Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Přírodní rtěnky Le Papier: Cerise, Blossom a balzámek (recenze)

Přírodní rtěnky Le Papier: Cerise, Blossom a balzámek (recenze)

Jeden by řekl, že ho v kosmetice po technické stránce už nic nepřekvapí. Protože co si budeme nalhávat – ve složení je pořád co objevovat a kombinovat a nikdy se to neomrzí. Ale co chcete řešit na obalech, že jo. Pumpička, kapátko, tuba, kelímek, nazdar bazar. Ne tak u značky Le Papier, kterou mám k testování od Martinky z Biobalíčku! Tato značka se rozhodla, že to vezme pěkně od podlahy a nejenže vyrobí hračku pro kosmetické fajnšmekry s přírodním veganským složením, ale jako bonus jí vymyslí i neobvyklé balení! Představuju vám přírodní rtěnky Le Papier, ze kterých budete prostě paf!

Vybrala jsem si od Martinky k vyzkoušení a porovnání celkem tři produkty – z každé řady jeden. Dvě rtěnky – jednu lesklou Blossom a druhou matnou Cerise. A jeden balzámek na rty Linden Flower. Jelikož mají všechny tři pastelky stejný obal, rozeberu je společně a na barvy, výdrž a malovací schopnosti se mrkneme potom zvlášť, co říkáte? Jaké tedy obaly jsou?

Přírodní rtěnky Le Papier – malovátko a rébus v jednom!

Nemyslím si, že bych byla extrémně nešikovná. Dokážu si poradit s kdečím a kdybych se domákla, že někde v rodokmenu máme s MacGyverem společného předka, vůbec by mě to nepřekvapilo. Přesto jsem silně znervózněla, když jsem balzámek (jako první z trojice) „omalovala“ a bylo třeba přijít na to, jak se dostat k další části náplně. Paradoxně mi věta na e-shopu: „…recyklovaný papír si jednoduše postupně odrolujete až do úplného vypotřebování nedodala ani špetku odvahy. Ba naopak. Upřímně mě vyděsilo, že jsem systém sloupávání pravděpodobně nepochopila. Byla jsem tak v háji, že jsem začala googlovat v obrázkách na internetu, jestli nenajdu podrobný postup. Protože ta věc nestojí pět korun. A je skvělá. A já ji nechci pokazit hned na začátku a pak být zbytek víkendu zalezlá v koutku pod stolem, kývat se nepřítomně dopředu a dozadu a plakat nad recyklovaným papírem.

Přírodní rtěnky Le Papier: Cerise, Blossom a balzámek (recenze)

Zkrátím to. Návod jsem nenašla. Ale chytře jsem se zamyslela, jestli s loupáním nesouvisí dva provázky, co trčí z tužky…

[pozn.: ano, jsem úplně blbá – PŘEHLÉDLA jsem totiž podrobný rozbalovací „komix“ s postupem na krabičce – všimla jsem si ho až při spisování tohoto textu]

Jak to tedy je? Provázky potáhnete směrem dolů, čímž se cca o půl centimetru nařízne barevná obalová vrstva tužky – u balzámku zelená, u rtěnek modrá. Naříznutý okraj uchopíte dvěma prsty (pod ním je černý papír) a jednoduše odmotáte. Toť vše. Jo a během psaní těchto odstavců jsem si musela strouhání zopakovat ještě jednou (mám odmotáno do zásoby), protože u prvního pokusu jsem měla takovou radost, že jsem nic nepotentovala, až jsem zapomněla postup a nebyla jsem schopná ho přenést do textu. Ehm :o)

Balzám na rty Linden Flower

Ačkoli nemám rýmu, ani mi čichové buňky nestávkují, lipový květ jsem z balzámku prostě nevyňufala, ani když jsem ho málem šňupla. Balzámek na rty je voňavě i chuťově tak čistý, jak jen si to umíte představit. Náznak vůně, nebo chuti? Ani ťuk! Jestli hledáte jednotku neutrálnosti, můžete lipový balzámek z fleku používat jako měrnou jednotku. Nemůže vadit prostě nikomu.

Přírodní rtěnky Le Papier: Cerise, Blossom a balzámek (recenze)
Přírodní dekorativní kosmetika

Na rtech je VELMI příjemný, mazlavý a nelepivý. Jemné tenké kůžičce rtů okamžitě uleví. Pro velmi napjaté a přesušené rty je balzámek ekvivalent toho, když dáte napít člověku, který by za sklenici vody prodal vlastní babičku. Balzámkovou vrstvičku obnovuju podle potřeby několikrát za den, ale obecně můžu říct, že patří k tomu trvanlivějšímu z rodiny přírodních balzámků na rty. Tak mě napadá, že jsem vlastně nikdy nevysledovala, jaký vliv má konkrétní složení na výdrž. Že by tip na článek do budoucna? Hmmm, píšu si!

V Biobalíčku kromě lipového květu najdete ještě další 3 varianty balzámků – Acai, Cherry Blossom (třešňový květ) a Pure (čistý).

Rtěnka lesklá – Blossom

Abych pravdu řekla, když si nakreslím vedle sebe na srovnání lesklou a matnou rtěnku, zas tak extrémní rozdíl v nich nevidím. Blossom je možná o maličko lesklejší… Ale že by nějak echt výrazně, to se mi zase nezdá. Takže jestli váháte mezi odstíny čistě jen proto, že (ne)chcete blýskavě lesklou variantu, byla bych naprosto v klidu a rozhodovala se jen podle sympatií k barvě. Vážně.

Přírodní dekorativní kosmetika
Přírodní dekorativní kosmetika

Blossom je studená růžová, která chvílemi přechází až k tzv. „nude“ odstínům, čili těm tělovým, které umí zvýrazňovat přirozenou barvu rtů. Na rozdíl od tělovek v sobě ale Blossom v žádném případě nemá náznak hnědé. A už vůbec v žádné mikromolekule své existence nepřechází do kýčové Barbie růžové. Možná o tzv. starorůžové by se dalo polemizovat. Ale i na tu chybí Blossom ta typická zaprášenost a staroba. Le Papier se zkrátka podařilo namíchat ideální růžovou, která bude slušet široké škále typů (nechci říkat rovnou „všem“, i když mi cuká ruka na klávesnici).

Snad jediné, co by chtělo maličko vychytat, tak krytí. Blossom je tak 70% rtěnka a 30% balzámek. Na obrázku nahoře se to moc nezdá, protože jsem nanesla mega vrstvu, aby byl hezky vidět odstín. Ale v tenčí vrstvě na rtech to tak je.

Rtěnka matná – Cerise

Mám v hlavě zafixovanou zkušenost, že matná rtěnka = větší pravděpodobnost vysušování. Automaticky proto přemýšlím, jaký balzámek pod ně použít v případě, že mám vysušené rty. A vlastně i tehdy, když je vysušené zrovna nemám. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem zjistila, že matná Cerise Le Papier ŽÁDNÝ podklad nepotřebuje! Nemusím sáhnout ani po balzámku, ani po zvhlčujícím olejovém peelingu. I když mám rty suché a napjaté, prostě je přemaluju rtěnkou a mám pocit, jako kdybych nanesla balzámek. Rtům se okamžitě uleví, rtěnka na nich nepřirozeně nesedí, ale dokonale přilne a vůbec o ní nevím. Mluvit o botech, okamžitě prohlásím, že se nosí TAK pohodlně, jako kdyby to byly domácí plyšové papučky. Nemáte pocit, že byste měli rty co chvilka mnout mezi sebou, nelepí se vám k sobě, ani nepříjemně nestahují. Je to bez debat jedna z nejkomfortnějších rtěnek, které jsem kdy měla.

Barevně je Cerise sytá švestková mrazivým nádechem do fialova, která z obličeje dokonale vytáhne zelenou a žlutozelenou barvu očí. Já mám pro jistotu trojkombinaci zelené, žluté a hnědé (naši se nemohli rozhodnout :-), takže vím, o čem mluvím a podobné odstíny beru jako své favority.

Přírodní dekorativní kosmetika
Přírodní rtěnky Le Papier
Přírodní dekorativní kosmetika
Přírodní dekorativní kosmetika

A co do výdrže je to panečku taky terno! Určitě doporučuju rtěnce dát pár minutek po malování, než začnete žíznivě pít ze sklenice, nebo něco jíst. Obětujte pět minut a odměnou vám bude výdrž takřka nekonečná. Rtěnka se na sklenku nebo hrnek skoro neobtiskává, nebo jen úplně minimálně. A dokonce mám po pití z hrnku pocit, jako kdyby mi na rtech barevná vrstva jaksi zesametovatěla. Strašné slovo, za které bych měla skončit v češtinářském pekle, já vím. Ale výstižné! :-D

Abych nezapomněla jednu důležitou poznámku – obě rtěnky jdou velmi snadno odlíčit čímkoli – klidně i mýdlo a voda stačí, kdyby na to přišlo.

Přírodní rtěnky Le Papier – celkové dojmy

Přiznám se, že mi ze začátku přišla cena za rtěnku v tužce trochu přestřelená. Jako tolik peněz za papírovou pastelku? Vážně? V mé představě dosud rtěnka = blýskavý plastový nebo kovový obal, který si hrdě někde vystavíte na poličce a zálibně na něm spočinete očkem, kdykoli jdete okolo. Jenže… Papírovému konceptu jsem tuším přišla na chuť ještě víc – jednak se s tužkami fantasticky maluje, protože jsou přesné a praktické. A druhak – rtěnky jsou trvanlivé, ohromně pohodlné a barvy jsou překrásné! Navíc já vybrala takové, které mi dokonale sedly! Zvlášť nad fialkovou Cerise mé srdéčko zaplesalo! A to ani nemluvím o tom, že většině rtěnek (i mnohem dražších!!) tato pastelka hravě nakopala zadek.

Balzámek je superfunkční a na rtech úžasný, akorát si nejsem jistá, jestli bych raději nedala přednost tyčince za třetinovou cenu, kterých má Martinka v e-shopu požehnaně – a to i přímo v papírových obalech, kdybyste na nich trvali – určitě se podívejte! Anebo vřele doporučuju sáhnout po věci, kterou nutně musíte vlastnit (to jakože bez debat!) – perníčkový balzámek na rty OSTE v kelímku. Odpadnete nadšením! Ale to už trochu předbíhám příští biobalíčkovou recenzi, muhehe :-)

A na konec ještě jeden tip, jak pastelky nosit. Necítíte-li se na souvislou sytou barvu, můžete rty klidně jen trochu natónovat. Anebo dokonce smíchat víc barev najednou. Já takhle s oblibou používám na celé rty lehce Blossom a do jejich středu pak tmavší Cerise. Promnu rty mezi sebou, aby nebyl patrný žádný ostrý přechod a vypadá to super! :-)

Co říkáte na přírodní rtěnky Le Papier? Máte některou vyzkoušenou? A které odstíny byste si vybrali vy? :o)

Komentáře: 6

 1. Primadonna Girl Primadonna Girl 7 dubna, 2020

  Tybrďo! Tak u výdrže fakt čumím, protože jsem ještě nepoznala přírodní rtěnku, která by tak dobře držela. Jsem z toho asi stejně paf, jako z těch šňůrek – při tvém popisu jsem si představila tenké vlasce, které NĚJAK rozříznou obal, ale to jsou normální provázky? Jako, asi bych to pochopila líp, kdybych si to mohla vyzkoušet :D Zajímavé toto! Ceny jsem se bála, ale 340 korun mi přijde docela dobré. Jsem zvyklá platit za rtěnky víc :D (Třeba matné tekuté Jeffree Star jsou nad pětikilo) A připomnělo mi to, že jsem někde ztratila jednu ze svých prvních pastelkových rtěnek, takovou tu vanilkovou od Astoru v krásné nude barvičce… asi aby uvolnila místo nějaké další :) Zdravím do karantény a podrbkej za mě kočiče za ouškem :)

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2020

   Ony obecně málo drží ty mastnější a krémovější rtěnky. A kdy je naopak suchá, dávám pod nic balzámek. Takže mi taky vydrží prd :-D O to větší radost jsem právě měla, když jsem objevila něco, o čem na rtech nevím, zastoupí to balzámek a ještě to vydrží. Věc přímo nevídaná v přírodní oblasti, řekla bych :-D
   Šňůrky jsou suprový bonus pro všechny z nás, co předstírají, že už jsou dospělí i duchem :-D
   A kočiček posílá pac a mňau! :-*
   Bebe

   • Primadonna Girl Primadonna Girl 3 května, 2020

    Hmm a teď mi asi došlo, že se to jmenuje Le Papier, protože jsou z papíru? :D

    • Bebe Bebe Autor | 3 května, 2020

     Veliká škoda, Primadonnko, že nerozdávám bludišťáky, nebo tak něco – měla bys teď na jednoho nárok za postřeh :-DD
     Bebe

 2. Petra Petra 9 dubna, 2020

  Přesně mezi odstínem Blossom a Cerise jsem při nákupu váhala, nakonec zvítězila Blossom právě proto, že není matná. Pro mě je ale trochu světlá, takže při příštím nákupu vezmu Cerise a namíchám je ☺️ Díky za tip!

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2020

   Blossom je taková nenápadnější, to je pravda. Smícháním s Cerise to ale bude tisíc a jeden odstín a všechny budou dokonalé! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít