L’Occitane – Sprchový gel Verbena

L’Occitane – Sprchový gel VerbenaVečer u pracovního stolu. Rekapitulace předchozího dne. Seškrtaná místa v diáři. Zoufalý pocit, že nestíhám vše, co bych chtěla. Kromě práce samozřejmě. Ta je hotová v termínech, šéfe. Žádný strach :-)

Je potřeba naplánovat další den. Stačí párkrát máchnou
t propiskou (a nevypíchnout si oko) a rázem je den nalinkovaný od začátku do konce. Vše vypadá jednoduše a jasně, jako facka. Jde se spát. Budíček 7:30. Úkol zní „jít plavat před začátkem práce„. První reakce? „Který magor to včera vymyslel…“ … Jenže – už jsem vzhůru a večer už jsem si nachystala věci… S odhodláním jdu do toho.

8:00 – přijíždím na bazén. Jedno oko pořád zalepené, druhé opuchlé, vlasy za uchem mi nešly pořádně učesat, tak mi trochu odstávají. Pohled pro bohy.

Než si dojdu pro infarkt do bazénu, beru to přes sprchy. Vzala jsem si s sebou doping. Sprchový gel Verbena od L’Occitane. Slibuju si od voňavé berličky trochu probrání. Nerada bych totiž usnula zrovna v té půlce bazénu, kam má plavčík špatný výhled. Zkusmo si naleju do dlaně lžičku průhledného žlutého gelu. Intenzita vůně skoro rozpouští nedbalky v očích. Během chvilky proměním sprchy ve verbenový ráj. Není se kam schovat. Citronové aroma se zažralo snad i do kachliček. Nemůžu se toho nabažit a ze sprch se musím skoro vykopat.

Opatrně omrknu bazén a trochu užasnu nad počtem lidí (hlavně starších), kteří se rozhodli dnešní den začít sportem. Evidentně ne všichni se na novoroční předsevzetí vykašlali. Naopak mě nepřekvapí pár bez přestávky kraulujících plavců s rameny, za které by se nemusel stydět ani Schwarzenegger. Konkrétně tihle týpci nevypadají, že by je rozhodila ospalá mrtvola na hladině. Možná by mě jen odkopli ke břehu a kraulovali dál. Trochu rozzlobení, že jsem jim narušila dráhu. Zjištění, že si mě nikdo nevšímá, mě paradoxně docela uklidní. Můžu si plavat svým tempem pár_pohybů_za_minutu, aniž by to někomu přišlo divné, nebo se nad tím pozastavoval. Všichni jsou tu takhle brzo ráno jen sami za sebe, nikdo se s nikým nebaví. Změna oproti víkendu třeba.

Během hodiny, kterou se ráchám ve vodě, se stihnu i jakž takž probudit, což je skvělé. Znovu absolvuju procházku bublinkatou verbenovou zahradou. Snažím se nafetovat se vůně do zásoby a ještě pod sprchou si umiňuju, že jakmile se venku teploty vyšplhají k něčemu snesitelnějšímu, obohatím sbírku EDT Verbena od L’Occitane. Zvlášť po ránu je to ohromně příjemné, takové povzbuzení. A umím si představit, že bych vůni používala klidně celé léto. Pozn.: umíte si představit ten ráj na zemi, kdyby se podobná vůně fasovala povinně před vstupem do MHD… jéééééééé :-)

Závěr, dojmy, nebo něco podobného? Jestli nepatříte zrovna mezi ranní ptáčata, ale přesto potřebujete fungovat a nebýt jak sežvýkaná a vyplivnutá žvýkačka celé dopoledne – zkuste si pomoct tímhle citrusovým zlepšovákem. Mě se líbí velice. Sportu zdar :-)

8 thoughts on “L’Occitane – Sprchový gel Verbena

 1. Mám vždy hned hezčí den, když tu vidím nový článek:-)

  Verbena je nádherná. V den svý svatby jsem se Verbenou celá zlila, natřela se Verbenou tělovým mlíčkem a ikdyž už je parfém pryč, flakonek jsem si nostalgicky nechala na památku.

  To pro případy, kdy toho chlapa hodlám zabít. Přičuchnu, vzpomenu si a jsem zase v klidu. Krotká jako ovečka:-)

  1. Jééé, to mě velice těší :-)

   Je fajné mít vzpomínky spojené s vůní. Mě tak právě onehdá dostal ten tělový krém z Délice des Fruits. Zpátky na střednííí a na první rande. Jó, kde ty časy jsou…

   Máš to hezky vymyšlené, Luc. Musím taky takovou vůni najít. A dát ji pak do lékárničky. Jako první pomoc. Pro chlapa :o)

 2. Tak to bych asi nedávala, jít takle po ránu plavat. Já jsem ráda, že se ještě (v mém případě do školy) někam doplazím :D

 3. Sportu zdar ale bohuzel takle rano ne. Prekvapive kdyz pujdu rano na cokoli (coz uz nedelam) tak pak celej den je na vyhozeni, jsem unavena, nemam naladu apod.

  1. U toho plavání mi to jaksi nevadí. To mě spíš probudí.
   Ale byla jsem vždycky vycukaná z tělocviku na střední hned první hodinu… to bylo zabijácké… Pančelka nám dala pořádně do těla a nahoru do patra jsme lezli po té sérii výpadů a sklapovaček po čtyřech… :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *