Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

SO’BIO přírodní BB krém s oslím mlékem (recenze)

SO'BIO přírodní BB krém s oslím mlékem SPF 10 v odstínu 01 beige lumiére
SO’BIO přírodní BB krém s oslím mlékem SPF10 v odstínu 01 beige lumiére

Na podzim jsem objevila svatý grál – přírodní BIO BB krém SO’BIO. Skákala jsem z něj radostí metr dvacet a rovnou jsem ho doporučila i maměnce, která si ho pořídila taktéž. Bylo to moje první setkání s touto francouzskou značkou a já si umínila, že už mi nesmí z domu a… Jestli Bebe neumřela, maže si s ním obličej dodnes. Nebo tak nějak by ta pohádka mohla končit :-) Prostě bomba věc, za kterou se klidně zaručím a dám ruku do ohně. Tak asi.

A jak jsem byla rozjuchaná a nadšená, neváhala jsem a vybrala si ze sortimentu SO’BIO další adepty na chroustí testování! Protože víte, jak to je – jeden svět (nebo BB krém) nikdy nestačí. Nikdy… Muhahahahahaaaa…

Tím dalším pánem na testování je BB krém s obsahem oslího mléka v odstínu 01, tedy světle béžová. A teď ruce nahoru, komu se vybavil oslíček z pohádky Shrek? :-)

Oslí mléko v kosmetice?

Než začnu rozebírat všechny ty důležité věci, jako jestli je odstín ok, krém dostatečně kryje, apod. Tak si pojďme zodpovědět otázku, která lidstvo trápí od té doby, co v SO’BIO vynalezli toto “bíbíčko”. A to: co sakra dělá oslí mléko v BB krému? Vezmu to lehce zeširoka – oslí mléko je prý produkt, který je nejblíže mateřskému mléku (u novorozenců nehrozí alergie) a je pro zdraví člověka vysoce vhodné.

Bez zajímavosti taky není existence největší evropské oslí mlékárny v Château des Mottes, která produkuje ročně 2 000–3 000 litrů mléka, z čehož zhruba polovina se zpracovává v kosmetickém průmyslu na mýdla, pleťové krémy a pleťové masky. Polovina! A já se dozvídám o tom, že se tato složka vůbec v kosmetice používá, až teď. Oslí mléko je taky oproti kravskému lehčí, s nižším obsahem tuku a není kontaminováno žádnými bakteriemi.

K čemu je SO’BIO BB krém dobrý

A co se onoho kosmetického využití týče – pomáhá v boji proti předčasnému stárnutí pokožky, obsahuje esenciální mastné kyseliny omega 3 a 6 a také množství lipidů pro výživu. Taktéž mléko podporuje proces hojení a urychluje léčbu ekzematických onemocnění a lupénky.
Takže když to vezmeme kolem a kolem… V oslím mléce se koupala Kleopatra či si s ním omývala obličej manželka římského císaře Nerona (a obě PRÝ byly kočky), takže proč bych si tuhle ingredienci nemohla dopřát já ve svém BB krému. No ne? :-)

A teď už k očividným faktům, které jsem vypozorovala…

Moje dojmy z testování

Balení je v podobě podlouhlé bílé tuby se šroubovacím víčkem, pod kterým se pak skrývá hrdlo ve tvaru tenkého aplikátoru jako třeba u některých očních krémů.

Vůně je sladce krémová a hrozně moc příjemná! Něco mi připomíná, ale ať ňufám jak ňufám… Ne a ne na to přijít. Možná nějakou sušenku? Koláček? Určitě něco, co se jí, je moc dobručké a nepatří to do zdravé výživy :-D

Vstřebatelnost je naprosto fantastická, rychlá, beze stop a mapování. Krém není mastný, nedrolí se a kryje podle mě spíš slabě středně. Jestli potřebujete zamaskovat celý obličej, aby vás ani vlastní máti nepoznala, tohle asi nebude to pravé. Pokud ale potřebujete spíš sjednotit barvu, projasnit a skrýt menší nesrovnalosti (ne beďar přes celé čelo), tak určitě doporučuju.

Odstín

S tou barevností… Já ti nevím, Karle. Odjakživa mám problém se zařadit do některé ze skupin růžový nebo žlutý podtón pleti a neznám “svou grupu” dodnes. Je to podobné, jako když po mně někdo chce odhadnout, kdy je cibulka na plotně růžová, kůrka chleba zezlátne nebo koláč chytne barvu. Ani jedno nechápu. Buď mi barva sedí, nebo nesedí.

Takže spíš mrkněte na fotky a zkuste vykoumat, jestli by se zrovna k vám tento odstín hodil. Já vám k němu povím toliko, že mi teď na zimu sedí mnohem víc než BB krém Perfecteur de teint, které jsem recenzovala v září. Momentálně je na mě totiž ten první tmavý a spinká v šuplíku spánkem zimních zviřátek, abych ho pak na jaře opět s velkou slávou probudila k životu.

Závěrem

Abych to nějak uzavřela – tento BB krém s oslím mlékem je pro mě super na zimu, protože je světloučký. A ten 5v1 v odstínu béžová nude nechávám na dobu, až mi sluníčko zase vykouzlí o odstín tmavší kůži. Jo a ještě jeden rozdíl je mezi těmito BB – tmavší je víc pěnový, tenhle s oslím mlékem víc krémovější a tekutější.

Co vy a barevný podtón pleti? Vyznáte se v tom? A máte BIO BB krém SO’BIO vyzkoušený?

Komentáře: 30

 1. jméno jméno 21 ledna, 2016

  Tak s těmi barvami to mám naprosto stejně – pokud recept stojí na “až cibulka zezlátne”, “pečeme do zlatova”, házím ho do kouta :-)
  Btw, mám na tebe jednu věc, Bebe. Tvůj blog čtu hrozně ráda, baví mě, že přidáváš články opravdu často, recenze mi přijdou užitečné, ale teď teda ta jedna věc – na dospělou ženu používáš neskutečné množství zdrobnělin (očka, tlapky, nosík, nožky, jukneme se, ňufám, maměnka,…) a to mi v tvém psaném projevu prostě neskutečně vadí. Může to být tvůj styl, ok, ale zkus se nad tím aspoň zamyslet :-)

  • Bebe Bebe Autor | 21 ledna, 2016

   Děkuju za komentář! Podobné recepty mě taktéž přivádí k šílenství :-D
   Hele a k těm zdrobnělinám – zkoušela jsem se zamýšlet, ale… Pak kolem proběhl kočič a počet zdrobnělin na metr čtvereční se v místnosti okamžitě ztrojnásobil, takže… Tohle asi neklapne :-D
   Bebe

   • Lili Lili 24 ledna, 2016

    Mně se ty zdrobněliny naopak moc líbí! Naopak si neumím představit, že by je Bebe přestala používat.

  • Betty G. Betty G. 22 ledna, 2016

   Já bych tipla, že Bebe je původem někde z Valaška. Většina těch slovíček mi zní jako odtud. A s tím člověk prostě nehne. Kořeny se nezapřou :) A když to člověk používá tak často, tak už se to neodnaučí. Mě to třeba nevadí. Alespoň je to takové osobnější.

   • Betty G. Betty G. 22 ledna, 2016

    Edit: Valašska :)

   • Bebe Bebe Autor | 22 ledna, 2016

    I prd, velebnosti… :-) čistokrevná jižní Morava. Ta nejjižnější. Ať žije “Slovácko sa nesúdí” :-D
    Bebe
    PS: zasej ale mosim řéct, že ty tři roky v Praze sa na mě už podepsaly – spisovná čeština převažuje. Enom ten přízvuk je věc, kerá mňa dycky prozradí :-D náá sce to čas… :-)

    • BarboraTis BarboraTis 23 ledna, 2016

     Abych se vyjádřila, moc ráda mám Tvůj blog Bebe a asi je to i tím (kromě přírodní kosmetiky), že používáš prostě jiný styl psaní, zdrobněliny, nářečí, mě se to osobně moc líbí a odlišuje to Tvůj blog od ostatních :-) Toť můj názor :-)

 2. Vera BEL Vera BEL 21 ledna, 2016

  Lovely post dear! Maybe we could follow each other on GFC?
  If yes, follow me and I follow back as soon as I see it.
  Let me know with a comment on my Blog pinkrabbitbeauty.blogspot.com

  • Bebe Bebe Autor | 21 ledna, 2016

   Dear Vera Bel, thanks for your comment! :-)
   I visited your blog and I really like it! So many interesting beauty reviews (horray! for Google Translate :-D
   I really like the one about Weleda shampoo. I had millet nourishing shampoo from Weleda and it was really good too! But I agree with the price… It’s not cheap… :-)
   Bebe

 3. Veronika Veronika 21 ledna, 2016

  mně naopak tvůj styl psaní přijde sympaticky infantilní:) jinak díky tobě jsem si koupila BB SO’BIO a jsem opravdu překvapená jak je super, takže moc dík. Tento s Oslím mlékem si nejspíš pořídím(pokud mají i tmavší odstín)na dny kdy budu mít bezproblémovou pleť.

  • Bebe Bebe Autor | 21 ledna, 2016

   Díky Veru! :-D :-* Abych pravdu řekla, já sama na sobě to nějak nepozoruju, ale určitě beru, že ne každému můj styl mluvy/psaní může sedět :-)
   Mám radost, že ti ten BB vyhovuje! Já z něj byla dost odvařená, protože jediný, který mi do té doby fakt vyhovoval na 1 s * tak byl ten Skin79.
   Bebe

 4. Beauty Unearthly Beauty Unearthly 22 ledna, 2016

  Fabulous review. Loved your detailed post.

  • Bebe Bebe Autor | 22 ledna, 2016

   Thanks for your comment, dear Amir! :-) I love your L’Occitane blog section! It’s one of my favourite cosmetic brand! It reminds me holidays in Provence… Aaaaaah :-)
   Bebe

 5. Lenya Lenya 22 ledna, 2016

  I am not familiar with the brand, but it sounds promising. Lovely blog here btw! Would you like to follow each other on GFC? Please let me know on my blog so I can follow back. Thank you.
  xox
  Lenya
  FashionDreams&Lifestyle

  • Bebe Bebe Autor | 22 ledna, 2016

   Dear Lenya,
   thank you for comment! :-* :-)
   SO’BIO is really interesting brand and if you can, just try it. Besides fantastic BB creams I can recommend their shampoo Verbena & Lemon (I’m just preparing review) :-)
   Bebe

 6. Plešatá Zpěvačka Plešatá Zpěvačka 23 ledna, 2016

  tak já myslím, že odstínově by mi sedl :) hele, ale já bych asi potřebovala ještě větší krytí. mimochodem, teď piju konoplný mlíko a je to fakt hnus, třeba pít oslí si vůbec neumím představit, ale patlat na obličej, to jo :D
  http://www.plesatazpevacka.blogspot.cz

  • Bebe Bebe Autor | 23 ledna, 2016

   Naprosto fantastické krytí má BB krém od Guerlain, který mám teď doma! Sice to není bio kosmetika ani z rychlíku, ale beru to jako rozmlsanou záležitost, která je taky potřeba – přesně jako ta tabulka čokolády :-D recenze bude brzo!
   Konopné mléko…? To se dá koupit, nebo se připravuje nějak doma? Když si vzpomenu, jak moc mi NEchutnaly konopné semínka, tak si mléko asi neumím představit :-D
   Bebe

 7. Aknelka Aknelka 23 ledna, 2016

  Donedávna som sa radila do skupiny, ktorá svoj podtón nedokáže odhadnúť, pretože moja pokožka ho neustále mení – raz ružový, raz žltý, potom olivový… Žila som v presvedčení, že je studený, lenže ružový podtón mi nesedel. Teraz zisťujem, že musím ísť po tých najneutrálnejších tónoch :) Som zvedavá, čo to bude nabudúce. Predpokladám, že v lete niečo teplé…

  • Bebe Bebe Autor | 24 ledna, 2016

   Tak to jsme na tom možná podobně, Aknelko! To by vysvětlovalo ten chaos, který v barvičkách odjakživa mám :-D
   Jediná jistota, kterou mám, tak když vezmu to nejsvětlejší, co daná značka vede, tak se na 99% trefím odstínem. Ať je to tenhle SO’BIO, 100% Pure, Couleur Caramel, Frais Monde, Guerlain, nebo cokoli jiného :-)
   Bebe

 8. klár klár 27 ledna, 2016

  už minule jsem koukala na tvou recenzi so bio a říkala si, že tohle musím taky vyzkoušet. jen nejsem schopna vybrat si barvu jen tak přes internet. takže dokud nepřijde krémík do nějakého obchůdku, kde bych mohla zkusit vzorečky, budu bez něj.

  a k tvému stylu psaní – mě to baví, je to relax a hlavně něco jiného

  • Bebe Bebe Autor | 29 ledna, 2016

   Bez vzorečků je to těžké vybírání, to je pravda. V tomhle mi třeba maximálně vyhovuje 100% Pure e-shop – stačilo napsat, že bych se potřebovala ujistit mezi užším výběrem a obratem mi paní poslala vzorečky :-)

   A moc děkuju za podporu! Tyhle slova vždycky hrozně mooooc potěší! :-) :-*

   Bebe

 9. Lucie Lucie 28 ledna, 2016

  Výborně, už vím co si půjdu koupit :-) Naposled jsem měla od BB Lavery, ale na můj bledý ksichtík to nesedělo :-(

  • Bebe Bebe Autor | 29 ledna, 2016

   Za pokus tohle BB určitě stojí :-) Lavera… eh… Tam se podle mě BB pokus zvrhl v něco tak oranžového, že se to dalo použít jen jako letní tónovací krém – za předpokladu, že ho člověk naředil 1:1 s obyčejným hydratačním krémem…
   Bebe

   • Lucie Lucie 29 ledna, 2016

    Já jsem teda zkoušela i jejich CC krém. A to je teprve oranžáda :-D No make-upy mají ale dobré:-)

 10. Yves Yves 18 května, 2016

  Diky moc za recenzi, bez ni by asi BBcko slo rychle stranou, protoze jeho chovani je teda brutalne ovlivneno tim, co uz na pleti mate – prinejlepsim olejovy krem, jinak se zmolkuje a zustava vic na cemkoli jinem nez na obliceji. Nemuzu pod nej dat bazi, klasicky hydratacni krem ani muj oblibeny SPF. Ale kdyz uz ho zprovovnite nejakym podkladovym olejem, je paradni;)

  • Bebe Bebe Autor | 18 května, 2016

   Yves, než jsem si přečetla, k jakému článku tvůj komentář patří, myslela jsem, že mluvíš o BB krému Neobio! Ten je bez mastnějšího podkladu pro mou pleť nepoužitelný. Ale SO’BIO je vlastně stejný případ. Strašně moc na podkladovém krému nebo olejíčku záleží, jinak se BB nevstřebává, cuckuje, drolí… Přesně jak píšeš. Stačí ho ale dobře “podložit” a WOW efekt se koná! :-)
   Bebe

 11. Linh Linh 26 května, 2017

  Ahoj Bebe, asi už je pozdě, je to přeci jen rok starý článek, ale na tento BB jsem narazila až teď, tak sjíždím recenze. Jen jestli nevíš prosím u toho složení – na druhém místě je Triticum spela seed water – našla jsem to v překladu jako olej/výažek z pšeničných klíčků – což je na stupnici komedonity 5 (nejhorší), což je na moji pleť hotová katastrofa. Neměla jsi zkušenosti se zhoršením pleti a s ucpáváním pórů? :) Děkuji

  • Bebe Bebe Autor | 26 května, 2017

   Ahojky Linh,
   starý nestarý, jak vidím někde přidaný komentář, tak odpovídám – tedy se klidně ptej u kteréhokoli článku a když budu vědět, tak vždycky info napíšu :-)

   “Triticum spelta” znamená latinsky “špalda” (tedy druh pšenice), “seed water” bych pak přeložila jako “voda ze semínek” – čili zrnek pšenice (v případě pšeničných klíčků by bylo uvedenou slovo “sprout” – tedy “výhonek, klíček). Tedy něco jako “pšeničná voda” – moje laická dedukce, kdybych psala blbosti, prosím si od někoho opravit, ať neumřu hlúpá :-)
   Jinak třeba Nobilis Tilia značí přímo olej z pšeničných klíčků jako “Triticum Sativum Germ Oil”, Saloos jako “Triticum Vulgare Germ Oil”. To je ale co se týká oleje, ne vody.

   Ohledně komedogenních olejů je moc hezký článek na BIOOO.cz: “Pupínkový detektiv: komedogenní oleje”. A je tam zmíněn i olej z pšeničných klíčků, který je značen jako č. 5, přesně jak píšeš, Linh. Stupnice je 0 – 5 (0 značí bezpečné a nekomedogenní látky, 5 je určena pro silně komedogenní látky, které způsobují akné). Stejně mě to ale přivádí k úvaze, jestli se to vztahuje i na tu složku “Triticum Spelta Seed Water”, která je ve složení BB krému? To obecně posoudit neumím.

   Nevzpomínám si ale, že bych měla s BB krémem nějaké problémy s ucpáváním pórů. Taky je ale pravda, že jako majitelka suché pleti to vidím jinak, než třeba člověk se smíšenou, mastnou nebo problematickou a aknózní pokožkou, která je na jakékoli zatěžující složky citlivá.

   Mimochodem – našla jsem recenzi na tenhle BB krém na jednom zahraničním blogu:
   Blog beauté bio et naturelle – J’ai testé 3 bb creams et 2 produits pour le teint So’bio Etic : petit comparatif – srovnání třech BB krémů od SO’BIO. Holčina píše, že ač je ten BB krém vhodný díky obsahu oslího mléka především pro suchou a dehydrovanou pleť, i na její mastnou jí vyhovuje a naopak póry zneviditelňuje. (nemachruju, to jsem vyrozuměla přes Google překladač :-D

   Víc recenzí a zkušeností ostatních se mi objevit nepodařilo, ale kdybych na něco narazila, přihodím ještě odkaz :-)

   Bebe

   • Linh Linh 29 května, 2017

    Páni, moc děkuju za obsáhlou odpověď, jsi zlatá! Tak já to risknu a dám dodatečně vědět, jak to dopadlo, no co, zkusit se má všechno. :D Ještě jednou děkuju, Bebe :)

    • Bebe Bebe Autor | 31 května, 2017

     Držím palce, ať se BB trefí do vkusu! ;-) Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít