malí, rozpůlili jsme si vždycky citron, vzali z kredence kastlík z krystalovým cukrem, polovinu citronu si do ní řeznou stranou “namáčeli”, a sladké krystalky z kyselého ovoce olizovali :-D Sice jsme se u toho občas škaredili, když se nám podařilo ochutnat citron bez cukru, ale bavilo nás to velice! :-D Vůně Vier ve mně vyvolala přesně tuhle vzpomínku! Je to citronová rozjásaná ovocenka, za kterou by se dala dosadit hromada cukrátek s příchutí žlutého citrusu – Vitacit, Lipo, gumoví medvídci, takové ty kyselé žlutozelené žížalky v cukru… Mňam! Jde o nádhernou lemon vůni, která je lehounká jak obláček. Osvěží vás, probudí a vykouzlí úsměv :-)

Fünf

Okamžitý dojem: kakao, kůra červeného pomeranče, kandovaný zázvor

Na první dobrou to byl pro mě šok, protože jsem (na základě předchozích vzorků) čekala zase něco výrazně ovocného. Ovšem tohle je jiné kafe. Vůně je silně specifická a převládá v ní kakaový prášek (neplést s Grankem :-), do kterého jste jako překvapení zahrabali čerstvě nakrájenou pomerančovou kůru a posněžili to zázvorem v cukru. Asi je to první vůně, která se mě pokusila zabít! Při každém přivonění mě hrozně dusí a nutí vykašlat si plíce na stůl! Neptejte se proč, nemám ponětí. Ještě nikdy se mi to u parfému nestalo! Každopádně bych tento vzorek asi nemusela zkoušet víckrát. Při kašli mi totiž slzí oči a máloco je horší, než když se vám řasenka snaží vypálit duhovku… :-D

Recenze parfémů
Recenze parfémů
Recenze parfémů
Recenze parfémů
Recenze parfémů
Mytao Taoasis (recenze 7 BIO parfémů)

Sieben

Hlavní tóny: citronová tráva, pomerančové květy, mísa čerstvě nakrájeného sladkého ovoce

Podle popisků na e-shopu jsem si vybrala tuto variantu i v plném balení. A po tom, co jsem si vyzkoušela všechny vzorečky MYTAO na vlastní kůži musím říct, že jsem dobře udělala! Sedí mi podle všecho úplně nejvíc, je mi sympatická, milá, ladí mi ke kůži a výborně si spolu rozumíme!

Ač je balení na první pohled nevelké (obsah 15 ml), vůbec se toho nelekejte. Vůně je poměrně silná, tudíž se nepotřebujete parfémem polít od hlavy k patě, ale opravdu stačí 1, max 2 stříknutí, abyste kolem sebe šířili výraznou a rozpoznatelnou voňavou auru. Na druhou stranu ale nejde o ten typ parfému, kterým se navoníte a obratem přinutíte vystoupit půl vagonu metra. Zas AŽ TAK silné to není.

Určitě se ale vůně jen tak nezbavíte třeba z oblečení. Tedy si dobře rozmyslete, čím se chcete mezi praním vonět a bacha na to, jestli máte v plánu se zahalit do voňavého obláčku třeba těsně před odchodem z domu, kdy už na sobě máte zimní bundu nebo kabát. Parfém z toho hned tak nedostanete :-)

Mytao Taoasis závěrem

Ještě mě napadá celkově k vůním Mytao. Věděli jste, že takové ty typické bolehlavy prý vznikají díky tomu, že se při výrobě parfémů používají laciné syntetické látky? Parfém z kvalitních přírodních ingrediencí vám nikdy bolehlav nezpůsobí. Tohle moudro ale nemám ze své hlavy, to mi kdysi říkala paní Marie-Hélène Rogeon, majitelka francouzské značky parfémů Les Parfums de Rosine.

Komentáře: 15

 1. Daniela Daniela 27 října, 2016

  Všetky vyzerajú úžasne. Už dlhšie zháňam parfum, ktorý by bol prírodný a voňal mi… Nemám rada tie syntetické parfumy, dokonca na niektoré som alergická.

  SlavikStories
  Čítanie je sexy

  • Bebe Bebe Autor | 6 listopadu, 2016

   Podle mě je nalezení toho pravého parfému srovnatelné s nalezením pravé lásky. Je to setsakra těžké, někdy je to běh na celý život a výsledek je vždy nejistý :-) Ale člověk tak nějak doufá a nepřestává hledat. A když najde, tak nechce měnit :-D
   Bebe

 2. Jana Jana 27 října, 2016

  Tak to se na sadičku těším o to víc, jsem zvědavá jak mi budou vonět, s přírodními parfémky nemám zatím vůbec zkušenost, takže jsem je zatím nechala poctivě zavřené a jakmile bude víc času jdu na ně :)

  • Bebe Bebe Autor | 6 listopadu, 2016

   Jani, podle mě je to hodně podobné, jako u Weledy. I s výdrží (na oblečení nebo na kůži), i s tím, jak se parfémy rozkládají na kůži. Jsem moc zvědavá, co na tu sadu řekneš! ;-)
   Bebe

 3. Lucie Lucie 27 října, 2016

  Tak to jsi mě potěšila. Strašně dlouho toužím po přírodním parfému. Ale nemám nikde poblíž obchod, kde by se dal koupit a hlavně očuchat. A podle popisku si to přes internet nerisknu :-) Takže testovací sada by vyřešila můj problém.

  • Bebe Bebe Autor | 6 listopadu, 2016

   Kéž by všichni výrobci zařazovali do nabídky podobné testovací sady! Hodně lidem by to usnadnilo výběr :-)
   Bebe

 4. Martina - Můj bio svět Martina - Můj bio svět 30 října, 2016

  Parfém je poslední dílek, který chybí do mé sbírky přírodních produktů. Momentálně žádný parfém nepoužívám, protože jsem zatím nenarazila na žádný, který by mi vyloženě sedl. Vyzkoušela jsem jich ale poměrně málo. Na ten set jsi mě docela nalákala. Na číslo 5 si kdyžtak budu dávat pozor :D
  Musím ještě říct.. ty popisy vůní – klobouk dolů!

  MŮJ BIO SVĚT

  • Bebe Bebe Autor | 6 listopadu, 2016

   Moc děkuju, Marti! :-) :-*
   Já přírodní parfémy moc ráda zkouším a objevuju. A často používám hlavně na doma, kdy mi jde spíš o aromaterapii a účinky konkrétních vonných olejíků než o to, abych kolem sebe šířila oblak vůně. Na ven ale pořád vítězí Bottega Veneta. Ta první, prapůvodní. To je láska s velkým L. A za chvilku bude docházet, tak jdu hledat dopisní papír pro Ježíška… :-D
   Bebe

 5. klár klár 30 října, 2016

  A já celou dobu přemýšlím, kam zmizel parfém Sechs. Proč vlastně není?

  • Bebe Bebe Autor | 7 listopadu, 2016

   Dobrá otázka. A vlastně jsem přemýšlela nad tím samým, když jsem se zaboha nemohla dopočítat :-D Vůbec ale nevím, proč sechs chybí a sieben tu je. Ani se mi žádné info nepodařilo najít. Což znamená jediné. Hledala jsem nejspíš blbě :-D
   Bebe

 6. Barbora Barbora 5 listopadu, 2016

  Toužím po přírodním parfému.

  • Bebe Bebe Autor | 7 listopadu, 2016

   Z vlastní zkušenosti můžu doporučit k vyzkoušení buď MYTAO parfémky, nebo Weledu, která postupně představila tuším už 4 vůně :-)
   Bebe

 7. Lili Lili 6 listopadu, 2016

  Tak na tyhle parfémky jsem na eshopu taky koukala a jsem ráda, že jsi je zrecenzovala :-). Jinak to studium “voňavkáře” mi připomíná someliéra :-D, ale musí to být stejně super práce, oboje.
  A koukám, že asi budu mít problém si vybrat, protože já miluju všechno co zavání citrusem :-).

  • Bebe Bebe Autor | 7 listopadu, 2016

   I před “voňavkářem”, i před sommelierem se skláním až k zemi a obdivuju, jak mají tihle lidi vyvinuté smysly! Já si připadám jak king, když dokážu dochutit podle svého čočku na kyselo :-D :-D ale namíchat parfém? Šmarja, to ani ve snu! :-)
   Citrus? Eeeeej, vřele doporučuju L’Occitane a Citrus Verbena, nebo jen Verbena. Dokonalost sama. Jen to asi není až tak bio, jak tyhle MYTAO kousky :-)
   Bebe

   • Lili Lili 8 listopadu, 2016

    Jo tak to mám stejně s tím dochucováním a většinou stejně musí přijít chlap, sypne to tam a ejhle, najednou je to mňamka. Verbenu od LOccitane naprosto miluju, ale přesně jak říkáš, teď se zaměřuju spíš na ty víc bio kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít