Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Tuhý přírodní deodorant Ben & Anna s vůní růžového grepu – recenze

Tuhý přírodní deodorant Ben & Anna s vůní růžového grepu
Tuhý přírodní deodorant Ben & Anna s vůní růžového grepu

Ben & Anna je novinkou u Martinky v Biobalíčku (testuju zrovna tuhý grepový deodorant). Jde o velmi mladou značku jednoho sympatického páru, který žije na německém venkově. A jelikož jim záleží na ochraně přírody a na tom, abychom s ní žili v souladu a co nejméně jí škodili, rozhodli se začít vyrábět produkty běžné denní potřeby, které by lidem usnadnily život a zároveň vznikaly v souladu s jejich ekologickým smýšlením.

A tak světlo světa spatřily fantastické deodoranty, které jsou vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku, nebo produkty péče o ústní dutinu, které se jednoduše zamilujete a už nikdy nebudete chtít jiné. To vše bez jediného kousku plastu, s pomocí promyšlených receptur a s vůní esenciálních olejů. A abych nezapopmněla – Ben & Anna částí svého zisku pravidelně přispívají na podporu ekologického projektu One Earth – One Ocean, který usiluje o vyčištění oceánů, a to nejen od plastů, ale i od ropy či různých chemikálií.

Tuhý přírodní deodorant Ben & Anna s vůní růžového grepu

A jelikož mě tohle všechno moc nalákalo, rozhodla jsem se vyzkoušet jeden z řady veganských deodorantů Ben & Anna. Volba padla po dloooouhém rozmýšlení na roztomile růžový obal s nápisem Pink Grapefruit (růžový grapefruit). Na rovinu říkám, že vybírání bylo pekelně složité! Druhů je tolik, že vybrat si jen jeden je nemožné. Však posuďte sami – kromě grepu a neparfémované varianty vyrábí Ben & Anna ještě i verzi citron a limetka, horský vánek (vhodný je prý spíš pro muže), indická mandarinka, perská limetka, provence, severské dřevo, třešňový květ a vanilková orchidej. Co zní nejlákavěji vám? :-)

Tuhý přírodní deodorant Grep a jeho vůně

S vůní grepové verze jsem maximálně spokojená a voní přesně tak, jak jsem si představovala – příjemná citrusová nálož s náznakem žlutého bonbonu BonPari, kterou od nekontrolovatelné rozjásanosti krotí jemně nahořklý grep. Fantastická kombinace, kterou nejde nic pokazit a kterou bych dokázala v podobě deodorantu používat klidně do skonání věků, jak je dokonalá.

Dojmy z testování

Deodorant je na kůži velmi příjemný, nemastný, nedráždivý a neuvěřitelně trvanlivý! Jeho výdrž bych srovnala s tím nejlepším, co mi zatím rukama (resp. podpažím) prošlo. Čímž chci říct přesně to, co někteří čekáte. Že Biorythme Citronová meduňka, nebo Soaphoria Benátská noc má v grepovém kousku Ben & Anna co do výdrže a funkčnosti velmi vážnou konkurenci, která se jim hravě vyrovná a možná je i překoná!

Rozdíl vidím hlavně v tom, že Ben & Anna má pocitově sušší konzistenci, která nezanechává na kůži ani maličkatý mastný film, což byla věc, se kterou měli někteří z vás potíže u Biorythme a Soaphoria hlavně co se flekatění na tričkách týče. Ben & Anna prostě nemastí. Zkoušela jsem deošek natřít na hřbet ruky. Abych jakože vrstvu prozkoumala zblízka. A normálně bych řekla, že kůži zmatní a vyhladí podobně, jako když si natřete pleť matující podkladovou bází. Jak to dělá, nevím. Ale dělá to.

Tuhý přírodní deodorant Ben & Anna s vůní růžového grepu
Tuhý přírodní deodorant Ben & Anna s vůní růžového grepu

Jakou má deodorant Ben & Anna výdrž?

U mé maličkosti psychopatická, řekla bych. Dá mi pomalu víc, než Soaphoria a Biorythme dohromady. Buď deoš přes den neobnovuju vůbec, nebo maximálně jednou, když už se teda jooo potím a někde pobíhám, nebo chytám nerva. Jinak je na něj vysoce spoleh ve všech možných i nemožných situacích a já jsem nadšená! Jako klidně bych to rozepsala podobně, jak nedávno u rakytníkového deošku od Weledy, ale abych u všech položek psala “deodorant to dal s přehledem“? Pche! Ušetřím si virtuální papír! :-D

Deošková tragédie

Tak. A teď vám povím, proči mi u tohohle testování málem i slza ukápla. Deo prckovi ještě nebyl ani měsíc a já už ho zlomila. Papírový kulatý obal je totiž pro mou ruku dost velký (a to nejsem žádný skřítek!) a k jeho obsahu se dostáváte tak, že do spodní části vsunete prst, čímž vytlačíte tyčinku, která nahoře vyjede a vy jí (s prstem pořád uvnitř obalu) přejedete podpaží. Až je vše hotovo, bříškem prstu deo zatlačíte zpět a zaděláte vrchním papírovým krytem.

Asi jsem deodorant vysunula moc a nevšimla si toho. Když jsem tyčinku přiložila k podpaží a chtěla ji posunout, ucítila jsem, jak povolila. A zlomila se. Krve by se ve mně nedořezal. Slovní reakci nemůžu publikovat. Normálně jsem ho rupla v půlce. Chjo. Blbé je, že v tom zlomu se deošek začal drolit. Takže i kdybych ulomenou půlku nacpala zpátky, bude stejně otázka pár dní, než by se mi rozpadl v podpaží úplně. A zbylou půlku použít už nešlo ze stejného důvodu. Nebylo možné ji nanášet, aniž by se nedrolila a nerozpadala. Udělala jsem teda jedinou logickou věc.

Našla jsem v šuplíku hliníkový kelímek od opalovacího krému, co jsem si schovala. A celý obsah papírového balení do nej nacpala a prstíkem upěchovala. A deodorant používám jako krémovou variantu. Nutno ale podotkout, že je třeba ho do kůže vtírat ne jako lehký krém, ale jako opalovák, co bělí. Takže trochu přitlačit a dát si na rozetření záležet. Naštěstí nic, co by mi zabralo víc, než pár vteřin. A díky tomu můžu grepový deodorant dopoužívat až do posledního drobečku. Ale stejně mě to štve.

Tuhý přírodní deodorant Ben & Anna s vůní růžového grepu

Závěrem

Takže co z dnešní recenze plyne? Ohledně mého doporučení funkčnosti a vůně deodorantu – berte všemi dvaceti a klidně přiberte ještě pár prstů navíc. Ale buďte hodně opatrní při nanášení a neudělejte stejnou kravinu, jako já, abyste vnitřek vysunuli až moc a nevšimli si toho. Ušetříte si slzičky nad zlomeným deoškem. Pamatujte si, že stačí deo vysunovat maximálně na půl, až 1 cm, když moc.

Co vy a tenhle druh papírových obalů? A zkoušeli jste už něco od Ben & Anna?

Komentáře: 3

 1. Primadonna Girl Primadonna Girl 4 ledna, 2020

  Takový deoš v papírovém obalu jsem zkoušela od Ponio a byl fajn. O Ben & Anna jsem už slyšela, že jsou fajn, takže teď chci okamžitě alespoň dvě vůně :D Zlomení mě mrzí, to bych asi oplakala (btw hodně boží úvod, měla jsem srdce až v krku), tak ještě, že jsi šikulka a vyřešila to prstovým nátěrem. Používáš ho s vodou? Nebo jen tak na sucho?

  • Bebe Bebe Autor | 31 ledna, 2020

   Cha. Ponio jsem ještě nezkoušela. Se na to chystám už pár let, myslím. A furt to nějak nedokážu hodit na recenzovací seznam. Ani k tomu nemám nějaký zvláštní důvod. Evidentně je to jedna z těch věcí, o kterých by natočili další díl Akta X, kdyby to ještě chodilo :-D
   Nene, nasucho to používám. Ale! Zjistila jsem, že je dobré to používat úplně stejně, jako Biorythme. Teda nechat to v podpaží trochu nahřát. A úplně nejlíp se deo roztírá, když je člověku fakt horko :-D
   Bebe

 2. Fígl? Fígl? 12 června, 2020

  Ahoj, koupila jsem si dnes ten úplně samý, ale mám trochu problém s nanášením, hodně se mi drolí, když ho aplikuji do podpaží. Máš nějaký fígl? Díky, Klára.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *