Nobilis Tilia – Arganový sprchový gel

Biobalíček

Už jsem někde psala, že u sprchových gelů a krémů hodnotím 3 hlavní kritéria. Konzistenci, vůni a zda pokožku (ne)vysušuje. To první je důležité z toho důvodu, že když si pořídíte cosi příliš řídkého, gel vám z dlaně takřka okamžitě proteče a máte spotřebu kosmetiky jak malý zájezd. To samé, když je sprchovátko moc husté a připomíná drkotinu. Arganový sprchový gel od Nobilis Tilia je naštěstí něco mezi. Představte si značku ideál a malililinko ji nařeďte. Tak to je přesně ono.

Barva je asi každému šumák a neumím si představit, že by někoho při nákupu ovlivnila. Jakože: „Nene, gel se mi nebude hodit ke kachlíkům v koupelně, hledám něco ve světlé lila…“ Asi ne, co? :-) Ale kdyby vás to čistě teoreticky zajímalo, u arganového gelu je to barva odšťavněných jablíček, do kterých jste nepřidali citron a ony zhnědly.

Nobilis Tilia - Arganový sprchový gel
Nobilis Tilia - Arganový sprchový gel

A u ovoce zůstaneme i co se týče vůně. Mně parfemace tvořená esenciálními oleji opravdu připomíná rybíz s vanilkou. Když jsem informaci četla v popisku v e-shopu, nevěřícně jsem kroutila hlavou, jak proboha taková kombinace vůbec funguje?! No… Povím vám, že setsakra dobře :-) Vůně je velmi jemná, nevtíravá, znatelně ovocná a maličko nakyslá, ale zároveň i nasládlá. Nejiskří jako citrusy a „nelepí“ jak cukrkandl. Přiznám se ale, že kdybych si nepřečetla o vanilce a rybízu, nejspíš bych na to sama nepřišla a bloudila bych někde mezi málo sladkým pomelem bez té silné citrusové vůně a lžící třtinového cukru. Schválně, jestli máte gel někdo doma, napište mi, co cítíte vy!

A jak je na tom pokožka po mytí? Sprchový gel tvoří po kontaktu s vodou jemnou mléčnou emulzi, která příjemně voní a pokožku jemně myje. Po opláchnutí jsem nezaznamenala žádné pocity pnutí nebo vysušení. A i když vynechám tělové mléko, nic hrozného se nestane. Čistě kvůli vědeckým účelům jsem gel vyzkoušela i na obličej, tam mi ale neseděl a čekaly mě šupiny a pnutí. Chápu ale, že tato informace je stejně vypovídající, jako kdybych napsala, že jsem pastou na zuby zkoušela zafixovat obočí a úplně mi to nesedlo… :-D

Složení: Aqua, Decyl Glucoside, Polyglyceryl-4 Caprylate, Sodium Lauroyl Glutamate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Argania Spinosa Kernel Oil, Parfum*, Potassium Sorbate, Citric Acid, Illite (red), Limonene*, Linalol*, Citronellol*.* z přírodních éterických olejů

Závěrečné hodnocení bude z mé strany pozitivní, protože jsem nenašla nic, co bych gelu vytkla. Krásně voní, dobře myje, nevysušuje… Co víc si přát? :-) A jen tak ze zvědavosti mezi řečí – co je nejdůležitější u sprchového gelu pro vás?

2 thoughts on “Nobilis Tilia – Arganový sprchový gel

  1. Ahoj Bebe, hodnotím ty samé věci +i tu barvu. Když se mi hodí do koupelny, tak jsem úplně nadšená. Pak taky ladím sprcháč s tělovým mlékem-aby to k sobě ladilo vůní :-). Takže tak.

    1. Ahojky Péti, tak jestli ti to lahodí očku, pak to není nic proti ničemu :-D A vůbec. Když se na to člověku dobře dívá, působí to rovnou i antistresově. Takže to význam možná i má :-D
      Mě se takhle hrozně líbí obaly některých značek, které působí v koupelně vyloženě luxusně! Třeba Mylo, nebo i Soaphoria :-) No a nedá mi to, abych nezavzpomínala na L’Occitane. Ale od těch už jsem dlooouho nic neměla. Zlákala mě v péči ta přírodnější vlna :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *