Kosmetika pro blond vlasy bez žlutých odlesků – L’Oréal Professionnel a Matrix

Jeden blonďatý experiment už za sebou mám. Přiznávám, že nikterak slavný. Je to tak 5 let. Odpálila jsem si vlasy tak moc, že mi nezbývalo nic jiného, než vzít nůžky a šmiknout se na kluka. Sama. Díkybohu mi vlasy rostou rychlostí blesku, protože jinak bych nejspíš chodila s kapucí dodnes.

Odbarvovači a zesvětlovači nepolíbená jsem tehdy v drogerii z legrace vzala Syoss krabku a bez přípravy odbarvovač hodila na vlasy, které jsem do té doby barvila černou hennou, indigem a černým Palette. Zvlášť poslední jmenovaná značka je věc, kterou nedostanete z vlasů ani kyselinou sírovou. Což jsem v tu chvíli nevěděla. Proto jsem skončila s blonďatým bílým cédéčkem na vrcholku hlavy, se zrzavožlutou svatozáří okolo a s černými délkami se zelenými odlesky. Pohled pro bohy. Chlap se málem počůral smíchy. Já už míň. Protože jsem v takovém stavu jela zpátky do drogerie. A pak znovu. A znovu… Repete asi 10x. Se divím, že mi tehdy na hlavě něco zůstalo a neskončila jsem v účesu alá Homer Simpson.

Letos v červenci mi křuplo v bedně znovu a rozhodla jsem se, že budu zrzka. Protože je to určitě strašně boží. A taky že jo! Barva byla nádherná a ukrutně mi slušela. To se neptám. To oznamuju :-D Ale po delší době jsem zjistila, že je neudržitelná. Pro změnu barvy jsem se v létě rozhodla, abych zamaskovala šedivé vlasy. Ale je pěkně na prd, když vám barva vydrží hezká tak 2-3 týdny a pak musíte barvit znovu. To samé jsem měla u černého odstínu. Jsem si moc nepolepšila. Nekonečný kolotoč. A tak… přestože se mi zrzavá MOC líbila, rozhodla jsem se, že budu experimentovat dál.

[Ano, strašným způsobem hřeším na to, že mám doma celou pečující řadu Olaplex (ZÁZRAK to je!) a že kdyby se podělalo úplně všechno, prdnu na vlasy pro jistotu i keratin, který jsem se od dob svého první pokusu naučila zažehlovat do vlasů sama doma a jsem vysmátá jak pětikoruna. Anebo přinejhorším sáhnu po nůžkách – však nejde o život :-)]

Vlevo 16.11., vpravo 6.12. Snažila jsem se všechny fotky pořizovat na stejném místě a zhruba za stejného světla. Trochu mě ale zradilo zaostření. Nicméně vězte, že vpravo je to mnohem žlutější, než to vypadá :-)
Vlevo 10.12., vpravo 12.12. – jooo, to vlevo už víc odpovídá skutečnosti! :-D Vpravo už po nasazení fialové neutralizující kosmetiky do první frontové linie! Suprový výsledek, ne? :-)
Vlevo 17.1., vpravo 22.1. – s touhle barvou jsem schopná normálně existovat, aniž bych měla potřebu se barvit. Jop, i s těmi odrosty. A neštvou mě :-) Všechno je jen dílem fialových produktů z tohoto článku. A to jsem žlutou (resp. výrazně zlatou) 2x přiživila i bezbarvou „hennou“ (CosmetikaBio Cassia). Jinak bych měla nejspíš úplně studenou barvu vlasů. Zas ale za to „hennové“ ozdravení mi to stálo. Jo a to mikádo mi ostříhal chlap! :-D

Jaká byla moje představa, než jsem vlasy zesvětlila tentokrát? Rozhodla jsem se trefit svou původní barvu („myší“ hnědou) a vyzkoušet, jestli mi nebude slušet víc. A že bych ji jen tónovala, nebo nebarvila vůbec (to ještě nemám domyšlené) a vlasy spíš rozmazlovala, než jim dávala permanentně na zadek střídáním odstínů na opačné straně barevného spektra. Poučena z předchozích nezdarů, šla jsem na to tentokrát od lesa!

Vlasy jsem zesvětlila (3x) – začínala jsem ne uprostřed hlavy na pěšince, ale vzadu na délkách. A snažila se zesvětlovač vůbec nedávat k hlavě. To až na posledních 5 minut. Výsledek? Kupodivu rovnoměrně zesvětlené vlasy. Samozřejmě až na kuřátkově žlutou, s postupným přechodem k nazrzlé na posledních 3 cm vlasů (konce mi nevadily, protože vypadaly, že je tak mám schválně). Horší to bylo se žlutou. Nečekala bych, že bude takový záhul se jí zbavit!

Ale je logické, že když si půl roku dáváte na hlavu ty nejvíc oranžové a rudé odstíny, nebude úplná legrace jim pak zamávat na rozloučenou během jednoho odpoledne. Zkusmo jsem vsadila na klasiku Schauma Silver šampon, ale upřímně – s barvou mi neudělal nic. Ztlumená žlutá byla víc zbožné přání, než realita v zrcadle. Zaplaťpámbu za prosinec, teploty kolem nuly a čepice, hehe… :-D

Zařekla jsem se ale, že to vydržím a nebudu vlasy barvit, dokud nevytvořím takový podklad, se kterým bych byla ochotná bez problémů chodit po ulici, aniž bych ječela hrůzou u každé výkladní skříně. A tak jsem se dala na VELMI intenzivní ozdravování vlasů a tónování do studena. S tím prvním mi strašně pomohla rozmarýnová Weleda (tonikum a olej jsou boží!), Tabitha kondicionér 4v1, víceúčelové Garnier Fructis masky a hlavně – celá sada Olaplex produktů, které vlasy „ozdraví“ – čili na pohled a dotek z chemlonu udělají něco normálního. A s tím druhým, tónovacím krokem, si radím až překvapivě úspěšně s pěticí produktů z parfumerie Elnino. Rozhodla jsem se otestovat čtyři produkty od L’Oréal Professionnel Série Expert (šampon neutralizující žluté tóny, krém neutralizující žluté tóny na šedivých vlasech, maska pro blond vlasy a aditivum pro studený odstín blond barvy) a jeden produkt od Matrix – šampon neutralizující žluté odstíny.

Vypadám pořád jak čerstvě vylíhnuté kuře, nebo produkty zabraly? Dozvíte se níž!

L’Oréal Professionnel Série Expert Blondifier Cool (šampon neutralizující žluté tóny)

Vůně je něco mezi pánskou vodou na holení a klasickým kopřivovým, nebo březovým šamponem. Vzbudilo to ve mně jakousi příjemnou vonnou nostalgii.

Šampon hodně pění a nemusíte to s dávkováním přehánět. Doporučuju do vlasů pořádně vmasírovat menší množství a hlavně si dát záležet, abyste „opěnili“ všechny vlasy. Jako když vám vlasy šamponuje kadeřnice – taky to není šup šup. Si třeba představujte, že jste za to placení :-) Šampon je ve vlasech velice příjemný, pěna je krémová a hutná a vlasy mezi prsty nedrhnou, ale jsou měkké a poddajné. A jako bonus to všechno pěkně voní. Během smývání to samé – vlasy nejsou drsné, ale jemné a pocitově odlehčené.

Po šamponu jsem vlasy zabalila na chvilku do ručníku, aby z nich necrčela voda, až na ně budu chtít dát krém ze stejné řady. Když jsem vlasy vybalila z ručníku, zkoumala jsem, jestli šampon nějak hnul se žlutou barvou a řekla bych, že se po prvním použití ztlumila tak o 20%. Nutno podotknout, že s každým dalším použitím byl efekt výraznější a lepší.

L’Oréal Professionnel Série Expert Silver (krém neutralizující žluté tóny na šedivých vlasech)

Zatím mám zkušenost jen s jedním silver kondicionérem, a to Dove. Byl bleděfialkový, nádherně voněl a vlasy změkčil. Ale že by nějak neutralizoval žlutý odstín, mi nepřišlo ani omylem. U L’Oréal krému mi ale spadla čelist a normálně jsem se jednu chvilku bála, že skončím s fialovou hlavou! Krém je tmavě fialový a barvivo v něm tak silné, že bych si během nanášení s těmi modrými dlaněmi nezadala s taťkou Šmoulou.

Krém jsem nechala napoprvé působit asi minutku. Vzhledem k tomu, že se mi v zrcadle zdála ta modrá na hlavě extrémně tmavá, raději jsem to neriskovala a opláchla vlasy dřív. Ještě bych podotkla, že jsem při prvním použití dala krému docela hodně – rychle se do vlasů vsakoval. Odhaduju, že jsem ho mohla spotřebovat tak lžíci. Při dalším testování jsem ale množství znatelně ubrala a hlásím, že stejně dobře vám poslouží i lžička krému. Stačí krém do vlhkých vlasů dobře zapracovat a vlásky opatrně (!!!) rozčesat hřebenem s řídkými zuby.

Výsledek? Řekla bych, že L’Oréal krém je první věc, která mi se žlutou na hlavě výrazně a viditelně hnula už při prvním použití. Ztlumila svítivou žluťoučkou na špinavou blond s měděnými odlesky. Úspěch jako hrom! Mohla jsem v obchodě sundat čepici – tak normálně vlasy vypadaly. Boží! A stejně jako u šamponu, i tady platí – čím častější použití, tím výraznější výsledek!

Jo a nebojte se nechat krém ve vlasech klidně déle – třeba 5-10 minut.

L’Oréal Professionnel Série Expert Blondifier (maska pro blond vlasy)

Vlně? Mně silně připomíná modrou aviváž Lenor! Maska není na rozdíl od ostatních neutralizujících vlasových přípravků barevná. Je bílá. Má za úkol vlasy vyživit, vrátit jim sílu a z rozčepýřeného roští udělat kukatelný stav. Mám vyzkoušeno a vypozorováno na vlastní chroustí chemlon na hlavě, že se jí to ohromně daří a jestli máte extrémně poškozené a zesvětlené vlasy, můžu masku vřele doporučit. Z fleku všemi dvaceti. Ze všech produktů v dnešním článku u ní zaznamenáte nejvýraznější efekt „před“ a „po“. Ne v barvě, ale v ozdravení. Nebo takhle – zlikvidovaný vlas vám nevrátí do původního stavu ani dědeček Hříbeček, ale maska s vlasy udělá cosi, díky čemuž získáte na pohled i dotek dojem, že se něco na stavu vlasů sakra zlepšilo.

Masku jsem ze začátku používala hned po šamponu. Čili použila jsem fialový šampon (buď L’Oréal, nebo Matrix) a pak dala BUĎ fialový krém (kondicionér), NEBO vlasovou masku. Pak mě ale kdoví proč napadlo to zkombinovat. Šampon (doba působení 3 minuty) -> kondicionér (5 minut působení) -> maska (nechala jsem ji klidně půl hodiny). Výsledek? Excelentní!

Tato trojice vlasy výrazně zjemní, změkčí a rozzáří. Jsou na dotek echt příjemné a poddajné a hlavně – žlutý odstín vám z vlasů zmizne ÚPLNĚ! Jasně, můžete ho pak výrazně přiživit bezbarvou hennou (to je zas jiná pohádka), ale poté se stačí spolehnout na L’Oréal trojku (tak 2-3 použití) a špinavý blond bez žluté je zpět.

L’Oréal Professionnel Série Expert Sun-Kissed Blonde Perfector (aditivum pro studený odstín blond barvy)

První reakce chlapa, když mu řeknete že jste si objednali aditivum na vlasy? Roztomile zmatená! „Jak jakože aditivum? Není to spíš do auta…?“

No, něco na ten způsob možná i jo. Aditivum od L’Oréal přetvoří na silver péči cokoli, kam ho přidáte. Maska, kondicionér a možná i šampon. K tomu poslednímu jsem to zatím nezkoušela. Ale do masky je to fantastická věc a namísto toho, abych musela při výběru pečujícícho produktu přemýšlet, jestli „výživu“, nebo „tónování“, mám obojí. Super!

Vyloženě fascinující je odstín samotného aditiva. Nejkrásnější modrá na světě! Chci auto v takové barvě!

Co jsem na začátku nečekala a lehce mě šokovalo, tak když mi vlasy po nanesení masky s aditivem chytly během působení zelenou barvu. Skoro mě u zrcadla švihlo a smývání jsem prováděla málem na střídačku s dýcháním do papírového pytlíku! Naštěstí byl zelený efekt jen „za mokra“. Po spláchnutí měly vlasy o tón studenější nádech, viditelně se ztlumila zatracená žlutá a po zelené nikde ani památky. Kdybych to srovnala s neutralizujícím krémem od téže značky, o kterém píšu výš – aditivum ve vlasech tlumí žlutou a udržuje vlasy světlejší. Neutralizující krém vlasy o něco ztmavuje a žene je do špinavé blond, přičemž žlutou neutralizuje taktéž. Nemůžu se rozhodnout, která věc má na žlutou větší efekt. Řekla bych, že obě jsou tak nějak nastejno. Největším argumentem pro aditivum je jeho využití i k vaší stávající kosmetice – přidáte jej do čehokoli.

Použití aditiva je úžasně primitivní. Na 15 ml masky, nebo kondicionéru dáte 3 pumpičky aditiva, které s maskou smícháte a nanášíte na vlasy. A necháváte působit 5-10 minut. Poté smyjete a už nic dalšího nepoužíváte.

Matrix Total Results So Silver Color Obsessed (šampon neutralizující žluté odstíny)

Tento šampon má jednu z nejpříjemnějších vůní, co jsem kdy u šamponu cítila! Já tvrdím, že to je cosi ovocného, chlap cítí jasmín. Každopádně je to mooooc povedené!

Barevně je šampon o něco tmavší, než L’Oréal, ale řekla bych, že oba stahují žlutý odstín z vlasů zhruba nastejno. Aspoň jsem si většího rozdílu nevšimla. Co už jsem ale zaznamenala výrazně, tak že Matrix citelně vlasy více vysušuje. Nic, co byste následně nerozehnali maskou nebo kondicionérem, ale rozdíl je velký. Už při oplachování jsou vlasy hrubší a já mám vždycky dojem, že kdybych je nechala takhle bez ničeho, už je nikdy nerozčešu. Zas na druhou stranu – chlap má na to názor přesně opačný. Nesnáší šampony, které nechávají vlasy hebké a jemné, protože pak je musí upravovat gelem. Aspoň si šampony navzájem nekradem, no :-)

Závěrem?

Pokud chcete používat podobné tónovací produkty, vřele vám je doporučím – zvlášť z celé sady L’Oréal Professionnel jsem nadšená a díky ní mám na hlavě normální barvu a ne špatný žlutý vtip. Jako jo, dneska lidi chodí s různými barvami vlasů, aniž by si na ně někdo ukazoval prstem. Onehdá jsem potkala paní s modrou ofinou. Jiná nakupovala s půlkou zelené hlavy – ta druhá polovina byla platinová. Nic proti ničemu. Rozdíl je v tom, že u obou bylo na první pohled jasné, že to bylo tak myšleno a „chtěno“. Ale když potkáte na ulici někoho z platinovým cédéčkem na vrcholku hlavy a s černými délkami, popř. s příšernou žlutou a zničenými vlasy… víte hned, která bije a že v tomto případě nejspíš o záměr tak úplně nešlo

Ještě bych chtěla dodat, že všechny dnešní produkty jsem si vybírala v rámci své spolupráce s parfumerií Elnino – ale upřímně prohlašuju, že ještě NIKDY jsem nebyla z výsledku testování tak strašně nadšená, jako tentokrát. Měla jsem šíleně ošklivé žluté vlasy. ŽLUTÉ! A s tímhle fialovým arzenálem vypadám nejen jako člověk, ale vážně uvažuju nad tím, že se vyprdnu na barvy na vlasy, prohlásím šediny za novou módu a nechám vlasy jen tak růst. A to se mi za celých těch 9 let, co vedu blog, ještě nestalo. Vždycky jsem panikařila z odrostů a vlasů šediváčků. Ale „loréalka“ mě nahlodala natolik, že zkusím tyhle starosti hodit za hlavu. Třeba bude ještě legrace! Tak uvidíme!

A co vy? Už jste někdy skončili s tak tragickým odstínem na hlavě, že jste byli ještě rádi za čepici? :-D A co říkáte na nápad zkusit se vykašlat na barvení vlasů? :-)

Koupit kosmetiku na blond vlasy v Elnino


4 thoughts on “Kosmetika pro blond vlasy bez žlutých odlesků – L’Oréal Professionnel a Matrix

 1. Moja vlasy sú ako kuriatko. Extrémne žlté. Už nech sa otvoria kaderníctva, ale dokým sa to stane toto vyzerá ako skvelá záchrana. Skúšala som xy produktov na sťahovanie žltých tónov a všetko po prvom umytí stratilo efekt. Toto vyzerá vážne super a asi to aj vyskúšam.
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  1. Kuřátkově žlutá je roztomilá na kuřátkách – ale když jsem ji viděla na sobě, málem mě kleplo! :-D Tahle kosmetika mi pomohla „vyrobit“ takovou barvu, se kterou jsem schopná žít, aniž bych se bála podívat do zrcadla. A že to byla fakt tragédie po tom několikátém odbarvení :-) Ještě teď zkouším masku Kérastase Blond Absolu a ta je taky geniální! I Stapiz Sleek Line Blond. Celkově můžu tyhle produkty doporučit – vyzkoušeno, osvědčeno a funguje mi to :-)
   Bebe
   PS: s tím kadeřnictvím… Ani nemluvím! Našla jsem si na youtube návod na mikádo a stříhá mě chlap! Ale zas musím uznat, že mu to jde perfektně :-D

 2. Ja som roky rokuce farbila doma na hnedo, sedivych vlasov mam na svoj vek prilis vela a tak som presla na blond. No a teraz samozrejme riesim zlte odlesky a strasne suche vlasy… Ja by som sa tak rada toho farbenia zbavila, no nemam na to odvahu. Aj ked nedavno som videla zenu so sedinami, priblizne rovnakeho veku, a mala kratky strih a cerveny ruz – vyzerala uzasne!

  1. Jani, jak já Tě chápu! Vždycky jsem zbožňovala svou černou barvu na vlasy. Ale vlasů šediváčků už mám tolik, že odrosty vypadají divně – černé vlasy a do toho stříbrná pěšinka :-) To samé bylo u zrzavé barvy (která se mi šíleně líbila). Ale nervovat se co 14 dní, že už je to vidět a abych plánovala barvení odrostů, je šílenost! Jak jsem vlasy zesvětlila, jsou odrosty vidět taky, ale je zajímavé, že mi to nevadí. A uvažuju nad tím, že nechám barvu odrůst úplně. Na instagramu jsem viděla moc ženských, co přešly z tmavé barvy na šedou/stříbrnou a vypadaly fantasticky! Ještě nejsem rozhodnutá, ale zatím nebarvím. Vlasy mi rostou 2 cm za měsíc – teoreticky bych mohla do podzimu mít už svoji barvu (šedou :-D. Ale nepředbíhám – zítra mi může rupnout v bedně a všechno bude jinak :-DD
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *