Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Přírodní bezsodé deodoranty Biorythme (2 recenze)

Přírodní bezsodé deodoranty Biorythme

Jsem si chtěla zavtipkovat na téma MHD, zpocení cestující a dávicí reflex. Ale nechtěla jsem vám kreslit hned na úvod situaci, při které se většině z nás zvedne kufr. Neodpustím si ale návrh na zlepšovák ze sféry sci-fi – umíte si představit, jak by bylo boží, kdyby papírová jízdenka na metro fungovala zároveň i jako dezinfekční ubrousek, se kterým by si lidi museli povinně přetřít podpaží, než by nastoupili do vagonu? Hned by byl v tlačenici lepší ozón! Jen by mi bylo líto revizorů, kteří museli takto použitou jízdenku osobně zkontrolovat. O čem bude dnešní článek, je díky výše uvedenému asi jasné. Podělím se s vámi o zkušenosti s nedávnou novinkou české značky – přírodní bezsodé deodoranty Biorythme.

Novinka mezi deodoranty – složení bez sody

Vlastně hned dvěma, které jsem testovala – V cukrárně a Citronová meduňka. Bystřejším z vás jistě neuniklo, že o meduňkovém kousku už mým blogem recenze proběhla, ale týkala se verze, která obsahovala sodu. Ve zkratce připomenu, že spolu s krémovými deodoranty Soaphoria (Benátská noc, Soapgasm), považuju Citronovou meduňku (se sodou) za jeden z nejspolehlivějších přírodních deodorantů, které momentálně na trhu jsou. A že jsem jich vyzkoušela požehnaně!

Přírodní bezsodé deodoranty Biorythme
Přírodní bezsodé deodoranty Biorythme

Ačkoli mezi Soaphoria a sodovým Biorythme jsou ve funkčnosti minimální rozdíly, jednu konkurenční výhodu česká značka přece jen má – mnohem praktičtější balení! Jako nebudeme si lhát do kapsy, že vysouvací tyčinka oproti kalíšku s krémem vás neovlivní při nákupu. Nutně to vezmete v potaz, mám pravdu? Druhou věcí je cena. Zaplatit o stovku méně při dvojnásobném množství produktu? To je znát. To už si ale dejte na misky vah sami.

Jo a ještě jedna důležitá poznámka – u velkých, 30 g balení, myslete na to, že deodorant se vysouvá na druhou stranu, než jste zvyklí. Když si nebudete jistí, vyzkoušejte otočit kolečkem oběma směry. Jeden bude fungovat. To abyste nezačali předčasně plakat, že jste chytli špatný kus :-)

Rozdíl mezi ‚V cukrárně‘ a ‚Citronová meduňka‘

Dál bych se pozastavila u vůní, protože se od sebe varianta V cukrárně a Citronová meduňka propastně liší.

V cukrárně – na první dobrou cítím zralou broskev, pocukrovanou rozdrcenými Lipo bonbony. Je to aroma jemnější, než byste od čerstvě utrhlého zralého ovoce čekali, ale je rozeznatelná, řekla bych. Pokud by vás ale zajímala kombinace esenciálních olejů, s pomocí kterých v Biorythme takové vůně dosáhli, pak jsou to: vanilka, geránium, levandule, palmarosa, kopaiva a zázvor. A něco, co se skrývá pod označením „parfém„. Ač s hvězdičkou, která značí přírodní složku.

Citronová meduňka – chlap mi tvrdí, že rozdíl mezi sodovou a bezsodovu verzí necítí. Já jsem ale přesvědčená o tom, že původní verze s obsahem sody je výraznější a jiskřivější. Bezsodá varianta je utlumená a zastřená. V obou ale zaručeně poznáte meduňku a citronelu. A až teď mě napadá, že by se deošku dalo využít i jako repelentu, poněvadž komáři tyhle dvě vůně k smrti nesnáší. Na rozdíl ode mě :-)

Deodoranty V cukrárně a Citronová meduňka
Deodoranty V cukrárně a Citronová meduňka

Deodorant sodový vs bez sody

Vzhledem k tomu, že mám doma k porovnání obě verze deodorantu, jak se sodou, tak bez, můžu dělat velké závěry i ohledně konzistence. Deodorant s obsahem sody je zvláštním způsobem hrubší. Jako když máte velmi hladce rozmixovanou a zmrzlou ovocnou dřeň a vedle toho smetanový nanuk. Něco takového. Přičemž sodový kousek se do kůže vtírá mnohem snadněji a beze zbytků. U bezsodého mám ten problém, že mi na pokožce zůstávají malinkaté zgumovatělé žmolečky. Dělá mi to jak varianta V cukrárně, tak Citronová meduňka. U „sodové meduňky“ jsem se s něčím takovým nikdy nesetkala.

Také když přejedu prsty v podpaží, je rozdíl citelný. U deošku se sodou to bylo stejné, jako u Soaphorie – rukou jste případné drobky vetřeli do kůže a hotovo dvacet. U bezsodých to nějak není ono. Mám pocit, jako kdybych si podpaží natírala hodně hutným a mazlavým balzámem na rty.

Přírodní bezsodé deodoranty Biorythme – vydrží?

Výdrž. Zcela zásadní věc, která kromě vůně rozhoduje o tom, jestli je deodorant pro mou maličkost použitelný, nebo ne. Na SODOVOU Citronovou meduňku jsem v tomto ohledu vždycky pěla (a pořád pěju!) ódy a kdybyste mě vzbudili o půlnoci, abych vyhrkla jméno prvního funkčního deodorantu, co mě napadne, s velkou pravděpodobností bych blekotala právě o meduňkovém Biorythme.

Nebo benátské Soaphorii. Ale u bezsodých deošků Biorythme takto rázná nebudu. Nevím, jestli je moje kůže vysazená na sodu ve složení a nutně ji tam potřebuje, ale mně bezsodé deodoranty fungují tak na 40%. Musím je během dne hlídat a obnovovat, protože na mně nefungují tak dobře, jako jejich starší bratříčci. Za původní Citronovou meduňku bych dala ruku do ohně. Tady to není ono.

Příliš mi nevyhovuje ani konzistence, ani výdrž. A argument, že jinak to udělat nejde, tady fakt neberu. Vzpomeňte si na mou recenzi deodorantu Antistres od slovenské značky Savon – šlo o krémový kousek, který byl geniální a fungoval na jedničku. Voněl jako směska citronové máty, meduňky a tea tree a ač jsem ho během dne obnovovala pouze jednou, byl na něj spoleh.

Deodoranty V cukrárně a Citronová meduňka

Takže mé velké závěry z dnešní recenze? Pokud hledáte funkční deodorant, který obnovíte maximálně jedenkrát denně, na přírodní bezsodé deodoranty Biorythme bych to neviděla. Budu bez váhání doporučím hned 3 kousky, které zbožňuju. Biorythme Citronová meduňka (bez sody), Soaphoria Benátská noc, Soaphoria Soapgasm, nebo Savon Antistres. A vlastně ještě tuhý deodorant Eco Cosmetics byl dokonalý! Ten bych si spletla i s antiperspirantem, protože mi podpaží občas až vysušil. Všechny koupíte přímo v obchůdku Krásná každý den, tak kdyžtak mrkněte na poměr cena/množství a sympatie ke značce, nebo samotnému balení a uvidíte, jestli vám něco padne do oka.

Komentáře: 23

 1. Péťa Péťa 22 července, 2019

  Milá Bebe,
  Biorythme byl můj první funkční přírodní deodorant, milovala jsem Citronovou meduňku (se sodou). Ale postupem času nevydržel po celý den, musela jsem obnovovat, a pak mi přišlo, že se ta výrazná a krásná vůně meduňky začíná mísit s potem a vůně už zdaleka nebyla tak příjemná.
  Tak jsem zkusila Soaphoria Benátskou noc a byla to láska na první namazání. I cena je příznivější.
  Díky za úžasné recenze :-) Péťa

  • Bebe Bebe Autor | 25 července, 2019

   Ahojky Péťo!
   Přesně tohle se mi stávalo u všech antiperspirantů, co jsem si kdy pořídila! S výjimkou Borotalca, myslím… Ale třeba i nejsilnější Rexonu kdysi stačilo použít jednou a člověk měl vysušené podpaží pomalu ještě za 3 dny. A postupem času přestala úplně působit. Nemůžu si vybavit, jestli se mi to kdy stalo u přírodního deodorantu, bych musela hodně zalistovat blogem :-)
   A vítám Tě v Benátském nočním klubu od Soaphorie! :-DD
   Bebe

 2. Martina Martina 23 července, 2019

  Ahoj :-),
  článok o prírodných deodorantoch má vie vždy zaujať. Čo som sa nahľadala a nakúšala, kým som došla k spokojnosti :-). Ja spievam ódy na slovenského výrobcu JudaJakoba a jeho deo pre športovcov MINTY.
  Vďaka za čtivé články a mačič je prosto fotomodel :-).Martina

  • Bebe Bebe Autor | 25 července, 2019

   Ahoj Marti,
   moc děkuju za pochvalu a komentář! Kocůrkovi vyřizuju pochvalu! ;-)
   A deodoranty jsou hodně aktuální letní téma, že jo :-D
   JudaJakoba?! Ježiš néééé, co mi to děláš?! Safra, proč všechny ty přírodní značky vypadají, že jestli je okamžitě neprozkoumám, tak kvůli tomu nebudu měsíc spát? :-D
   Dívala jsem se na popisek u Minty deodorantu a teda – silná mentolová vůně bude asi hodně praktická do těch veder, co jsou teď venku. Zajímavééé!
   Bebe

 3. Irena Irena 23 července, 2019

  Jako bych četla o úplně jiném deo 😁.
  Po natření mi sice zůstanou žmolíčky, ale jdou krásně rozetřít. Až si říkám, proč to rovnou neudělat jako krém. Mně osobně ta varianta totiž fakt vyhovuje. Ale je fakt, že přes den se nedotírám.
  Jak se vlastně pozná ta výdrž? Si říkám, jestli bych to vůbec poznala, jestli člověk sám sebe cítí. Protože já žiju v přesvědčení, že mi ty deo celý den vydrží, ale co když se jen necítím 😁😁. Co když jsem jeden z těch smraďochů v MHD 😁.
  Pořád mi totiž nejde do hlavy, kdyby se smraďoši cítili, proč s tím nic neudělají?
  Já jsem tedy s vydrží i konzistencí spokojená, jen ta vůně úplně není vono, připomíná mi osvěžovač vzduchu nebo ten repelent.
  Každopádně jsem konečně vyzkoušela tu slavnou citrónovou meduňku, kterou jsem doteď kvůli sodě nemohla 😉.

  • Bebe Bebe Autor | 25 července, 2019

   Ahojky Iri,

   tak jasnéé, je to vysoce subjektivní recenze :-) Chlap si ze mě vždycky dělá srandu, že mi kolikrát sedí úplně jiné věci, než zbytku planety (kecá!) :-D
   To podle mě není vůbec špatný nápad, udělat i krémovou variantu deodorantu. Jakože by nabízeli v Biorythme dvě verze – v kelímku a tyčinkovou.

   Jak to u sebe poznám? Přejedu si rukou v podpaží a čichnu k ní. Jen co mě do nosu ťukne sebemenší závan potu, tak zpozorním a sleduju, jak dlouho bude trvat, než tahle „vůně“ převládne (doma! „V terénu“ se okamžitě přemazávám deodorantem). U sodové Citronové meduňky a Benátské noci vím, že tenhle test nemusím kolikrát dělat až do pozdního odpoledne. Záleží na tom, co zrovna přes den tvořím. Ale že bych sama sobě bez přejetí rukou v podpaží zaváněla, to naštěstí ne! Se mi stalo jen jednou – s kuličkovým deodorantem Sante. To bylo zlooo! Zřetelně si tu chvíli vybavuju dodnes a málem mě z toho šlehlo, protože bylo pořád dopoledne a já už smrděla jak naložené fusekle. A ještě jsem měla jakési umělotinové tričko, kde bylo bavlny jen pomálu… Huuuu, to byl tehdá den :-D

   Ale jako zajímavé zamyšlení s tím, jestli se ti lidi cítí, nebo ne. Asi jak kteří. Někdo je na to extrémně háklivý (já) a i molekula potního odéru jim způsobí náběh na infarkt. A u někoho je to možná mimo jeho čichové spektrum. Jinak si to MHD nedokážu vysvětlit :-)

   No ale co je hlavně fajn – tak že Tobě deošek vyhovuje a můžeš ho díky absenci sody používat! To jsou dobré zprávy! :-)

   Bebe

 4. Karča Karča 23 července, 2019

  Je zajímavé, jak na každého funguje úplně něco jiného… Na bezsodou variantu jsem musela přejít po vzniku alergie na jakýkoli chemický i přírodní sodový deodorant a jsem úplně nadšená :) Když pominu to, že konečně nemám pálící a svědivou vyrážku v podpaží, tak je to jediný přírodní deodorant, co jsem vyzkoušela, který mi vydrží úplně celý den bez jediného přemazání :D A to i v porovnání se sodovou variantou Biorythme! A stejně to s výdrží má i moje ségra… S konzistencí je to maličko horší (taky se mi dělají cucky), ale stejně jsem z něj nadšená a nedám na něj dopustit :)

  • Bebe Bebe Autor | 25 července, 2019

   Navzdory tomu, že jsou to přesně opačné dojmy, než moje, mám z takových komentářů fakt radost! Protože to znamená naději pro lidi, co mají velmi citlivou kůži a sodu na ní nesnesou. Takže vlastně paráda a moc díky za sdílení vlastních zkušeností! Tyhle komentáře je dneska radost pročítat! :-)
   Bebe

 5. Anka Anka 23 července, 2019

  No, tak tyhle deodoranty mi bohužel vůbec nesedly.. I když jsem dala malou vrstvu, měla jsem umaštěná trička v podpaží a jako bonus na mně zejména citronová meduňka hodně divně měnila vůni. Jediný, co mi od nich vyhovoval a držel, je pačuli, máta, rozmarýn a ten zase voní dost specificky. Ale mastí taky. Takže v bezsodou variantu taky nemám úplně důvěru. Teď jsem zakotvila u krémového deodorantu od Angelic, vyrábí ho pro ně Soaphoria, ale voní mi ze všech nejvíc (grep a zelený čaj) a paralelně zkouším tuhý Schmidts (mají nově v DM), s tím jsem taky spokojená co do výdrže, ale bohužel se mi blbě vstřebává. Mimo jiné mají Schmids i bezsodou variantu, na kterou jsou na netu samé ódy, tak možná časem vyzkouším. Každopádně díky za recenzi, aspoň vím, po čem nemám toužit :D Což je taky dobře, protože většinou mám po přečtení článku tady opačný problém:D

  • Bebe Bebe Autor | 25 července, 2019

   Hehe, tak aspoň jednou někomu ušetřím průvan v peněžence a budu za hodnou holku! :-D

   Přemýšlím, jak bych si představila kombinaci pačuli, máty a rozmarýnu a mám neodbytný dojem déjà vu, že už jsem tuhle větu někdy psala :-D

   A asi bych si měla psát nějaký podrobnější seznam značek, na které dostanu doporučení v komentářích. Se v tom začínám ztrácet! Ale přísahala bych, že o Angelic jsem ještě neslyšela! Nebo aspoň ty černé obaly mi nic neříkají. Ale vypadá to děsně lákavě! I cenově! :-)

   Bebe

 6. Amaring Amaring 25 července, 2019

  Ahoj Bebe, ač jsem Biorythme nezkoušela, mám na svém listu k vyzkoušení ten se sodou. Velmi pochybuji, že by na mě bezsodý fungoval. Za poslední dobu jsem zkusila Ben&Anna přírodní deodoranty (sodové). Výdrž skvělá, celý den, ale hrozně mastí a u světlých triček dělají žluté fleky. Navíc jsem měla nějakou reakci a udělala se mi vyrážka. :( takže jsem se dočasně vrátila k Alverde (zelené víčko) a teď mám Laveru kuličkový. Sice nevoní tak intenzivně, ale funguje mi a moc dobře drží a nedráždí. Stále mám ale v záloze sodové RaE, na které nedám dopustit. :)

  Měj se moc pěkně Chroustíku :*

  • Bebe Bebe Autor | 25 července, 2019

   Milá Amaring,

   na ten sodový budu klidně přísahat i na holý kočičí pupíček! To je pro mě jistota! :-)

   Sakryš, vyrážka?! A tušíš, ze které složky to mohlo být? :-o

   Alverde jsem okukovala předevčírem v DMku (po 100 letech jsem tam zavítala, poblíž máme akorát Teta drogerie a tam ten výběr není takový) a tuším bych vzala ten regál útokem celý! :-) „Laveří“ deodorant jsem myslím ještě nezkoušela, ač to balení v duchu zřetelně vidím, jak vypadá. A RaE pořád čeká, až k němu dospěju :-D

   Krásný den, Amaring! :-*

   Bebe

 7. Evča Evča 25 července, 2019

  Tak já jsem si s deodorantem od Biorythme vůbec nerozuměla. Měla jsem citronovou meduňku (sodovou) a byla jsem ráda, když jsem jí dopatlala. Ač jsem dala trošku, tak jsem měla tak divně ulepené a mastné podpaždí, že mi to bylo až nepříjemné. Ale, za to pěji chválu na deo od Soaphoria. Jsi mě tu minule tak navnadila na vůni soapgasm, že jsem pro ní hned běžela. To je láska a neskutečný držák. Zrovna včera v té Africe, co panuje venku, dala krásných 13h! aniž bych musela během dne obnovit vrstvu :) Takže díííky Bebe! :)

  Jinak je ještě fajn deodorant od Calthy :)

  • Bebe Bebe Autor | 8 srpna, 2019

   Děkuju za postřehy, Evi! :-) Mám z komentářů neodbytný pocit, že buď tady člověku sedne sodový Biorythme, nebo krémový Soaphoria. Jedno z těch dvou se vždycky podaří :-)
   A 13h?! Fiiiiha, tak to klobouk dolů! Mám radooost, že drží! :-D
   S Calthou zatím nemám zkušenosti, ale co jsem se dívala na ty jejich deo, tak třeba u varianty Citrus mi zní kombinace pomeranče, limetky, citronu a mandarinky vyloženě úžasně! :-)
   Bebe

 8. Dana* Dana* 26 července, 2019

  Já děkuju moc za kdysi zmíněnou Soaphorii Orgasm, prostě to nemá chybu :-) Jo a u velké meduňky jsem točila a točila a nadávala a chtěla vracet………..achjo :-)))))) A na Soaph nemá! Hezký den a díky za povídání, ráda čtu, byť poněkud jiné věkové kategorie :-)

  • Bebe Bebe Autor | 8 srpna, 2019

   Dani, Soaphoria má hodně velikou úspěšnost s těma deo, co tak čtu :-) A je to super, fakt se jim deodorantová řada moc a moc povedla!
   Jop, to balení je finta na zákazníky :-DD Já si taky chvilku myslela, že ho mám pokažené, protože kolečko nešlo na tu „normální“ stranu točit… :-D
   Krásný den i Tobě!
   Bebe

 9. Dana* Dana* 26 července, 2019

  Oprava a omluva, Soaphoria Benátská noc! Za tu děkuju, taje úžasná :-)

  • Bebe Bebe Autor | 8 srpna, 2019

   Cha, až teď to čtu :-D Chápu a přidávám se k nadšeným uživatelům :-D
   Bebe

 10. BaruTi BaruTi 26 července, 2019

  Ahoj Bebe :-) tak přesně na Tvé doporučení jsem tenkrát, asi vloni, pořizovala Soaphorii Nevinnou a musím říct, že na doma nebo takový ten pohodový ne úplně letní den super. Jakmile začalo být více, jak 25°C, tak se bohužel potím jako blázen a to ani Soaphoria na jedno přetření nezvládala. Takže jsem buď musela povolat něco silnějšího nebo prostě přetřít vícekrát za den. I když v práci, kdy se občas za 11h stihnu akorát za půl hodinky pauzy najíst a párkrát za den napít, máme-li pilnější den, tak i deodorant bohužel nestíhám obnovovat, nebo i zapomínám. Takže Biorythme zkusím, asi i se sodou, a uvidíme.
  Děkuji za Tvou inspiraci, zdravím kočička, papa :-* Barča T.

  • Bebe Bebe Autor | 8 srpna, 2019

   Milá Barčo, moc díky za komentář a pozdravy! Kočiček akorát potěšeně zavrněl a zdraví zpátky :-* :-)
   Tohle co popisuješ, mi dělal tuším Mylo „Čistá pazuška“ (teď je to myslím v názvu něco s pomerančovým květem). Na pohodový den držel, ale jak se člověk trochu zapotil, tak se odporoučel buhvíkam a konec. Tak uvidíš, jestli se bude držet Biorythme! :-)
   Měj se moc pěkňučko! :-*
   Bebe

 11. Jana Jana 28 července, 2019

  Měla jsem se sodou Citronovou meduňku a Levanduli. Držely dobře, asi víc levandule, jen jsem je mohla používat jen s tílky. Jak už bylo v komentářích výše, dělaly mi mastné skvrny na oblečení (a nešly odstranit ani žlučovým mýdlem). Jinak mi vyhovovaly.

  • Bebe Bebe Autor | 8 srpna, 2019

   Díky za komentář, Jani! Akorát dotaz – simtě jak potom odstraníš ty skvrny od deodorantu? Nejsem si vědomá, že by se mi to někdy stalo, ale kdyby náhodou – ať jsem připravená a nezačnu hned chytat hysterák. Se znám :-D
   Bebe

 12. Hana Pešková Hana Pešková 19 srpna, 2019

  Hezké odpoledne,
  tak jsem si koupila deodorant Biorythme růžová zahrada xxl limitová edice a brzo mi
  upadne podpaždí:-(
  Natřela jsem se 2x, pro jistotu jsem neholila dva dny podpaží, aby nebylo podrážděné a výsledek je jedním slovem katastrofa!!
  Velké rudé fleky, svědící , podrážděná kůže až do bolesti. Nepomohlo okamžitě umýt a ošetřit olejem.
  Tak nevím jestli je to mojí kůží nebo jsem měla smůlu na vadný kus.
  Hanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít