Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Květové vody Melvita (3 recenze)

Melvita - květové vody (levandulová, z pomerančových květů, chrpová)
Květové vody Melvita

Když jsem tedy dostala nabídku spolupráce od Notino, abych si něco fajného vybarala pro článek, měla jsem jasno ještě dřív, než jsem na mail odpověděla. Notino je totiž jediný e-shop u nás, který Melvitu prodává. Dřív byly v Praze dokonce i dva kamenné obchůdky, ale nějak se (ne)zadařilo, že oba skončily, tedy je značka k sehnání už jen takto. Vybrala jsem si tři květové vody Melvita. Levandulová voda pro obnovení rovnováhy pleti, zjemňující voda ve spreji z pomerančových květů a zklidňující chrpová voda na oční okolí. Jakkoli všechny ty vodičky vypadají podle obalu stejně, nenechte se mýlit. Jsou fakticky odlišné a mrkneme na každou z nich zvlášť.

Levandulová voda

Dvě připomínky mám k balení. Zajedno je moc hezké, stylové a mně se tuze líbí. A za druhé je taky slušně matoucí. Kdybych neměla barevně odlišená víčka, asi bych musela pokaždé zaostřit na nápis a zjišťovat, jestli jsem sáhla po správné lahvičce, kterou mám v plánu se zrovna opečovávat. A ačkoli může obal působit jako fešná skleněná láhev (což původně Melvita mívala), nenechte se mýlit – je to lehký plast. Ale v koupelně se sympaticky vyjímá :-)

Vůně je sladce čajová a já se nemůžu ubránit dojmu, že jsem se vrátila do dětských let a znovu si čepuju ve školní jídelně do malé skleničky pití. Je to aroma velice líbivé a nebude s ním mít problém ani člověk, který levanduli dvakrát nemusí. Ač ji ve vůni nejspíš poznáte, není ostrá a výrazná, ale sklouzává spíše k jemnosti a kulatosti, či jak to nazvat. Ten čaj je nejvýstižnější.

K čemu vodičku používám? Na tonizaci a dočištění pleti po kompletním odlíčení mlékem nebo micelárkou. Takové to vysbírání posledních smítek, ujištění se o tom, že je pokožka absolutně čistá a jakési připravení na následnou krémovou a olejovou péči. A taky na relax. Díky boží vůni je pro mě levandulová voda něčím podobným jako pro kutínka Čendu hození piškotu. Čistá radost a přání, aby tahle chvíle trvala věčně :-D

Pleť je po použití levandulové vody zklidněná, čistá, řekla bych i projasněná, skoro neznatelně provoněná, nepne, ani nesvědí. Kdybych neměla potřebu testovat a zkoušet pořád něco nového, zakotvila bych u květové melvití vody a už se nehnula jinam. A koupila bych si ji klidně v cisterně.

Složení: Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water*, Aqua/Water, Dehydroacetic Acid, Linalool**, Benzyl Alcohol**
*ingredience z ekologického zemědělství, **přirozené složky květových vod

Voda z pomerančových květů

Jediná varianta, kterou jsem brala ve spreji, protože jsem měla v úmyslu ji používat jako podklad pod bezvodé balzámy a oleje. Chválím do nebes, že rozprašovač je neuvěřitelně jemný a mlhavý! Udělá vám na obličeji souvislou mini vrstvičku – dokonalá příprava pro pár kapek oleje, které se díky zvlhčené pleti vstřebají jak živá voda beze zbytku a mastnoty.

Jelikož v každém zahradnictví mě vždycky přitáhne jak magnet oddělení s citrusy a prostě musím květináče obejít a povinně očichat omamně vonící květy, nebylo nad čím váhat. Potřebovala jsem i vodu se stejnou vůní! Tady ale varuju dopředu – pokud jsou pro vás pomerančové květy příliš aromatické, divné nebo vám nevoní – vyhněte se této květové vodě obloukem. A naopak – jestli si stejně jako já na tomto aroma ujíždíte, směle do toho – budete nadšení. Vůně je specifická, silná, výrazná a typická právě pro pomerančový květ.

Použití je, jak jsem naznačila výš, právě jako podklad pod pečující kosmetiku. Jak jistě víte, pokud váš pleťový krém/balzám neobsahuje vodu, je třeba mu pomoci a pokožku před jeho nanesením navlhčit. Jinak se kosmetika nevstřebá, zůstane „sedět“ na kůži a vy budete mastní. A budete držkovat, cože jste si to koupili za kravinu, která mastí jak blázen a nefunguje. Funguje. Ale potřebuje k tomu vodu :-)

Složení: Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Water*, Aqua/Water, Polyepsilon-Lysine, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**
*ingredience z ekologického zemědělství, **přirozené složky květových vod

Chrpová voda

Chrpová voda dokáže zklidnit unavené a podrážděné oči, lehce pleť stahuje a posiluje a VIDITELNĚ působí proti otokům. Vyzkoušeno. Já ale na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí tvrdím, že ta hláška o miznutí opuchlin je pravdivá.

Když je nejhůř, navlhčete dva tamponky chrpovou vodou, přiložte na oči a vydržte 1-2 minutky. Nebo stačí jen oči a jejich okolí pomocí tamponků „poklepávat“ – přiložíte tampon, pár vteřin počkáte, přiložíte o kousek dál, atd. Funguje to znamenitě i na stavy, kdy máte za sebou asi dvě hoďky spánku, oči vás pálí jako čert a máte dojem, že s každým mrknutím se vám pod víčky pohybuje i hrst písku.

Jo a ještě jeden tip na využití mám – používám chrpovou vodu jako podklad pod noční oční krém od Dulcia. Ten kofeinový, co voní jak čokoládová tyčinka Kofila. Je to bezvodý krém, tedy se díky vodě lehce vstřebává. Stačí hrdlo lahvičky ucpat bříškem prstu, flašku obrátit, navlhčeným prstem poťupat okolo oka a nanést krém. Na noc neexistuje lepší kombo na péči o oči. Doporučuju vyzkoušet!

A vůně? Napadá mě kyselkavý pampeliškový med. Nebo vychládlý šípkový čaj. Něco na ten způsob. Každopádně nic výrazného, co by vám čpělo z pleti a rušilo čichové buňky :-)

Složení

Složení: Centaurea Cyanus Flower Water*, Aqua/Water, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol
*ingredience z ekologického zemědělství

Jak se vám květové vody Melvita líbí? Už jste některou z nich zkoušeli?

Komentáře: 14

 1. Pavla Kopuletá Pavla Kopuletá 16 května, 2017

  Já bych sáhla po levandulové vodě, tu vůni v kosmetice zbožňuji. I když je pravda, že jsem si k ní musela najít cestu. Ještě donedávna jsem jí nemohla ani cítit. Asi stárnu, protože dřív u mě vedlo ovoce a teď lačním právě po levanduli, jasmínu, růži… zkrátka vše květinové :-) a stejně jako jsi psala na Facebooku, že Melvita je jedna z těch oblíbených značek, ba nejoblíbenějších, já to tak mám se Soaphorií a Navií. Celkově všechno ze Slovenka můžu… tak snad jsem teď neurazila českou kosmetiku :-)

  • Bebe Bebe Autor | 17 května, 2017

   Taky se nemůžu levandulky nabažit, Pavli! A stejně jako Ty, i já jsem se k ní ze začátku prokousávala. Jestli to bylo tím, že jsem dřív narážela na mýdla co víc smrděly jak „prateta Tessie“, než jako pravá levandule… Těžko říct :-)
   Soaphoria mě baví pořád a s Navia se zatím jen oťukáváme. Moc věcí mi rukama neprošlo. Ale ze Slovenska mi asi nejvíc cuká ruka po Dulcii a Mylo. To jsou echt gold značky :-)
   Bebe

 2. Simona Simona 17 května, 2017

  Já si „brousím drápky“ na chrpovou vodu od Ladrôme . Se Soaphorií jsem byla hodně spokojená, akorát toho množství je málo :-) Tahle vychází na necelé dvě stovky za 200 ml. Tak jsem na ni zvědavá, zda zvládne to, co Soaphoria.
  Bebe, a máš srovnání, která je na otoky účinnější? Jestli ta Melvita nebo Soaphoria?

  • Bebe Bebe Autor | 17 května, 2017

   Snažím se moc nezkoumat, kdo všechno chrpovou vodu nabízí, abych nemusela vyhlásit bankrot ještě před Vánocema :-D ale stejně si pro jistotu Ladrôme napíšu na nějaký maličký kousek papírku pro strýčka příhodu… ;-) :-D
   Soaphoria nebo Melvita? Osobně si myslím, že účinnější je Soaphoria. Soaphoria je ve složení jen chrpová voda, Melvita má přidanou i obyč vodu. Jestli jsem to teda dobře vyčetla. Přesto kdybych já osobně nakupovala, tak bych šla do Melvity. Soaphoria mě při posledním nákupu nakrknula s květovými vodami, které vyloženě smrděly spáleninou. A už k nim v tomto konkrétním případě nemám důvěru. Ostatní kosmetiku mají v pohodě :-)
   Bebe

   • Simona Simona 18 května, 2017

    Co jsem koukala na složení Ladrome, tak je toCentaurea cyanus flower water*, benzyl alcohol, dehydroacetic acid. Chtěla bych spíš bez přidané vody. S tou Soaphorií jsem natrefila asi na nesmradlavý kus a pomáhá na oči teda jak blázen..jen ta cena a množství, je docela rychle fuč :-))

    • Simona Simona 18 května, 2017

     Ještě edit :-) mám vyzkoušenou taky oční vodu Euphoria od Nobilis Tilia, taky je moc příjemná, ale Soaphoria mi přijde účinnější.

 3. Annie Annie 17 května, 2017

  To vypadá krásně, ještě že jedu pryč, jinak bych to určitě potřebovala :( :D znáš mě!

  • Bebe Bebe Autor | 17 května, 2017

   Jen si nemysli Annie, že lákadlům v Lisabonu utečeš! Určitě tam toho bude taky mraky! ;-)
   Bebe

 4. Amaring Amaring 17 května, 2017

  Chrpová voda na otoky očí, to by se mi hodilo. A mám pocit, že levandulovou a pomerančový květ potřebuju taky. Levandulovou teď mám od Purity Vision a ta vůně je zvláštní, mně moc příjemná, ovšem mužská část rodiny na ní reagovala jako na „zrní pro andulku týden louhované ve vodě na slunci“ :D
  Když už byla řeč o otocích očí, nezkoušela jsi od So’Bio jejich gel na oteklé oči? Musím říct, že mně přinesl docela úlevu. Lehce chladí, otok opravdu oplaskne a to docela rychle a trochu vypíná oční okolí. :)
  A kočič opět zaperlil. Zkus mu dát šantu kočičí. To teprve bude v rauši ;)

  • Bebe Bebe Autor | 17 května, 2017

   Levandulová od Purity Vision je tuším novinka posledních měsíců, že jo? Ještě jsem ji nezkoušela! Ale mezi námi děvčaty – i mužská část naší rodiny nějak na ty bylinkové a kytkaté vůně není, i když já se po nich můžu utlouct :-)
   SO’BIO má něco na oteklé oči? To vůbec nevím! Píšu si a jen co budu doplňovat zásoby a plánovat recenze, budu na to myslet! Díky za tip! ;-)
   Jooo, šantu pěstujeme ze semínka. Ale nějak nám první várka v květináči umřela :-/ tak je právě za oknem další pokus. Uvidíme! ;-)
   Bebe

   • Bebe Bebe Autor | 19 května, 2017

    No toto! To mě zajímá! A navíc ve složení už z dálky vidím „Centaurea Cyanus (Flower) Water*“, tedy chrpovou vodu. Sakryš, že jsem ji neobjevila o pár let dřív. Mohla jsem si ušetřit opuchlá rána :-D
    Nám se nějak ta šanta nedaří vypěstovat. Kozlík pod oknem už je metr vysoký, ale šanta jen vyroste do pár centimetrů (takové zelené ničemné nitky jsou to) a pak zhebne :-/ Tak ať se jí daří aspoň u vás :-D
    Bebe

 5. Piosek Piosek 18 května, 2017

  Nedávno jsem chodila po pokoji s tím, co že to tam tak divně smrdí. Pak jsem na to přišla. Byl to jeden jediný květ, který nám vyrostl na citróníku :D Takže za mě tahle vůně asi nee :) Děkuju za upozornění, žila jsem jinak v domnění, že ta pomerančová voda bude vonět spíše po plodech, i když se jedná o květovou vodu, což mi mohlo napovědět.

  Piosek

  • Bebe Bebe Autor | 19 května, 2017

   Jééééj, tak to věřím, že „provoněl“ celou místnost! :-D Citrusové květy jsou celkově hodně silné a ne každému padnou do noty. Na mě ale působí jak med na vosu a zaručeně mě přitáhnout, abych si přivoněla :-)
   To je právě to riziko, že pokud člověk čeká pomerančovou ovocenku a dostane pomerančový květ, je to setsakra veliký rozdíl! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít