Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Řada HYSÉAC Uriage (recenze)

Řada HYSÉAC Uriage

Řada Hyséac pro aknózní pleť od Uriage dneska neposlouží mně, ale někomu úplně jinému. Dnešní recenze bude jiná, než tady běžně potkáváte. Pracovně jsem ji nazvala „projekt Uriage“ a hlavní aktérkou celého testování nejsem já, ale 14 letá holčina, které budeme pro účely článku říkat třeba Adélka. Jméno jsem si vymyslela, protože jak jistě chápete, ne každý touží stát se online celebritou. Zvlášť v tomhle věku. Aduš souhlasila s testováním za podmínky, že se v recenzi nebudou vyskytovat žádné její iniciály a fotky.

Když můžete někomu pomoct…

Celé to začalo víceméně náhodně a může za to můj chlap. Jak víte, krémy od Uriage testuje na mém blogu hlavně on. Loni tu byla řeč o Cu-Zn krému, který drahý zkoušel na vyžraný flek od Sava, co si vytvořil na noze, když odbarvoval bílé prádlo zaprané na růžovo. Dlouhá historie. Pointa je v tom, že mu v tubě zbyla asi půlka krému. A on ho daroval dceři svojí kamarádky („naše“ Adéla), které bojuje s úporným akné. Že jako ať krém vyzkouší, poněvadž jemu se zdál fajn. Áda krém prubla a světe div se, ono to zabralo. Prý jí fungoval jako takový SOS krém na počkání. Když s ním obličej mazala, zmizely ty nejhorší pupínky. Když mazat přestala, vrátily se…

Nicméně tenhle úspěch mě přivedl na jednu myšlenku… Napsala jsem do Uriage, jestli by mi neporadili s výběrem vhodné kosmetiky pro Aduš. Že jí zabral Cu-Zn krém a jestli by nestálo za to, aby ozkoušela přímo řadu určenou pro problematickou pleť s akné. A také jestli by mi doporučili konkrétní výrobky, ať Adél něco nekupuje naslepo a ví, pro co zaběhnout do lékárny. Napsala jsem, jakou má Adéla pleť a co řeší za problém a že byla už i u doktora.

Test na jiném ksichtíku :-)

Víte, já sice na svůj ksichtík vyzkouším kdeco, ale když jde o obličej někoho jiného, bojím se doporučovat jen tak něco od oka, když s podobným problémem nemám zkušenosti. Proto jsem spoléhala na radu člověka, který zná sortiment přece jen líp, než já. V Uriage mě ale posadili na zadek odpovědí, kterak nejenže není problém něco doporučit, ale že mi kosmetiku dokonce zasponzorují výměnou za článek. A to dokonce dvěma balíčky! Vyrazilo mi to dech, u děkovacího mailu jsem tuším i klečela a byla jsem ukrutně zvědavá, jak to celé dopadne!

Řada HYSÉAC Uriage
Řada HYSÉAC Uriage
Řada HYSÉAC Uriage
Řada HYSÉAC Uriage
Řada HYSÉAC Uriage

V Uriage mi pro Adélku doporučili řadu HYSÉAC a následující kombinaci přípravků: Hyséac Gel Nettoyant čisticí gel, Hyséac R – doplňkový přípravek při vysušující medikamentózní léčbě akné, Hyséac A.I. – krém pro léčbu zánětlivé formy akné, Hyséac Lotion Désincrustante – pleťová voda.
Ke každému produktu jsem Adél vytiskla A4 se zkopírovanými informacemi z e-shopu – k čemu je která věc dobrá, jak se používá a jak často po ní sahat. A mohlo se koncem září začat s velkým testováním!

Poněvadž jsem přípravky nezkoušela na vlastní kůži, vynasnažím se vám o kosmetice dodat co nejvíce informací alespoň díky oficiálním popiskům, fotkám a zkombinovat to s dotazníkem, který jsem Adél dala za úkol vyplnit. Jo a mimochodem – až u čtení odpovědí mi došlo, jak vlastně normální člověk hodnotí kosmetiku. Ne dvoustránkovým elaborátem a filozofováním na téma „barva šroubovacího víčka a jeho vliv na kulturu prostředí“, jako v mém případě. Ale spíš konstatováním po vzoru mého chlapa. Funguje, nefunguje, je to dobré, není to dobré :-D

Hyséac Gel Nettoyant Čisticí gel

Šetrně odstraňuje nečistoty a přebytek kožního mazu. Dokonale šetrný k pleti. Při kontaktu s vodou tvoří příjemnou, snadno se oplachující pěnu. Delikátní parfemace. Velmi příjemný na každodenní používání. Pleť je rozjasněná, zdravá a svěží. Velmi jemný čisticí gel bez mýdla, s oplachováním. Hloubkově čistí pleť a zbavuje ji přebytků kožního mazu. Speciálně vyvinutý pro potřeby smíšené až mastné pleti.

Jak se používá: Malé množství gelu nechte napěnit v rukách a poté naneste na zvlhčený obličej a tělo. Důkladně opláchněte. Používejte ráno a večer.

Řada HYSÉAC Uriage
Řada HYSÉAC Uriage
Řada HYSÉAC Uriage
Řada HYSÉAC Uriage
Řada HYSÉAC Uriage

Hyséac R – doplňkový přípravek při vysušující medikamentózní léčbě akné

Je dokonalým pomocníkem pro pleť vysušenou medikamentózní léčbou. Poskytuje pleti okamžitý a dlouhotrvající komfort. Složení přípravku, obohacené o patent TLR2 REGUL (patent Uriage) a výtažek z opuncie, posiluje jeho hojivý účinek a dodává pleti okamžité pohodlí. Patent Cerasterol-2F napomáhá obnově a posílení kožní bariéry, přičemž dokonale respektuje její přirozenou fyziologii. Účinné látky poskytují pleti účinnou a dlouhotrvající hydrataci.

Jak se používá: Nanášejte ráno a/nebo večer na dokonale vyčistěnou a osušenou pleť. Vyhněte se kontaktu s očima.
Pozn.: Adélka používala tento krém každé ráno.

Hyséac R - doplňkový přípravek při vysušující medikamentózní léčbě akné
Řada HYSÉAC Uriage
Hyséac R - doplňkový přípravek při vysušující medikamentózní léčbě akné
Hyséac R - doplňkový přípravek při vysušující medikamentózní léčbě akné
Hyséac R - doplňkový přípravek při vysušující medikamentózní léčbě akné
Hyséac R - doplňkový přípravek při vysušující medikamentózní léčbě akné

Hyséac A.I. – krém pro léčbu zánětlivé formy akné

Díky originálnímu patentovanému komplexu látek TLR2-Regul účinně hojí a rychle odstraňuje zánětlivé formy akné. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu. Snižuje riziko vzniku jizev. Lehká, nemastná textura. Extrakt z lékořice snižuje tvorbu kožního mazu, absorbuje jeho nadbytečné množství a dodává pleti dlouhotrvající zmatňující efekt.

Jak se používá: Aplikujte 1–2 krát denně na vyčistěnou pleť HYSÉAC čisticím gelem. Vyhněte se oblasti kolem očí. Během pobytu na slunci používejte v kombinaci s HYSÉAC emulzí SPF 50+.
Pozn.: Áda používala A.I. krém každý večer.

Hyséac A.I. - krém pro léčbu zánětlivé formy akné
Hyséac A.I. - krém pro léčbu zánětlivé formy akné
Hyséac A.I. - krém pro léčbu zánětlivé formy akné
Hyséac A.I. - krém pro léčbu zánětlivé formy akné

Hyséac Lotion Désincrustante – pleťová voda

Pleťová voda Hyséac je určena na uvolňování ucpaných pórů a je speciálně koncipována pro potřeby smíšené až mastné pleti s projevy nedokonalostí. Adstringentní pleťová voda stahuje rozšířené póry a odstraňuje z nich nečistotu. Pleť je po aplikaci čistá a zmatněná a září svěžestí. Obohacena o komplex ovocných kyselin s exfoliačním účinkem, uvolňuje ucpané póry a vyhlazuje reliéf pleti. Složení pleťové vody umožňuje zmatnit zóny, ve kterých dochází k nežádoucímu lesku pleti a dodat jí optimální hydrataci. Specifická galenická forma pleťové vody zklidňuje citlivou pokožku.

Jak se používá: Aplikujte lokálně na postižené zóny za pomoci vatového tamponu na pleť vyčištěnou čisticím gelem nebo čisticím krémem Hyséac. Na každodenní použití před aplikací hydratačního krému. Neoplachuje se. Vyhněte se kontaktu s očima. Po použití se mohou zpočátku objevit přechodné pocity svědění nebo píchání.
Pozn.: pleťovou vodu používala Aduš až od poloviny listopadu, kdy dorazil druhý balíček.

Hyséac Lotion Désincrustante - pleťová voda
Hyséac Lotion Désincrustante - pleťová voda
Hyséac Lotion Désincrustante - pleťová voda
Hyséac Lotion Désincrustante - pleťová voda

Dotazník pro Adél po více než 2 měsících testování

1. Jakou kosmetiku jsi předtím používala? Např. krémy, vodičky, masti, apod. Nebo i jak často jsi je používala? Vzpomeneš si na nějaké konkrétní značky?

Garnier
– pleťový gel 3v1 (3x týdně)
– pleťová voda (ráno a večer)
– čisticí gel s kartáčkem (ráno a večer)
– krém denně

Nivea
– čisticí gel + peeling 3v1 (3x týdně)
– pleťová voda (ráno a večer)
– čisticí gel (ráno a večer)
– krém denně

Bioderma
– pleťová voda (ráno večer)
– krém na akné (ráno a večer)

2. Jak bys popsala svou pleť? Řekla bys, že máš spíš mastnou pleť a hodně se ti leskne? Nebo je suchá? Byla jsi kvůli akné i u doktora? Pokud ano, co ti předepsal? A řekla bys, že ti návštěva doktora pomohla a pleť se ti zlepšila?

Moje pleť je mastná a lesklá.
Bylo mi předepsáno:
– Aknemycin plus
– Aknecolor light
– Skinoren gel + krém
– Adsferin – gel
– Sudocrem mast
– Ichtoxyl mast
Všechno zabíralo pouze první týden, pak to přestalo fungovat.

3. Jak často jsi používala Uriage?

Hyséac R. (každé ráno)
Hyséac A.I. (každý večer)
Čisticí gel (ráno a večer)
Pleťová voda (ráno a večer)

Uriage - řada HYSÉAC pro mastnou pleť s akné
Hyséac Lotion Désincrustante - pleťová voda

4. Jak se Ti kosmetika Uriage líbí a jak ti jednotlivé přípravky vyhovují?
Vůni necítím, krémy se dobře vstřebávají, pleť je po nich hebká. Balení se mi líbí, jen pro mě mají malý obsah, vystačí mi na měsíc. Způsob použití není nijak obtížný a nedělá mi problémy.

5. Řekla bys, že ti kosmetika Uriage na pleť pomáhá/pomohla?
Pomohla mi z větší části a udržuje mi mou pleť převážně bez pupínků.

6. Používáš i dekorativní kosmetiku? Make-up, korektor, BB krém, apod.?
Ne, nyní nic z toho nepoužívám.

7. Užíváš na léčbu akné i nějaké doplňky stravy?
Čaj na pročištění lymfatického systému. Pije se po dobu 6 týdnů a kúra se opakuje 2x ročně (pomáhá mi). Plus užívám Biosil a Pangamin+.

8. Řekla bys, že pro tebe bylo těžké si zvyknout na pravidelné používání tolika kosmetických přípravků?
Ne, nedělá mi to problémy a kosmetiku používám poctivě.

Zhodnocení a závěr

Sice „papír snese hodně“, ale nejvíc vypovídající bývají stejně fotky „před“ a „po“. Jednu takovou galerii tu pro vás mám. Je to foceno průběžně z mobilu. Když jsem viděla poslední fotku separé, říkala jsem si, že to vypadá už mnohem lépe. Ale až v momentě, kdy jsem si vedle sebe fotky poskládala i s datumy, bych řekla, že je pokrok SAKRA dobře vidět. Co myslíte? :-) Adél se prý už nedělají veliké hnisavé pupínky a pleť se tak neleskne. Což je vidět i na fotkách. Prý ale zatím neví, jak si poradit s jizvami a jestli se vůbec někdy ztratí.

Uriage - řada HYSÉAC pro mastnou pleť s akné
Uriage - řada HYSÉAC pro mastnou pleť s akné

Závěrem? Adélka je z kosmetiky nadšená, protože jí evidentně zabírá a funguje a plánuje u Uriage zůstat. Jen prý zkusí výměnu řady za přípravek Hyséac 3-REGUL, který objevila její maminka, když byla předběžně omrknout v lékárně, co vlastně Uriage ještě nabízí. Produkt 3-REGUL je prý globální péče zaměřená na veškeré projevy akné, tedy by to snad mohlo být taky v pohodě. Jinak – ne snad, že by současné krémy přestaly zabírat, ale ty čtyři výrobky Aduš vystačí na měsíc. A cenově vyjdou na nějakých 1500 Kč. Vynásobte si to dvanácti. A to ještě nemáte zbytek kosmetiky jako šampony, sprchové gely, apod. Takže tohle rozhodnutí chápu.

Tímto chci ještě jednou moc poděkovat Uriage i jménem Adélky, že měla možnost řadu Hyséac vyzkoušet, protože jinak by se k ní nedostala a rozhodně by si nemohla dovolit koupit tolik výrobků najednou. A kdyby nešlo o článek, ale o přímý přenos nebo youtube video, tak se vsaďte, že celou dobu by za mou maličkostí visel veliký billboard Uriage, jako DÍKY. Tak si to představte aspoň dodatečně :-D

Komentáře: 6

 1. Markéta Markéta 4 prosince, 2017

  Bebe, je skvělé, že slečna mohla vyzkoušet tuto řadu a především, že jí to moc pomohlo. Určitě je to dobrý tip nejen pro mladé slečny.
  Na http://www.bioaromakosmetika.cz doporučují na jizvy po akné diktamový olej, osobní zkušenost ale nemám. Nicméně jsou tam velmi ochotní a poradí i přes e-mail. Hezký večer :-)

 2. Anna S. Anna S. 5 prosince, 2017

  Ahoj, pokiaľ mala tie balenia čo sú na fotkách (gel 150 ml, tonikum 200 ml a krémy po 40 ml) tak je tá spotreba neskutočná, pre predstavu 200 ml Juliet od Antipodes mám 10 mesiacov, načaté 12.2., používam ráno, občas večer, občas mi trochu vytečie do umývadla a stále je ešte naspodku aspoň do polky mesiaca, tonikum 100 ml spotrebovávam viac ako pol roka, takže to zrejme len preháňala s množstvom a stačilo by omnoho menej, aj keď viem že pri akné sa to ľahko radí, sama som si to odžila a „viac určite zaberie lepšie“ som tiež praktikovala. Ale pri určitej cene kozmetiky je to jednoducho už nutnosť, ako si sama postrehla je rozdiel dať 1500 za mesiac a za stvrt, pol roka. Aj keď mi to teda neprijde ako horibilná suma aj keby si to mala platiť sama z brigády (neviem koľko má rokov), človek dá omnoho viac za iné zbytočnosti/veci ktoré nefungujú tak ako majú alebo ich človek nepoužíva, oblečenie atď. a myslím že to rodičom stojí za to aby mali štastnejšie a sebavedomejšie dieťa. Prípadne by si im mohla odporučiť lacnejšiu alternatívu z prírodnej kozmetiky, Nivea a Garnier nie sú extra výhra, aj obyčajná OCM je lacná, šetrná a dobrá metóda na aknóznu pokožku, rozhodne menej dráždivejšia.

  • Bebe Bebe Autor | 7 prosince, 2017

   Ahojky Anni,
   mě se naopak taková spotřeba zvláštní nezdá. Jelikož péči o obličej nekončím u čelisti, ale hluboko v dekoltu, mám taky velkou spotřebu krémů. Tonikum to samé. A 100 ml micelárka mi vydržela měsíc a půl. V žádném případě mi nepřijde, že bych kosmetikou plýtvala. Neodsuzuj tak rychle jen proto, že to má někdo jinak ;-)
   Je jí 14… je to hned v prvním odstavci…
   A jelikož sama mám suchou pleť, netroufnu si doporučit někomu od stolu kosmetiku, se kterou nemám absolutně žádnou zkušenost. Tím spíš, když má dotyčná diametrálně odlišné problémy s pletí, než já. Na Uriage padla volba díky skvělé odezvě z prvního Cu-Zn krému a evidentně to byl dobrý tip.
   Bebe

 3. Testino Testino 7 května, 2020

  Ahoj,
  V redakci Testino jsme testovali Uriage. Já osobně trpím dlouho akné a nedařilo se mi toho zbavit. Až Uriage mi fakt pomohlo a po několika měsících používání mi akné mizí. Ovšem když to přestanu používat, tak ho mám zpět. Nevýhodou je, že krém není úplně nejlevnější.

  • Bebe Bebe Autor | 14 května, 2020

   Je moc fajn, že Uriage kosmetika pomohla, mám radost! :o) Bohužel u akné je potřeba tak intenzivní péče, že jakmile člověk kosmetiku přestane používat, tak se vrací. Aspoň to je moje zkušenost, když jsem řešila i svou „lepru“ na čele. Dokud se to nevyhojilo komplet celé beze zbytku, nemohla jsem v používání toho, co mi pomáhalo (v mém případě 100% Pure sérum Vitamin C) polevit!
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít