L’Occitane – Krém na nohy

L'Occitane - Krém na nohy

Tak schválně – kdo z vás používá krém speciálně na nohy? Nemyslím tím pikslu s pleťovým krémem, co vám vyhodil vyrážku na obličeji, tak ho patláte aspoň na ty podrážky. Mluvím o krému speciálně na chodidla. Ha? :o)

Mám pro tyhle účely na nočním stolku kelímek s bambuckým máslem od Saloos a každý večer se snažím najít  si aspoň 2 minutky, abych se podrážkám odvděčila za věrné služby, že mě celý den bez odmlouvání nosí.  Při používání tak mastné kosmetiky zrovna na chodidla je ale potřeba večer velice dobře rozplánovat a zakotvit pak v posteli až do rána. Proč? Zkuste si natřít nohy bambuckým máslem nebo olejíkem a jít se projít po plovoucí podlaze… Až párkrát nedobrovolně vykouzlíte dvojitého axela (znalci krasobruslení ví, vo co go) s mezipřistáním mezi ledničkou a stolem, pochopíte velice rychle, že zlaté pravidlo „natřít si nohy a nehnout se z postele“ má doopravdy něco do sebe…

No a protože jsem tvor zvídavý, nerada bych umřela, aniž bych zjistila, proč všichni tenhle krém od L’Occitane vychvalují. Rozhodla jsem se proto dopřát těm čtyřem nohám, které doma vlastníme, trochu cílené péče a vychytávku vyzkoušet na vlastní kůži. Navíc – když už si spokojeností chrochtám u krémů na ruce, byla by škoda ošidit o radost i dolní končetiny, ne?

V první řadě – pokud čekáte, že u L’Occitane nebude v krému na ruce a nohy rozdíl, rychle vás vyvedu z omylu. Krémy na ruce jsou mnohem hutnější, zatímco ten na chodidla vás překvapí spíš texturou lehkou jako pírko. Za další – moc se mi líbí vůně. Krém obsahuje čistý levandulový olej, který neomylně identifikujete hned na první přičichnutí. Olej má dokonce označení A.O.C., což je zjednodušeně řečeno dohledatelné místo původu. Za super nápad považuju i obsah mentolu – na nožky ohromně příjemná úleva. A ještě vám budou hezky vonět. Kdo by odolal, že :-)

Moje poznámky:

  • nohy nejsou po natření mastné. Krém je okamžitě (!!) zvláční a vy se tak zbavíte otravných suchých míst, které se umí zadrhávat o ponožky a dělá to takový divný zvuk… A vůbec – stává se to jen mě, nebo i ostatním občas „drhne“ noha o ponožku?
  • krásně voní. Ale opravdu!
  • ohromně se mi líbí to retro balení. Tuba není plastová, ale kovová, nebo hliníková, nebo kterého šlaka… Jsem schopná identifikovat zlatý zub na dálku, ale jak je vidět, rozbor tuby je nad moje síly. Bude vám prostě muset stačit info, že to není plast.
  • zjistíte, co znamená těšit se na krémování nohou!

Poznámky mého drahého:

  • oceňuje, že krém se dodává i s automatickým dávkovačem a natíračem (čtěte: „na masáže chodidel mám svou ženu“)
  • není dobrý nápad nechávat krém v dosahu kartáčku na zuby. Moc prý připomíná tubu se zubní pastou… :-)

Netuším, jak dlouho už se krém prodává. Hádám, že s ním začali o mnoho dříve, než jsem zjistila, že vůbec nějaká firma L’Occitane existuje. Ale už chápu, proč jsem na něj slyšela tolika chvály. A líbí se dokonce i chlapovi. A to je prosím pocta nejvyšší.

biooo

2 thoughts on “L’Occitane – Krém na nohy

  1. Dělám to tak taky tak, každý den. Mám to skoro místo pomodlení :-) Používám hodně výživné a mastné krémy. Ale i tak cítím, že občas by měla zasáhnout pedikérka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *