Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Alteya Organics rozjasňující sérum a hydratační tonikum (recenze)

Alteya Organics rozjasňující sérum a hydratační tonikum (recenze)

Dnešní recenze bude rovnou o dvou kosmetických zajímavostech. Alteya Organics rozjasňující sérum a hydratační tonikum od téže značky. Není to dlouho, co jsem od nich recenzovala fantastickou růžovou dvojici – olejové pleťové sérum a oční krém. Úžasné kousky! Byla to nejdokonalejší vůně růží, jakou si umíte představit. Žádné umělotinové šmuky, ale krásná a opravdická vůně, která vás nutí k obsahu čichat pořád dokola. Byla jsem z kosmetiky totálně paf! Takže když mi přišel e-mail z Biorůže.cz, jestli bych nechtěla vyzkoušet i další alteyovou řadu – Rose & Mullein (v překl. růže & divizna), poskočila jsem si radostně u stolu a hned odepisovala, že jasně přeci, hrňte to ke mně!

Řada Rose & Mullein vyfasovala zajímavý obalový design, který mi připomíná cosi z laboratoře. Tmavé sklo, černé vršky a bílé etiketky s obrázkem destilačního přístroje na kytky. Viděli jste film Parfém, příběh vraha? Jak ve velikém kotli Jean-Baptiste vařil kdeco, aby následně získal vzácnou koncentrovanou esenci? Vybavila se mi scéna, kdy farmáři přivezli hromadu čerstvě nasbíraných květů a vysypali ji doprostřed dvora, aby ji posléze nacpali do kotle a přetvořili v úžasně voňavé kapky esenciálního oleje, ze kterého se později vyrobí třeba parfémy.

Organická BIO pohádka

Tato myšlenka mi probleskne hlavou, kdykoli po některé z Alteya lahviček sáhnu. Kor když jsem si přečetla v popisku, že know-how Alteya organics je založeno na získávání čistých a organických složek tradičním způsobem, který jim dokonce umožnil získat Certifikát nejvyšší bio kvality. Předpokládám, že je to logo certifikátu NSF na obale, který označuje produkty, obsahující minimálně 70% složek v BIO kvalitě a jejichž výroba je šetrná k životnímu prostředí a zbytečně ho nezatěžuje. Výrobci, kteří logo na své produkty mohou umístit, využívají k produkci obnovitelné zdroje energie (vítr, slunce) a kladou důraz na ochranu zdrojů pitné vody.

Hydratační tonikum (recenze)

Toliko teorie. Dál omrkneme mé praktické pozorování a reakci ksichtíku na pečování kombinace růže a divizny :-)

Hydratační tonikum

Miluju tonika! Dokážu si během odličování poradit jakkoli a sáhnout od micelárky, přes olej, balzám, až po mléko, nebo ubrousek (když je úplně nejhůř). Stejně tak krémy můžu kombinovat s oleji, nebo jimi krémy úplně nahradit. A v případě potřeby je třeba smíchat pro větší výživu, nebo je prostřídat podle nálady. Ale tonikum, to je panečku věc, která mě baví úplně nejvíc, nerada ji vynechávám a dělá mi dobře nejen na pleť, ale i na mozek. Jakto?

Jak se tonikum používá

Tonikum se používá jako krok mezi čištěním a odličováním a samotným pečováním (čili krémy, séra a tak). Má nejčastěji podobu vodičky, kterou nanesete na tamponek a dočistíte a osvěžíte jí pleť. Já tonikum chápu jako záležitost, která ukončí celý proces čištění. Jako když se ve sprše pořádně namydlíte, odrhnete ze sebe špínu a chystáte se mydlinky spláchnout. Okamžik opláchnutí chápu jako ekvivalent tonika pro mou pleť. Dokončí čištění a odličování, uzavře tuhle kapitolu a vás po použití čeká pleť čistá jako čerstvě natřené malířské plátno. Úžasný pocit! Teprve pak můžete kouzlit s péčí a nanášet všechny kosmetické poklady s výtažky bylin trhaných za úplňku o půlnoci v temném lese. Nebo cokoli podobného :-)

Návyková milá vůně

Tonikum Alteya Organics splňuje mé představy dokonale. Voní jemně jako rosa, kterou jste posbírali z rozkvetlého květu brzy po ránu. Je to vůně nenápadná. Spíše jen tušivá než aby na vás vykřikla z lahvičky své jméno. Popsala bych ji jako velmi slabý ovocný čaj, který jste půl dne zapomněli v hrnku na stole. Strašně moc bych chtěla dodat, že cítím i několik kvítků divizny, ale zaboha si nedokážu vybavit, jak divizna voní, ačkoli jsme žluté kytičky chodily s babičkou sbírat každý den, kdykoli jich do rána v zahradě pár vykvetlo. Diviznová vonná kapitolka je ale v mé mysli tak zaprášená, že si na vůni prostě nevzpomenu a tudíž ji neporovnám.

Hydratační tonikum (recenze)
Alteya Organics rozjasňující sérum a hydratační tonikum (recenze)
Hydratační tonikum

Dočista do čista!

Jedna věc mě během použití šokovala. Ačkoli si dávám na odličování VELMI záležet, přesto jsem ho v den, kdy jsem tonikum poprvé zkoušela, trochu odflákla. A poznala jsem to okamžitě. V momentě, kdy jsem tonikum nanesla na tamponek a přejela jím pleť, stačil mi jediný pohled na špinavý tampon, abych hanbou zčervenala až ke kořínkům vlasů, tonikum odložila, vrátila se o krok, a pleť vyčistila znovu.

Tamponek normálně vypadal, jako kdybych jím právě utřela prach zevnitř kočičí kadibudky! Taková ostuda…! Musela jsem opucovat pleť znovu. A s obavou jsem sáhla po lahvičce Alteya. Já čekala, že tonikum jen zkontroluje pleť od zbytečků nečistot, ne že mě přistihne při činu a zjistím, jaký jsem lempl! Skoro mi to připomnělo barevné tabletky na kontrolní obarvení zubního plaku po čištění zubů :-D

To je proto věc, kvůli které vám tonikum tuze ráda doporučím. Chcete si ověřit, jestli si pleť čistíte opravdu důkladně? Zkuste Alteya tonikum. A pak mi napište. Jestli budete mít tamponek čistý, budu se stydět o to víc, že jsem ten den byla snad našrot, když jsem tohle dopustila!

Kam v rutině tonikum zařadit

Co se zařazení do rutiny týče, používám tonikum po mléku/micelárce/čemkoliv_čisticím. Nanesu ho na tamponek (3x stříknu), ošmrdolím s tonikem celý obličej a teprve pak mám čisticí část za sebou. Jo a tonikum neoplachuju, protože pleť po něm nelepí, nepne, ani nic dalšího. Je dokonale čistá a vycíděná, zklidněná a projasněná. Ačkoli to poslední je možná spíš dílem dokonalého čištění.

Rozjasňující sérum

Po toniku teprve následuje sérum. Protože musí přijít na perfektně připravený a čistý podklad. Nedávalo by smysl nanášet cokoli pečujícího na špinavou pleť, to dá rozum. To by bylo jako voskovat auto, které jste předtím neumyli od bláta.

Balení, které chce pevnou ruku

Sérum má šikovné kapátko, kterým ho nabíráte z tmavé lahvičky. Přemýšlím, co jsem o kapátkách napsala kdy dřív. Často se mi stává, že jedno období mě nějaký druh dávkování baví a jindy ho nemůžu vystát a prokleju ho do desátého kolena. A naopak. Tentokrát tvrdím, že se mi kapátko líbí a pasuje mi k celkovému Alteya stylu. Jediné, na co si dejte pozor, tak až budete kapátko dávat zpět do lahvičky. Abyste skleněnou tyčinku neotřeli o hrdlo.

To je pak příšerný opruz, protože musíte hrdlo okamžitě vyčistit. Když bude zajebané od séra a vy zašroubujete kapátko, bude špinavý i vnitřek víčka. A celé to bude omatlané a fujtajblové a vašemu vnitřnímu autistovi z toho prdne cévka. V žádném případě vás ale nechci děsit – k použití séra není třeba klidné ruky neurochirurga, prostě u toho jen nekvedlejte kapátkem jak zběsilí a všechno bude ok, toť vše.

Rozjasňující sérum a hydratační tonikum
Alteya Organics rozjasňující sérum
Rozjasňující sérum a hydratační tonikum
Alteya Organics rozjasňující sérum a hydratační tonikum (recenze)
Rozjasňující sérum a hydratační tonikum
Alteya Organics rozjasňující sérum

Vůně nového Labella

Konzistence séra bych přirovnala k řídkému pleťovému mléku. Teče po ruce, ale ne rychle jak voda. A když sérum naberete bříškem prstu, drží kde má a neroztéká se vám po všech čertech. Za mě ideální.

Vůně mě vrátila o mnoho let zpátky a ve stejné chvíli, kdy jsem si přivoněla k séru, proběhnul mi před očima výjev, jak vycházím z drogerie a rozbaluju si fungl nové Rose Labello. Bylo jemně růžové a vonělo na 95% stejně! Těch 5% dolů je za to, že sérum není tak sladké, jako zmiňovaná tyčinka na rty.

Dojmy z testování

A jak se Alteya Organics rozjasňující sérum kamarádí s mým obličejem? Znamenitě! Do pleti vplyne tak, že o něm během pár vteřin nevíte. Není mastné, ani se nedrolí. Řekla bych, že pokožku malinko vyhlazuje (žádný botox ale!), zjemňuje ji a rozzáří. Bude se vám HODNĚ líbit v případě, že se často potýkáte s oním mdlým výrazem moučného červa. Víte, co myslím. Nemáte na sobě pudr, ani krycí make-up, ale přesto vaše pleť působí zašedle, unaveně a… neživě.

Osobně si myslím, že tento stav snad ani nepotkává majitele smíšené a mastné pleti a je to čistě devíza těch, kteří mají ksichtík jak sušenou tresku. Bych klubu takových mumií mohla z fleku předsedat už od základky. A ačkoli jsem kdysi doufala, že se to po vysazení HA samo srovná (a chvíli to tak i vypadalo!), tak ne. Nejsem uměle vytvořený hormonální majitel suché pleti. Já mám vyprahlou kožku prostě danou do vínku. Poněvadž jsem si ale této skutečnosti vědoma, můžu si vybírat kosmetiku, která mi cíleně pleť hydratuje, naducá a rozzáří. Což je i případ tohoto séra.

Rozjasňující sérum a hydratační tonikum
Alteya Organics rozjasňující sérum a hydratační tonikum (recenze)
Rozjasňující sérum a hydratační tonikum
Alteya Organics rozjasňující sérum a hydratační tonikum (recenze)

V recenzi pleťového krému od Kvitok (Solution, citlivá pleť) jsem zmiňovala, že se mi suprově vrství i s dalšími produkty, které se mezi sebou úžasně doplňují. Měla jsem na mysli pleťové sérum Alteya Organics. Kamarádí se s čímkoli, co na něj dám (a někdy mi dokonce stačí i samotné) a velice jsem si ho oblíbila.

Klíč k úspěchu je skromné dávkování

A ještě jedna důležitá věc mě napadá a potřebuju si ji sem poznačit. V žádném případě u pleťových sér neplatí “víc proužků, víc Adidas”. Šetřete s ním! 1-2 kapky jsou víc než dost! Je to koncentrovaná výživa pro pleť. Nemá sloužit jako bariéra a ochrana před okolním prostředí (od toho jsou tu pleťové a opalovací krémy). Když mi párkrát ujela ruka a séra jsem nanesla moc, pleť byla zarudlá a řekla bych, že i trochu pálila.

Obecně toto zaznamenávám u všech pleťových sér (vyjma vodových hyaluronových). Tak na to myslete a zacházejte s dávkováním pleťových sér moudře. Je to vynikající sluha, ale zlý pán. Takže s ním šetřete. Pleťové sérum je jako voda s citronem – když to s kyselostí přeženete, zkřiví vám to obličej šíleným způsobem. Pár kapek je ale dokonale osvěžujících a pomáhá.

Alteya Organics rozjasňující sérum a hydratační tonikum – velké závěry

Dvojice tonika a séra se mi tuze líbí, baví mě a mé suché pleti vyhovuje na 110%. Možná i 120%. Pleť je čistá, pěstěná a září. Můj pocit z tonika a séra? Jako kdybych si koupila nové pruhované tričko z té nejjemnější bavlny a padlo mi jak druhá kůže. Tonikum je skvělé na dočištění a zkontrolování pleti. A také jako uzavírací krok celé čisticí a odličovací seance. Sérum je mi velmi příjemné a funguje přesně tak, jak jsem si představovala. Je třeba ale vychytat dávkování. Za mě tedy veliké ANOOO :-)

Co vy a Alteya Organics? Máte zkušenost s některou řadou? :-)

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít