Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil (recenze)

Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil
Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil (recenze)

Luxusní přírodní mýdla a balzámy – toť dnešní převelice umělecky povedené téma! Ruce nahoru, kdo z vás se pokusil jméno Savon de Lisoleil aspoň potichučku vyslovit! Já se v duchu dvakrát zakoktala, ale teprve když jsem pochopila, že to má být složenina francouzského „savon de“ (čili mýdlo z…) a kombinace „Lysolaje“ (pražská část) a „soleil“ (z francouzštiny „slunce“), přišlo mi to celé najednou úžasně logické a poeticky geniální! Sluneční mýdla z Lysolají!

O Savon de Lisoleil jsem poprvé slyšela od Marcelky ZeZemě.cz, která o jojobovém mýdle prohlásila, že je to pro pokožku naprostý luxus! A já jí po důkladném testu několika vybraných kousků musím dát za pravdu! Lysolajská sluneční kosmetika je luxusní od začátku do konce. Ať už jde o obaly, vůně, vzhled, složení, přístup. Víte, v kosmetickém odvětví začíná být vcelku problém se odlišit od ostatních značek a přijít s něčím, díky čemu si vás zákazníci nejen zamilují, ale bez váhání vás identifikují na kilometry a nezamění s nikým jiným.

Mám za to, že Savon de Lisoleil se to povedlo na milion procent a jen co vám blíže představím, co je značka zač, věřím, že kdykoli se o ní někdo zmíní, už budete vědět, že máte říct: „No jo vlastně, to jsou ta mistrovská díla z mýdel!.

Seznamte se s opravdovou umělkyní: Anastasia Krasilnikova

Ona se značka dá chápat jako „one woman show„, poněvadž úplně vše, od vymýšlení receptury, přes samotnou výrobu, balení, propagaci a prodej má na starosti jedna jediná žena, Anastasia Krasilnikova. Je původem z Ruska, kde vystudovala češtinu v Moskvě na Lomonosově Univerzitě (s vyznamenáním, mimochodem!). Poté se s pár kamarády přihlásila k doktorskému studiu na FF UK, protože najít práci s češtinou v jejím rodném maloměstě nebylo úplně možné a Moskva ji nelákala.

Všechny státní zkoušky nakonec zvládla (včetně jen tak mimochodem vystudovaného bakaláře v oboru bankovnictví!), ale disertace se bohužel trefila do období, kdy měla roční miminko, kterému právě rostly zoubky a po nocích už byla zabraná do mýdel. A tak se disertačka odložila a namísto toho se Anastasia ještě v průběhu mateřské začala věnovat oboru, ze kterého nám, kosmetickým závislákům, svítí očička nadšením. Extra luxusnímu mýdlování! A že se jí sakra daří, o tom ani nedýchejte!

Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil
Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil
Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil
Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil

Já tuhá mýdla hodně můžu a od doby, co jsem objevila ty přírodní, nevysušující, tak se bez nic neobejdu ani jediný den! Anastasia mi poskládala speciální balíček na míru a poslala mi několik kousků na testování, ze kterých jsem hned po rozbalení padla na zadek!

Můj úplně první dojem, když jsem balíček otevřela? Celé je to takové zámecké a šlechtické. Jako když si představujete jeden z těch „chateau“ hotelů, kde vám při příjezdu rozprostřou kobereček až k vašemu nablýskanému autu a do ruky vtisknou sklenku šampaňského, jen co se vaše nožka ve značkové lodičce dotkne země. A kočku vám odnesou do hotelu na hedvábném polštářku, aby si prcek nezaprášil tlapičky. Přesně takový dojem budí Savon de Lisoleil. Jako výsada pro horních pár tisíc, kterou používáte za odměnu! Tak!

Dostala jsem na zkoušení šest mýdel a dva šlehané balzámky. A zkusím vám je popsat, aniž by z toho vzniknul román, za který by se nemusel stydět ani Dostojevskij. Jo a abych si ušetřila řádky a neopakovala se – ŽÁDNÉ z mýdel pokožku nevysušuje, nedráždí a kůže po nich nepne. Ani na obličeji! Což je paráda!

Mýdlo Jojoba a Frangipani

Vtáhnout mýdlo pod sprchu byla opravdická výzva! Jako kdyby vám někdo řekl, abyste Monu Lisu vzali na procházku v letní bouřce. Přijde vám to nelogické. Tak nádherný umělecký kousek, který bydlí v hedvábném papírku v rudé blýskavé krabičce, mám zničit pod vodou?! Děláte si ze mě srandu?!

Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil
Luxusní přírodní mýdla a balzámy
Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil
Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil

Ale jelikož bych vám jinak nemohla popsat, jaké mýdlo vlastně je, s těžkým srdcem jsem se odhodlala k činu a vodu pustila. A sledovala, jak temně růžový fešný potisk pomaloučku odplouvá s bublinkami. Byla to hypnotická podívaná, podkreslená vůní, která v sobě kombinuje levandulku, pomeranč a frangipani. Alespoň podle popisku. Mně voní mydélko jako obláček, který se vznáší nad květinovou zahradou, ale že bych v tom dokázala identifikovat jednotlivé kytičky? Zas takový frajer zase nejsem. Vůně je hladivá, jemná jak vánek a velmi příjemná. Umím si představit, že by tak mohl vonět i miminkovský obleček. Čerstvě vypraný.

Při použití mýdlo bohatě pění – když mydlíte jen na vlhkou pokožku, vzniká hustší krémová pěna, která se podobá gelu na holení. Přidáte-li více vody, množstvím bublinek mýdlo strčí do kapsy i své bratříčky z drogerie!

Mýdlo Rostlinárium a vavřín

Stejný případ, jako u Jojoby a Frangipani – při první sprše jsem si připadala jako král Kazisvět, že mám ničit cosi tak překrásného! Když jsem zkoumala, odkud má mýdlo zajímavou zelenkavou barvu, dočetla jsem se, že je to díky vysokému podílu vavřínového oleje. A že vzorek lístečku na povrchu pochází z živé rostlinky! Je to zvláštní pocit, když po zlatém lístku přejíždíte bříškem prstu a víte, že je to otisk opravdického listu! Nechci znít jako ezoterické pako, ale z mýdla normálně dýchá jakási příjemná energie, či co.

Přírodní kosmetika plná luxusu
Přírodní kosmetika plná luxusu

Jestli za to může i nezvyklá vůně, těžko říct. Nutno podotknout, že pokud bych si v popisku nepřečetla, že za vůni může vavřínový olej v kombinaci s rozmarýnem, nehádala bych žádnou ze složek ani náhodou. Evidentně má můj nosík ještě velké znalostní mezery a musím si doplnit kartotéku. Tuším půjdu do světa „na čichanou“!

Oproti Jojobě a Frangipani má Rostlinárium a vavřín méně hutnou pěnu a o něco řidší bublinky. Po pokožce ale příjemně klouže a zanechává ji dokonale čistou a jemně provoněnou. A po usušení i výrazně hebkou, což mi přijde strašně neobvyklé a boží zároveň.

Solný kámen se sektem

Milionářská záležitost se sektem, kterou musíte vyzkoušet, i kdyby to měl být jediný kousek, po kterém sáhnete. To mýdlo je úžasné. Boží. Dokonalé. Miluju ho a chci do každé ruky jedno, abych se jimi mohla omydlinkovávat, broukat si něco o koupání v penězích a možná bych i uživila asistenta, aby na mě shora ve sprše lil Dom Pérignon. Nechápu, jak Anastasii napadla zrovna tahle kombinace v mýdle, ale za mě je sektový solný kámen suverénně číslo jedna!

Přírodní kosmetika plná luxusu
Savon de Lisoleil
Savon de Lisoleil

Je to zajímavé proužkaté mýdlo, které má na sobě luxusní zlatý nápis a voní jako opravdické šampaňské, do kterého jste přidali éterický olejíček litsea cubeba. A vůně je tak autentická, že při ovonění se vám začnou sbíhat sliny a máte chuť mýdlový kousek pokoštovat. [je slané, kdyby se někdo ptal] Úžasné je i to, že vůně se na kůži nějakou dobu drží a že mýdlo strašně moc pění!

Výhoda solných mýdel tkví hlavně v tom, že rychleji hojí pokožku, jsou extrémně tvrdá a vydrží věčnost, v koupelně vám nemokvají a nerozpliznou se a pomáhají redukovat i akné a zbavit kůži nepříjemných pachů.

Solný kámen s humánním hedvábím a růžovým jílem

Roztomilý bratříček z rodiny solných mýdel, tentokrát však s humánním hedvábím a růžovým jílem. Mýdlo má jemnou květinovou vůni, která přechází od palmarosy až k pomeranči a vede roztomile pruhovaný kabátek. Oproti mýdlu se sektem obsahuje navíc i růžový jíl, který je známý svými čisticími účinky. Takže pokud máte problém se zanícenou pletí, pupínky, akné, apod., mohlo by pro vás být mýdlo to pravé ořechové!

Savon de Lisoleil
Savon de Lisoleil
Savon de Lisoleil

Pokud dumáte, co je to humánní hedvábí, tak kopčím info ze stránek: „hedvábná nit se vyrábí z prázdných kukel, již bez motýlků uvnitř a nedochází tak k jejich usmrcení“. Čili něco jako – počkáme, až zviřátka odvrhnou domeček a teprve pak ho zužitkujeme. Si myslim.

Kdyby vás solné kameny echt zaujaly, nezapomeňte omrknout i další druhy. Celkem je jich devět a jedno vypadá lákavěji, než druhé! Například solný kámen s bio smetanou a levandulí, nebo solný kámen se skořicí, mandarinkou a vanilkovým pudrem. To musí být vůůůně! Anebo pro chlapy solný kámen s pivem a jalovcem! To zní hodně dobře!

Jojoba pásek

Jojobový pásek (ten světlejší) je velmi jemné a neutrální mýdlo, které se bude líbit těm z vás, kteří si příliš nepotrpí na výrazné vůně a nechtějí, aby jim něco rušilo například parfém. V tom případě je Jojoba ideální! Pění podobně, jako první růžové mýdlo, kůži nikterak nevysušuje a zanechává ji absolutně čistou.

A nevím, proč mě to napadlo, ale představuju si, že takhle nějak to musí vonět v nebi, když tam ty dušičky poletují v bílých nažehlených šatičkách. A ne, vážně neberu drogy… :-D

Savon de Lisoleil

Bambus pásek

Bambusový pásek (ten šedý) mi něčím připomíná deodorant Benátská noc od Soaphoria! Jestli obsahem čajovníku? Levandule? Rozmarýnu? Každopádně se mi to ohromně líbí a dělá to mým čichovým buňkám dobře!

V e-shopu se píše, že trpká čajovníková vůně je vhodná hlavně pro pány. Já si myslím, že pánové budou víc nadšení z toho, jak mýdlo šíleně moc pění! Nebo takhle – skvěle pění všechna mýdla. Ale některé musíte „šudlit“ víc, jiné míň… Na tohle dvakrát máknete a máte v rukách najednou tolik pěny, že nevíte, co s ní!

Balzám Papája – Oves – Lípa

Když mi Anastasia psala do poznámky, jestli bych mohla balzámek testovat alespoň měsíc (což je doba, za kterou se z větší části obnoví pokožka), říkala jsem si, jestli to není zbytečné. Vždyť bezvodé šlehané balzámy se spíš používají podle potřeby, ne? Že bych jimi každý den mazala obličej místo krému? Chmmm… A vlastně proč ne. A tak jsem nasadila papájový balzámek jako noční péči o obličej.

Savon de Lisoleil
Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil
Savon de Lisoleil
Savon de Lisoleil

Jediné, na co musíte určitě myslet, tak abyste mazali vždycky na vlhkou pleť. To je moc důležité, protože jinak se obsažené složky nebudou moci dostat do pleti a zůstanou na ní podivně sedět. A tak jsem vyčištěnou pleť večer přestříkala květovou vodou a namazala balzámkem. Anebo jsem balzám nanesla mokrýma rukama a během roztírání tlapky ještě jednou zvlhčila. Podle momentální nálady. Důvod, proč po mně Anastasia chtěla, abych balzámek používala déle, mi docvakl zhruba po týdnu

Nejlepší balzámek pro super suchou pleť

Máte-li suchou pleť, na nic nečekejte a hoďte tuhle věc do nákupního koše! Vlastníte-li ještě ke všemu i šupinatou přesušenou pleť, která reaguje hystericky na každou skleničku vody, kterou zapomenete vypít, skočte do auta a jeďte si balzám koupit osobně, ať nemusíte čekat na pošťáka. To je peckovní toto! Suchota pryč, šupiny pryč, pnutí pryč! Nelepí, nemastí, nedrolí se, neucpává póry! Jsem nadšená! Jakože totálně!

A vůně? Lípa s oříškem. Možná i oříšek s medem. Je to nasládlé, ale má to ořechový podkres. A zoufale mě to baví a strašně jsem se zamilovala :-)

Balzám Baobab – Černý rybíz – Levandule

Stejná sklenička, stejný vzhled i konzistence, velká část složení také… Balzámek se od předchozího vlastně liší jen obsahem některých složek. Je perfektní, stejně jako jeho papájovo-ovesno-lipový bráška, jen voní jinak. Je o něco sladší a ovocnější a když zavřete oči, opravdu tam bobulky černého rybízu objevíte!

Nechci se moc opakovat se zaláskovanou litanií z předchozích odstavců, takže se u tohoto balzámku lakonicky omezím na konstatování, abyste si ten svůj kdyžtak vybrali podle popisku v e-shopu, nebo podle preferované vůně.

Savon de Lisoleil
Savon de Lisoleil

Papája je prý vhodná na velice citlivou, šupinatou ekzematickou pleť. Baobab funguje jako neutrální mazátko pro pleť, která nemá žádné specifické problémy. Ale může samozřejmě posloužit i na ně.

Použití je stejné u obou – nanášejte na vlhkou pleť, aby se obláčkově šlehaný balzámek měl šanci vstřebat a dobře vám posloužit.

Luxusní přírodní mýdla a balzámy Savon de Lisoleil – závěrem

A to by bylo pro dnešek všechno. Jestli jste dočetli až na konec, pak všechna čest a klidně mi napište do komentářů jen tečku, ať vím, že si někdo dal tu práci a písmenka přelouskal! Udělá mi to radost! :-D Anebo připište, jak se vám kosmetika Savon de Lisoleil líbí a co byste si z jejich nabídky vybrali vy! ;-)

Komentáře: 8

 1. Marcela Eller Marcela Eller 11 května, 2019

  Bebe, to je tak krásný článek! Savon de Lisoleil je moje srdcovka. Do mého obchodu zkrátka tato značka přišla, nehledala jsem. Jednoho dne mi napsala FB kosmetická známá, že její kamarádka začala dělat naprosto úžasná mýdla a zda je nechci vyzkoušet a zahrnout do mého nově vznikajícího obchodu, že se do něj úplně hodí. Tak jsem kývla, protože mýdla byla krásná- jiná a složení vymazlené. A po otestování jsem věděla, že je to ONO! Za 2 roky, co obchod je, jsem nenašla lepší. A Anastasia? To je člověk, který má obrovské svítící srdce na dálku. Děkuji ti Bebe za zmínku :) .

  • Bebe Bebe Autor | 30 května, 2019

   Milá Marcelko, moc děkuju za krásný komentář! :-) Ono je fakt těžké v dnešní době přijít s něčím novým, odlišným a zapamatovatelným, ale Savon de Lisoleil se to povedlo na milion procent! :-)
   Bebe

 2. enka quanium enka quanium 11 května, 2019

  Dočetla jsem a všechno potřebuju! :)

  • Bebe Bebe Autor | 30 května, 2019

   Kéž by z každého článku šly skrz monitor stáhnout aspoň malé voňavé vzorečky! :-D
   Bebe

 3. klár klár 12 května, 2019

  Nádhera. Mýdla nádherná už od pohledu. Určitě někomu pořídím jako dáreček. Bohužel pro mě ne zrovna nejlevnější, takže sobě kupovat nebudu, ale jako dárek ideální.

  • Bebe Bebe Autor | 30 května, 2019

   Tady dostává výraz „nakupovat očima“ teprve ten správný význam! :-D A ano, jako dáreček jsou mydélka boží!
   Bebe

 4. Míša Míša 24 května, 2019

  Uzasny clanek a mydla vypadaji tak bombove,ze tomu nelze odolat. Penezenka ma uz ted nervy z pruvanu,co brzy nastane :-D. Dekuji Bebe za dalsi skvely tip! :-)

  • Bebe Bebe Autor | 30 května, 2019

   Děkuju za pochvalu, Míšo! :-) Jop, my kolikrát s peněženkou taky zažíváme bouřlivé chvilky… Ona s hysterickým řevem zdrhá po baráku a já se ji snažím dohnat a sebrat jí platební kartu… :-DD
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít