L’Occitane – chladivý deodorant Verbena & čisticí deodorant

L'Occitane - chladivý deodorant Verbena & čisticí deodorantNejdřív jsem chtěla psát jen o jednom, ale řekla jsem si, že když mám vyzkoušené oba, byla by škoda se nepodělit.

Chladivý deodorant Verbena – Používala jsem ho víc než rok a jelikož mi jakž takž vyhovoval, neměnila jsem. Maličko mě ale štvalo, že kvůli tomu, že jde o tuhý deo, tak mi špinil trička. Možná už se vám to stalo – jdete prát tričko a zjistíte, že v podpaží zůstaly světlé stopy po deodorantu. Navíc verbenový deo uměl nechávat bílé stopy i na kůži. Nevýhoda taky byla, že jsem ho během dne musela často použít znovu, zvlášť když bylo hodně vedro. To vyloženě nestíhal.

A proč jsem ho teda používala, když na něj takhle dštím síru už na začátku? No… hezky voněl. Když jsem ho (hlavně v chladnějším počasí) používala po sprše, byl super. Kůže voněla jako když promnete mezi prsty lístek „citronu“ (takové to mega zelené kvítko co mívá dost lidí doma a téměř nikomu na tom žádné citrony nerostou) a vydržel celý den ok.

Nakonec jsem se stejně rozhodla dát mu vale a hledat dál. Ale pokud sháníte něco přírodního a pěkně vonícího na zimu, můžu s klidným srdcem doporučit k otestování.

Čistící deodorant – ten používám odhadem 2-3 měsíce, a to každý den. Jde o kuličkový bezbarvý deo, který po nanesení chviličku lepí. Ale fakt jen chvilku. Plus mínus tak 20 vteřin. Pak o něm celý den nevíte. Bez problémů jsem ho používala i v těch největších pařácích a ustál to na jedničku s hvězdičkou.

První dojem z vůně byl „jééé, ten voní jak ovocné Skittles„! Taková směs citronu, pomeranče, verbeny a ještě něčeho sladkého v pozadí, co nevím jak popsat. Ty Skittles jsou tak nejvýstižnější :-) Trička nijak nešpiní, výdrž má super a hravě strčí do kapsy všechny spreje nebo deo, co jsem doteď používala. Hloupé je, že člověk na tohohle skvělého citrusového pomocníka nemá jak narazit, pokud nenaběhne přímo do obchodu L’Occitane. V článcích na netu se o něm nikde nepíše, nikdo ho nikde nedoporučuje, a přitom je to fakt to nejlepší co jsem kdy používala. Když jsem v létě hledala, co dalšího pořídit, pročetla jsem spoooustu diskuzí, kde se lidi bavili o nejlepších antiperspirantech a deodorantech, až mi z toho šla hlava kolem. Ale nikde ani zmínka o tomto. Koupila jsem ho spíš náhodou, protože už jsem fakt nevěděla co by, a do dalších Niveí a Adidasů se mi nechtělo. Zatím mám pryč půlku a asi dám na modlení, aby se v L’Occitane nerozhodli ukončit výrobu. To by mi nemohli udělat! :-)

Poměr cena/výkon je podle mého docela přijatelný. Když si vezmu, kolik zbytečných antiperspirantů a sprejů jsem už vyzkoušela a výsledek nulový… no hanba mluvit. Škoda, ze jsem na čistící deo nenarazila už dřív!4 thoughts on “L’Occitane – chladivý deodorant Verbena & čisticí deodorant

  1. Milá Lin, jeden tip mě napadá – četla jsem o deo od Primavery: … nemám ho zatím vyzkoušený, ale podle pochvalných ohlasů by mohl být fajný. A podle Cesty přírody: 100% přírodní složení, z toho 95 % Bio složek :-)

  2. Deodorant jsem si také pořídila, výdrž a vůně super, ale bohužel jsem myslela, že je přírodní, a to jsem se zklamala :-( Ve složení hliník, takže za mě bohužel už víckrát ne. Ráda uvítám tipy na „funkční“ přírodní deodorant (bez hliníku, parabenů a jiných chemických aditiv). Díky, Linda

  3. Jsem teď maximálně spokojená s těmi kuličkovými od Markse&Spencera. Ale pořád přemýšlím nad tímto. Na složení nejsem zas takový puritán, ale nesnesu testování na zvířatech. Jak dlouho ti zhruba vydrží? A dá se nosit v kabelce? Myslím tím, že když ho pak ze dna bordel tašky vylovíš a otevřeš, „nevylije“ se na tebe? To totiž ta potvora spencerovská dělá.

    1. Jak dlouho? Pcha, pořizuju maximálně 2 ročně :-) Vydrží snad věčnost. Do kabelky i do baťůžku je to bez problémů – víčko je šroubovací a drží pevně a kulička neteče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *