Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Henna Soft Black a Indigo od Voono (recenze)

Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono

Dnešní recenze se bude týkat české značky Voono. Původně jsem se testům hennových barev bránila, poněvadž jsem plánovala zůstat u Herbatint a postupně zesvětlovat havranní černou na světlejší hnědou. A to z toho důvodu, že poslední roky už šedivím ve velkém a v černé je to zkrátka hodně vidět. Jenže… Pak jsem si řekla, že přeci nejsem tak stará, abych rezignovala na oblíbenou barvu. Navíc můžete s hennou odrosty barvit klidně co 14 dní a vlasům to nejenže neublíží. Ještě je to posílí! Takže víte, co? Kašlat na šediny! A jak se shodli Riggs a Murtaugh ve filmu Smrtonosná zbraň: “My ještě nejsme staří!” A tak jsem se rozhodla otestovat rovnou dva odstíny – henna soft black a indigo.

Byla doba, kdy jsem barvila jen samotným indigem, ale k tomu zas dospěju možná později. Teď jsem chtěla vyzkoušet tohle duo. Očekávání bylo veliké, stejně jako malá obava, jestli po takové době ještě zvládnu namíchat “hennovou kaši”. Jakkoli se na šedivé vlasy doporučuje nejdřív tzv. předpigmentace rudým odstínem Copper a až pak nanášení třeba Soft Black, já šla do rizika. A šediny jsem se rozhodla vzít útokem bez předpigmentování. Jak se povedlo? Čtěte dál!

Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono

Balení + potřebné rekvizity

Vybraný odstín vám přijde v papírové krabičce, která obsahuje:

 • pytlík s barvou
 • igelitové rukavice
 • igelitovou čepku
 • návod k použití

Dále budete určitě potřebovat:

 • misku – doporučuju spíš větší než menší
 • barvicí štětec – s kartáčkem na zuby je sice psina, ale tu pracnost si neumím představit
 • mastný krém nebo balzám – stačí vazelína, nebo bambucké máslo
 • 2 igelitové tašky – doporučuju ty laciné z Tesca za 2 Kč
 • starou vařečku – nebo něco jiného NEKOVOVÉHO na míchání barvy
 • vodu ohřátou na teplotu dle návodu
 • starý ručník, který neobrečíte, když se obarví
 • staré triko, u kterého platí totéž, co u ručníku

A kolíček na okamžité zavření sáčku zbylé henny – za tenhle dodatek mi poděkujete zvlášť v případě, že máte doma nenechavou kočku/psa/dítě/chlapa a necháte otevřený pytlík s hennovým práškem na kuchyňské lince).

Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
To není samoúčelná fotka, ale tip, jak otevřít sáček, aniž byste pak museli strávit dvě hodiny úklidem. Sáček malinko nastříhněte, udělejte vevnitř “vzduchovou kapsu” a pak teprve odstříhněte zbytek pytlíku.
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono

Teplota vody a jak ji poznat

Co vás může zarazit na první dobrou, tak že je u barev uvedena ideální teplota, kterou se má prášek zalít. Je to proto, že vyšší teplota prý dodává barvě načervenalý nádech. Proto se třeba u odstínů Copper, Orange, Wine Red doporučuje teplota vody 60°-90°C. U Rose Brown je to 60°C. A u odstínů Indigo, Soft Black, Dark Brown, Medium Brown a Light Brown je to 50°C. Zjednodušeně – co chcete, aby šlo do červena, zalejte horkou vodou, co má jít bez rudých odlesků do hněda a do černa – na to je třeba voda o nižší teplotě. Chápeme se, že jo? :-)

A teď kámen úrazu největší. Jak teplotu poznat, když doma nemáte teploměr? Jednoduše. Dejte do rychlovarné plastové konvice vařit 0,5 litru vody. V okamžiku varu konvici odstavte a otevřete. Po 1 minutě a 40 vteřinách by měla mít voda 90°C. Po 9 minutách od odstavení a otevření by měla být teplota vody 70°C. Počkejte ještě 1-2 minuty a můžete zalít i černou barvu.

Jinak údaje o minutách nemám ze své hlavy, ale chytře jsem je opsala z blogu Osmikráska a jejího článku “Voda na čaj“. Jasně, že záleží i na tom, jestli máte konvici kovovou, nebo jestli máte v baráku 9 stupňů či 30. Pro hrubou představu měření bez teploměru to ale myslím takový přehled stačí. Lepší, než drátem do oka, ne? :-)

Jak barvu namíchat

Budeme předpokládat, že máte po ruce misku, vařečku na míchání (doporučuju míchat druhým koncem) a otevřený sáček s barvou.

Vsypte do misky prášek s vybraným odstínem (nebo si namíchejte odstínů víc, jak jsem to udělala já). Mám vlasy po ramena a odsypala jsem na první barvení z každého pytlíku polovinu. Půlka Indigo, půlka Soft Black. Celkem tedy 100g. Zpětně ale říkám, že by mi bohatě stačilo množství o polovinu menší, klidně jen nějakých 50-60 g. Přilejte trochu vody. A zamíchejte úzkým koncem vařečky. Kaše bude dělat hroudy a bude určitě dost hustá. Nelekejte se. A přilejte vodu zas. A opět zamíchejte. Radím vám dobře – raději přidávejte vodu po trochách, než abyste si stvořili příliš řídkou barvu. Poteče vám pak z hlavy po uších, ramenou, čele… A to nechcete. Vy toužíte dosáhnout konzistence hustšího řeckého jogurtu. Plus mínus.

Jakmile budete mít barvu hotovou, jděte si umýt vlasy. Kaše mezitím vychladne na příjemnou teplotu a bude se vám s ní líp pracovat, než kdybyste si hned na úvod kydli na hlavu zelené pálící bahno. Použijte nějaký přírodní šampon bez silikonů. Běžně dostupné šampony se silikony prý brání absorpci barvy. Zabrouzdejte po blogu, mám tu šamponových tipů víc než dost. Jo a nepoužívejte kondicionér! Kdyby vás čistě teoreticky něco takového napadlo…

Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Namíchejte si raději hustější kaši, než řidší. Nepoteče vám pak “bahno” kolem uší z “turbanu”. A ušetříte si hodně nadávek :-)
Henna Soft Black a Indigo od Voono

Samotné barvení vlasů

Máte vlasy umyté? Nechte je zatím zabalené v teple ručníku. Oblečte si staré tričko, jestli jste to už neudělali. Nachystejte ručník na odpis, který bude od téhle doby váš hennový kamarád. Připravte si po ruce barvicí štětec, rukavice a mastný krém.

Sundejte ručník z hlavy a vlasy rozčešte. Pomažte si uši a linii vlasů na čela a krku mastným krémem, vazelínou nebo balzámem.

Pokud si jó nevěříte, dejte si kolem ramen raději starý ručník, aby vám henna nekapala třeba na ramena.

A jdeme na to. Ideální je začat nahoře pěšinkou. Naneste na ni pár tahy hennu. Špičatým koncem štětce udělejte o kousek dál znovu pěšinku a zas naneste barvu. Tímhle stylem obarvěte celou přední část hlavy. Pokud jste na tom s očima na zadku stejně, jako já, pak bude nejlepší, když si nanesete trochu barvy na temeno hlavy a tu prsty v rukavicích vmasírujete do vlasů už bez štětce. Stejně postupujete vzadu a za ušima. Až budete mít celou hennovou kaši ve vlasech, hlavu ještě pořádně promasírujte, aby se barva dostala fakt všude. Pak si z vlasů vymodelujte “bobeček”, který přikryjte igelitkou. A ručníkem. A vydržte minimálně 45 minut.

Osobně nechávám hennu působit déle (2-3 hodiny), když mám čas. Tentokrát jsem si chvíli ukrátila u francouzského filmu “I dva jsou rodina”. Vřele doporučuju, uběhlo to jak nic, poněvadž film má dvě hoďky a na střídačku jsem u toho škytala smíchy a pláčem :-)

Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Nadčasový účes z přehlídek pro sezonu jaro/léto 2018 :-D

Smývání henny

Uznali jste za vhodné, že nastal čas barvu smýt? Paráda, jde se na věc! Doporučuju turban rozbalovat nad vanou, nebo sprchovým koutem. Mně se totiž stalo, že ač mi barva netekla během působení, tak po sundání ručníku a první igelitky se mi spustilo několik čůrků po obličeji, já zpanikařila a než jsem se dostala nad sprcháč, stihla jsem zasvinit půl koupelny a málem mě kleplo.

Jelikož je barva velmi jemně namletá, vymývala se mi skvěle a ve vlasech nezůstávaly žádné “drobky”. Dokonce bych se nebála říct, že to bylo jedno z nejrychlejších vymývání henny, co jsem kdy zažila. Vyplachovala jsem hennu cca 10 minut.

Pak jsem vlasy umyla šamponem. U kteréhož bodu bych se zároveň pozastavila. Přímo na papírové krabičce se totiž píše “barvu nechte působit 45 minut až 2 hodiny. Poté důkladně opláchněte vodou a omyjte šamponem.” Nicméně v samotném letáčku uvnitř krabičky najdete informaci “Po odstranění zbytků pasty z vlasů doporučujeme následujících 24 hodin nepoužívat stylingové přípravky na vlasy, a to ani šampony.” Přeberte si to, jak chcete. Já vlasy šamponovala.

Henna Soft Black a Indigo od Voono
Kombinace Soft Black a Indigo – vlasy jsou opláchnuté a umyté šamponem

Shrnutí postupu barvení

 1. nachystejte si veškeré potřebné rekvizity předem
 2. dejte vařit vodu
 3. umíchejte hennu
 4. umyjte si vlasy
 5. naneste teplou hennu na vlasy
 6. počkejte 45 minut až 2 hodiny
 7. smyjte hennu (s šamponem nebo bez?)
 8. kochejte se výsledkem :-)

Výsledek prvního barvení – 11.11.2017

Tiše jsem doufala v havraní čerň a zakrytí šedin. Dle mého se to při prvním barvení povedlo tak na 60%. Nutno podotknout, že jsem vlasy nikterak nepředpigmentovávala (šílené slovo!) pomocí odstínu Copper, jak je doporučováno a tedy jsem je nebarvila na 2x. Šla jsem rovnou do kombinace Indigo a Soft Black. A ještě jsem vlasy při smývání henny umyla šamponem.

Když jsem vlasy studovala v místech šedin blíž, řekla bych, že jsou rozhodně míň vidět. Při omrknutí zblízka bych řekla, že šediny nejsou světlešedé, ale tmavěšedé. Sice na první pohled maskované, ale stejně o nich vím. Původně jsem měla tmavěhnědou barvu díky Herbatint a po barvení jdou odlesky do vínova. Plánuju ještě další barvení a čekám od toho, že se světlejší vlásky ztratí úplně a barva ztmavne ještě víc. Odrosty vzala barva krásně a nebarvené vlasy překryla úplně. Mimochodem – odstup od Herbatint barvy jsem měla 5 týdnů. Z toho poslední týden jsem myslela, že už budu chodit kanálem a ještě v čepici, protože šedinami prokvetlá pěšinka vypadala šíleně!

Určitě kvituju s povděkem, že z vlasů nevychází žádný odér alá “spařená marihuana ve feťáckém doupěti”. Musíte do pramene vlasů doslova zabořit nos a zhluboka se nadechnout, abyste vůbec rozpoznali charakteristickou vůni henny. A to ještě kdoví jestli. To se mi velice zamlouvá!

Henna Soft Black a Indigo od Voono
Takové to, když největší šprt ve třídě řekne: “Bože, já to vůbec neumím!” a z písemky dostane jedničku. Já když řeknu, že něco tak je – jde o holý fakt. Tedy i tvrzení ohledně šedin je BOHUŽEL nepřehnané… :-)
Henna Soft Black a Indigo od Voono

Výsledek druhého barvení – 15.11.2017

Nevím, jak jsem při prvním barvení přišla na to, že potřebuju 100 g na jedno barvení. Prd, velebnosti! BOHATĚ mi tentokrát vystačilo množství 50 g. Barvila jsem odstínem Soft Black. A pravda je, že tentokrát už jsem si byla při míchání mnohem jistější a šlo mi to víc od ruky, včetně nanášení na vlasy.

Umíchala jsem si kaši hustější, aby nehrozilo, že mi poteče kolem uší, nebo vzadu na krk. Podařila se mi konzistence, jako když trochu roztopíte Nutellu. Naprosto ideální. Opět jsem zalévala vodou o teplotě kolem 50°C. Umyla jsem si vlasy a nechala je chvíli v ručníku. Teprve potom jsem do nich hennu nanesla. Zase jsem zamotala vlásky do igelitu (došly nám tašky, tak jsem nepohrdla pytlíkama na odpad. Čistýma, mimochodem…) a do ručníku a nechala působit cca 1,5 hodiny.

Pak jsem hennu vymyla proudem vody. Šlo to velice dobře a znovu chci zdůraznit, že takhle skvěle se mi asi žádná henna zatím nevyplachovala. Máme ve sprše otočnou hlavici a je tam brutální varianta proudu, který kdybyste namířili na kočku, tak ji připleštíte ke kachlíkům. Tím jsem hennu vymyla. A nepoužívala jsem šampon, ani kondicionér. Vlasy byly na omak trochu drsnější, ale nic hrozného. Rozčesala jsem je úplně v pohodě nejdřív hřebenem se širokými zuby a pak šikovným plastovým kartáčem, který mám od mamky.

Výsledky barvení

A jak barvení dopadlo? Na jedničku s hvězdičkou! Šediny jsou zakryté na 100% a vlasy jsou krásně černé, s odlesky do tmavé vínové. A nesmrdí! A jsou lesklé! Jo a museli byste si pramen vlasů srolovat, nacpat až do nosu a nadechnout se, abyste vůbec ucítili nějakou vůni. Popsala bych to jako slámu v létě. Vlastně je to i fajné. A že jsem pár šílených hennových smrádků už zažila! Tohle je fakticky pohádka :-)

Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Skvělí kamarádi pro rozčesání vlasů po hennovém dýchánku!
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Vlasy po druhém barvení – henna je vymytá jen vodou
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono
Abrakadabra, šediny jsou pryč :-)

Po druhém barvení mě nenapadá vůbec nic, co bych Voono vytkla. Jakože vůbec. Ani ň. Nanášení super, barva chytá skvěle, vlasy nesmrdí a jsou krásné. Jsem zvědavá na výdrž a vymývání (zatím nic hrozného). Příští týden až dvou budu barvit ještě Indigem. Tak uvidíme. Případně článek ještě doplním o další datum s barvením. Voono mi vyhovuje tak moc, že až budu kupovat další barvu, na 99% půjdu po téhle značce. A zase vezmu kombinaci Indigo a Soft Black. A nejspíš taky budu Ježíška instruovat, že kdyby jako fakt netušil, čím mi rozzářit očka pod stromkem, barva na vlasy to jistí, když už jsem zase u té černé :-D

Výsledek třetího barvení – 30.11.2017

V krabičce mi zbylo ještě posledních 50 g Indiga, tak jsem s ním zamaskovala půl cm odrostů, které se mi během 14 dní vytvořily. Nebylo to vyloženě nutné a tři týdny bych dala bez problémů, ale to už by se mi krylo s návštěvou u kadeřnice a keratinem, který se nesmí 3 dny smývat a… Sakryš, není to sranda, takové vlasové plánování :-D

Míchání i nanášení proběhlo na parádu. Žádný problém, nic. Snad jediné, co bych nějak vyzdvihla, že vlasy byly po vypláchnutí Indiga a uschnutí docela matné a vysušené. Možná proto, že jsem Indigo vyplachovala jen vodou. Stačilo je další den umýt šamponem a kondicionérem a problém vyřešen. Barva je extra tmavá a krásná, odrosty jsou překryté na 100%. Jo a poznámka pro všechny, které zajímají “odlesky“. Odstín jde na denním světle fakt do modra… :-)

Za mě tedy absolutní spokojenost a hodnocení jednička s hvězdičkou. A přidala bych i pochvalu před nastoupenou jednotkou :-)

Henna Soft Black a Indigo od Voono
Henna Soft Black a Indigo od Voono

Komentáře: 25

 1. Lucie Lucie 26 listopadu, 2017

  Myslím, že VOONO je je nejlepší. Mám suché vlasy a žádný suchý chemlon místo vlasů se nekoná. Jediné co mi u henny všeobecně vadí je tmavnutí. Tudíž po dvou letech už na sebe zase veselé plácám chemii a doufám, že to trošku stáhnu.

  • Bebe Bebe Autor | 26 listopadu, 2017

   Taky na mě zatím udělala největší dojem, Luci. Ať už absencí “smrádku”, hezkou barvou, snadným vymýváním… Fakt skvělé! :-)
   A postupné tmavnutí? Možné to určitě je, akorát já to nedokážu posoudit – vždycky jsem barvila tmavým odstínem a doufala v co nejčernější výsledek :-D
   A pak jsem to jednou stáhla odbarvovačem… Au… :-D
   Bebe

  • Petra Petra 26 listopadu, 2017

   Pokud se vlasy dlouhodobě barví tmavými henami, stávají se tmavšími. Tmavou barvu z vlasů lze stáhnout i jinak než chemicky, např. sodou, vitamínem C, jablečným octem, šampony z drogerie. Případně lze stáhnout i maskou od Voono Hair of gaurí, která se nedporučuje pro tmavé vlasy, jelikož může změnit odstín.

 2. Luci Luci 9 prosince, 2017

  Bebe ahhoj! TO jsi pokaždé dala na celou délku? Já mam doma indigo, dávala jsem na celou délku ale jsou vidět odrosty. Takže teď nevím jestli to mám kydnout jen na odrosty, nebo znova na celou aby to bylo jeste tmavši….no je to zapeklitá situace co ted resim :D

  • Bebe Bebe Autor | 10 prosince, 2017

   Ahojky Luci,
   při dobarvování dávám barvu hlavně na odrosty a do délek až co zbude :-) Když toho namíchám víc a vyjde mi to na celé vlasy, dávám na celé. Když nabarvím všechny odrosty a v misce už vidím dno, tak jen pokrčím rameny, smotám zbytek vlasů do “bobečku”, připlesknu na hlavu a neřeším to :-D
   Bebe

 3. Monča Monča 9 ledna, 2018

  Ahoj Bebe,

  super blog. Chtěla jsem se zeptat, jestli je podle tebe voono lepší než khadí. Taky jsem přešla z chemickýho barvení na černo na barvení přírodní. I já měla rozestup od posledního chem.barvení 6týdnů, než jsem poprvé zkusila khadí černou a indigo. Taky jsem přeskočila předpigmentování čistou hennou, u Voono je to copper. Khadi jsem barvila už asi 6x, 100g balení mám na 2x, někdy použiju jen khadi černou, jindy namíchám 50:50 černou s indigen nebo použiju jen indigo. Pořídila jsem si i jejich teploměr pro správný odhad teploty vody. Můžu říci, že kvalita vlasů se mi výrazně zlepšila, snad mi i rychleji rostou. Barvení mě i celkem baví ???? jen jediné mínus, u nás jsem nikde nenašla s khadí obchod, kde by se prodávala. Takže s poštovným atd. Se trochu prodraží. Ale ve zdravé výživě, v obchodě, jsem právě zahlédla voono, a tady čtu samou chválu. Tak co myslíte holky? Je voono fakt tak dobrá? Díky a pěkny den

  • Bebe Bebe Autor | 9 ledna, 2018

   Ahoj Monči,
   moc děkuju za komentář! :-) :-*
   Čistě mě osobně se Voono zamlouvá víc než Khadí. Ale jen proto, že Voono nemá tak výrazný pach, či jak to nazvat. Pořád nemůžu Khadí odpustit, jak mi před pár lety vyrobila na hlavě aromatické “cosi”, z čeho se mi zoufale zvedal žaludek a drhla jsem to pomalu i Jarem. Možná blbá várka, nevím. Ale má u mě vroubek a už se mi díky tomu nechce testovat. Voono je v tomhle na parádu, proto hodnotím značku mnohem výš a líbí se mi MNOHEM víc :-)

   Ale! Začátkem prosince jsem neodolala a koupila na zkoušku sypkou hennu od Soaphoria. Je super v tom, že je v kelímku, takže jí můžu odebrat, kolik potřebuju. Což se ohromně hodí na dobarvení odrostů jen na pěšince. Kteroužto věc jsem zkoušela poprvé v životě a nechápu, že mě to nenapadlo dřív! :-D

   Takže za mě určitě raději Voono než Khadí. A brzy podám hlášení ještě o Soaphoria, ať je to kompletní :-)

   Bebe

   • Monča Monča 11 ledna, 2018

    Ahoj Bebe,
    moc děkuji za doporučení. Dnes mám narozky, tak zítra k nám letím do obchodu se zdravou výživou, co si jako dárek koupím, je jasný. Barvičky na vlasy Voono černou a indigo ???? a o víkendu budu barvit, celkem se těším, protože mám pocit, že to je pro mé vlasy to pravé ořechové. Barvení, které super kryje a zároveň to je pro mé vlasy i ozdravná kúra. Mám vlasy pevnější, snížila se mi frekvence mytí vlasů a ten objem ???? Tvá zkušenost s Khadí mě mrzí. Já byla spokojená, jen mi nevyhovuje, že Khadí musím objednávat přes internet… Už pár dní pročítám všechny Tvé recenze na přírodní kosmetiku. Moc Ti za ty recenze děkuji. Věřím, že jsou přínosem nejen pro mě. Současně po přečtení Tvých recenzí brouzdám po netu a hledám info o těch konkrétních přírodních značkách a jejich sortimentu. Už celkem dlouho hledám přírodní kosmetiku, u které si koupím za rozumnou cenu kvalitní odličovač. Já osobně do odlíčení musím zapojit vodu. To patlání vatovými tampónky na mě moc není, navíc mám pocit ulepenosti. Sháním buď nějaký mycí gel na např. olej bázi, který by v pohodě odlíčil make-up, pleť mi nevysušil a mé citlivé pleti s mastnější t-zonou a suššími tvářemi dodal komfortní pocit. Zkoušela jsem tuhá přírodní mýdla od manny. Nevím, jestli znáš. Četla jsem Tvojí recenzi na mýdlo Musk. Mýdla manna asi pro můj ksicht moc vhodná nejsou, mám pocit suché pokožky a pnutí a navíc jsem zjistila, že mi fakt nesedí éterické oleje, bambucké máslo ( patrně jsem v ksichtě náchylnější na latex) a i jod, který odsahují mořské řasy také není to pravé pro mě…. Miluju arganový olej od arganeol, vyhovuje mi jojobový ( ten od saloosu je nakolik kvalitní?) a často na odlíčení používám kokosový olej, ale tam už se trochu potýkám s pocitem ulepenosti. Už dlouho hledám nějaký super krém, který se rychle vstřebá, je vhodný pod make-up. Zatím mě nejvíce uchvátila kosmetika Atok. Četla jsem Tvojí recenzi na jejich slaměnkový oční krém… Od Atoku mě zaujal hydrofilní olej na odstranění Make-upu, jejich obličejový olej neutral, základní krém Dermal a také od Atoku používám hyaluronový fluid, ale nevím, jestli ten od nobilis tilia s přesličkou a kys.hyaluronovou není lepši, ale zase bych ráda vše od jedné firmy. Máš s Atokem více zkušeností? Nebo by jsi mi pohla poradit jednu jedinou přírodní kosmetiku, kde seženu fajn odličovač, kde mohu zapojit vodu, nepoužívám voděodolnou řasenku, jen obyč. ale trochu víc vrstvím, fajn krém, který nebude příliš mastný, kam si třeba přidám pár kapek arganového a jojobového oleje a ráda bych nějaký lehký fluid s kys.hyaluronovou a mým milovaným aloe vera? A to vše za přijatelnou cenu? Vím, jsem náročná a navíc i na zabití, protože Ti to píšu do sekce barvy na vlasy, to se omlouvám…
    Moc díky za Tvé super rady a recenze.

    Přeji Ti pěkný den. Monča

    • Bebe Bebe Autor | 11 ledna, 2018

     Ahojky Monči,

     předně všechno nejlepčejší k narozeninám přeju! Hodně moc štěstí a zdraví a lásky a všeho, co si jen budeš přát! :-* :-)

     Moc děkuju za tolik milých slov! Už mě kolikrát napadlo, jestli to lidem vážně pomáhá, když se člověk vykecává online o kosmetice. A ono jo! Tak to je super! :-)

     Taky jsem si říkala, že bych mohla víkend věnovat zkulturnění kštice a dobarvit to celé! :-D V recenzi jsem psala, že první pokus měl úspěšnost tak 60%. Ale čím víc vrstev henny člověk má, tím lepší výsledek. A jestli jsi doteď používala Khadí, tak by ti to mohlo chytnout mnohem líp než mě, která jsem před Voono měla Herbatint barvu.

     Kvalitní odličovač, říkáš? Popravdě si do sprchy žádný nedokážu vybavit. Snad kromě Urtekram šamponu – s tím jsem v případě potřeby odličovala i oči. A tuším i s Dermatherm šamponem :-D Určitě mi nějaké odličovátko přímo pro tyhle účely rukama prošlo, o kterém jsem prohlásila, že “nežere duhovky”, ale takhle z voleje mám okno :-)
     Ohledně “tamponkovacích” odličovačů je ale podle mě skvělý Dulcia (výživná čisticí emulze), Mylo (čisticí mléko), Sóley (odličovací mléko), Soaphoria čisticí pěna, nebo pak micelárky (JOIK, Uriage, Mylo, SO’BIO). S těmi micelárkami je to bleskovka. Je ale fajn je oplachovat vodou. Výjimkou je JOIK, u které jsem tu potřebu neměla.

     Ohledně kvality olejů od Saloos nemůžu sloužit. Jednoduše jim věřím a zatím jsem se v nich nezklamala. Třeba teď používám měsíčkový a spokojenost veliká :-)

     Moje zkušenosti s Atokem jsou minimální (jen to sérum), takže bohužel zatím s poznatky neposloužím.

     Jestli to dobře chápu, chtěla bys doporučit jednu značku, od které bys mohla používat všechno možné? Napadá mě třeba:

     Soaphoria
     Jejich královské čisticí a odličovací mléko bylo skvělé (ze stejné řady vedou i pleťové krémy a séra – vyzkoušené ale nemám), květové vody jsou fajn, masky mají geniální… Ostatně stačí kliknout na kategorii “Soaphoria” u mě na blogu a je tu toho hafo :-)

     Dulcia
     Taky se u nich dá najít všechno. Krémy, séra, oční krémy, čisticí záležitosti, růžová voda, tělové krémy. Kdybych vyloženě musela volit jedinou značku, Dulcia by byla v nejužším výběru na 100%. (tam najdeš i nemastný krém s kyselinou hyaluronovou nebo s aloe vera).

     Weleda
     Krémy, čisticí tonikum, sprchová kosmetika, tělová kosmetika, tuhá mýdla. Taky mají tuším všechno.

     Mylo
     Do téhle kosmetiky jsem se zamilovala! Je suprová! Mléko, micelárka, tonikum, mýdla, pleťové oleje, tělové balzámy. Na značku Mylo sedí, že “v jednoduchosti je krása”.

     Navia
     Krémy, květové vody, peelingy, šampony, mýdla, balzámy. Tuze fajn sortiment!

     Taky mě zrovna baví objevovat Bioaroma (vede skvělý aloe vera gel vhodný jako podklad pod krém – doporučuju!), nebo JOIK.

     Z těchto značek bych osobně vybírala kompletní péči, kdyby mi dal někdo nůž na krk a řekl, že musím všechno pořídit u jedné :-)

     A že jsi náročná je dobře! Není potřeba dělat u kosmetiky kompromisy, když je na trhu taková ooobr nabídka ;-)

     Měj se moc pěkňučko Monči a moc děkuju za komentář! Klidně víc takových! ;-)

     Bebe

 4. Monča Monča 14 ledna, 2018

  Ahoj Bebe,

  jééé, moc Ti děkuji za milé přání k narozkám… 33let, to je číslo pane, ale vezmu si příklad z Tebe, na tvář patří úsměv, skepse a chmury zavřít do nejspodnějšího šuplíku… Takže nepřemýšlet, jak ráda bych slavila 23 ????, ale míti na paměti, že vlastně zrajeme jako víno, navíc šlechtěné přírodními poklady ????.

  Zároveň si cením i děkuji za Tvá doporučení, rady, recenze a zkušenosti s danými produkty. Velmi mě zaujala z Tvých doporučení kosmetika slovenské firmy Mylo. Naprostý souhlas, v jednoduchosti je krása a navíc po snoubení s praktičností je to pro mě směr sedmý ráj ????. Snad i z toho důvodu je u mě doma stálicí a nenahraditelným pomocníkem kokosový olej. Kokosákem si ráno namažu housku, vyčistím a vybělím zuby, odlíčím obličej, mohu použít namísto těl.mléka, večer v ložnici zajisté najde své upotřebení při masáži… A ta božská vůně. Miluju kokos, čokoládu, kávu, skořici … Ty vůně. Mylo je jednoduchý zázrak přírody a v tom tkví jeho síla. Určitě vyzkouším.

  Krétská kosmetika Bioaroma mé pozornosti neušla již před nějakou dobou. Koupila jsem si od této značky jojobový, avokádový olej, oba 100ml, v plastové lahvičce s pumpičkou, což pokládám za super praktické. Pro mamku jsem vzala ten jejich oční krém s včelím voskem a spokojenost veliká a bonus příjemná vůně… Pro sebe jsem koukala na oční krém od Caltha s kofejnem. Nevím, jestli jsi zkoušela. Složení vypadá dobře.

  Sibiř, kosmetika Natura Siberica se mi zamlouvá velmi, jen s ohledem na citlivost mého ksichtu musím být celkem obezřetná. Mnoho pro mě neznámých bylin, výtažků, extraktů,… I když jsem na jejich stránkách brouzdala v herbáři, mi to nedalo ????. Ale idea firmy a celkově sortiment jejich výrobků je mi sympatický, určo stojí za vyzkoušení.

  Teď právě testuju poprvé barvy na vlasy Voono. Pořídila jsem si Voono indigo a Voono soft black, každá cca za 259kč. Směs, u mě ingigo a soft black v poměru 50:50, jsem připravila stejně jako barvu Khadí, přidala jsem instantní kávu, trošku soli a na vůni trochu skořice a teď už vesele v zimní čepici datluju do klávesnice a mám super pocit, že koruně krásy dopřávám extra porci luxusu z přírody a zároveň se těším, že se mi vlásky za péči odmění svojí pevností, bohatostí, zdravím a leskem. Za sebe v klídku můžu říci, že mě toto “hennování” fakt baví… Nemám jediný důvod se ještě někdy vracet k chemickým barvám. Určitě más pravdu, Bebe, vrstvením barvy odstín tmavne, vlas je pevnější, každým barvením henna vlas obaluje a nabaluje se na něj, vlas uceluje, tudíž eliminuje třepení vlasů. Chemické barvy vlas narušují, pronikají do jejich struktury. Chovají se k vlasu tedy zcela opačně než henna…
  U mě se z tohoto barvení stává pomalu ale jistě můj malý rituál, kdy po nanesení zelené kašičky nasadím čepici, zapnu fajn film, uvařím si čaj s medem nebo horkou čokoládu a relaxuju ????.

  Bebe musím říci, že ta moje drahá polovička má sice pochopení pro mé toulky přírodou a honbou za přírodním elixírem mladí, podporuje mě, dokonce i naslouchá, ale prý alespoň jeden z nás by neměl vypat jako Shrek ????. To asi narážel na pleťovou masku z avokáda, kterou někdy do svého rituálu zapojím.

  Mě teď v hlavě uvízl jeden e-shop, který po mnoha směrech splňuje má kritéria, nabízí i produkty pro vlastní výrobu svíček, mýdel, krému včetně různých prázdných flakónků, dóziček na krémy, lahvičky s kapátkem na obličejový olej, atd. Každopádně sinz e-shopu Ekokoza pořídím čisté jojobové máslo a malinový olej.

  Při svém brouzdání jsem našla dvě firmy s přírodní kosmetikou. Na svém blogu se o nich nezmiňuješ, možná by zase mohly zaujmout Tebe. Lotyšská kosmetika Mossa a španělská kosmetika Naobay. U té druhé zmiňované ty jako fajnšmekr jistě oceníš i vkusné a ekologické obaly kosmetiky, které jsou ze dřeva…

  Asi bych svůj tok myšlenek zakončila slovy Boba Dylena, protože vše už někdo někdy řekl lépe, kterými tvrdí ” Úspěný člověk je ten, který ráno vstane z postele, večer ulehne a mezitím dělal, co ho baví…
  Bebe to je přece jasný, že jsi inspirací pro mrak holek. Každá se chceme líbit sama sobě i světu. Baví Tě to, to je to zásadní a jako příjemný bonus svými recenzemi a zkušenostmi pomáháš dalším holkám ke kráse a skvělému pocitu, že díky přírodě pro sebe dělají jen to nejlepší.

  Díky, díky… Také se měj krásně. Monča

 5. M. M. 9 února, 2018

  Týjo, tak to čučím. Voono byla ta nejhorší henna, jakou jsem na hlavě měla. Extrémně smrděla už při chystání. A to jako fakt, zarazilo to aj milého, který už je na moje zkrášlovací dílničky celkem zvyklý. Smývala jsem jenom vodou, ale silně smrděla ještě dva měsíce po barvení. A to nekecám. Když jsem si namočila hlavu, smrad se znovu vyvalil. Taky se mi strašně dlouhou dobu drolila a svinila povlaky a ručníky. Jako říkala jsem si, že jsem to blbě vymysla, ale když už to bylo měsíc v kuse, po několika mytí šamponem, tak chyba bude asi jinde… A třešnička na dortu – zbytek mi zplesnivěl. Asi to bude blbým uchováním, ale co bych to nehodila na tu hennu, když se mi tak nelíbila, že jo.
  Za mě Voono už nikdy více.

  • Bebe Bebe Autor | 9 února, 2018

   No panejo, to je jako kdybych četla o sobě a Khadí! Až na to, že já Khadí považovala za fantastickou značku a nejspíš se mi podařilo najít divnou šarži/kus, který právě takhle šíleně smrděl. Tak jestli se mohlo něco podobného stát i s Voono…?
   Každopádně je to divné a muselo to být hodně nepříjemné. Jsem tehdy drhla hlavu vším, co bylo po ruce… :-)
   Bebe

   • Monča Monča 23 února, 2018

    Ahoj holky,
    No tak to tedy taky čumím, na vaše zkušenosti s Khadí a Voono… Vyzkoušela jsem opakovaně přírodní barvy od obou značek. Barvím na černo, takže používám výhradně indigo a černou (buď kombinace indiga a černé nebo barvím jen jednou barvou z těchto dvou) a musím říct, že kromě vyšší ceny, nemám ani jedné ze značek co vytknout… Vaše zkušenosti mě opravdu mrzí. Je asi i pravda, že Voono je aromatičtější méně než Khadí, ale ani u Khadí já osobně žádný šílený mega odér nezaznamenala…. Jak jsou na tom jiné henny, netuším. Zkoušela jsem jen Khadí a Voono. Napadlo mě, jestli za vaší nespokojeností spíše nestojí např. přepravce, prodejce barvy než výrobce… Pokud tedy barvy nebyly prošlé, navíc po rozdělání by se měly do 6měsíců spotřebovat. Ale za vznikem plísně asi bude na vině špatné uskladnění produktu… No určitě nelámejte nad oběma značkami hůl. Byla by to škoda. Vyzkoušejte jiného dodavatele či jiný obchod. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Osobně jsem spokojená jak s Khadí tak s Voono.
    Přeji hezký den ????????
    Monča

 6. Aneta Aneta 10 dubna, 2018

  Ahojky, naprosto boží a velmi užitečný článek! Moc za něj děkuji! :-) Chtěla jsem se zeptat, proč je potřeba nebo proč je lepší koupit si Soft black společně s Indigem? Soft black samotná by nechytla tak sytě černě? Moc děkuji za odpověď :-)

  • Bebe Bebe Autor | 10 dubna, 2018

   Ahojky Anet, děkuju za milý komentář! :-) :-*
   Ono to není dogma, že by přes takovou kombinaci nejel vlak. Ale mě osobně se líbí, že indigo hodí vlasům na sluníčku takový odlesk do modra. Kdyby bylo indigo samotné, efekt by byl na mě moc výrazný. Proto mix se Soft Black :-) I když ale použiješ jen Soft Black, efekt bude krásně černý. Uznávám, že ne tak uhlově temný, jako třeba z chemické barvy (a že se mi taková barva sakra moc líbí!), ale černá to zkrátka je :-)
   Bebe

   • Aneta Aneta 11 dubna, 2018

    Děkuji moooc za odpověď :-) Ještě bych měla poslední otázečku, pokud to nevadí. Začínají mi šedivět vlasy, ještě nejsou celé bílé, ale začínají se objevovat a u odrostů je to již vidět. Je potřeba při každém barvení odrostů cca jednou za 3 týdny je nejdříve předbarvit (např. barvou cooper) a teprve pak dát soft black? DĚKUJI a přeji do života jen to nejlepší a hodně úspěchů s blogem, který je parádní! :-)

   • Bebe Bebe Autor | 11 dubna, 2018

    Anet, klidně se ptej! Když budu vědět, mileráda odpovím. Připadám si pak děsně chytře :-D
    Já šediny nepředbarvuju. Ale je pravda, že některé barvy chytají hůř a některé líp. Třeba u té strouhané LUSH tabulky mi přišlo, že šediny byly znatelně světlejší, než zbylé obarvené vlásky. U Voono, nebo Khadí se mi to nestávalo a stačila mi “jedna vrstva” :-)
    A moc a moc děkuju za přání a pochvalu. Přiznám se, že občas si chodím do komentářů zvedat náladu, když jsem některý den v nedobré náladě. Stačí pak zabrousit mezi čtenáře, přečíst si takovouhle chválu a hned je líp! Děkuju! :-) :-*
    Bebe

    • Aneta Aneta 11 dubna, 2018

     Moc ti děkuji! :-) Ano chápu tě, pročítání hezkých komentářů musí být taková terapie, když je člověku nejhůř :-) Zasloužíš si mít jen ty nejmilejší ;-)

    • Anna Anna 28 července, 2023

     Ahoj Bebe, tak nejenže jsem dostala cenné rady, i jsem se skvělě bavila. Máš talent na psaní, roztáhni křídla a leť. A bez omezení a hranic. Papa a hodně pohody u tvorby.

     • Bebe Bebe Autor | 8 září, 2023

      Aničko, děkuju moc za nádherný komentář :-) Zvedla jsi mi náladu, ani nevíš jak! Děkuju, děkuju, děkuju! :-* Bebe

 7. bygabra bygabra 31 ledna, 2019

  Nemůžu se dočkat, až jí vyzkouším!

  • Bebe Bebe Autor | 4 února, 2019

   Určitě dej vědět, jaké jsou dojmy! ;-)
   Bebe

 8. Veronika Veronika 15 ledna, 2022

  Ahoj,

  tak se také přidám :) Po chemickém barvení jsem si řekla, že toho mám již dost a nechám si vlasy ozdravět hennou. Nechávám si přirozený delší odrost (tmavě hnědá, bohužel s dost šedinami) a zbytek vlasů výraznější měděná-zrz, trochu červené odlesky… Včera jsem si udělala tedy tzv. předpigment barvou Cooper a rovnou přimíchala Orange, poměr tak 60:40. No, páchlo mi to i po umytí, ale nebylo to tak strašné. Ale čekala bych tedy, že při splachování barvy nebude tolik vypadaných vlasů jako při chemickém barvení, ale bohužel :( Byl to pro mě šok. Po úpravě a vyfénování byly vlasy spíš sušší a světlejší, než bych čekala… Taková vyblitá zrz. Vše jsem udělala, jak bylo třeba (dodržení teploty atd.). Dneska jsem tedy jako druhou fázi vzala zbytek vlasů čistě jen Orange a odrost s šedinami Dark Brown… Zrzavá už vypadá o něco lépe, vlasy jsou už ucelenější a jemnější. Předpokládám, že první barvení nemusí dopadnout hned podle představ, když byly vlasy zřejmě již předtím narušené. Ale ta hnědá tak dobře nechytla… Šediny jsou patrné méně, ale vidět stále jsou. Takže zvažuji odstíny Soft Black plus případně Indigo. V návaznosti na to bych se ráda zeptala – proč jsi míchala černou s Indigo, čeho tím docílím? Vyloženě modrý odlesk nechci, ale zase mi vadí ten zrz nádech na té hnědé… Neutralizuji to tím?

  Moc děkuji za radu a přeji pěkný den :)
  PS: tvoje recenze je naprosto skvělá, děkuji za ni :)

  • Bebe Bebe Autor | 21 ledna, 2022

   Ahojky Verčo,
   že některá henna smrdí, to už se mi taky stalo – u Khadí. Málem jsem se tehdy obrátila naruby. Ale podle mě to byla špatná várka, pak už se mi to se stejnou značkou nikdy nestalo. A ty vypadané vlásky jsou taky divné… :-/
   První barvení fakt nemusí chytnout úplně sytě, to jsem se taky párkrát přesvědčila, když jsem po delší době použila hennu. Řešení je to barvení opakovat, pak se vlas víc obaluje a barva je sytější. Bohužel ale u hodně jemných vlásků to může mít i ten efekt, že více splihnou. Může se stát a nemusí.
   A míchala jsem indigo se soft black, aby byla ta barva studenější a zmizely mi zrzavé odlesky. Později jsem to s indigem přepískla a měla jsem na slunci hlavu modrou, což ale taky nebylo úplně to, co bych chtěla :-D Myslím si, že pokud nepoužiješ samotné indigo, ale smícháš ho právě se soft black, tak to modrou nechytne a zůstane to u studeného podtónu. Aspoň u mě to tak fungovalo :-)

   Měj se moc pěkňučko a přeju šťastnou ruku při míchání odstínu! ;-)

   Bebe

   PS: já děkuju za super komentář! ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít