Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Přírodní micelární voda s měsíčkem a heřmánkem SO’BIO – recenze

Přírodní micelární voda s měsíčkem a heřmánkem SO'BIO - recenze
Přírodní micelární voda s měsíčkem a heřmánkem SO’BIO – recenze

Obejdu se bez očního krému, když na to přijde. Oželím i sérum, noční krém, tělové mléko a podobné legrácky na konkrétní části těla. Ale neumím si představit, že by mi někdo sebral micelárku a kokosový olej a já si neměla čím sundat obličej z ksichtíku. Zatím jsem totiž nepřišla na nic, co by tyhle dvě věci nahradilo.

Jistě. Dá se odlíčit i pleťovým mlékem. Ale jak už z názvu věci vyplývá, pro oči to není úplně použitelná záležitost. Aspoň ne pro mě. Mléka mě v očích v 99,9% případů štípou a jsou mi nepříjemná a vlastně nejsem schopná si s nimi uspokojivě sundat řasenku, linky nebo stíny. Maximálně si tak barvy rozmažu do mega monoklů a vypadám jak Kalamity Jane od Mládka.

SO’BIO micelární voda s měsíčkem

Aspoň mini lahvičku micelárky nebo trochu oleje tedy musím vlastnit stůj co stůj. Zrovna teď mám doma několik výrobků, o kterých ještě bude v dalších recenzích řeč. Dnes vám ale popíšu své postřehy o zklidňující BIO micelární vodě od značky SO’BIO. Nevím, proč jsem žila v domnění, že mi přijde čtvrtlitrová lahvička. Asi to na mě tak na obrázku působilo a já nějak ignorovala číslo v nadpisu. V krabce na mě totiž jukla půllitrová láhev! Ok, já vím. Měla jsem doma od Biodermy i litrového “drobka”, ale stejně. Tohle budu patlat taky dlouho :-)

Přírodní micelární voda s měsíčkem a heřmánkem SO'BIO - recenze

Jemná medová vůně

Co se týče vůně, tam bych se přikláněla k něčemu sladkému, ale na přírodní bázi. Med? Nějaká kytka? Není to protivně sladké, spíš takové květinové. Kdyby se mě někdo zeptal, jak třeba voní pyl, tak bych si představovala něco podobného.

Stahuje barvičky na první dobrou

Ač jsem se trochu obávala odličovacích schopností přírodní micelární vody (Melvita v tomhle ohledu nebyla moc přesvědčivá), SO’BIO mě příjemně překvapila! Stáhne na první dobrou bez problémů všechno, co večer na obličej nepatří. I to sebemenší smítečko vám na pleti najde a přenese na vatový tamponek!

Odličovat se s tamponky, nebo bez?

Což mi připomíná, že jsem chtěla zmínit jednu malou odbočku. Nějakou dobu jsem se pokoušela odličovat bez tamponků. Jen vodou, pěnou a popřípadě mořskými houbičkami. Ale popravdě – zjistila jsem, že tahle metoda není nic pro mě. K vyzkoušení mě motivovala informace, kterak si člověk pomocí odličovacích tamponků zbytečně tahá kůži na obličeji a zadělává si na dřívější vrásky a tak… No přišla jsem k závěru, že raději se odlíčím pořádně a bez nervů, než se pokoušet o nemožné a zanevřít na tamponky. Věřím, že někomu to funguje na jedničku, pro mě to fakt není.

Přírodní micelární voda s měsíčkem a heřmánkem SO'BIO - recenze

I přírodní micelární voda se musí opláchnout vodou

Tak. Zpátky k micelárce. Ač odličuje fantasticky a i při náhodném plknutí do oka neštípe, přesto bych jí vytkla dvě věci. Tou první je silně ulepený pocit okamžitě po odlíčení. Vždycky si musím opláchnout obličej ještě čistou vodou. A když už jsem u toho, sahám i po čistící Soaphoria pěně. Druhým detailem je pnutí, které po použití micelárky na pleti cítím. V případě suché pokožky je třeba co nejdřív najet na pečující kroky a kůži ošetřit krémem, nebo olejem. Jinak vám z toho pocitu “malé kůže” jebne. Vyzkoušeno za vás :-)

Závěrem

Paradoxně ač jsem micelárku SO’BIO v posledním odstavci lehce seplula a vyzdvihla spíš nepříjemnosti, přesto bych celkové hodnocení nechala pozitivní, protože výhody u mě výrazně převažují nad zbytkem. Micelární voda odličuje velice snadno, bez zbytečně dlouhých prostojů a nekonečného “šmrdlání” obličeje a nechává pleť absolutně čistou. A že se pak musím opláchnout vodou? Aspoň mě to donutí používat i měkký čistící štěteček na obličej, o kterém vám povím zas příště. Jo a taky je tady to přírodní složení… To je taky plusový bod k dobru ;-)

Komentáře: 26

 1. Lucie Lucie 30 srpna, 2016

  Super, tu chci :-) Teď jsem se několik měsíců odličovala pouze pěnou. Poslední dobou, mi to ale začalo dráždit oči. Tak jsem si pro změnu koupila odličovací olej od Saloos, ale prostě se s ním odlíčit nedokážu. Nejde mi to…?? Vidím to na vyzkoušení této micelárky…:-)

  • Bebe Bebe Autor | 2 září, 2016

   Luci, je to už dost dlouho, co jsem nějaký hydrofilní odličovací Saloos olej vyzkoušela, takže si moc nevybavuju, co jsem na něj říkala… Ale možná bych ho mohla zkusit jen tak pro formu. Ať si zase připomenu, o čem je řeč :-)
   Mě z olejů na odličování vyhovuje nejvíc ten kokosák. Zkoušela jsem i olivový, arganový, nebo jiné… Ale nešlo to a výsledek byl tragický. Kokosový vede.
   A z micelárek by si moje doporučení vysloužila určitě tahle SO’BIO a pak značky Bioderma (ABCDerm) a Uriage (o té bude brzo ještě řeč).
   Bebe

 2. Jeanette Jeanette 30 srpna, 2016

  Tak ta vypada docela poveden, plet po pouziti micelarky vzdy oplachuji tak ci tak a to pnuti bych nakonec taky prezila, kdyz potom hned pouzivam krem. S prirodnimi micelarkami zatim zadnou zkusenost nemam, ale kokosak mam taky rada, ten je na odliceni super :)

  • Bebe Bebe Autor | 2 září, 2016

   Tohle je taky moje první přírodní micelárka. Bála jsem se toho, ale nakonec jsem velice příjemně překvapená. Až na ty detaily teda :-)
   Bebe

 3. Kosmetika přírodně Kosmetika přírodně 31 srpna, 2016

  Teda tak o tomhle slyším poprvé, díky za tip!

  Monča / KOSMETIKA PŘÍRODNĚ /

  • Bebe Bebe Autor | 2 září, 2016

   Rádo se stalo :-D
   Bebe

 4. Monika Monika 31 srpna, 2016

  Micelárka je vlastne saponát ne čistenie pleti, takže ju treba po použití ešte umyť vodou alebo niečím iným, inak jej rezidua ostanú na pleti a môžu ju upchávať. Ja som si začala odličovať pleť bez odličovacích tampónov iba prstami a funguje to super! Treba mať ale dostatočne navlhčenú tvár, použiť vhodný odličovač a na konci ešte tvár opatrne utrieť do uteráka navlhčeného teplou vodou. Ja používam na odlíčenie odličovací olej od modrej púpavy a odlíči aj očný make-up bez problémov: http://modrapupava.sk/ODLICOVACI-olej-br100-ml_p-168

  • Bebe Bebe Autor | 2 září, 2016

   Ne u každé micelárky je to nutné, Moni. Třeba u Biodermy nebo teď u Uriage, kterou mám doma, je vyloženě psané, že se oplachovat vodou nemusí. Já teda pak používám ještě termální vodu nebo tonikum, případně zmiňovanou pěnu (podle nálady).
   A jsi dobrá, že zvládáš sundávat make-up jen prstama! Já to zkoušela párkrát a hrozně mě vytáčelo, že musím řešit špinavý ručník a myslet na to, že ho mám každý den házet do pračky nebo měnit :-/ to raději beru ty jednorázové tamponky :-)
   Kolem Modré púpavy chodím už pěkně dlouho a přemýšlím, kdy naplánujem výlet na Slovensko, že bych to spojila s nákupem :-D
   Bebe

 5. Beauty by K. Beauty by K. 31 srpna, 2016

  O značce slyším poprvé, ale určitě stojí za vyzkoušení :)
  Beauty by K.

  • Bebe Bebe Autor | 2 září, 2016

   SO’BIO je zajímavá značka a za pozornost určitě stojí třeba jejich BB krémy :-)
   Bebe

 6. Irena Irena 31 srpna, 2016

  Tak po použití micelárky by se měla pleť omýt, takže to jako nevýhodu nevidím :).
  Už jsem po téhle koukala a az vypotřebuju zásoby, tak možná vyzkouším :).

  • Bebe Bebe Autor | 2 září, 2016

   Asi jak po které. Někteří výrobci uvádí, že to není nutné. Záleží na zvyku a potřebě dotyčného, řekla bych. Jaké micelárky máš v zásobě, Iri? :-)
   Bebe

 7. Betty G. Betty G. 31 srpna, 2016

  Tenhle pocit jsem měla ze spousty micelárek. Navíc po delším používání jsem měla pocit papírové pleti. Měla jsem i Mixu na citlivou pleť a ta byla asi nejhorší. První, která mi to nedělá, je růžová Bioderma. U ní ani nemám nutkání se hned umýt vodou, i když ze zvyku to dělám. A s tím umýváním je tu zajímavá věc. Jak psala Monika, že by se měla micelárka smývat vodou, tak si všimněte na 2. fotce odshora, že je tam napsané “Neoplachuje se”. A na té Biodermě je to taky. Tak teď babo raď :)

  • Bebe Bebe Autor | 2 září, 2016

   “Papírovou pleť”, o které píšeš Betty, tak mi dělala Eucerin. Zákeřné na tom bylo, že ne hned, ale až po vypotřebování cca poloviny balení. A úplně nejhorší micelárka, kterou jsem kdy ozkoušela, tak byla od Nivea na citlivou (!) pleť. Málem mi sežrala obličej i s očima. Bylo to, jako kdybych se pokoušela odličovat smirkovým papírem :-D
   Oplachovat, neoplachovat… I na Uriage, kterou doma teď mám, tak je napsané “neoplachovat”. Myslím, že to záleží vyloženě na člověku, jestli je mu příjemné pleť ještě opláchnout, nebo ne :-)
   Bebe

 8. Martina - Můj bio svět Martina - Můj bio svět 31 srpna, 2016

  Taky jsem zastánce klasické tamponkové odličovací metody :D A s těma očima dost bojuju.. většina odličovacích prostředků mě pálí a štípe. Když se odlíčím olejem, tak zase vidím půl dne rozmazaně. Tohle ještě úplně vychytaný nemám.

  MŮJ BIO SVĚT

  • Bebe Bebe Autor | 2 září, 2016

   Haha, proto jsem jednu dobu začala víc sahat po micelárce na odlíčení očí, než po oleji. Ač s ním to jde taky. Ale někdy se fakt zadařilo, že člověk nedokázal zaostřit několik hodin, když se mu kapka dostala do oka :-D

   Mám tip. Navlhčit tamponky vodou, dát na jeden “kousek” kokosáku, promnout tamponky mezi sebou a teprve vzniklou emulzí voda+olej odlíčit. Tamponky přiložit na oči, počkat třeba 10 vteřin a barvičky stáhnout. Kdykoli jsem dala málo vody, tak se mi právě přihodilo to štípání a pálení a viděla jsem půl dne taky prd :-D

   Bebe

 9. Tili Tili 4 září, 2016

  Zaujimava micelarka a pekne napisane. Pouzivam na odlicovanie tamponiky odjakziva. “Za mlada” :) ked som nad vecami az tak neuvazovala, som pouzivala na odlicenie hocijaky krem, vzdy ma stipal v ociach, vnimala som to ale ako normalnu vec :/ tod blbost mladi :) mam suchsiu plet, takze by mi micelarka od sobio asi nesadla. Nemam rada pocit napnutej pokozky a rovnako lepkavi pocit na tvari..

  • Bebe Bebe Autor | 16 září, 2016

   Děkuju za komentář a pochvalu, Tili :-)
   A žádný učený z nebe nespadl, neboj. “Blbostí mládí” jsme si prošli všichni. Třeba já byla jednu dobu přesvědčená, že mám mastnou pleť. Bylo mi nějakých -náct a usoudila jsem tak z faktu, že když půl dne rázuju po městě, tak mám přeci vlhký obličej a suchá pleť by vypadala jinak… Korunu jsem tomu nasadila, když jsem si krém na mastnou kůži opravdu pořídila. Až mamka mi vysvětlila, že jsem jasný suchar a jak to poznám – a ať neblbnu s tímhle typem mazání :-)
   Bebe

 10. Majda Majda 6 září, 2016

  Ahoj Bebe, :-)
  tuhle micelárku vlastním už asi 5 měsíců a jsem spokojená. Voní mi hezky a jemně, řekla bych, že docela pomalu ubývá a po ní jsem zvyklá vždy obličej oplachovat vodou nebo růžovkou na tamponku. Po celém tomto procesu cítím taky mírné pnutí, ale mám ve zvyku se pak něčím namazat, takže to beru přirozeně. :-)
  Za mě určitě taky doporučení ke koupi.

  • Bebe Bebe Autor | 16 září, 2016

   Děkuju za sdílení postřehů, Majdi! :-)
   Mimochodem – od jaké značky máš nejradši růžovou vodu? Resp. od které ti nejvíc voní? :-)
   Bebe

   • Majda Majda 24 září, 2016

    Mám vyzkoušenou Purity vision (asi ještě tu nesmradlavou verzi) a Nobillis Tilia – na tu jsem si popravdě (na její vůni) chvilku zvykala (koupila jsem si rovnou litr :D), ale nakonec jsou fajn obě. Každá je trošku jiná a favoritku mezi nimi asi ani nemám.

   • Bebe Bebe Autor | 25 září, 2016

    Cha, od Nobilisky jsem růžovou vodu ještě nezkoušela. Ale litrové balení nezní vůbec marně! :-D V takovém obsahu jsem zatím měla jen jednu jedinou věc, a to ABCDerm micelárku od Biodermy. A jak jsem s ní zatočila, i když to vypadalo, že se nedá spotřebovat :-D
    Bebe

    • Majda Majda 27 září, 2016

     Jo já toho kupu určitě nelituji. Byla za super cenu a jak dopotřebuji, pravděpodobně do ní půjdu znovu. Nenašla jsem tak velkou a současně levnější variantu. :-)
     A je fakt dobrá. Trochu intenzivní, ale po chvíli už nejde ani cítit z obličeje a zvyká se na ni dobře.

 11. Thespia Thespia 10 září, 2016

  Tak to mně tedy neskutečně ulepený obličej a pnutí odradili hóoodně od této micelálárky. Micelárky používám k vyčištění pleti jen ráno a mám ji přímo na kosmetickém stolku a potřebuji, abych mohla hned po tom na pleť nanášet další serepetičky, běhat to ještě někam smývat, se mi fakt nechce a po ránu na to ani nemám čas :) Aktuálně mám nejraději micelárky od Bione Cosmetics. Jsou snad jediné, po kterých není ulepená pleť. Večer se odličuji přímo ve sprše čistícími gely, jen oči odličuji olejem. Btw pod oleje vždy jako základ vodu, ať už květinovou nebo klasickou, a to i přímo na obličej i na tampónek. Když to pak s olejem nepřeženete nebo nevyberete nějaký moc hustý, tak se zamlžení nekoná :)

  • Bebe Bebe Autor | 16 září, 2016

   To chápu – třeba můj chlap by z pocitu ulepenosti po čemkoli dostal asi psotník a obličej by pak nejspíš vydrhl i rýžákem :-D A pokud máš denní rutinu nastavenou jak píšeš, pak by byl rozhodně nesmysl snažit se do ní zařadit něco, po čem se musí oplachovat obličej, to je jasné :-)
   Jo jinak jsem zjistila, že úplně nejlepší tamponky na odličování dělají podle všeho v Rossmannu. Jsou takové slisované i po krajích, nepelichají a nežerou tak olej nebo vodu – tedy člověk “odličovátka” nenabere moc a tím se pak řeší i ten “zamlžený zrak”. Tedy přesně, jak píšeš – nepřehánět to s množstvím. Já bych k tomu jen dodala – pořídit si i odličovací tamponek, co mi dovolí to množství fakt zminimalizovat a nesežere mi půl flašky micelárky najednou :-D
   Bebe

 12. Monča Monča 22 ledna, 2018

  Ahoj Bebe,

  chtěla bych Ti poděkovat za Tvá doporučení kosmetiky. Po nekonečném hledání na internetu, jsem se rozhodla, že vyzkouším značku SO’BIO a NAVIA. Od SO’BIO jsem si právě teď v e-shopu Fytokosmetika.cz objednala micerálku s měsíčkMonča
  ultra jemný odličovač na voděodolné líčení očí. Sice jsem spíše chtěla na odlíčení nějaký obličejový mycí gel či přírodní tuhé mýdlo, abych do svého odličovacího rituálu mohla zapojit vodu, ale zjišťuju, že máme doma celkem tvrdou vodu, moc mi nedělá dobře. Asi týden se již odličuji pouze kokosákem a tampónky a musím uznat, že nemám pleť ani zpola tak vysušenou, jako při odličování vodou… Všude jsem na micerálku a oční odličovač od SO’BIO četla samou chválu, tak jsem zvědavá. Z krému od Navii tedy z jeho složení jsem nadšená a ta cena za 60ml krému, super. Vybrala jsem si sice noční na sušší a citlivou pleť s mangem, ale díky složení- mangové máslo, jojobový olej (to je má stálice, která nikdy nezklame), meruňkový olej a vitamín E, věřím, že bude vhodný i jako denní krém pod make-up. Přesně toto jsem hledala, čisté složení bez éterických olejů, alkoholu, bambuckého másla či mořských řas… Tento týden by mi měla kosmetika přijít, moc se těším. ???? Ještě jednou Bebe moc díky. Pěkný den ???? Monča

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít