Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Fitmin Purity granule pro kočky – bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa (recenze)

Fitmin Purity granule pro kočky - bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa
Fitmin Purity granule pro kočky – bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa

Dnešní článek bych chtěla věnovat tématu, které s kočičkem úzce souvisí. Dostala jsem totiž nabídku spolupráce od českého výrobce krmiv Fitmin, jestli bychom nechtěli s kocourkem vyzkoušet velký testovací balíček. Resp. kočičí granule Fitmin Purity. Tedy… kočič by testoval. Ne já. Já bych na to dohlížela. Chápeme se.

Kočičkám měňte jídlo opatrně

Rovnou říkám, že o co víc u sebe zkoušení nových věcí miluju, o to obezřetnější jsem u Tykoška. Nedáme mu jen tak něco. Ohledně změny krmiva se schází celá rodinná rada. Protože je to kočka. Navíc extra mlsná. Vzpomínám si, že jsme jednou nemohli sehnat jeho oblíbenou příchuť granulí. A dovolili jsme si koupit jiné. Katastrofa, vážení! Naháněl nás dva dny po baráku! Kousal nás do kotníků a atakoval v posteli takovým stylem, že jsme prostě museli sednout do auta, objet půl Prahy a granule sehnat. Hádám, že majitelé psů si teď ťukají na čelo, zatímco majitelé koček se chápavě pousmívají a přikyvují.

Fitmin Purity granule pro kočky - bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa
Fitmin Purity granule pro kočky - bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa

Momentálně krmíme kočičku granulemi Brit Care (fialové Lilly) a spokojenost nejvyšší. Nepřejídá se, nepřibírá, má krásný kožíšek a celkově bych řekla, že mu nic nechybí. Konzervy a kapsičky už strašně dlouho nekupujem vůbec. Nejen, že cokoli na styl Whiskas začal kočič z ničeho nic zvracet, ale dokonce ani sebekvalitnější a drahé kapsičky (čistě masové) nám nechtěl jíst a zůstávaly ježkům. Takže je na granulkách a jako odměnu dostává masové tyčinky.

A jednou za čas mu do chytrého krmítka koupím náplň z těch plněných Dreamies mlsků. Výhoda je, že pokud zrovna není venku metr sněhu, obden si uloví myšáka, se kterým se přijde pochlubit. Rekord má asi 10 vteřin, mimochodem. Je to asi měsíc. Pustila jsem ho z balkonových dveří na terasu, kočič okamžitě vběhl do pivoněk, tam pět sekund něco štrachal, nadskočil půl metru a vzápětí vyšel s myšákem v hubě. Spadla mi čelist. Frajer to je!

Fitmin Purity granule pro kočky - bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa
Kočičí granule Fitmin Purity
Fitmin Purity granule pro kočky - bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa

Granulky od Fitmin

Když přišla zásilka od Fitmin, tak jen co jsme krabku otevřeli, Tykošek šel neomylně po konkrétním sáčku – variantě Hairball, které má příchuť „Hovězí a játra„, kterou náš drobek miluje nejvíc. A vzápětí upoutala jeho pozornost ještě hračka – jutový myšák! Do té chvíle bylo zkoumání balíčku relativně poklidná záležitost. V momentě, kdy dostal do tlapek myšáka, se obývák změnil v bitevní pole, kdy vzduchem letěla myš, pak kočka, pak obráceně a pak jsem ztratila přehled, poněvadž se to všechno dělo moc rychle :-D

Celkově bylo v balíčku 8 druhů granulíIndoor, Kitten, Castrate, Hairball, Delicious, Dental, Urinary a Senior. Od každého 80 gramů. Dávala jsem Tykoškovi každý den jinou příchuť. Vždycky pár granulek na ochutnání a když neprotestoval, dostal na zkoušku odsypáno do malé skleněné mističky půl pytlíčku. A třeba večer i zbytek, když chtěl. Na každý druh si velice rychle udělal vlastní názor!

Fitmin Purity granule pro kočky - bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa
Kočičí granule Fitmin Purity
Fitmin Purity granule pro kočky - bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa

Hairball (Hovězí a játra)

Suverénní vítěz celého testu. Kocourek málem prodřel misku, sám si dokonce pytlík drápkem rozbalil a nepamatuju si, kdy měl naposled tak rozšířené zorničky nadšením :-)

Kitten (Kuře a játra)

Na tyto granulky se naopak netvářil vůbec. Z misky jich pár ochutnal, ale pak se raději vrátil ke svým osvědčeným „britkám“ a zbytek už nechtěl. Tak jsem je dala ježečkům ven. Do rána byly pryč!

Castrate (Kuřecí prsa), Delicious (Zvěřina), Urinary (Krůta), Dental (Jehně), Indoor (Losos)

Všechny granulky kocourek papal v pohodě. Ale stylem, že jednou si zobl „britek“, pak zase „fitminek“. Taková neutrální reakce u všech, řekla bych.

Senior (Králík)

První test jsem uklízela, poněvadž ho kočič vyblil. Nejsem si ale jistá, jestli to spíš nepřičíst tomu, že se venku oteplilo a pupíček se šel napást trávy. Další granulky sice pokoštoval, ale tvářil se stejně, jako u Kitten – tedy se raději pustil do svých oblíbených „britek“.

Fitmin Purity granule pro kočky - bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa

Jaké jsou tedy závěry testování? Jsem tak na 99% rozhodnutá, že změním kočičkovi granule. Na variantu Hairball, která mu chutnala nejvíc – pokud ji měl v mističce, svých „britek“ si vůbec nevšímal. Dívala jsem se na ceny a teď zrovna dáváme za 2 kg pytel Brit Care 289 Kč. Naproti tomu 1,5 kg balení Fitmin stojí 299 Kč.

Rozdíl ve složení

Brit Care (Lilly): jehněčí moučka (20%), lososová moučka (15%), sušené brambory, lososový protein (12%), bramborová moučka, kuřecí tuk (chráněno tokoferoly), sušená jablka, pivovarské kvasnice, lososový olej, hydrolyzovaná kuřecí chuť (2%), mannanoligosacharidy (155 mg/kg), frukto-oligosacharidy (125 mg/kg), extrakt z juky schidigera (85 mg/kg), ostropestřec mariánský (50 mg/kg), rakytník (50 mg/kg).

Fitmin (Hairball): maso (50 % hovězí maso a játra čerstvé, 13 % hovězí maso sušené, 13 % kuřecí maso sušené, 4 % vepřová játra), farmářské brambory, hrášek, drůbeží tuk, řepná vláknina, přírodní vláknina, slepičí vejce, lněné semeno 1,5 %, pivovarské kvasnice 1,3 %, inaktivované kvasinky rodu Saccharomyces cerevisiae, za studena lisovaný olej z norských lososů, bylinný komplex (lístky kopřivy dvoudomé 0,25 %, lístky smetánky lékařské 0,25 %, květy heřmánku pravého, lístky meduňky lékařské, květy lípy srdčité), jablka, minerální látky, řasa Schyzochitrium lamacinum, kořen čekanky, juka shidigera.

Fitmin Purity granule pro kočky - bez obilovin a z kvalitního čerstvého masa

V čem je složení granulek Fitmin Purity jedinečné?

„Fitmin je první česká značka, která při výrobě granulí pro domácí zvířata využívá čerstvé maso s původní vlhkostí 70 %. Jedná se o finální vstupní surovinu, která neprochází žádným mezistupněm výroby (rozvaření, vysušení, rozemletí a sterilizace za zvýšeného tlaku a teploty), jako je tomu například u výroby masokostních mouček.“

Původně to měla být nezávazná spolupráce, o které jsem mohla a nemusela psát. Ale po vyzkoušení jsem dospěla k názoru, že příští pytel granulí bych chtěla pořídit už od Fitmin (Hairball – Hovězí a játra). Kocourkovi velice chutnaly, složení se mi líbí (jak jen to dokážu z pohledu „kočičího rodiče“ posoudit) a cenový rozdíl oproti stávajícímu krmivu není nijak markantní.

Dívala jsem se, kolik by vyšla i desetikilovka granulí, ale upřímně – to by se spíš vyplatilo někomu, kdo má doma víc kočiček, než nám. Je to 80 Kč na 1/2 kg (u 10 kg) vs 100 Kč za 1/2 kg (u 1,5 kg). Hádám, že by to byla dávka tak na rok a to mu radši častěji pořídím čerstvé granulky, než rok sušit ve spíži rozdělaný mega pytel.

Co říkáte na značku Fitmin? Zaujala vás? A čím krmíte kočičky vy?

Komentáře: 6

 1. Míša Míša 7 prosince, 2018

  Ahoj Bebe, Fitmin jsem ozkoušela nedávno, protože složení je supr a u kocoura měly též velký úspěch. Takže tento týden mi akorát přišla další várka :-). Dáváme variantu castrate – mají snížený obsah tuku a jelikož kocourek velice rád papá, tak aby tolik nenabíral :-D. U Fitminu už zůstaneme na střídačku s Arden Grange + občas nějaká ta konzerva (pouze masové), kapsička nebo přemražené syrové maso. Mimochodem Tukuška je si s naším Rogerem vcelku podobný :-) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10210441938261838&set=a.3794745704251&type=3&theater.

  • Bebe Bebe Autor | 9 prosince, 2018

   Ahojky Míšo!
   Že prý podobný s Rogerem! Pchááá, vždyť jsou jak jednovaječná dvojčata! :-D Ukazovala jsem teď fotku chlapovi a prý „co tam mám jako vidět?“ Tak mu říkám, že to je kočiček, který je podobný našemu drobkovi. Tak prý „COŽE?! Já myslel, že se dívám na Tykoše!“ Až pak si uvědomil, že tam chybí ty flíčky na předních packách :-D
   Bebe

  • Bebe Bebe Autor | 9 prosince, 2018

   Tak jsem právě probudila kocůrka, co vedle mě spal :-DD Poprvé ho probral zvuk z videa – podruhé, když jsem tu začala řvát smíchy :-DDDD
   Bebe

 2. Katka Katka 9 prosince, 2018

  Ahoj Bebe,
  my používáme momentálně granule ANF, které mají složení na podobném principu- maso, maso a zase maso, brabory, řepa, hrášek apod.. Původně jsme ale dávali Brit Care, protože „jsou nejlepší na trhu“ a přivezli jsme si je od chovatelky (později začali dělat speciální granule pro plemeno Ragdoll, takže jsme byli hrozně happy, že máme pro Paxíka to nej krmivo na trhu). Pffff. No a pak jsme narazili na krmivo zcela neznámé, ovšem s o 200% lepším složením a pan zástupce firmy, když jsme vyslovili Brit Care, se na nás koukal jako že by na nás nejraději poslal komando, že čím to naše nebohé zvířátko postupně trávíme. A Fitmin vypadá složením také super, což mě dost těší!
  Co se konzerv týče- asi jste zkoušeli konzervy od Brit Care? Ty jako jediné bereme, protože naopak narozdíl od jejich fujgranulí jako jediné obsahují maso. Jakože čisté maso. ;o) Dokonce maso určené pro lidskou spotřebu a ne odřezky a různé zbytky jako jiné konzervy. Složení je opravdu brutálně krátké: maso a rýže (případně ještě hrášek nebo mrkev anebo cheddar). Dokonce ani zvýrazňovače chuti tam nejsou a to už je u konzerv co říci…což je smutné…
  Hodně zdaru a radosti s Tykuškou ;o)

  Katka

 3. Katka Katka 10 prosince, 2018

  Ahoj Bebe, tak my máme britského kocourka a ten je teda rozmlsaný hrozně. Miluje granulky N&D a ty vedou na celé čáře. Máme ještě pesana, který má taky tuto značku oblíbenou a když občas koupím kocourkovi jinou značku, okamžitě přechází do misky pejskovi :D. Mají více druhů a příchutí a oběma chutnají všechny. Jsou ale dražší, takže to ob měsíc střídáme. Ještě jsou oblíbené Meowing Heads, Annamaet nebo i Essential Foods Jaguar. K tomu má každý den konzervičku s masem – odmítá paštiky i takové ty slisované fujtajblíky. U nás vedou značky Miamor, Schesir, Brit. Ale zajímavé je, že paštiku od pesana ochutnávat chodí a to jako denně. Takže tak pestrou stravu, jako má náš kočiček, to se jen tak nevidí. On se postará sám, obslouží se, kde je zrovna možnost a je mooooc spokojený ;).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít