Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Bellápierre sada Get Started Fair (recenze)

Bellápierre sada Get Started Fair

O čem dnes bude řeč? O americké kosmetické značce Bellápierre, od které jsem si z e-shopu BeautyBox.cz vybrala k recenzi sadu Get Started. Původně jsem ji chtěla otestovat proto, abych si rozšířila obzory o dalšího výrobce minerální dekorativky, poněvadž třeba s Annabelle Minerals, Everyday Minerals, ZAO nebo Couleur Caramel jsem byla nadmíru spokojená. A mé recenze se nesly v super pozitivním duchu. No, a pak mi přišla Bellápierre sada a začala se datovat nová minerální éra

Značka Bellápierre

Co je Bellápierre vlastně zač? Značka začala vyvíjet řadu minerálního make-upu po roce 2005. Minerální produkty dekorativní kosmetiky, které nabízí, jsou vyráběny ze 100% čisté slídy, jsou přírodní, mají certifikát Leaping Bunny (logo králíčka = kosmetika není testovaná na zvířatech) a dokonce jsem na originálních stránkách zahlédla info, že na Bellápierre přísahají i make-up profíci z Hollywoodu. Ahá! Tak že by důvod, proč tolik hereček na červeném koberci vypadá jak ze žurnálu i v případě, že je kamera zabere z deseti čísel? :-)

Bellápierre sada Get Started Fair
Bellápierre sada Get Started Fair
Bellápierre sada Get Started Fair

Jak jsem zmínila, nejvíc mě zaujala sada Get Started v barevné variantě Fair. Jednak mám vždycky problém si vybrat jedinou věc, druhak je sada dokonalý způsob, jak si o výrobci udělat ucelenější obrázek. Sada obsahuje 4 produkty minerálního make-upu a 3 kosmetické štětce. Všechno je baleno v pěkné krabičce z tvrdého papíru.

Bellápierre sada Get Started Fair

Sada Fair konkrétně obsahuje: 2 minerální pudry 5v1 (odst. MF002 Ivory a MF003 Latte), minerální tvářenku (MB001 Desert Rose), minerální bronzer (FB001 Peony), štětec na pudr, štětec na tvářenku a štětec na korektor. Poznatků mám k jednotlivým kouskům hodně, proto je rozepíšu tradičně do menších částí.

2 minerální pudry 5v1 – Ivory a Latte

Už mi pár pudrů rukama prošlo. Ale s tím, co na mě mrklo, když jsem otevřela kelímky s Bellápierre, jsem se ještě nesetkala. Abyste vůbec zaznamenali, že jste do pudru zabořili zkusmo prst, budete s ním muset navázat oční kontakt a ujistit se, že vám na ruce sypká hmota ulpívá. Jinak ji neucítíte. Jako kdybyste zkoušeli šťouchat do obláčku. Je to tak neskutečně droboučce namleté a nadýchané!

Odstíny

Barvy možná vypadají divoce ale jakékoli pochybnosti mě rychle přešly, když jsem pudr Ivory poprvé nanesla na pleť. Doteď jsem si myslela, že jsem svůj odstín dávno našla a není třeba se obtěžovat se sondováním po barevné paletě jiných výrobců. Eeej, chyba! Kdybych nevěděla, že je to kravina, budu přísahat, že se mi někdo v noci vloupal do ložnice, rozsvítil nad hlavou halogen a odstín Ivory na tajňačku umíchal přesně podle barvy i podtónu mé pleti! To je prostě DOKONALÉ!

Bellápierre sada Get Started Fair
Bellápierre sada Get Started Fair
Bellápierre sada Get Started Fair

A taky to, jak pudr sjednocuje pokožku! Pamatujete, jak někde na internetu pobíhá jako vtip obrázek skleničky krému, na které je nápis „Photoshop“? To není kec! Na vlastní oči jsem se přesvědčila, že něco takového existuje, ale nejmenuje se to Photoshop, ale Bellápierre. Jo, ucvrkávám nadšením a kdybych mohla, za každým popisným slovem v recenzi napíšu do závorky „jupijej“. No a co :-)

Latte

A odstín Latte? Sedí mi taktéž, jen bych řekla, že je oproti Ivory růžovější a dělá mi opálenější dovolenkovou pleť. Nevím, jak se bude tvářit v zimě, ale tady a teď po něm můžu klidně sáhnout a bude mi fungovat stejně, jako Ivory, co se týče krytí, sjednocení, vyhlazenosti a sametové pleti. Ivory je ale srdcovka a bez pochyby moje barva.

Bellápierre sada Get Started Fair
Bellápierre sada Get Started Fair
Get Started Fair

Testovala jsem pudry i v kombinaci s BB krémem od Weledy a to už jsem se sama sebe lekla, protože ksichtík vypadal až moc dokonale. Ale takovým tím stylem, že jako „normálka“, vždyť ani nejsem namalovaná, takhle vypadám běžně po probuzení. Až jsem měla chuť si domalovat pár pupínků, aby to bylo uvěřitelnější.

Jako jo, doteď jsem měla za to, že Everyday Minerals nic nepřekoná. Bellápierre je ale o level výš. S pudrem to ani nejde přehnat. Můžete ho vrstvit, jak chcete, a bude vypadat prostě dokonale, kryje spíš lehce. Pleť neztrácí přirozený jas, mizí z ní veškerá únava. Doooost dobré! :-)

Minerální tvářenka Desert Rose

Stejná struktura, jako u pudrů. Obláček, který se vznáší v kelímku a nedočkavě čeká na velkou chvíli, kdy ho naberete štětcem, necháte vplynout do pleti a zařídíte si přirozený šmrnc! I když jste na kouzlení s tvářenkou totální dřevo, tady vám prostě ruka uhnout nemůže. Ani kdybyste se malovali poslepu se třemi promile v krvi. S velkou pravděpodobností se vám spíš povede vykouzlit náznak ruměnce, jako kdyby vám právě přišla SMSka od ctitele, na kterého si už dlouho myslíte :-)

Barva je ta nejdokonalejší tvářenková, kterou jsem kdy ve svém arzenálu měla. Je mi šitá na míru. Miluju ji a od doby, co ji mám doma, jsem ještě nesáhla do jiné. Což je blbé a budu to muset na sílu napravit, jinak se jich budu nucena zbavit v rámci třídění zásob a to bych fakt nerada. Bylo by to jak Sophiina volba a srdce by mi puklo žalem! Kosmetiku totiž nekřečkuju, ale jen co zjistím, že už si s ní nehraju tak často, pro jistotu ji posílám dál, aby udělala radost ještě jinde. Rozhodně lepší, než ji nechat třeba zkazit!

Jo a jen tak poznámka bokem – tohle je asi první tvářenka, u které jsem schopná připustit myšlenku, že bych ji jednou úplně vypotřebovala <3

Get Started Fair
Bellápierre sada Get Started Fair
Get Started Fair

Minerální bronzer Peony

Měla jsem v životě dva bronzery. Terracotta od Guerlain a nějaký z drogerie, u kterého si nevzpomenu na výrobce. U obou mi trvalo hodnou chvíli, než jsem přišla na kloub způsobu použití. Tedy abych vypadala jako políbená sluncem a ne, že jsem se právě vyhrabala z popelnice a zapomněla si otřít špinavé fleky z obličeje. A ač se mi to nakonec u Guerlain jakž takž povedlo a myslela jsem si, že jsem ovládla umění „bronzovat“, teprve u Bellápierre mi na 100% docvaklo, proč jsou z bronzerů všichni tak hotoví!

To je tak bomba věc! Ale TAK! Už při prvním testovacím máznutí na ruku jsem obdivně vydechla a automaticky ze mě vypadlo, že tohle je sakra úplně jiná liga, než co jsem kdy měla v ruce. Namletí je stejně superjemné, jako u tvářenky i pudrů. Barva je ÚŽASNÁ! Je odlesková, ale nemá v sobě viditelné třpytky, které by vás měnily na diskotékovou kouli z osmdesátek. Bronzer se nanáší snadno, dá se vrstvit, lehce rozmazávat, „posadit“ a vystínovat přesně na místo, které mu určítě. A nehne se z obličeje za celý den.

Bellápierre bronzer je prostě PAN bronzer a měl se mi dostat do ruky jako první výrobek svého druhu. Nemusela bych aspoň tak dlouho přemýšlet, co na tom všichni mají. Bylo by mi to jasné od první vteřiny :-)

Get Started Fair
Bellápierre sada Get Started Fair
Get Started Fair

Štětec na pudr

Délka celé černé části: 13,7 cm
Délka štětin: 4,8 cm
Materiál štětin: 100% syntetika

Měla jsem za to, že doma už „králičí chvosteček“ na nanášení minerálního make-upu a pudru už mám. Ale evidentně se dá vyrobit něco ještě hebčího a mazlivějšího, co dokonce připomíná labutěnku. Až si říkám, že by nebylo od věci si takový štětec nacpat do lékárničky. Namísto antidepresiv. A napsat na něj – v případě potřeby si s ním přejíždějte 5 minut po obličeji. A pak si dejte panáka něčeho silnějšího. Antistresový efekt zaručen :-)

Štětec má delší a ne moc huňaté štětiny, které se lehce ohýbají a já měla obavu, že to bude dělat neplechu. Kupodivu to ale ničemu nevadí, ba právě naopak. Nenabírá díky tomu zbytečně moc produktu, přebytečný pudr se lehce oklepe a vážně si připadáte, jako kdybyste pleť vylepšovali kouzelnou Photoshop hůlkou. Mám s ním jediný problém a to ten, že nemám aspoň dva kousky, abych je v případě praní mohla střídat. Protože po něm fakt sahám takřka denně.

Get Started Fair

Štětec na tvářenku

Délka celé černé části: 14,5 cm
Délka štětin: postupně 2-3 cm
Materiál štětin: 100% syntetika

Jeden štětec na tvářenku už doma mám a je od Annabelle Minerals. Je podobně zkosený, má poloviční rukojeť a hustější a pevnější štětiny. Bellápierre má rukojeť delší, štětiny řidší a ohybatelnější. A víte, co? S tím druhým se mi pracuje mnohem líp! Vždycky jsem žila v domnění, že čím hustější a pevnější chlup štětec má, tím je kvalitnější a bude se s ním lépe malovat. Ej, tahle štětcová zkušenost mě vyvedla z omylu!

Štětec používám jak na tvářenku, tak na bronzer. Odděleně :-) Nijak se nevyžívám v nanášení stopadesáti vrstev, tedy sahám vždy buď po bronzeru, NEBO po tvářence. Nekombinuju je mezi sebou.

Bellápierre - sada Get Started Fair

Štětec na korektor

Délka celé černé části: 14 cm
Délka štětin: 1,4 cm
Materiál štětin: 100% syntetika

Jakože věděla jsem, že žlutý korektor od Everyday Minerals je nejlepší korektor, který jsem kdy měla. Ale až v kombinaci s korekčním štětcem se z něj stalo Ferrari mezi korektory, které si stoprocentně koupím znovu, až mi dojde. Tyhle dvě věci se totiž hledaly, až se našly! Bellápierre štětec prostě už tak parádní korektor vzal a pasoval ho na něco ještě úžasnějšího!

Štětec má kratší, velmi husté štětiny, které jsou do kulata střižené. Štětinky drží tvar, téměř vůbec se neohýbají a dokáží cokoli práškového rozprostřít na pleť tak perfektně, že i při studování pleti ve zvětšovacím zrcadle budete přemýšlet, jestli tam ten fialový stín pod okem před chvilkou byl, nebo se vám to jen zdálo.

Jestli hledáte dokonalý štětec na minerální korektor, právě jste ho našli. Neznám lepší a používám ho denně.

Bellápierre - sada Get Started Fair

Složení minerálních produktů

Mineral Foundation MF002 Ivory

Mica (CI77019), Titanium Dioxide (CI77891), Zinc Oxide (CI77947), Iron Oxides (CI77492, CI77491, CI77499), +/- Chromium Oxide Green (CI77288), Ultramarines (CI77007)

Mineral Foundation MF003 Latte

Mica /CI77019), Titanium Dioxide (CI77891), Zinc Oxide (CI77947), Iron Oxides (CI77492, CI77491, CI77499), +/- Chromium Oxide Green (CI77288), Ultramarines (CI77007)

Mineral Blush MB001 Desert Rose

Mica /CI77019), Titanium Dioxide (CI77891), Iron Oxides (CI77492, CI77491, CI77499)

Mineral Bronzer FB001 Peony

Mica /CI77019), Titanium Dioxide (CI77891), Iron Oxides (CI77492, CI77491, CI77499)

Bellápierre - sada Get Started Fair
Bellápierre sada Get Started Fair
Bellápierre - sada Get Started Fair
Bellápierre - sada Get Started Fair

Shrnutí

 • pudry a tvářenka mají ochranný faktor proti sluníčku – SPF 15
 • kosmetika není testovaná na zvířatech a vlastní logo Leaping Bunny
 • výdrž pudru, tvářenky i bronzeru je u mě CELODENNÍ bez nutnosti opravy
 • Bellápierre je první dekorativní kosmetika, u které se bojím, abych ji náhodou nevypotřebovala až do dna moc brzy! A to dokonce i u tvářenky a bronzeru! To se mi doteď ještě nestalo. Ne, že bych produktu potřebovala na jedno malování tolik, ale spíš po kosmetice sahám tak často a nechce se mi ji s ničím dalším střídat. A to doma nemám žádné nekvalitní „šmuky“, ale sakra vychytanou kvalitní kosmetiku :o)
 • odstíny jsou dokonalé a já bych na nich neměnila ani ten nejmenší detail
 • cena se může zdát šílená, ale věřte mi – stojí to za každou korunu, kterou na cenovce vidíte

Bellápierre minerální make-up je špičková záležitost. Psala jsem to už v prvních dojmech na FB a Instagramu, ale zopakuju to znovu: tahle minerální kosmetika mě posadila na zadek. Howgh :-)

Komentáře: 10

 1. Pajinka Pajinka 12 července, 2018

  Ach jo, krásně napsané, zase nebudu měsíc jíst…a co teprve chudák dítě….:))))))))

  • Bebe Bebe Autor | 13 července, 2018

   Děkuju za komentář, Paji! :-D Úplně jsem si představila v duchu tu rychlou kalkulaci typu „buď oběd, nebo novou kosmetiku“ a ten ďábelský úsměv pak :-DD
   Bebe

 2. Lucie Lucie 13 července, 2018

  Jejku, mně se líbí ten bronzer, ale jakože hodně! Vidím dobře, že je to taková hnědo-růžová? Nezkresluje mi to monitor? To je překrásný odstín.

  • Bebe Bebe Autor | 13 července, 2018

   Ahojky, Luci! V tom případě to monitor nezkresluje, opravdu je to něco mezi světlou hnědou, starorůžovou a růžovou. Mám doma ještě matný bronzer od Guerlain a myslela jsem si, že takhle bronzery mají vypadat barevně… Ale Bellápierre mi sedí nesrovnatelně víc a je prostě dokonalý. Takže teď už vím, že čistě hnědým, nebo do oranžova bronzerům se mám vyhýbat a jít po těch do hnědorůžova :o)
   Bebe

   • Lucie Lucie 14 července, 2018

    tak ten musím mít, já se prostě zamilovala…a Bebe, prosím Tě, jak jsi zmiňovala bb Weledu, jaký je? Pokukuju po něm, co jsem ho zmerčila na netu…je srovnatelný se so bio? Nevím, jestli zkusit weledu nebo cosmetiku…no do podzimu ještě čas…

    • Bebe Bebe Autor | 14 července, 2018

     Luci, dívala jsem se teď do rozpisu a recenzi na Weleda BB mám naplánovanou na začátek srpna, tak tam bude víc info. Ale ve zkratce – bála jsem se, že už od pohledu bude hodně do růžova a nesedne mi. Ale! Weledě se podařilo vykoumat zajímavou konzistenci, která se okamžitě vstřebá, nemastí, neflekatí a barevně je perfektní! Můžu si na obličej i sahat, aniž bych si „setřela ksicht“ :-D Ani zblízka není poznat, že bych na pleti cokoli měla. Výsledek je takový upravený a barevně sjednocený. S krytím to není buhvíjaké, to má spíš hodně lehké. Ale to mi neva.
     Ohledně srovnání se SO’BIO – Weleda kryje znatelně méně, roztíratelnost i vstřebatelnost je stejná (na jedničku). SO’BIO dělá možná o něco „pudrovější“ efekt a je o facku oranžovější, Weleda je nenápadnější a sedne i světlejší pleti.
     A co se týče srovnání Cosm’etika a Weleda – i tady bych řekla, že má Weleda menší krytí, což je asi tak jediný rozdíl. Pracuje se s oběma stejně. Pro představu odstínů přidávám fotku – to vlevo je Weleda, to vpravo Cosm’etika :-)
     Bebe

 3. Namasteen Namasteen 13 července, 2018

  Mám spíš sušší pleť, ráda se vždycky zmatlám bambuckým máslem nebo Skinfoodem, líbí se mi, když se lesknu, nesnáším prášky a ani žádné skoro nepoužívám, protože se mi to prostě nelíbí. Minerální make up je něco, co by mě nenapadlo používat, ale jak je možný, že tohle chci?? :D

  • Bebe Bebe Autor | 14 července, 2018

   Máš na mysli Skin Food od Weledy, Namasteen? To je boží krém! A v zimě je ještě super Cold verze od stejné značky. Teda… Ony jsou každý jiný, samozřejmě, ale já je mám podvědomě rozdělené. Nevím, jak mě to napadlo :-D
   A na bambucké máslo nedám dopustit – to je spolu s kokosákem věc, která doma prostě nechybí. Teď momentálně mám u postele konopné Saloos :-)
   A k poslední otázce – jak je to možné? Protože tohle je božíííí! Vylepšení bez toho, aby člověk vypadal jak moučný červ. A to i když má suchou pleť. Vím, o čem mluvím. Chlap si ze mě občas dělá srandu, že jak ho naštvu, tak mi schová všechny mastné krémy v baráku a já se do 24h scvrknu a uschnu :-D
   Bebe

   • Namasteen Namasteen 14 července, 2018

    Ano, mám na mysli ten od Weledy. Mně na něm vyhovuje i to, že obsahuje vosky, takže vrstvička krásně zůstane :) A bambucké máslo mám nejradši od Purity Vision, je z jiné odrůdy máslovníku, té lepší, pochopitelně, nebělené a tak krásně voňavé, že ho člověk může rovnou jíst :D To jsem se chtěla zeptat, jak to, že ti vyhovují minerální make upy, když máš suchou pleť? To totiž nějak nechápu..:) Já se bojím toho nepříjemného pocitu vyschnutí jak na poušti..ty prášky to do sebe prostě nasajou..nebo nevím, máš nějaký fígl, jak mít pořád příjemný pocit? :) Nejvtipnější je, že mi na té sadě nepřijde divná ani ta cena, aspoň ta by mohla :D Ale když si to člověk rozpočítá na jednotlivé kousky, tak je to super výhodný.

    • Bebe Bebe Autor | 14 července, 2018

     Od Purity Vision jsem máslo myslím nezkoušela. Nebo si to nevybavuju. Ale kvalit másel je prý několik – od „raw“ až po rafinované. Přičemž to první by mělo být až do žluta a to druhé bílé + takřka bez vůně. Zatím se v tom snažím zorientovat. Ale podle všeho to, co zmiňuješ, bude to lepší :-)
     Dobrá otázka, s tou suchou pletí. Nemám tušení, jaktože mi sedí, ale jsem za to tuze ráda :-D Fantastický mi přijde minerální žlutý korektor od Everyday Minerals, který dávám pod oči (podle mě nejsušší místo na celém obličeji) a fakt na pohodu. Je teda pravda, že bez očního krému nedám ani ránu (ráno i večer), tedy se mi nestává, že bych „makeupovala“ bez podkladu. Vždycky mám sérum a krém, nebo jen krém (jedno jaký). Ale třeba u neminerálního pudru vypadám „moučně“ a vysušeně, jak stařka. A to i s různým podkladem. Výjimkou jsou Guerlain Meteority. Tam nemám problém. Něco se mé pleti prostě na minerálech líbí :o) Jo a málem bych zapomněla – ani bambusový 100% pudr mi nedělal vyprahlou masku! :-)
     Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít