Nobilis Tilia – Arganový sprchový gel

Biobalíček

Kočiček nám začal zase nemocnět. Nejdřív to bylo jen sem tam „pčík“ a prsknutí na pánečka. Postupem času se ale kýchací intervaly zkrátily a začal sípat. Sice to nebyl tak šílený průběh jako loni (možná díky podzimnímu očkování), ale stejně – jakmile ho jen malinko ofoukne, hned to odnáší. Proto jsme v pátek vyrazili směr veterina, kam kocourek chodí bez většího držkování a dokonce je schopný návštěvu i provrnět. Až tak se mu tamní osazenstvo zalíbilo. Zvlášť, když pan doktor obléká roztomilé tričko s kočičkama :-)

Kocourek se nechal v pohodě prohlédnout, dostal prášky aKočiček vitaminy, nastěhovali jsme ho zpátky do cestovní bedýnky a vyrazili domů kurýrovat. Bohužel jsme tentokrát podcenili venčení před odjezdem. Zviřátku se z celé situace udělalo nevolno, což jsme poznali během půl vteřiny, kdy se vzduch v autě proměnil z konvalinkové louky na septik pro celý středočeský kraj. Beze slova jsem na zadním sedadle, kde jsem seděla vedle kočky, stáhla okýnko (a taky jsem se bála, že když promluvím, rovnou se pošavlím) a začala jsem počítat zbývající metry do cíle. Dřív bych začala nadávat a měla za to, že to kočič udělal schválně. Jenže když si uvědomím, že on v tom smradu musí být nejenže zavřený v malém boxu, ale že u každé zatáčky hrozí, že mu hromádka skončí třeba na zádech… Podle mě to příčetná kočka dobrovolně neudělá.

Jakmile jsme dorazili, vytáhla jsem kocourka z bedýnky, odepla mu postrojek a pustila ho na zahradu. A s rozbouřeným žaludkem si šla poradit s pelíškem, u něhož se zadní třetina nedala identifikovat, co se týče původní barvy. Jak tohle dokázal, netuším… Nicméně je mi záhadou, proč ve středověku složitě vymýšleli mučící nástroje. Proč jednoduše trestancům nepomazali mříže ve vězení kočičími exkrementy… Podle mě by vykecali i to, co nevědí, jen aby je proboha pustili na čerstvý vzduch.

Bonus na závěr? Zjistili jsme, že prckovi v autě přeci jen nevyšly kroky a zadní nožičkou se prošel, v čem neměl. Docvaklo mi to v momentě, když kolem mě venku proběhl a žaludek mi udělal salto. A taky jsem si uvědomila, že co jsme dorazili, kočič stihl prozkoumat (a nožkou poťapkat) venkovní domeček, lavičku, schodky… A tak jsme drobka odchytili, nacpali do sprchy (koupání naštěstí zvládá bravurně) a já si ještě udělala dezinfekční stopařský výlet „po hnědé“…

Teď už je mazlíček zase čistý a voňavý – pořád na něj používáme tuhý zviřátkový šampon od Soaphoria. Jestli neznáte, určitě vyzkoušejte. Geniální záležitost! A jestli by se dal použít i na člověka? Možná jo, ale zatím to vyzkoušené nemám. Proč? Inu, taky by se mi nelíbilo, kdyby mi kočič bral mou kosmetiku, ne? :-)

Nobilis Tilia - Arganový sprchový gelAni si to třeba u arganového sprchového gelu od Nobilis Tilia neumím dost dobře představit. Kočič je sice hodně šikovný, ale až tak, aby si poradil s klapacím víčkem na lahvičce asi ne. I když… :-D

Už jsem někde psala, že u sprchových gelů a krémů hodnotím 3 hlavní kritéria. Konzistenci, vůni a zda pokožku (ne)vysušuje. To první je důležité z toho důvodu, že když si pořídíte cosi příliš řídkého, gel vám z dlaně takřka okamžitě proteče a máte spotřebu kosmetiky jak malý zájezd. To samé, když je sprchovátko moc husté a připomíná drkotinu. Arganový gel od Nobilisky je naštěstí něco mezi. Představte si značku ideál a malililinko ji nařeďte. Tak to je přesně ono.

Barva je asi každému šumák a neumím si představit, že by někoho při nákupu ovlivnila. Jakože: „Nene, gel se mi nebude hodit ke kachlíkům v koupelně, hledám něco ve světlé lila…“ Asi ne, co? :-) Ale kdyby vás to čistě teoreticky zajímalo, u arganového gelu je to barva odšťavněných jablíček, do kterých jste nepřidali citron a ony zhnědly.

A u ovoce zůstaneme i co se týče vůně. Mě osobněNobilis Tilia - Arganový sprchový gel parfemace tvořená esenciálními oleji opravdu připomíná rybíz s vanilkou. Když jsem informaci četla v popisku v e-shopu, nevěřícně jsem kroutila hlavou, jak proboha taková kombinace vůbec funguje?! No… Povím vám, že setsakra dobře :-) Vůně je velmi jemná, nevtíravá, znatelně ovocná a maličko nakyslá, ale zároveň i nasládlá. Nejiskří jako citrusy a „nelepí“ jak cukrkandl. Přiznám se ale, že kdybych si nepřečetla o vanilce a rybízu, nejspíš bych na to sama nepřišla a bloudila bych někde mezi málo sladkým pomelem bez té silné citrusové vůně a lžící třtinového cukru. Schválně, jestli máte gel někdo doma, napište mi, co cítíte vy!

A jak je na tom pokožka po mytí? Gel tvoří po kontaktu s vodou jemnou mléčnou emulzi, která příjemně voní a pokožku jemně myje. Po opláchnutí jsem nezaznamenala žádné pocity pnutí nebo vysušení. A i když vynechám tělové mléko, nic hrozného se nestane. Čistě kvůli vědeckým účelům jsem gel vyzkoušela i na obličej, tam mi ale neseděl a čekaly mě šupiny a pnutí. Chápu ale, že tato informace je stejně vypovídající, jako kdybych napsala, že jsem pastou na zuby zkoušela zafixovat obočí a úplně mi to nesedlo… :-D

Nobilis Tilia - Arganový sprchový gel

Složení: Aqua, Decyl Glucoside, Polyglyceryl-4 Caprylate, Sodium Lauroyl Glutamate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Argania Spinosa Kernel Oil, Parfum*, Potassium Sorbate, Citric Acid, Illite (red), Limonene*, Linalol*, Citronellol*.* z přírodních éterických olejů

Závěrečné hodnocení bude z mé strany pozitivní, protože jsem nenašla nic, co bych gelu vytkla. Krásně voní, dobře myje, nevysušuje… Co víc si přát? :-) Sehnat můžete arganový sprchový gel v e-shopu Biobalíček.cz.

A jen tak ze zvědavosti mezi řečí – co je nejdůležitější u sprchového gelu pro vás?

biooo

2 thoughts on “Nobilis Tilia – Arganový sprchový gel

  1. Ahoj Bebe, hodnotím ty samé věci +i tu barvu. Když se mi hodí do koupelny, tak jsem úplně nadšená. Pak taky ladím sprcháč s tělovým mlékem-aby to k sobě ladilo vůní :-). Takže tak.

    1. Ahojky Péti, tak jestli ti to lahodí očku, pak to není nic proti ničemu :-D A vůbec. Když se na to člověku dobře dívá, působí to rovnou i antistresově. Takže to význam možná i má :-D
      Mě se takhle hrozně líbí obaly některých značek, které působí v koupelně vyloženě luxusně! Třeba Mylo, nebo i Soaphoria :-) No a nedá mi to, abych nezavzpomínala na L’Occitane. Ale od těch už jsem dlooouho nic neměla. Zlákala mě v péči ta přírodnější vlna :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *