Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Kosmetika Indívo Organics (3 recenze)

Kosmetika Indívo Organics (3 recenze)
Kosmetika Indívo Organics (3 recenze)

Velmi zajímavou značkou „na doporučení“ je kosmetika Indívo Organics, o které jsem se díky e-mailu milé paní majitelky Petry dozvěděla začátkem tohoto roku.

Jde o značku, která funguje od roku 2012 a v nabídce má snad všechny myslitelné kosmetické produkty – od obličejových sér a šlehaných balzámů, přes květové vody, tělové oleje, exfoliační masky, až po mýdla, deodoranty, aj. Pro všechny výrobky se používají nejkvalitnější a pečlivě vybírané suroviny z celého světa a když je možnost – dostávají přednost suroviny v BIO kvalitě. Indívo si také dává záležet, aby výsledný produkt nejen hezky voněl, ale svému majiteli přinesl i benefit v podobě aromaterapeutického působení (což mě hodně oslovilo u luxusního tělového oleje Jade, který budu popisovat dál).

Kosmetika Indívo Organics

Čím se mi Indívo dále vryla do paměti a získala si čestné místo ve VIP kastlíčku v koupelně? Vyloženě mě rozněžnila informace, že majitelé spolu se svými dcerkami pečují na vlastní zahradě o bylinky, které se pak používají do kosmetických receptur. A taky se mi líbí, že kosmetika Indívo Organics se vyrábí v malých šaržích. Je to prý z toho důvodu, aby se zachovala její čerstvost a celý výrobní proces byl stále pod dohledem.

Například zpráva, že paní majitelce se zrovna rozbil šlehač a že se dodávka o pár dní opozdí, protože čekají na nový, mě dostala. Samozřejmě, že nikomu nepřeju technické pohromy! Ale vědomí, že někdo pro mě RUČNĚ připravuje konkrétní krém! Přišlo mi to v tu chvíli naprosto úžasné a myslím na to pokaždé, když šlehaný slaměnkový balzám používám. A připadám si jak celebrita. Krém na objednávku, vyrobený ručně, s láskou, čerstvý! Chápete mé nadšení, že jo? :-D

Teď se ale podíváme trochu blíž na to, proč má kosmetika Indívo Organics mou plnou pozornost a proč by značka neměla ujít ani té vaší! Dostala jsem možnost si vybrat ze sortimentu několik kousků, abych se o dojmy z nich podělila se čtenáři. Nebudu kecat – brala bych úplně všechno a konečné rozhodování bylo jak vystřižené ze Sophiiny volby. Nejvíc mě ale oslovil luxusní tělový olej Jade, rozjasňující exfoliační maska a šlehaný balzám slaměnka.

Luxusní tělový olej Jade

Milí výrobci kosmetiky. Jestli se chcete naučit, jak se píší popisky do e-shopu, jděte se inspirovat k Indívo. Mně stačil první odstaveček a tři odrážky, abych byla beznadějně zaháčkovaná. Považte sami: „Tělový olej Jade je tvořen výživnými a pěstícími nosnými oleji. Je lehký a velmi rychle se vstřebává. Voní krásně po levanduli Maillette, cedrovém dřevu a heřmánku. Tato jemná vůně Vám spolu s večerními rituály, jako je koupel, svíčka a k tomu třeba krásná kniha, dokáže navodit pocit klidu a harmonie. Bude se Vám krásně usínat. Levandule snižuje napětí a napomáhá hojit kožní buňky. Cedr atlas napomáhá stimulovat produkci melatoninu, tolik potřebného spánkového hormonu. Heřmánek zklidňuje podráždění pokožky…“

Popravdě, ještě než mi kosmetika vůbec přišla, utíkala jsem si do obchodu koupit alespoň esenciální olej „cedrové dřevo“ a hliněnou placku na odpařování éterických olejů. A rovnou si ji pověsila k posteli :-D O levanduli a heřmánku je mi známo, že fungují jako zklidňující přísady a umí utišit rozbouřené myšlenky před spaním. Ale že podobně funguje i cedr? To pro mě byla novinka! O to víc jsem se začala na olej těšit! A bylo na co!

Co mě zaujalo nejen u oleje, ale vlastně u všech výrobků, tak obaly. Kosmetika Indívo Organics má obaly z hnědého bytelného skla se světlými etiketami. Skoro si až připadám, jako kdybych si přinesla cosi vzácného z lékárny před sto lety. A na poličce v koupelně se lahvičky hezky vyjímají! Olej se aplikuje pomocí spreje. Ano, čtete dobře. Vůbec se ho ale nebojte! Žádné rozprašování a prskání metr kolem vás nečeká. Naopak! Sprejový aplikátor olej usměrňuje do tenkého proudu, díky kterému si snadno nadávkujete klidně jen pár kapek. Třeba když chcete maličké množství použít na obličej. Olej je jako tělový, ale nevidím důvod, proč jej nevyužít klidně i na pleť. Pokud vám tedy vyhovuje jeho složení.

Vůně

Ve vůni podle mě nejvíc převládá levandule. Není ale ostrá. Spíš taková „kulatá“, měkká, jemná. Jako když vám babička natřepe čerstvě povlečený polštář a pod něj dá pro sladké sny maličký pytlíček téhle sušené kytičky. A než zavřete očka, zafouká ještě otevřeným oknem vánek skrz oranžová sluníčka rozkvetlého měsíčku v záhonku. Na nočním stolku se k tomu přidá chladnoucí heřmánkový čaj. A možná i zmiňovaná hliněná placka s cedrovým olejem. Tu bych ale musela zavřít do skříně na protější straně pokoje. Protože v olejíku cedr nijak výrazně nevystupuje. Takhle tedy voní Jade podle mě :-)

Použití

Doporučené použití je stejné, jako u každé olejové a bezvodé kosmetiky – používejte na vlhkou kůži po koupeli nebo sprše, aby se oleje dobře vstřebaly a vy si mohli užít krásně vláčnou a hydratovanou pokožku. Pokud byste mazali „na sucho“, oleje by se nemohly vsáknout a zůstaly by na pleti „sedět“. A vy byli mastní. Pokud si ale chcete užívat masáž třeba i během dne a nemáte zrovna náladu kvůli tomu probíhat sprchou, mám pro vás dva tipy. Buď můžete kůži zavlažit termální vodou ve spreji a teprve pak do ní vmasírovat olej. Nebo si jednoduše naneste na kůži trochu oleje, navlhčete dlaně pod tekoucí vodou a masírujte. Obojí funguje na jedničku :-)

Rozjasňující exfoliační maska

Lákavé info na webu praví, že: „Bioaktivní růžová rozjasňující maska šetrně odstraňuje odumřelé kožní buňky, pleť regeneruje, vypíná, tonizuje a dodává jí potřebné vitaminy a minerály. Extrakt z kakadu švestek stimuluje produkci kolagenu a spolu se sedmikráskou, medvědicí a citronovou šťávou pleť zesvětlují a rozjasňují.“

Zaujaly mě hlavně poslední dvě slova – „zesvětlení“ a „rozjasnění„. Kolikrát si připadám jak z jiného světa, protože všichni kolem mě se snaží chytit co nejdřív zdravou barvu od sluníčka a opálit se. A já se naopak schovávám jak upír za brýlemi a kloboučkem, natírám se opalovákem s vysokým faktorem a svou bledou kůži si hýčkám! A rozjasnění? Díky suché pleti se sklonem k mrtvolnému „matu“ podobnou vlastnost u kosmetiky vyloženě kvituju! Váhat tedy nebylo nad čím a maska putovala do nejužšího výběru. A když mi pak přišlo cosi roztomile růžového, co lehounce vonělo po kyselkavém ovoci a květinách… Eeeej! Trefa! :-)

Maska zaujme hlavně ty z vás, kteří si libují v sypkých směsích na bázi jílu, které si do výsledné podoby masky mícháte sami. Výhodou podobných prášků je, že nemusí obsahovat konzervanty (protože v nich není voda) a doma vám místo velké tuby stačí maličký kelímek, ze kterého rozředíte maskování jak pro regiment. Třeba já si k podobným účelům pořídila v IKEA za pár desetikorun dvě super mističky a v jiném obchodě zase sadu dřevěných míchátek, které vypadají jak paličky od nanuku. Někde jsem se totiž dočetla, že jílové masky se nemají míchat kovovými lžičkami. Je to z toho důvodu, aby se nenarušil účinek jílu, a ten měl pořád schopnost na sebe vázat těžké kovy z organismu. Nebo tak něco.

Použití

Jinak konkrétní poměr doporučuje výrobce 1:2 čajovým lžičkám vlažné vody. Já si míchám klidně i menší množství. Ne z praktických důvodů, nebo tak. Prostě jsem jen škrt a je to proto, aby mi maska déle vydržela :-D Doba působení je 5-10 minut. Tedy akurátní čas, který strávíte ve sprše, když se mydlíte od hlavy k patě. Ideální je namíchat masku, nanést na obličej, vydat se na očistný rituál s mýdlem v ruce a pak masku jednoduše smýt.

Stačí vám na to jemné krouživé pohyby, žádné drhnutí – maska zároveň funguje i jako jemňoučký peeling. Jen doporučuji vše smývat raději ve sprše. Je to lepší i díky tomu, že si nemusíte dávat pozor, abyste kolem sebe v zápalu čistícího boje nešířili růžové puntíky :-)

Moje dojmy z testování

Co do účinků hodnotím masku jako VELMI příjemnou záležitost, po které sahám často a ráda. U své suché pleti můžu říci toliko, že maska spolehlivě funguje na čištění pórů a na projasnění. To bez debat. Jen je třeba po použití sáhnout po hydratačním krému nebo bezvodém balzámu, jinak by se mi obličej scvrkl do kapesního vydání. Co do zesvětlení nedokážu účinky dost dobře posoudit a zpomalení stárnutí díky extraktu z kakadu švestek (ovoce s největším obsahem vitaminu C na světě) také ne. Asi kdyby mi bylo o 30 víc a masku bych využívala celou, rozdíl by mohl být znatelnější. I tak se ale zařadila mezi mé oblíbence, protože jde vlastně o výrobek 2v1 – nepotřebuju další pečující krok – pleťový peeling :-)

Šlehaný balzám slaměnka

Těšila jsem se sice na celý balíček, ale na tenhle balzámek obzvlášť! Miluju slaměnky! Dokonce tak moc, že jsem si v zahradnictví pořídila k jednomu mega trsu v záhonku další dva květináče s etiketou „smil italský“ (Helichrysum Italicum), kterému se přezdívá „italská slaměnka„. Jde o rostlinku, která má podobné stříbřité lístky jako levandule, ale kvete v drobných trsech žlutými květy. Zajímavé je, že nejen kytičky, ale celá rostlinka má charakteristickou, sladce zastřenou „zelenou“ vůni, na které si snadno vypěstujete závislost. Byla jsem hrozně zvědavá, jakou představu mají o slaměnce v Indívo a musím říct – NEZKLAMALI! <3 Ta vůně je pro mě jako droga, kterou klidně chodím ňufat jen tak pro radost během dne :-D

Samotný balzám má světle sluníčkovou barvu a neuvěřitelnou konzistenci! Jako kdybyste vzali nadýchané beránkové obláčky z nebe a našlapali je do skleničky! Na první pohled to vypadá jako hutná mast. Ovšem při nabírání slyšíte tichoučké praskání, jako kdybyste bořili lžičku do našlehaného mascarpone. Na pleti se pak balzám ihned rozpouští, taje před očima a vpíjí se jak živá voda. Je to božíííííí…

Využít se dá prakticky na jakoukoli část těla, kterou potřebujete ošetřit. Pleť, ruce, lokty, kolena, chodidla… Prostě celého člověka. Klidně i jako mazání na rty, pokud vám bude šmakovat :-) Balzám neobsahuje vodu, je proto vhodné jej aplikovat na mírně vlhkou kůži. A moc se při dávkování nerozvášňujte – je hodně výživný, tedy jej stačí opravdu maličko! Podle mě v případě, že ho plánujete využít namísto pleťového krému, bohatě vám postačí menší 30 ml balení. Větší berte, když máte plné zuby zaskládané koupelny a chcete v ní mít jen pár lahviček, které vám směle nahradí deset původních :-)

Jak se vám kosmetika Indívo Organics líbí? :-)

Komentáře: 13

 1. Pavla Kopuletá Pavla Kopuletá 10 března, 2017

  Wau opět dokonalé produkty, nemají chybu. A určitě budou i kvalitní. Protože mám něco načteno a nastudováno, vím, že do tmavých skleniček se dává pro zachování kvality jen ten nejlepší obsah :-) a šlehané textury miluji, hlavně u pleťových krémů. Už jsem pár takových měla a sice se na pleti rozetřou jako všechny ostatní, ale ten pocit, když do nich rýpneš prstem a máš na nich něco jako tvaroh, co krásně voní… k nezaplacení :-D

  • Bebe Bebe Autor | 10 března, 2017

   Taky na mě dělají tmavé skleničky dojem, že obsah je v nich lépe chráněný, než třeba v průhledném plastu. Ačkoli jsem ale četla, že zas takový rozdíl mezi čirým a hnědým sklem třeba není. Nejlépe prý chrání kosmetiku obal z tmavěfialového skla. Ale zase ta hnědá je hezčí… :-)

   Mě se teď pár šlehaných krémů sešlo (Indívo, Naturinka, MuLondon) a tuším to bude moje oblíbená konzistence! :-)

   Bebe

 2. Amaring Amaring 10 března, 2017

  Už jsem u tebe na blogu párkrát četla Bebe, že si hýčkáš alabastrovou pleť a máš mou plnou podporu. Nemám ráda když jsem opálená a ani nechci být takže podobně jako ty si v létě hraju na zakuklence s vrstvou vysokého SPF. :D
  Smil italský jsem si taky pořídila, nicméně… na celdulce bylo přízvisko „maggi rostlina“ a opravdu jako maggi (nebo kari) voněla. Tak si úplně neumím představit, že bych si maggi natírala na obličej :D
  A ještě jsem se chtěla zeptat jestli bys neměla nějaký tip na výživný přírodní krém, balzám nebo sérum proti vráskám a pro suchou a zralou pleť. Sháním něco jako dárek. :) předem děkuji za odpověď.

  • Bebe Bebe Autor | 14 března, 2017

   Jsme na tom stejně, Amaring! Párkrát jsem zkoušela třeba i postupně samoopalovací krém na obličej (když už jsem měla takhle „opálené“ tělo, bylo by divné obličej vynechat) a už to nikdy neudělám! Nemohla jsem se v zrcadle vůbec poznat a pranic se mi to nelíbilo :-)

   Maggi… Hele asi jo. Voní to podobně. Ještě mi ale navíc přijde, že smil je takový lehce zastřený či jak to nazvat. Mě to ale hrozně voní! :-D

   Výživný přírodní krém říkáš? Mimo toho slaměnkového v recenzi bych zkusila třeba Ostružinový krém od Naturinky – mám ho zrovna doma (recenze ještě bude), krásně voní a je výživný až až! Velmi podobně (jen s jinou vůní) jsou na tom třeba i Navia mangový krém (ten mi uzmul chlap a odmítá ho vrátit :-D, nebo bych šla klidně do Dulcia výživného krému s lipidy a vitaminem F, či krému proti vráskám Dulcia s kyselinou hyaluronovou a Q10. Jo a ještě mě napadá Akamuti krém s olivou a avokádem – to je ale spíš olejový tuhý balzám, který ocení fakt mega sušenky :-) Jo a z těch vyjmenovaných – u Naturinky, Navia, Indívo Organics a Akamuti bych sáhla ještě i po květové vodě ve spreji nebo termální vodě. Jako podklad. Jsou to bezvodé krémy/balzámy, tak aby obdarovaná nemusela běhat po obchodech a shánět doplňující propriety :-D

   Bebe

   • Amaring Amaring 14 března, 2017

    Děkuji Bebe :) dala jsi mi spoustu možností na výběr. Líbí se mi ta Dulcia, tak asi zkusím jeden z nich. A květová voda je výtečná připomínka, moc moc děkuji! :)

 3. Katka Katka 11 března, 2017

  Tak tieto prípravky vyzerajú super, ja by som bola spokojná

  • Bebe Bebe Autor | 14 března, 2017

   Sympatická kosmetika, která funguje. Ideálnější to být nemůže :-)
   Bebe

 4. Lucie Lucie 14 března, 2017

  Ach jo, ty mě zrujnuješ ??

 5. Klaudy's enjoyment Klaudy's enjoyment 14 března, 2017

  Produkty vyzerajú parádne a prepracovane! Veľmi oceňujem, že je táto kozmetika vyrábaná s takou láskou a radosťou :)

  • Bebe Bebe Autor | 16 března, 2017

   Hned se taková kosmetika lépe používá (i funguje), když člověk ví, kdo za ní je a jak a z čeho ji vyrábí :-)
   Bebe

 6. Patrik Patrik 15 března, 2017

  Na produkty Indivo som pomrkával už minulý rok na jednom z Dyzajn marketov, ale mali sme naponáhľo, takže žiadne bližšie skúmanie sa nekonalo… Díky teda za pripomenutie a návštevu pražskej predajne si píšem na pomyseľný To do list! :)
  Inak dizajn obalov… Ten ma naprosto uchvátil! Krásne minimalistický a čistý, že by som hneď preriadil celú kúpeľňu, aby sa mi v nej tieto produkty viac vynímali :)) :)) Naprostá krása!

  Patrik

  • Bebe Bebe Autor | 16 března, 2017

   Návštěvu pražské prodejny máme v tom případě na seznamu oba – taky jsem tam ještě nebyla a chci ji omrknout! :-)
   Pak že na vzhledu nezáleží! Podle mě právě v kosmetice obal prodává nejvíc! A že v tomto případě se Indívo podařilo vychytat design na jedničku, to je bez diskuze :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít