Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Hlbočima Liqoil čisticí detoxikační maska (recenze)

Hlbočima Liqoil čisticí detoxikační maska
Hlbočima Liqoil čisticí detoxikační maska

Než se ke slovu dostane maska Hlbočima Liqoil, dovolte mi menší odbočku :-) Vítejte v mém (ne)pravidelném okénku na téma „už se zase chvíli nerýpu“ a pupínky na pažích, stehnech a různě po těle hrdinně ignoruju. Tyhle pupínky nejsou akné, mají původ jinde. Prožeňte googlem slovní spojení „keratosis pilaris“ a mrkněte do obrázků. Vidíte? S tímto bojuju už bezmála 20 let.

Má to co dělat s nutkavou potřebou zbavit tělo nehezkých věcí, které se na něm pořád dokola tvoří, ale to beru jako normální reakci. Když si zadřete třísku, taky se jí zbavíte. Když objevíte na těle bílý pupínek, u kterého máte pocit, že pokud s ním nic neprovedete, tak se zapouzdří a zůstane vám na ruce/noze/whatever navždy, je logická reakce ho vypreparovat. Je fuk, jak blbě to zní a jestli je to pravda. Tak to vnímám já a proto to pořád dokola rýpu a točím se tím v bludném kruhu.

Reakce okolí

Nejčastější reakce mého okolí na mou střídavě rozdrápanou kůži? Vcelku logická, řekla bych: „Ježiš fuj, proč to děláš?! Nech toho, vypadá to hrozně!“ [jako kdybych to sama nevěděla/neviděla] Nebo: „Přestaň se rýpat, to se pak samo zahojí a ztratí!“ [milé okolí, mám pro vás novinku – ne, nezahojí a ne, samo se to taky neztratí – 20 let zkušeností mluví za vše]

Marně se téhle zrůdnosti snažím zbavit podstatnou část svého života, ale úspěch se nejčastěji dostavil tak na měsíc, dva maximálně. A pak se kůže ještě zhoršila. Stačila změna počasí, trochu nervů, blbý jídelníček, upnuté oblečení nebo špatný materiál, změna kosmetiky a milion dalších vlivů. Až teď se ale začíná blýskat na lepší časy [ťuk ťuk do dřeva a na zuby] a opatrně nadhazuju, že jsem možná našla něco, u čeho není třeba čekat na výsledek x měsíců, ale můžete si tento typ kůže (a on to bohužel „typ“ opravdu je) vylepšit do týdne tak o 90%. Nedělám si legraci. A mileráda se o objev podělím.

Co je to „keratosis pilaris“

Informační vsuvka: Keratosis pilaris (nebo také „folikulární keratóza„) je neinfekční záležitost a vzniká kvůli nadprodukci keratinu, který ucpává vlasové folikuly. Když se přebytečný keratin začne v pokožce hromadit, vytvoří hrubou vydutou zátku. To způsobí zánět a zarudnutí pokožky a tvoří se drobné bílé a růžové pupínky velikosti zrnek soli. Jde to dobře vymačkávat, ale bohužel pak vypadáte, jako kdyby vás přejel kombajn. Nejčastěji se tahle věc vyskytuje na pažích, nebo stehnech, ale i různě jinde po těle. Nejde o nic bolestivého. Je to zkrátka jen vzhledově hnusné.

Nejdůležitější zjištění, od kterého se odvíjí mé současné ošetřování kůže? Ty pupínky si na těle navzdory „chytrým“ a nevyžádaným radám okolí nemůžu nechat. Nevstřebají se a samy nikdy nezmizí, ale opravdu se „zapouzdří“. Kůže ZŮSTANE hrbolatá a na první pohled vypadá jako zadek oškubaného kuřete. Kdykoli mi pak sjede oko na pokožku, cuknou mi ruce a rozrýpu je, vím to. Logika této reakce viz pár odstavečků výše. Proto je třeba pupínky jednak odstranit, ale druhak jim také úplně zabránit, aby se tvořily. To je celá alchymie.

Můj převratný objev, jak pupínkům předcházet

A teď k tomu, co jsem objevila. Totiž že je třeba se o pokožku starat ne tak, abyste ji „jen“ pořádně čistili a hydratovali a tak. To sice taky, ale takhle specificky postižená kůže vyžaduje ještě něco jiného – pravidelný a důkladný peeling a čisticí masky.

Hlbočima Liqoil čisticí detoxikační maska
Moje skupina hrdinů :-) Dulcia zinková mastička, 100% Pure BIO Acai peeling, detoxikační čisticí maska Hlbočima od Liqoil a březový peeling Weleda

Co konkrétně budete potřebovat, abyste se té ošklivé věci zbavili? Ideálně 4 věci, ovšem máte-li zaměnitelné produkty, prosím si tipy do komentářů, já mám pro počáteční fázi boje (prvních 14 dní) dokonale vyzkoušené dále jmenované: 100% Pure pleťový peeling s Acai BIO, březový peeling od Weledy, zinkovou mastičku Dulcia a čisticí masku Hlbočima od Liqoil. Že to zní jako sakra drahý nákup? Ano. Ale je to vysoce funkční kombinace, která vás může reálně zbavit „keratosis pilaris“ problému jednou provždy.

Kámoš č. 1: Březový peeling od Weledy

Pro každodenní péči doporučuju březový peeling od Weledy. Je velice jemný a obsahuje měkké drobné kuličky, které kůži neublíží a nepoškrábou ji. A není ani třeba pokožku složitě nahřívat ve sprše, nebo ve vaně. Peeling je tak šetrný, že vám stačí pokožku na minutu smočit ve vodě, abyste ji následně mohli březovým zázrakem ošetřit. Doporučuju s produktem neplýtvat a dávkovat si množství o velikosti maximálně desetníku. Přidat můžete vždycky. Třeba na padesátník, hehe. A neodbývejte samotné peelingování. Pěkně mu věnujte čas a dejte si záležet, abyste problematické pupínkaté partie podrobili důkladnému obroušení. V řádu minut, ne vteřin. A buďte jemní. Nejde o to, abyste si prodrali kůži na kost – pro okamžitě viditelné výsledky opravdu stačí jemná peelingová péče.

Kámoš č. 2: Zinková mastička Dulcia

Použijte po sprše zinkovou Dulcia mastičku. Nebojte se jí dát klidně víc a pořádně ji rozetřít. S mastí se dají ošetřovat i větší plochy kůže a tahle mastička pomáhá likvidovat větší i menší pupínky, které léčí a vysušuje. Zároveň ale díky obsaženým olejům a bambuckému máslu neubližuje okolní kůži. Jeden z nejúžasnějších kosmetických produktů na světě. Taky už mám několikáté balení!

Hlbočima Liqoil čisticí detoxikační maska

Kámoš č. 3: 100% Pure Acai peeling

2-3x do týdne si naordinujte kombinaci 100% Pure Acai peelingu a hloubkově čisticí masky Hlbočima od Liqoil. Peeling 100% Pure je snad nejdrobnější, jaký jsem kdy zkoušela a dokáže úžasné věci! Dávkujte ho ve skromném množství a aplikujte na vlhkou kůži. V žádném případě ho nemíchejte v dlani s vodou, jako radí na obale.

Akorát se vám to celé naředí a prašulky za peeling vám doslova protečou mezi prsty. Pilarisovou kůži masírujte velmi jemně, ale důkladně. Žádné šup sem, šup tam a rychle smýt. Každou část těla obrušujte důkladně a pomalu. Věnovat pár minut třeba jedné ruce není vůbec na škodu. Po peelingování je možné nechat tuhle věc chvilku působit (dá se totiž využít i jako maska), spíš ale doporučuju 100% Pure po krátké chvíli smýt.

Kámoš č. 4: Hloubkově čisticí maska Hlbočima Liqoil

A ihned po 100% Pure peelingu aplikovat jednu geniální masku od značky Liqoil. Jmenuje se Hlbočima a já ještě před pár dny žila v domnění, že název má evokovat hlubokou tůň v lese. Jakože „hlubočina“. Poeta v praxi. Ale byla jsem vedle, jak ta jedle. Název je zkratka „hĺbkovo čistiaca maska“ – čili HLBO-ČI-MA. Chápeme :-) Ještě jsem o ní na blogu na rozdíl od předchozích produktů nebásnila, tedy mi dovolte tu trochu rozvést své dojmy.

Krémová maska má ukrutně fajn balení v pumpičce, což je u maskovacích věcí na bázi zeleného jílu dost praktická záležitost. Jinak se setkáte spíš s práškovou variantou, kterou si musíte umíchat sami s vodou a teprve pak ji nanášíte na pleť. Mně to vlastně nevadí ani tak, ani onak, ale tohle je lepší třeba na cesty a na ty líné dny, kdy máte problém se přemluvit i k učesání vlasů. Jediná nevýhoda je v tom, že skrz černé balení nevidíte a netušíte, kdy přesně vám maska dojde.

Hlbočima Liqoil čisticí detoxikační maska

Šalvějová vůně v šedivém krému

Ve vůni byste podle popisku (a složení) měli objevit primárně šalvěj. Kdybych o bylince nevěděla předem, nevím, jestli bych ji v masce poznala. Mně maska voní jako lékárna. Bylinky a fungl nové krabičky s léky. A líbí se mi to!

Ohromně zajímavá je konzistence masky. Vzhledově je šedá a krémová, ale když jí kapičku nanesete na pleť a vetřete, ruka se vám okamžitě zadrhne, protože maska se doslova vpije do kůže a zmizí. A zanechá za sebou pocit, jako kdybyste si před vyškrábáním se na horolezeckou stěnu nasypali do dlaní trošku toho bílého vysušujícího prášku.

Co se samotného použití týče, je jedno, jestli ji nanesete na vlhkou, nebo suchou pleť. U vlhké bude maska déle schnout, u suché vám zaschne do 10-15 minut. Já ji teď naposled měla na pažích ve vaně asi hodinu, protože jsem ji dávala na mokrou kůži. A začala zasychat až poslední čtvrthoďku cca. Bylo mi to šumák, protože jsem zrovna chytla dobrou knížku a čas mi utekl, jak nic :-) Maska se smývá poměrně dobře (asi tak o 80% lépe, než jílové práškové masky). Kůže není po použití vysušená, což mě u zeleného jílu překvapuje. Ten mi měnil pleť na vyprahlou poušť vždycky. Tady ale ne-e.

Hlbočima Liqoil čisticí detoxikační maska
Hlbočima Liqoil čisticí detoxikační maska
Hlbočima Liqoil čisticí detoxikační maska

Maska Hlbočima Liqoil – shrnutí

A účinek? Nejvýraznější je, že maska doslova „vytáhne“ už zanícená místa, ošetří je a do dvou dnů zlikviduje. Pokud jste neudrželi ruce na uzdě a momentálně vaše kůže vypadá příšerně, jak je rozrytá, maska bude to pravé ořechové. Je hodně jemná, ale přitom fantasticky důkladná! Neuvěřitelná kombinace.

Jo a doporučuju zinkovou mastičku Dulcia použít i po peelingovacím a maskovacím dýchánku se 100% Pure a Liqoil. Nebojte, nepřesušíte to. Však další den si to vynahradíte ráno, kdy zase kůži budete naopak hydratovat. Geniální je k tomu kombinace laSaponaria aloe vera gelu a jakéhokoli olejíčku, který máte v oblibě.

To je dneska ale slovní průjem, viďte? :-D Tak třeba to někomu bude k užitku. Já už jsem na tuhle pupínkatou šílenost pěkně nas*aná a mám toho plné zuby. Ale víte, co říká strejda Einsten: „Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ A já doteď vždycky zkoušela jen nerýpat a mazat. Fyzicky likvidovat „keratinové zátky“ pomocí peelingů, čisticích masek a zinkové mastičky takovýmto postupem mě napadlo poprvé. A přitom to dává největší smysl. Tílkům a krásným pažím zdar a držte se! A dejte mi vědět, jak si s tímhle problémem radíte vy a jestli jste s ním už měli tu „čest“ :-)

Bebe

PS: se v článku rozepisuju pořád jen o účinku masky na končetiny, ale ona úplně stejně funguje i na obličej – v kombinaci s Dulcia zinkovkou se pupínkatých neštěstí zbavujete takřka v reálném čase. 1-2 dny, když moc!

Komentáře: 2

 1. Keratosis pilaris Keratosis pilaris 9 září, 2020

  Taky s tím bojuju už 20 let, nejvíc mi na to zabírají krémy s AHA kyselinami.

  • Bebe Bebe Autor | 18 října, 2020

   Kdyby to aspoň šlo úplně vyléčit, co? Ale mně přijde, že člověk může jen tlumit projevy, jinak je to asi boj na celý život :-/
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít