Navia – Slupovací maska pro T-Zónu

Navia - Slupovací maska pro T-Zónu

Jak vnímáte pleťové masky a jak často je používáte? Já je beru jako další level v péči o pleť, který je pro mě nepostradatelný a neumím si představit, že by mi na poličce alespoň 2-3 kousky zrovna neležely. Používám je několikrát do týdne a chápu masky jako bonusovou službu své pleti. A mám vždycky radost, když je hned vidět výsledek!

U hydratačních masek jde třeba o silně omlazující efekt, kdy během 20 minut vypadáte, že jste si dali šlofíka ve stroji času. Jílové masky zase dokáží tak prokrvit a vyčistit pleť, že byste černou ťupku ani lupou nenašli! Doporučuju vyzkoušet třeba marocký jíl, se kterým se dají i čistit zuby. A existují dokonce masky, které budete milovat hlavně teď, v chladnější části roku, protože pleť nejen čistí, ale ještě na obličeji příjemně hřejí. Třeba Soaphoria Chillophoria.

Navia - Slupovací maska pro T-Zónu

Také záleží na tom, jestli si raději masky mícháte sami, nebo kupujete už hotové. Já sahám po maskách podle nálady a momentálních potřeb. Třeba po létě u mě není od věci se zaměřit na tzv. T zónu [té zónu] – což je čelo, nos a brada. Pojmenování vzniklo zcela logicky – představte si místa na obličeji spojené, nebo vybarvené. A tak jsem neodolala a na testovací seznam u Martinky z Biobalíček jsem si v červnu připsala i T-Zone masku od Navia. Jaká maska je? Pro koho se hodí? A k čemu jsem při testování došla?

Mé dojmy bych přirovnala k pocitům dítěte, které dostane k Vánocům soupravu malého chemika. Při míchání jsem experimentovala s množstvím vody, masky i délkou působení. A přísahám, že za celou dobu testování mě nepřestal bavit ten moment, kdy se z tekuté masky stane slupovací kus hmoty.

Navia - Slupovací maska pro T-Zónu

Maska vypadá jako šedý shluk prachu a několikrát mě napadlo, že podobně si představuju sopečný popel, když někde bouchne sopka. Anebo – viděli jste někdy na půdě v novostavbě foukanou izolaci? Jsou to obláčkové chuchvalce čehosi, do čeho máte chuť skočit šipku. Naštěstí jsem si vždycky představila, jak proletím stropem třeba do kuchyně a „pójď mi hop“ jsem nikdy nerealizovala. Ale vypadalo to lákavě, to jako ne že ne :-D Je i legrační, že když se masky pokusíte dotknout prstem, tak vůbec nic neucítíte. Je to stejné, jako ďobat prstem do vzduchu. Prostě nic. Žádný odpor, ani váha. Ostatně – obsah balení má pouchých 10 g a sklenička je vážně plná, tak si to představte.

Vůně neexistuje. Ani náznak. Až si při letmém proběhnutí předchozího odstavce říkám, že kdyby nebyla hmota šedá, ale průhledná, připadala bych si jak v pohádce Císařovy nové šaty. Obdivovala bych ve skleničce něco, co tam podle psaní na obale je, já to sice nevidím, ale chci věřit, že to tam je… Eh. Chápeme se, že jo? :-D

Navia - Slupovací maska pro T-Zónu

Jak se maska míchá? Vždycky nasypte do mističky trochu prášku (podle potřeby – třeba 1/2 – 1 lžičku) a teprve pak přidávejte vodu. Ideálně po kapkách. U zarovnané lžičky vody už bych si říkala, jestli to není moc. Potřebujete vytvořit krémovou jogurtovou konzistenci, ne špinavý odvar z fuseklí. Vzniklou hmotu míchejte buď prstem, nebo špejlí. Já mám na fotce stylovou metličku, ale je to kvůli hezkým obrázkům – v tomto případě je podobné udělátko na prd.

Jakmile budete mít masku umíchanou (vezme vám to asi 10 vteřin), nanesete ji na čistou a mírně navlhčenou pleť. Zkoušela jsem ji i na suchou a zdá se mi, že maska nešla tak dobře dolů a zbytečně rychle u krajů zasychala. Vše se pak nechává působit 5-10 minut. Nedoporučuji déle. U prvního pokusu jsem byla jakože velká frajerka, které nebude nikdo nakazovat, jak dlouho má mít na obličeji masku – když bude chtít, tak klidně 20 minut, ať to stojí za to! Protože víc minut, víc Adidas. Ehm… Pamatujte si jednu věc – hlídejte si barvu masky a jakmile přestane na dotek lepit, sloupněte ji. Nikdy nečekejte, až bude maska komplet bílošedá. Šedé části jdou totiž strašně blbě dolů, drolí se a musíte je smýt, nebo jemně „oškrabkat“.

Navia - Slupovací maska pro T-Zónu
Navia - Slupovací maska pro T-Zónu

Složení: Diatomaceous Earth (křemelina), Algin (extrakt hnědých řas), Activated Charcoal (aktivní černé uhlí), Calcium Sulfate Hydrate (sádrovec), Tetrasodium Pyrophosphate (pyrofosfát).

No a teď verdikt nejdůležitější. Co na masku říkám? A funguje? Asi takhle bych to řekla – maska vám pomůže uvolnit menší póry a pleť bude na pohled čistější. Perfektně mi funguje na droboučké mini tečky na nose, které umí zneviditelnit úplně a vyčistit je. Určitě ale nepočítejte, že si maska poradí s čímkoli větším, nebo že nečistoty z pórů na počkání vytáhne, jako v případě reklamních černých slupovacích masek, které z druhé strany po použití vypadají jak bílý ježek. To ani omylem. Navia T-Zone je velmi jemná záležitost vhodná spíš pro pravidelnou údržbu, rozjasnění a předcházení zanícení, než pro razantní čištění a zbavení se černých teček na jeden zátah. Já ji používám 1-2x týdně hlavně na nos, místo mezi obočím a bradu a jsem s ní pro tyhle účely spokojená. Pokud bych si ale někdy potřebovala poradit s většími póry, nebo nějakým extra výsevem zanícených černých teček, šla bych do zmiňovaného marockého jílu, nebo Chillophoria.

Shrnutí

 • maska nevysušuje pleť
 • dokáže při pravidelném používání udržet póry čisté
 • poradí si s mini zanesenými tečkami na nose
 • už vzniklé pupínky, zanícené póry a velké černé tečky jsou vůči ní imunní
 • doporučuji dodržet dobu působení 5-10 minut – maska se pak jednoduše sloupává
 • nebojte se dát klidně silnější vrstvu masky – schne dost rychle
 • míchání i slupování je fakt zábava :-)
 • maska nemá žádnou vůni, ani parfemaci

2 thoughts on “Navia – Slupovací maska pro T-Zónu

  1. Že jo? Mě u Chillophoria nadchlo hlavně to, že hřeje. Je to strašně příjemné! :-) A Navia je taky šikovné doplnění sbírky! Ideální je, když každá maska umí něco :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *