L’Occitane – Slaměnkový denní krém

L’Occitane – Slaměnkový denní krémAž do letošního září jsem používala vesměs samé hydratační a výživné krémy (Andělika, Bambucké máslo, Oliva, …). No a jelikož mi už táhne na 27 (bez komentáře, prosím), řekla jsem si, že zkusím něco preventivního proti mimickým vráskám, které se začaly jaksi víc a víc objevovat, darebáci malí. V L’Occitane mi moje rozhodnutí přejít na prevenci proti vráskám posvětili s tím, že bez problémů můžu začít používat slaměnkovou modrou řadu, tak jsem si řekla hurá do toho. Jdem to vyzkoušet. Krém zatím používám zhruba měsíc, takže pořád jsem v takovém tom testovacím období.

Pořídila jsem si celou modrou řadu: odličovací mléko, tonikum, oční krém a denní krém + pár vzorečků slaměnkové krémové masky (o tu poprosím v L’Occitane takřka pokaždé, když tam nakupuju, protože tu masku miluju).

Po ranním vyčištění pleti se vyloženě těším na slaměnkový krém. Pěkně pleť zklidní, dobře se roztírá (i když je hooodně hutný) a mě i uklidňuje, protože mě po něm přestane pnout kůže. Navíc mi přijde, že hydratuje i líp než ostatní lehčí krémy. Možná jen můj dojem. Co se vůně týká – i slaměnkový denní krém, i krémová maska ze stejné řady mi připomínají vůní Dušičky :-) Ale v tom nejlepším slova smyslu, nic morbidního! Připadá mi, že v tom cítím takové ty květinové věnce, jak se na ně připevňují různé kytky a taky z toho voní podzim. Taková milá vůně, kterou musím pořád dokola očuchávat :-) Krém se po chvilce příjemně vsákne, takže pleť není mastná a vpodstatě během 1-2 minutek je možné nanést make-up nebo korektor. Hádám, že by mi mohl vydržet určitě do Vánoc, tak pak budu moct hodnotit víc. Ale zatím jsem velice spokojená a měnit hned tak nejspíš nebudu.

PS: pořídila jsem si tento krém ještě se starým složením. Nový krém představili chvíli potom :-)

biooo

2 thoughts on “L’Occitane – Slaměnkový denní krém

 1. Ahoj Bebe, tak za dnešek jsem se dostala až sem, do října 2011 =) Nebudu si lhát do kapsy, díky Tvému blogu už mám svůj už teď nekonečný seznam o dalších pár stránek delší!! Asi se ze mě před Vánocemi stane pěkný sobec, podaruju hlavně sebe a všem ostatním nakreslím krásné obrázky (vždyť co víc potěší, než dárek s láskou dělaný, že? A taky ty nové flakónky u mě na vaně =D ale moc by mě zajímalo, jak ty věcičky, voňátka a pleťové cukroví fungují po delším užívání? Např. momentálně jsem v hledání denního krému, teď právě trochu hutnějšího na zimu, protože po spoustě pokusech jsem se obsypala a začínám po „Biodermí karanténě“ nanovo. Tak jak vypadala Tvá zkušenost po delším používání tohoto slaměnkového zázraku? Díky moc a pokračujeme v podzimování (právě na vteřinu vykouklo sluníčklo =)

  1. Mitsuuko, ten seznam naprosto chápu… já mám ten svůj pomalu kilometrový, díky ostatním blogům :-D
   Tenhle krém byl po delším užívání fajn, ale kdybych si měla vybrat, volím radši ten s bambuckým máslem (dokonce ho nějak inovovali: https://cz.loccitane.com/vyzivny-zklidnujici-pletovy-krem-bambucke-maslo,15,2,14591,1526132.htm#s=14656. Vyhovoval mi jaksi víc. Nedokážu ale přesně popsat proč :-))
   Co se ale vůně týče, líbil se mi zase víc slaměnkový. Pokud se rozmýšlíš, který krém pořídit, zašla bych si do obchodu fakt vyzkoušet tyhle dva a až pak se rozhodla. Jsou na tom docela podobně, oba jsou hutné a vhodné na podzimní a zimní období.
   Jinak tady dneska sluníčko vykouklo taky, ale už mrška nechce moc hřát! :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *