OSTĒ – kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos

OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos

Co musí splňovat kosmetická značka, aby na obrovském trhu s přírodními produkty (a on OBROVSKÝ fakt je!) vůbec uspěla? Musí se odlišovat, zaujmout a být zapamatovatelná. A je bezpodmínečně nutné, aby ve vás vzbuzovala nějaké emoce. Protože není pro výrobce nic horšího, než když zákazník prohlásí: „Mám doma NĚJAKÝ krém na ruce za pár kaček z drogerie. Vcelku nic moc. Jméno si nepamatuju. Na to moje mazání jednou za sto let to stačí.“ Víc takových (ne)dojmů a můžete to zabalit.

Budu to brát podle sebe. Abych nějakou značku vpašovala do svého podvědomí a pak ji automaticky doporučovala mezi prvními, když dostanu otázku typu: „Nemáš simtě tip na dobrý pleťový krém?“, potřebuju si odpovědět na pár otázek:

1. až tu věc spotřebuju, budu smutná, nebo se mi uleví, že mám o lahvičku v šuplíku míň?
2. když mám na výběr (a já mám vždycky na výběr), co použiju, je daná věc první volba?
3. koupila bych si kosmetiku znovu, nebo za ty prachy nestojí?

Má to někdo z vás podobně? Popř. jaké další otázky si v duchu kladete vy? Dejte vědět do komentářů, tohle by mě hodně zajímalo!

Jedním z nejnovějších přírůstků, které právě zkoumám, je česká značka OSTĒ. Jak se to čte? Co to slovo znamená? Co mě nadchlo na složení? A čím se vám OSTĒ nutně zaháčkuje v hlavě? Všechno se dozvíte v dalších odstavcích!

Hana Phamová, zakladatelka OSTĒ, popisuje, jak se dostala k tak nevšednímu jménu: „Chtěla jsem do samotného názvu vložit kousek ze sebe a zároveň aby název dával, pokud možno smysl. V názvu OSTĒ se prolínají pro mě dvě srdcová města. Tím prvním je město, kde jsem se narodila, a to německé město Osterburg. Své dětství a dospívání jsem prožila v Ostravě. Obě města tak pro mě mají výjimečný význam. Proto OST. Písmenko Ē na konci je spojovníkem mezi mými dvěma kulturami, českou a vietnamskou.“ Teď už čtyři písmenka nezní tak tajemně, viďte? ;-)

OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos

Příjemně překvapená jsem ze soupisky srozumitelného složení na každém produktu. Tučně je vždy uveden název ingredience, přičemž v závorce je česky vysvětleno, co je látka zač, případně odkud se získává. No není to boží? Já si z hlavy pamatuju semo tamo nějaký latinský výraz pro kytku, ale ohledně znalostí chemie se nemůžu rovnat ani brigádníkovi, který chodí do laborky vařit kafe. Proto mi taková pomůcka přijde užitečná. Navíc to na mě dělá dojem, že značka nemá důvod ve složení cokoli kamuflovat a působí důvěryhodněji. Což je nejspíš i účel, protože jak na svých stránkách OSTĒ uvádí – odstranili ze složení vše, co bylo zbytečné. Veškeré „prázdné ingredience“, které nejsou pro daný produkt nezbytně nutné.

S čímž souvisí i bílé obaly, které jsou také výsledkem značkové filozofie. V OSTĒ totiž věří, že vysoká kvalita produktů nemá být přebíjena výstředním designem. A tak v obalech zachovali čistotu, eleganci a jednoduchost.

Jak charakterizovat OSTĒ dvěma slovy? Kokosový olej! Je přítomný ve všech produktech v té nejvyšší BIO kvalitě. Je mi sympatické, že OSTĒ nabádá na svém blogu k používání selského rozumu (nezřídka silně nedostatkové zboží) a budování vlastního názoru, pokud jde o užitečnost a prospěšnost kokosového oleje. Jeden zdroj ho totiž vychválí až do nebe, zatímco druhý by se před jeho použitím nejraději pokřižoval a utekl. Tak kde je pravda? Jedna věc je nezpochybnitelná – když to budete i s tou nejzdravější surovinou přehánět, nemůže to být ku prospěchu věci. To zaprvé. Za další – kokosový olej obsahuje velké množství nasycených tuků, nicméně naše tělo tyto tuky při konzumaci dokáže rychle proměnit na energii a neukládá je jako zásobní tuk. To se ale nedá říct například o řepkovém, nebo slunečnicovém oleji. A za třetí – kokosový olej obsahuje velké množství minerálů, které jsou pro organismus příznivé. Má antibakteriální vlastnosti, tedy dokáže pomoci při boji s viry, infekcemi či bakteriemi. Také jsem se dočetla, že díky kyselině laurové kokosák pomáhá udržovat funkci našeho imunitního systému a jeho složení pomáhá při srdečních potížích, problémech se štítnou žlázou, nebo mozkovými funkcemi. Za sebe pak dodávám, že kokosovým olejem můžete dokonce i pucovat zubíky, které je olej dokáže částečně vybělit. A jelikož ho můžete použít opravdu VŠUDE [mrk, mrk], klidně si mini balení přibalte i na rande se šťastným koncem, hehe :o) Ale to už odbočuju od kosmetiky k čistému olejíčku až moc. Zpátky k OSTĒ!

Vybrala jsem si k testování od Martinky z Biobalíčku hned tři voňavé kousky, s nimiž mám ale jeden zásadní problém – nemůžu se rozhodnout, který vám doporučit dřív! Protože jsou skvělé všechny! Testovala jsem: kokosové tělové máslo Extra Kokos, kokosový krém na ruce Extra Kokos a kokosový balzám na rty Perníček. Dojmy? Mlsné jako hrom! :-)

OSTĒ Rich Nutrition kokosové tělové máslo Extra kokos

Začnu vůní. Sama sebe jsem se několikrát snažila přesvědčit, že mě klame nos a to, co cítím, je čistý kokos. Píše se to přeci na obale. Extra kokos, doslova. Dokonce se mi mozek s nosem párkrát pohádal a hrozilo, že spolu přestanou mluvit. Ale nemůžu si pomoct – toto čistá kokosová vůně není. Já cítím piňakoládu. Čili kombinaci kokosu a ananasu. Bez bílého rumu, samozřejmě. A troufám si tvrdit, že jsem z toho nadšená víc, než kdyby šlo o čistý kokosáček, protože „piňa-vůni“ vážně můžu. Evokuje mi léto, teplo, pohodu, sluníčko, prázdniny… V tomto ohledu tělové máslo vyhrává na celé čáře!

OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos
OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos
OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos
OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos

Také konzistence je velmi povedená a dovedená k dokonalosti. Je hutná a máslová, snadno se roztírá a do kůže krém vetřete během několika tahů dlaní po těle. Pokožka nezůstává mastná a takřka okamžitě se mění na vláčnou a hebkou. Skoro bych ten sametový pocit přirovnala k vyhlazující podkladové bázi na obličeji. Aspoň na mě tak funguje. Zkoušela jsem krém i na obličej, ač na něj primárně určen není a docela v pohodě, až na jednu věc. Měla jsem pocit, že se pod ním trochu potím. Víte, co myslím. Některé krémy jsou tak výživné, že během teplého počasí jste pod nimi jak ve skleníku. Takže na ksichtík ne-e, ale na tělo je to dokonalost.

Docela mě fascinuje, jaké mini množství krému stačí. Čekala bych, že malou tubu (a co si budeme vykládat – 100 ml není závratně moc) vypotřebuju za týden a nazdar. Ale ono stačí z balení vymáčknout na celou nohu malý „bobeček“ krému, který rozetřete úplně na pohodu.

Snad jediné, co bych doporučila, tak malinko poštelovat balení. Když si nadávkujete jednu pumpičku a rozetřete ji, je to ještě v pohodě. Ale když to chcete udělat po tom, co jste už rukama roztírali krém po kůži… Tuba vám bude v dlani klouzat. Nejaký tvarovaný výřez by nebyl od věci. Jo, je to kapku hnidopišský postřeh, ale ve své recenzi můžu okomentovat, cokoli uznám za vhodné. Jo a taky mě trochu irituje, že nevidím dovnitř, kolik krému ještě zbývá. Naštěstí se dá tuba v pohodě prosvítit mobilem. Howgh :o)

OSTĒ Sweet Care kokosový balzám na rty Perníček

Celkem má OSTĒ v nabídce tři varianty balzámků na rty – Natural, Slaný karamel a Perníček. Jo, já vím. Karamel zní taky dobře. Ale Perníček?! Tady nebylo o čem rozhodovat!

Balení je maximálním možným způsobem ťuťuňuňu a perníčkový potisk má kelímek po celém obvodu. Už jen letmý pohled balzámkovým směrem vás přinutí se uculovat a ťukne vám koutky úst směrem nahoru – neubráníte se! A když kelímek otevřete…? Co myslíte…? Je to tam…? ;-)

OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos
OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos
OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos
OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos

Má první myšlenka, když jsem přivoněla k balzámku, byla – ježiši, vždyť tohle není perníček. Nebo jo? Nee, je to perníček. Ale je jiný. V čem? Zmateně jsem zapíchla pohled do zdi a přemýšlela, co v tom proboha cítím, když to JE a zároveň NENÍ perníček. A pak mi to došlo! Vůně je perníčkové těsto. Syrové, ovoněné, vlhké a typicky voňavé. Ale těsto. Nicméně v moměntě, kdy se balzámkem dotknete rtů a on na nich roztaje, rázem si připadáte, jako kdybyste se zakousli do toho nejsladšího, nejvoňavějšího a nejlepčejšího perníčku na světě! Mňáááám! Vlastně ne. MŇÁÁÁÁÁÁM!!!! Je to tak strašně dobré, mlsné, originální a nepamatuju si, že bych podobnou chuť u balzámku někdy potkala. Jako kdyby někdo vzal všechny vánoční plechy, které jsem loni prohnala troubou, slisoval je do piksličky a napsal na etiketku OSTĒ. Super nápad? Nejen! Milionový nápad! Chuť je vymazlená a dovedená k dokonalosti! <3

Jak jste jistě pochopili z obrázků, balzámek se nabírá prstem. I proto ho mám střídavě na pracovním stole a u postele a stěhuju ho podle potřeby – čili podle mého aktuálního výskytu, který vypadá na dýl. Kdybych napsala, že se mi jednou stalo, že jsem balzámek otevřela jen proto, abych k němu přivoněla, kecala bych. Dělám to totiž pořád a nejspíš u toho vypadám jako blázen. I teď mám vedle sebe otevřený kelímek a během psaní tohoto odstavce jsem si odskočila přivonět snad pětkrát! Bezkonkurenční perníčková záležitost! Jestli znáte někoho, kdo perníčky miluje a dumáte nad vhodným dárkem, zalovte v OSTĒ vodách, protože nemůžete šlápnout vedle!

OSTĒ Soft Touch kokosový krém na ruce Extra kokos

Rozhodně si krém napište na seznam, jestliže patříte k lidem, kterým se ježí zátylek hrůzou při představě, že by měli po natření zůstat mastní. Krém pokožku vyživí (aspoň tak působí), zvláční ji a okamžitě odstraní nepříjemné suché pnutí. Ale nemastí. Kdybych například mému chlapovi namísto krému na ruce nabídla čisté bambucké máslo, nejspíš by dostal hysterák a šel si umýt ruce ředidlem, jen aby mu na nich nezůstal ani ždibeček mastnoty. To u OSTĒ dost dobře nehrozí. Já mám po natření pocit hebkých rukou, jako kdybych je měla v saténových rukavičkách. Ne, že bych to někdy zkoušela. Ale předpokládám, že by to byl podobný pocit :o) Můžu po natření okamžitě pracovat na počítači a psát na klávesnici, nebo pracovat s myší. Anebo klidně omakat dotykový telefon, aniž by hrozilo, že ho budu půl hodiny leštit od otisků. Rozhodně jde o jeden z nejlepších kancelářských krémů, se kterými jsem kdy měla tu čest.

Parfemace je stejná, jako u tělového krému a můj nos si „piňakoládu“ zařadil do šuplíčku s oblíbenými vůněmi, které mě snad nikdy neomrzí. Aspoň ne v takto jemné nevtíravé verzi. Umím si představit, že mi stejně voní i pleťový krém, nebo šampon.

OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos
OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos
OSTĒ - kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos

Co mě ale trochu mate, je samotná konzistence krému. V jednu chvíli jsem chtěla napsat, že je tak moc hutný, až to znemožňuje ho vydolovat z tuby. Jenže pak jsem zjistila, že mi v tom bránila mini hrudečka, která kolem hrdla zevnitř byla. Asi zatvrdlinka, pomyslela jsem si. Opakovalo se to několikrát, kdy jsem střídavě musela skoro na tubě stát a jindy šel krém vymáčknout v pohodě. Čím to je, netuším. Momentálně se zhruba každé třetí máznutí v konzistenci objeví malá hrudečka, která jde dobře rozetřít. S krémem nic není, je úplně v pohodě, dělá co má, fantasticky voní a ruce jsou po něm dokonalé. Ale tohle jsem si tu poznačit musela.

Celkově hodnotím OSTĒ jako VELMI příjemné překvapení v českých kosmetických vodách! Prozatím od nich můžete vyzkoušet balzámky na rty, tělová másla, krémy na ruce, nebo masky na vlasy. Přičemž tělové máslo Natural a Extra kokos, nebo masku na vlasy můžete vyzkoušet i ze vzorku. A abych ještě odpověděla na otázky z úvodu – smutná budu rozhodně z toho, až vypotřebuju perníčkový balzámek na rty. To je TOP záležitost a moje nejoblíbenější mazátko! :o) Jestli bývá OSTĒ má první volba? U všech věcí ano. Hlavně proto, že po namazání není člověk vůbec mastný, ale přitom mu krémy okamžitě uleví od napjaté kůže. A díky tomu, že trávím hodně času u počítače, intenzivně vymazávám i krém na ruce, který by na sobě mohl opravdu vést malý nápis „kancelářský“, protože právě sem je nejvhodnější. A jestli bych je potřebovala znovu? Balzámek určitě – a možná bych pro změnu vyzkoušela karamelový. U ostatních věcí tak padesát na padesát :-)

Co vy a OSTĒ? Znáte tuto značku, nebo je to pro vás úplná novinka? :-)

2 thoughts on “OSTĒ – kokosové tělové máslo, balzám na rty Perníček a krém na ruce Extra kokos

 1. Možná budu za blázna, ale já si pokládám otázku, jestli si daný výrobek zaslouží, abych ho používala. Jestli má dostatečně hezké složení, balení, vůni, účinek… Dnes máme na výběr tolik produktů, že je mnohdy těžké vybrat si ten pravý. A lepší kvalita, než kvantita. Takže, zaslouží si zrovna tenhle výrobek dělat mi společnost? :-)

  Jinak moc pěkný článek, ostatně jako všechny!
  Ale teda ta cena toho tělového mléka, to je něco!

  1. A to je náhodou HODNĚ dobrá otázka, Zuzi! Při tom obrovském výběru, který dnes máme, by byla škoda sáhnout po něčem vyloženě… jak to říct… nedobrém? :o) A na milion procent souhlasím, že je lepší mít jeden kvalitný produkt, než dvacet polovičatých. To bez debat :o)
   Moc děkuju za pochvalu, jsem si radostí poskočila na tom velkém balónu, co mám u stolu místo židle! :-D
   A ano, ta cena mi taky párkrát zacukala s očičkem, není úplně nejnižší :o)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *