Alverde – šampon pro intenzitu barvy

Alverde - šampon pro intenzitu barvyMůžete se tomu bránit zuby nehty, můžete se denně modlit třeba k samotnému ďáblu… ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat. Protože tohle se nevyhne ani vám. Jednou si ten šedivý chlup na hlavě prostě najdete.

Reakce? Inu, ta má několik stádií, jak jsem bohužel na vlastní kůži zjistila:

1. Fáze překvapení

Jednoho dne u zrcadla… Co to sakra je?! Aha, to bude určitě jen smítko ve vlasech… Nějak ale nejde chytit…

[s vyplazenou špičkou jazyka a výrazem maximálního soustředění se snažím mezi dva prsty uchopit to, co vypadá jako něco mezi bordelem a šedivým vlasem]

… cha! Mám to! Ale nějak to drží… trochu škubnu a… „DOPR!!“

[doplňte své oblíbené citoslovce bolesti]

Tak to byl přece jen vlas… Šedivý!!! Ježiš… Co teď?! AM I GOING TO DIE?!?!

2. Nepropadejte panice!

Je to tady! Už ne že si budu moct těch pět chlupů něčím nabarvit… Já už budu MUSET! Co když se ty svině šedivé rozmnoží? Víte jak – jeden šedivý vlas vytrhnete a dalších pět mu přijde na pohřeb! Kua drát! … Dýchej, Bebe, dýchej! Hlavně klid… Bohužel znám jen pár lidí, kteří vypadají s šedivýma vlasama ještě líp než kdy předtím: můj taťka, Helen Mirren, Gandalf the Grey a George Clooney. Vidíte tam někde moje jméno?! Já teda ne…

3. To chce plán!

Řešení A: lushácká henna to jistí, samozřejmě. S její pomocí budu fejkovat až do důchodu, že mě se nic takového jako je šedivění netýká. Akorát je henna docela citlivá na různé agresivní mycí neřádstvo… takže to chce opatrně. Z čehož plyne řešení B: vychytat fajný šampon pro barvené vlasy. Bo tak něco. Jeden tip už mám vyzkoušený od L’Occitane. Druhý jsem včera dopatlala od Alverde.

A když říkám dopatlala, myslím tím fakt spotřebovala poctivě celou lahvičku… [půlhodinová pauza pro pochvalu – a klidně buďte kreativní, já takové věci ráda poslouchám]

Přímo tenhle šampon pro intenzitu barvy je určený pro hnědé, červené a černé vlasy.

A ačkoli se na obale dočtete litanie o extraktu z šípkových a slunečnicových květů – ve vůni kupodivu není cítit ani jedno. Spíš bych to tipovala na nějakou echt dobrou ovocnou žvýkačku. Ale žádné fujtajblové sladisko. Příjemně ovocné to je. Fakticky.

Jakže vlasový čistič vypadá? Ne že by to bylo extra důležité (a taky nepředpokládám, že by měla barva šamponu vliv na výsledek)… Každopádně pro jóó zvědavé podotýkám, že barva šamponu je světležlutá. Že je vám hned líp, když to teď víte? :-)

Pění docela hodně – a to i při prvním mytí. Žádné drhnutí suchých vlasů u kterých si nejste jistí, jestli je v nich jen voda, nebo i nějaké mikroskopické množství šamponu. Plknete na hlavu a omydlíte kštici raz dva. Při druhém použití stačí klasicky téměř poloviční množství.

Nejdůležitější je ale přece jen výsledek.

U Alverde je to složité. V naprosté většině případů vám výrobek buď: A) sedne a jste z něj nadšení, nebo B) nesedne a s radostí byste s takovým bazmekem trefili okolo letícího fógla.

S potěšením říkám, že tenhle šampon patří stopro do první kategorie. Během mytí se henna z hlavy takřka nehne, což soudím podle neobarvené vody, kterou šampon z vlasů smývám. A to je samozřejmě u šamponu na barvené vlasy zásadní info, že. Jinak po umytí je háro hezky vzdušné a nemastí se nijak rychle. Jestli vydrží vůně, to opravdu netuším, jelikož i kdyby mi šampon voněl sebevíc – stejně mi přijde, že to nakonec přerazí buď kondicionér, nebo maska na vlasy.

Spousta ingrediencí ke čtení – pro malé chemiky

Tak jako tak – šampon s klidným srdcem doporučím dál, páč za tu cenu (alverdí klasika v podobě pár desetikaček) je to ve výsledku trefa do černého. A navíc můžete jako bonus testnout i kondicionér ze stejné řady a dát mi pak vědět, jestli stojí za koupi :-)

A co vy? Máte zkušenosti s šampony od Alverde? Už jsem zaslechla i info, že pro některé lidi jsou jejich šampony hodně těžké a mastí vlasy. Co vy na to? Vyhovují vám, nebo nevyhovují? A zkoušíte různé druhy, nebo jste věrní jednomu osvědčenému šamponku?29 thoughts on “Alverde – šampon pro intenzitu barvy

 1. Páni, Bebe, ty jsi ale šikovná, žes to celé spotřebovala, pojď, dostaneš karamelku! (Takhle nějak sis tu pochvalu představovala?:D)
  Taky se mi neskutečně ulevilo na srdíčku, že vím, že je šampon světležlutý!
  Jinak ale vypadá opravdu sympaticky. Kdybych neměla několik rozdělaných šamponů, hned si pro něj zaběhnu. ;)

 2. Ah, Bebe, ty mi jdeš k duhu! Už nějakou chvíli přemýšlím, čím já si budu drhnout vlasy – protože poslední dobou nějak pozoruju, jak rychle mi ta henna z vlasů zdrhá :-/ To není dobré. A anžto se mi nechce na poli šampónů příliš utrácet, vypadá tohle jako ideální řešení :) Jenom asi budu muset nejdřív spotřebovat pár lushích šampuků, jimiž jsem se nedávno zásobila (mj. i jeden spešl na hennované vlasy). Páč už to vážně nemám kam dávat! :D
  A abych nezapomněla: šikovná Bebe, móc šikovná, když spotřebovala CELOU lahvičku šampónu! ;-)

  1. Veru ty šampuky mi nejdou do hlavy… fakt to funguje? Omydlíš si s tím hlavu jak s mýdlem a ono to umyje vlasy? :-)
   Jo a dík za pochvalu :-D

 3. Já taky už jednou spotřbovala celou láhev Alverde sšmpóu, takže vím, co to dá práce, tím pádem jsi u mě opět stoupla v ceně! Hned potom jsem si koupila ten samý (s hennou a něčím) a jsem spokojená. Tudíž mám trochu strach zkouše nějakou jinou řadu, ale na druho stranu, jak se znám, strach překonám!

  1. Že, Míno? Ba, prácu to dá, vypotřebovat celé balení… :-D
   A strach ze zkoušení nových věcí…? Éj, v kosmetice se to fakt lehce překonává ;-)

 4. Ne!!!

  Bebe a šediny? To bude nějakej kec! Musím si tenhle článek někam schovat a běžet pro něj tehdy, až najdu svůj první šeďák. Budu vědět, jak na nepanikaření:-)

  Jinak – i já tenhle šamponek právě dopatlala. Voní skvěle, barva drží a moc příjemná věc. Alverde šampony mě všeobecně vždycky hodně nadchnou, neslyšela jsem nic špatného…

  1. Už je to tak, Luc… stárnu a blbnu. To druhé možná víc :-)
   Jo a můžeš si říkat jak chceš, že se na to psychicky připravíš… stejně tě ten šedivý vlas šokuje úplně stejně, jak kdybys připravená nebyla :-)
   Chtěla jsem si k tomu předevčírem pořídit i kondicionér… no ale v Břeclavě ho jaksi nevedli. Mosím to omrknút příště. Třeba zrovna nebyl na skladě.

 5. Já mám už docela dost šedin a barvit jsem se přestala, protože při představě, že se budu stále dokola barvit dalších třeba 40 let, tak je mi blbě.
  Radši mám šedivou hlavu.

  1. Hluboce smekám a obdivuju, Shari.
   Mě je sice jasné, co barvení obnáší… ale zase si říkám, že ta henna – to je jak kdybych si dávala kúru na vlasy, páč to té mojí ne moc bujné kštici robí velice fajně. Takže to neberu jak barvení, ale jako regeneraci. A to už zní líp, ne? :-)

 6. Tenhle šapón jsem si koupila právě kvuli henně. Ale nějak nevim, když se tim namydlím a pak opláchnu, tak mám vlasy jak suché ptačí hnízdo, drsné a zamotané..Takže mám pak tendenci to zapatlat pořádnou dávku kondicionéru nebo masky. Nejvíc mi z řady Alverde sedla ta s avokádem. Aby se uhladily a vůbec jsem je rozčesala. Což zas neni dobře, protože se pak u kořínků víc mastí.
  Ještě mám doma půl balení a asi ho využiju někam na cesty, nebo po plavání.

  1. Fakt Elli? Hej tak to se divím! Ale zas je pravda, že každému ne/sedne něco jiného, že :-)
   A taky si kolikrát napatlám na hlavu tolika kondicionéru bo masky… Jenže pak vypadám, jak kdybych nosila celý den čepku. Uťapené háro úplně total :-)

 7. Milá Bebe, jsi moc moc šikovná, že jsi dopotřebovala celou tubu šamponu :-) A teď to nemyslím ironicky – jsem velmi ráda, že nám přinášíš opravdovou recenzi po delšém užívání než takovou rychle, rychle „v pondlěí koupím, ve středu recenzuju“. Cením si toho!

  1. Vďaka, Evelinsbook :-) tož víš jak – snažím sa občas přihodit aj nějaký ten dlouhodobý zážitek. A pak to zas kompenzuju vzorkama na jedno použití, abyste nebyli rozmlsaní :-))

 8. tak sedivenie je nieco, coho sa desim aj ja :) teraz mam tmavohnede vlasy a rozmyslam, zeby som mala pomaly ale isto prechadzat na svetlejsie odtiene, aby som skoncila pri platinovej blond, pri ktorej sediny vobec nie je vidiet :D

  1. Tino, jestli se ti z tmavohnědých povede urobit blond, tak pak řekni, jak si to udělala. Bo já žiju v tom, že něco takového je nemožné :-) i když… třeba je to o hubu jen když má člověk na hlavě hennu. Se „svou“ barvou by to nejspíš šlo dobře… :-)

 9. Kvůli jednomu šedivému vlasu netřeba panikařit. Já mám dva, co se objevili někdy v průběhu třeťáku na gymplu, takže někdy v 17. A teď je mi 23 a stále mám jen ty dva. (pravidelně kontroluju!!!) A ňák tak doufám, že to na těch 2 zůstane až do důchodu.

  1. Jenže ty potvory „šedé vlasy“ se u mě množí! Na vlastní oči jsem je viděla, jak škodolibě pohlcují co nejvíc šamponu a mydlí se pod pažama, aby ze sebe zdrhly co nejvíc barvy :-D
   Jinak samozřejmě přeju, ať nikdy nevyraší víc jak ty 2, co už máš :-D

  1. Ahoj Vokounko,
   kolem toho šamponu už jsem šla x-krát… a stejně tolikrát jsem ho měla v ruce, a čichala k němu, jestli jako vzít nebo nevzít… ale zatím jsem se nikdy neodhodlala. Fakt je tak dobrý? :-)

 10. Bebe, já už jsem pár stříbrných vlasů taky objevila a teda radost z toho fakt nemám! Nejhorší je, že většinou jsou tam, kde jsou nejvíc vidět:-D Já jsem šampony Alverde zkoušela, ale měla jsem na ně alergii.. Teď testuju Logonu, tak doufám, že to nedopadne stejně jako s Alverde.

  1. Mě se všechny robijů kolem pěšinky, Mili. To je na přesdržku, fakt. Kdyby aspoň někde, kam na ně moje oko nedohlédne… :-)
   Alergii na Alverde? Fíííha! Jak sa to projevuje??? :-o

 11. Jo! Alverďácké šampony jsou skvělá věc. Taky barvím hennou, čistou Five Fives, tkaže mám takovou červenohnědozrzavou hlavu.=) A s alverdích šamponů mám moc ráda ten s olivou a hennou, i když moc nevoní. Zato ale skvěle funguje.
  A pak mám zkušenost s tím šamponem s kávou. Vůbec nepění, což moc nemám ráda, nevoní, ale opět má na ty vlasy skvělý vliv. =D Mohla bych někdy vyzkoušet něco alverďáckého voňavého. Ale mm snad mít doma otevřené čtyři šampony? =D (jak se tak znám, tak budou)

  1. Skvělá přezdívka, to musím uznat! „Pampeliškové chmýří“ tudy myslím ještě nešlo :o)
   Na čistou hennu bych asi odvahu nesebrala… nejsem si jistá, jestli bych přežila takovou barvičku na hlavě :-)
   Ten s olivou a hennou jsem tuším měla a nebyl špatný. Nedělají k tomu náhodou i kondicionér? Bo mi to fakt zní nějak povědomě.
   Jo a jestli chceš vyzkoušet něco alverďáckého a voňavého… doporučuju jejich sprchové gely… ten s citronovou trávou nebo mandarinkou… to jsou mlsky! Mňam! :-)

 12. Hezký večer, zajímalo by mě, zda může být použit šampon s olivou a hennou od Alverde na melírované vlasy, zda zabrání vymývání barvy. Stačí odpověď ano/ne. Děkuji, Kateřina

  1. I tobě fajný večer Katko :-)
   Melír jsem na hlavě nikdy neměla (zatím), tak nedovedu moc posoudit. Jestli je to stejné, jako mít vlasy nabarvené, nebo ne e…
   Výzva pro ostatní: tuší někdo správnou odpověď? :-)

 13. Na Alverde mě dostala kamarádka, který se záhadným způsobem zlepšily vlasy o 180 stupňů a začaly jí i rychleji růst. Mám Alverde Ibišek celou řadu krom balzámu a musím říct, že už dlouho jsem nebyla z nějaký vlasovky tak nadšená! Úplně mi přestaly padat vlasy, kterých jsem si vždycky vyčesala chuchvalec. Teď mi dochází šampon a zkusím Tebou doporučovaný :-)

 14. Když se myje před barvením lávovou zemí pomůže to aby barva dobře chytla a nepustila a Urtekram (a asi i Santé) s ní dělají fajn šampony.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *