Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Vajíčko na praní EcoEgg (recenze)

EcoEgg - vajíčko na praní "Svěží bavlna" (210 praní)

Koncem roku mi Martinka z e-shopu Biobalíček nabídla, jestli bych nechtěla vyzkoušet vajíčko na praní EcoEgg. Věděla jsem o co jde jen velmi zběžně, protože fotky plastového „kinder vejce“ kolem mě už na sociálních sítích proběhly. Ale že bych blíže zkoumala, o co přesně jde či jak to funguje, tak to vůbec. Vlastně mě to ani moc nezaujalo.

Seznamovat se s novým způsobem praní jsem se začala až doma, když mi přišla krabka a já EcoEgg rozbalila. Přiznám se, že jsem měla od začátku obavu, jak si s recenzí poradím, protože první reakce na Instagramu byly rozporuplné a spíš negativní co do zkušeností. To vás logicky znejistí a začnete se ptát sami sebe, k čemu jste se to proboha uvrtali…

Nicméně jsem se nenechala odradit a rozhodla se dát vajíčku plnohodnotnou šanci. Pračku jsem podle návodu nechala projet naprázdno na nejdelší a nejteplejší program (u nás je to cca 2 hodiny na 90°C). Dělá se to z toho důvodu, aby v pračce nezůstaly zbytky pracího prášku z předchozího praní a vajíčko tak mohlo začít fungovat „na novém“.

Jak se vajíčko používá?

Vejce jsem rozdělala a nasypala dovnitř doporučené množství „krmiva“ (kuličky, kterým se říká peletky). Samotné použití EcoEgg je tak primitivní, že to víc nejde. Prádlo vložíte do pračky. Přidáte vajíčko na praní EcoEgg. Nic dalšího. Ani prášek, ani aviváž, dezinfekci, nic. Zapnete program. Po doprání vyndáte prádlo, vajíčko položíte na pračku, aby vyschlo (má v sobě díry, takže dobře větrá ze všech stran) a jdete prádlo pověsit. To je celé. Při příštím praní zase hodíte prádlo do pračky, přidáte vejce, doperete, vyndáte vejce a prádlo. A repete. Teoreticky by měl obsah jednoho balení vydržet 210 pracích cyklů.

Vajíčko na praní EcoEgg
Vajíčko na praní EcoEgg

Z čeho je vyjíčko vyrobeno?

Než vám povím, jak to dopadlo, dovolte mi ještě trochu technických informací.

Vajíčko je vyrobeno z velmi odolného plastu, který na dotek připomíná skoro až tvrzenou gumu. Tohle hodit proti oknu, tak skláři mají zase co ž*át. Vajíčko se dá rozdělat na dvě poloviny, přičemž aby se od sebe v pračce půlky neoddělily, drží je pohromadě bezpečnostní zámeček. Rachotu při praní se vůbec nebojte. Jestli jste někdy zkoušeli prát boty, ty jsou mnohem hlučnější.

Co je uvnitř vajíčka?

Aby mohlo praní fungovat, plní se vajíčko dvěma druhy peletek (kuličky dvou barev). Světlejší jsou minerální, tmavé turmalínové. Světlé se doplňují po 72 vypráních, tmavší zůstávají v nezměněné podobě celou dobu a nedoplňují se, ani se nemění. Bílé peletky také jemně voní. Já si vybrala vůni „Svěží bavlna“ a připomíná mi miminkovské oblečky. Vůně je čistá, lehká a příjemná. Jako když vám skrz vypraný ručník na terase zafouká vánek do otevřeného okna. Před prvním praním se do větší poloviny vajíčka nasypou 3 pytlíky bílých pelet a 1 sáček tmavých.

Svěží bavlna (210 praní)
Vajíčko na praní EcoEgg
EcoEgg - vajíčko na praní "Svěží bavlna" (210 praní)
Vajíčko na praní EcoEgg
EcoEgg - vajíčko na praní "Svěží bavlna" (210 praní)

Trocha selského rozumu do hrsti

Jak jste už pochopili z výše uvedeného textu, vajíčko zůstává celou dobu v pračce a nevytahuje se ani na máchání. To samozřejmě vede k otázce, jak se proboha dostanou „prací částice“ pryč z prádla? Na začátku jsem se taky chytla za pusu, že jako „To je přece hrozné, to na sobě budeme nosit zbytky prášku?! Se osypu!“. Eh… Ne. Nastoupil selský rozum a já si uvědomila, jaká hovadina takové tvrzení je. A že jsem začala automaticky kvokat, aniž bych zapojila mozek. A zjistila si fakta.

Nejspíš každý z vás (nebo aspoň valná většina) už měl někdy v životě reakci na prací prášek. Buď jste se setkali s mírným zarudnutím, lehkou vyrážkou, nebo alergickou reakcí jako prase. Na síle reakce vlastně nezáleží. Důležité je, že vůbec nastala. Co vás v tu chvíli napadlo? „Ježišmarja, raději budu prát v čisté vodě, protože v prádle evidentně zůstává spousta jedovatých látek, které se nevyplachují a já to pak odnáším zdravotně!“ Asi ne, co? Namísto toho jste jen pokrčili rameny s tím, že „asi jste na tenhle prášek alergičtí“. A příště jste si koupili jiný. Vsadím se, že jste VŮBEC neřešili detail, kterak v prádle prokazatelně zůstává tolik zbytkových pracích částic, že jste se z toho osypali. A to se tu prosím pěkně bavíme o agresivní chemikálii, která má dokonce na krabici či lahvi upozornění, abyste se vyvarovali kontaktu s výrobkem, protože je dráždivý.

Howgh

Pokud vám nevadí tohle, tak proč řešíte nějaké vajíčko, u kterého nezávislé chemické testy (prováděla Allergy UK) ukázaly, že v prádle zůstává dokonce o více než 73% méně zbytkových reziduí, než při použití běžného pracího prášku (který jste prý z prádla úplně vypláchli)? A to i přesto, že vejce je v bubnu celou tu dobu. A jen tak mezi řečí. Kdyby byl prášek nebo gel opravdu perfektně vypláchnutý, proč by prádlo po několikerém vymáchání pořád tak výrazně vonělo…? Aha? Hádat se s nikým na tohle téma ale nebudu, nejsem výrobce. Slyšeli jste slovo chroustí a naložte s ním, jak chcete. Ámen.

Od teorie k praxi, která stejně každého zajímá nejvíc. Funguje ta vaječná věc?

EcoEgg - vajíčko na praní "Svěží bavlna" (210 praní)
Vajíčko na praní EcoEgg

Jak probíhalo testování

Ve vajíčku pereme cca 4x do týdne. Někdy v sobotu projedu tři pračky a další den neperu, jindy to vychází třeba na jednu denně. Jak kdy. Bereme průměr. Za dobu, co EcoEgg testuju, jsem stihla pračkou prohnat běžné prádlo, bílé ponožky, utěrky, ručníky, ložní prádlo i kočičí pelíšky. Rozepíšu to postupně. Nejčastěji peru na 40°C (cca 1,5 h). Výjimkou jsou utěrky, ručníky, lůžkoviny a kočičí věci. Tam zvyšuju teplotu na 60°C.

Běžné praní

Sem patří trička, spodní prádlo, ponožky, kalhoty, mikiny… Zkrátka všechno, co nespadá do některé z kategorií níž. Samozřejmě třídím prádlo podle barev (bílé, červené, modré, černé, žluté, dosaďte další barvy…). Někdo si vystačí jen s rozdělením na bílé a barevné, já to nemám ráda. Pokud totiž perete vše najednou, prádlo časem zhnusní a je zaprané. Nabízí se poznámka, že bych měla aspoň šanci si častěji kupovat nové oblečení :-) Ale fakt, že „neumím prát“ by mi přišel jako hodně stupidní důvod, proč se muset vydat na nákupy.

Běžné praní s EcoEgg

Všechno prádlo je čisté a voňavě neutrální – necítím z něj žádnou parfemaci. Vajíčko si poradilo se všemi fleky, které jsme na oblečení měli. Vypralo dokonce světlešedé tepláky polité kafem, i šedý rukáv od mikiny umazaný od sazí (chlap zatápěl v krbu). Co nás ale šokovalo oba, tak jak umí vejce rozzářit bílé prádlo! Když jsme ho rozvěsili na sušáky, chvilku jsme jen tak stáli a kochali se. Nemohli jsme pochopit, že prádlo skoro svítí, jak bylo bílé! Chlap nelenil a okamžitě běžel nacpat pračku všemi bílými tričky, které doma vede. Krom jednoho, které drží pohromadě už snad jen síla vůle to rozjasnilo všechny! A vyprat se nám bez problémů podařilo i bílé ponožky, což mi přišlo šokující nejvíc.

Utěrky

V prášku je peru na 60°C. Kdysi jsem zkoušela i 90°C, ale nezaznamenala jsem výraznější rozdíl. Proto už dávám nižší teplotu. Bohužel i když se snažíme třeba na olejové skvrny v kuchyni používat utěrky papírové, stejně máme 2 utěrky flekaté a neporadilo si s nimi vůbec nic.

Utěrky s EcoEgg

Prala jsem na 60°C, což je maximum, které vajíčko dovoluje. Všechny utěrky byly absolutně čisté (až na ty 2, na které by tuším zabralo jen vystřihnutí skvrn z látky :-) A jako bonus ty bílé z nich zářily jak nové.

Ručníky

Klasicky peru na 60°C a přidávám malinko aviváže. To je vlastně spolu se svetry jediný typ prádla, kde aviváž používám.

Ručníky s EcoEgg

Nemám co vytknout. Vyprání na jedničku s hvězdičkou! Co bych ale chtěla zmínit, tak že v příbalovém letáku jsem si přečetla, že k vajíčku je možné přidat i aviváž. A to buď ekologickou, nebo i klasickou. Ani jedna vajíčku nevadí. Zkusila jsem tedy k ručníkům běžnou aviváž přidat. Zvolila jsem množství cca 1 polévkové lžíce. A konal se slušný šok. NIKDY jsme neměli tak nadýchané a voňavé ručníky! Připadala jsem si jak úchyl, když jsem je pak sbírala ze sušáku. S každým jsem se mazlila, jako kdybych zrovna točila reklamu na Azurit a nutila jsem chlapa, ať si na ně šáhne, že takhle hebký není ani kočič :-D Normálně přidávám k ručníkům množství o objemu půl šroubovacího víčka, co na lahvi je. Neumím si představit, že bych stejné dávkování zvolila i s vajíčkem. To by se mi pak ručníky na sušáku vznášely jak cukrová vata! :-D

Ložní prádlo

Na to jsme už dřív začali kupovat ekologický prací gel (Frosch), abychom aspoň v posteli měli pocit, že spíme na něčem přírodnějším. Nechci, aby to vyznělo, že mám z běžných pracích prášků fobii. Nemám. Pereme v nich normálně. Jen se mi ta myšlenka o přírodnějším spaní zalíbila. V gelu jsme prali i kočičí věci, aby výrazně nevoněly a kocour nebyl tři dny vzteklý, když mu na křesílku přistál vypraný pelíšek.

Ložní prádlo s EcoEgg

Jeden povlak na polštář už byl časem trochu zašlý a zažloutlý. Nemám tucha, proč se to stalo. Jakože nic mu není, je čistý. Jen ta barva, no. Po vyprání s vajíčkem povlak zesvětlal natolik, že jsem proti světlu hledala, kde ten flek vůbec byl…

Kočičí pelíšky

Nemáme víc koček. Ale náš mazlíček má pelíšků několik. Jeden plyšový cestovní obláček a jeden na křesílku. Oba mu průběžně pereme v pračce spolu s potahem na křeslo, cestovní utěrkou a koupacími ručníky. Jeden z nich mu kradu i na sušení vlasů po barvení. Víte, jak: můj ručník je i tvůj ručník… :-)

Kočičí pelíšky s EcoEgg

Slibovala jsem si od praní, že kočič nebude tak rozmrzelý z čistého pelíšku, protože by teoreticky neměl nijak vonět. No bohužel byl znechucený stejně, jako kdybychom použili eko gel, takže v tom asi zakopaný pes nebude. Možná mu vadí, že pelíšek není správně oslintaný a chybí na něm chlupy? Jeden pelíšek je žlutý, druhý světle modrý. Prala jsem je najednou i s bílým potahem na křeslo (čistá umělotina). To proto, že u kočičího praní zapínám ještě 2,5 h dlouhý „PET program„, který prádlo víc proplachuje a zbavuje i chlupů. Prát každou věc zvlášť podle odstínů by mi přišlo absurdní. Barvám se nic nestalo, všechny zářily jako nové. Nikde žádný flek, špína, smrad. Vše bylo voňavě neutrální.

Závěrem

Abych to uzavřela nějakou hlubokou myšlenkou. Naši domácnost tvořím já, chlap a roztomilý kočiček. Prádlo špiníme tak nějak běžně – občas na sebe drahý chrstne kafe, někdy je třeba z mého pyžamka odstranit nánosy kosmetické impregnace, kterou na noc nešetřím. A čas od času čistíme „lůžkoviny“ našemu kočičkovi. Netestovali jsme vajíčko na jakémkoli dětském oblečení po vyválení se v blátě nebo něčem horším, nebo při pokusu o krmení, přebalování, utírání blitek, ani nic podobného. A ani jeden z nás se při vaření nemá potřebu otírat o zamaštěný sporák, nebo na sebe lít olej z hranolek.

Podle mého je pro běžné použití v domácnosti EcoEgg perfektní věc, která šetří HODNĚ peněz a skladovacích prostor. Já jsem z něj nadšená a průběžně chvalozpěvy roztrubuju po všech známých, kteří jsou ochotni je poslouchat. Jak jsem se ze začátku bála, aby to fungovalo, teď se mi naopak nechce vracet k normálnímu pracímu prášku. Jo a napadá mě ještě jeden technický detail, který jsem v textu nezmínila. Máme velmi tvrdou vodu. Jakože echt tvrdou. Tuším by se do ní ani nemusel přidávat cement, kdybyste chtěli něco betonovat… Vajíčko nejspíš vodu extrémně změkčí, a proto špína tak dobře pouští a bílá barva vyloženě svítí. Což by mohlo být vysvětlení, proč se mi s ním tak dobře pere.

ecoegg

Komentáře: 27

 1. Zuzana Zuzana 9 února, 2018

  Velke dik za obsirnu recenziu. Presne taku podrobnu skusenost som uz davnejsie hladala. Idem hned vyskusat. Este raz vdaka

  • Bebe Bebe Autor | 9 února, 2018

   Děkuju za milý komentář, Zuzi! Jsem ráda, že jsem s poznatky přišla vhod! :-)
   Bebe

 2. Jeanette K. Jeanette K. 9 února, 2018

  Tak to vypadá opravdu skvěle! :) Chtěla bych používat něco víc ekologičtějšího a šetrnějšího k pokožce, takže až budeme konečně bydlet, tak to rozhodně vyzkouším.

  • Bebe Bebe Autor | 9 února, 2018

   Za mě můžu nadšeně doporučit, Jeanette :-)
   Bebe

 3. Marti Marti 9 února, 2018

  To je bomba. Jsem šťastná za to, že se vyrábí takové produkty, které šetří naše zdraví a přírodu.. <3.
  Škoda, že to je některým jedincům úplně lhostejné :(

  • Bebe Bebe Autor | 9 února, 2018

   Je to hodně zajímavý nápad. Ale fakt se přiznám, že než se mi vajíčko objevilo doma, tak jsem se o něj vůbec nezajímala a ani jsem nezjišťovala, jak funguje. O to víc mě pak nadchlo :-D
   A sice je některým lidem ekologie úplně šumák, ale přece jen to s námi není až tak špatné. Naopak! Podle EKO-KOM (provozuje systém, který zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu) a údajů za rok 2016 dokonce 72 % obyvatel ČR aktivně třídí odpady. Což je podle mě fantastická zpráva :-)
   Bebe

 4. Amaring Amaring 10 února, 2018

  Milá Bebe, po několikáté jdeš s recenzí jako na zavolanou. S mamkou vedeme neustálé bitvy o praní, neboť já, citlivka a ekzematik aviváž a přemíru pracího prášku (Persil) nesnesu a osypu se. Mamka má zase problém s bílými cucky, které po praní zůstávají v prádle (mně se to ještě nestalo, dávám mnohem méně prášku) a zkoušela proto Marseillské mýdlo, které sice bělí, ale jak zbytky zůstanou v prádle, tak žlukne a rozkládá se a mně to dost smrdí. Takže hledám alternativu. A co se nestane? Chroustík jí najde za mě :D takže moc a moc děkuju! Tenhle koncept se mi moc líbí. Je to přírodní a ekologické a uživatelsky přívětivé :)

  • Bebe Bebe Autor | 11 února, 2018

   Ahojky Amaring,
   tak jo, přišel čas to přiznat. Mám na stole věšteckou kouli s tvým jménem a podle toho plánuju recenze. Až budeš příště potřebovat cokoli vědět, prostě si to jen přej a mě to tu vyhodí alarm s nejvyšší prioritou :-D
   U nás probíhaly dřív taky boje o praní. Každý byl zvyklý prát trošku jinak… Já dávám stejně jako ty strašně málo prášku. Mám vychytanou dávku, po které je prádlo opravdu čisté a voní. Takže nevidím důvod přidávat na množství. Akorát co ještě můžu doporučit do praní s práškem, tak je dezinfekční Sanytol. Dává se místo aviváže. Nám vždycky zasmrádalo černé a tmavé prádlo a netušili jsme proč. Bílé to nikdy neudělalo. Až co jsme přidávali dezinfekci, tak bylo všechno v pohodě. A ve vajíčku nesmrdí ani černé.
   Jo a předevčírem chlap zkoušel prát s vajíčkem světlé tenisky (špinavé, jako kdyby prošel zákopovou válkou) a fleky na tom zůstaly. Tak to je asi věc, kterou EcoEgg nedá. Nutno ale říct, že to byla extrémní špína :-)
   Bebe

   • Amaring Amaring 12 února, 2018

    Já tušila, že máš doma radar! ;D
    Myslím, že to, že nevypere tenisky mi absolutně nevadí. :D černé prádlo nám kupodivu nikdy nezasmrádlo ani jinak barevné. Ale děkuju moc za tip. Jo a mimochodem zítra mi má vajíčko přijít ;)

    • Bebe Bebe Autor | 13 února, 2018

     Si piš! Houby google statistiky… Staré dobré věštění :-D
     Určitě dej vědět, Amaring, co na vajíčko říkáš! Já do prvního praní šla s obavou, když jsem četla komentáře na Instagramu :-)
     Bebe

 5. Martina Martina 11 února, 2018

  Bebe, díky za recenzi. Po tom, co jsem už téměř veškerou kosmetiku vyměnila za přírodní, pokukuji po další drogerii. Zaujalo mne, že vajíčko funguje i s velmi tvrdou vodou, kterou doma mám také a musím k praní přidávat změkčovač.
  Jen jednu poznámku k tvému praní bych měla – vždycky mě učili, že ručníky jsou jedna z mála věcí, na který nesmí přijít aviváž. Ta totiž funguje tak, že obalí vlákna a ručníky pak nesají. Takže já přidávám lžíci octa do máchání. Ručníky jsou měkké a smrad octa po uschnutí úplně vyprchá.

  • Bebe Bebe Autor | 11 února, 2018

   Marti, fakt se ti podařilo vyměnit skoro všechno za přírodní? Fíha, tak to klobouk dolů :-) Já jsem třeba u dekorativky zůstala tak napůl cesty, protože jsem objevila věci, které mi strašně moc vyhovují a nechci se jich vzdávat :-)
   Ručníky bez aviváže? Sakryš, tak to mi v reklamě s Azuritem teda pěkně kecali! Jak se tam králík povaluje v hromadě ručníků :-D My máme ručníky takové skoro až „hotelové“, řekla bych. Hutné, bavlněné a skvěle sají. A aviváž jim nevadí. Ale! Už se mi stalo u nových ručníků, že snad první půlrok až rok to byla tragédie, protože vodu po těle snad jen rozšmrdlaly, aniž by jakkoli sály. A to byla prý taky bavlna. Vsadím se, že ukázat jim aviváž byť jen z rychlíku, tak vodu ještě odpuzujou… :-D
   S tím octem je to super tip! Akorát mám u sebe problém, že hodím prádlo do pračky a zapomenu na něj. A jsem občas schopná si vzpomenout až hodinu po doprání, že bych měla jí prádlo věšet. Tak bych tuším nestíhala ten máchací režim :-) Ale jo, to už uznávám, že je moje špatné plánování a lenost :-)
   Bebe

   • Martina Martina 8 března, 2018

    Bebe, dobrá, dostala jsi mě. S dekorativkou ještě taky bojuju. Tělovou kosmetiku už doma drogerkovou jen dodělávám (kromě gelu na holení, ale za něj už doma taky čeká náhrada), i když ještě stále zkouším, která značka/typ mi bude vyhovovat nejvíc, tak už mám vše vyměněno. Dekorativku jsem si nechávala až na později, protože se mi pořád zdá, že těch možností až tak moc není a hlavně mám i při běžném (osobním) nákupu problém s výběrem odstínů. Naštěstí jí až tak moc nepoužívám, trochu lehkého make-upu pro sjednocení, pudr, řasenku a zlehka tvářenku. Make-up už dlouho používám tekutý od Yves Rocher, i tam to byl boj vybrat odstín, tak se toho držím zuby nehty. Pudr jsem nedávno vyměnila z Dermacolu za Cosm’etiku a je super. Takže až někdy dojde nekonečná tvářenka (to jí fakt budu mít až do důchodu?) od YR, tak se chci vrhnout taky na Cosm’etiku, protože je mi moc sympatická. Ale řasenka… Řasenka, to je boj! To se přiznávám i bez mučení, že tu mám drogerkovou a asi jen tak nezměním. Pokud někdo nepřijde s přírodní extra-držící voděodolnou. Nosím kontaktní čočky, ale oči jsem měla citlivéodjakživa i před krátkozrakostí, takže stačí vylézt z baráku, kdy na mě vykoukne paprsek slunce nebo ofoukne větříček a já brečim jak želva. Takže i s řasenkama z drogerky jsem měla dlouho trápení, než jsem našla nějakou, která fakt drží a nemám po ní „monokly“ (mimochodem pužívám Lash Sensational od Maybelline a dělá fakt luxusní řasy a hlavně drží). Nedávno mě zaujala recenze na čoko řasenku od 100% Pure, kterou všichni chválí, ale za tu cenu se bojím ji jen tak vyzkoušet :-( Ale mimochodem přes ty všechny recenze jsem se dostala na tu tvou o očním kávovém krémíku od 100% Pure a už ho mám tři týdny doma a je to lahoda, po namazání mám chuť si ty ruce olízat, účinky ještě nemůžu moc hodnotit, muj spánkový režim dostává občas na frak.
    Jinak ještě k výše uvedenému článku – na „zapomínání“ prádla v pračce je super kombinace se sušičkou (i když to moc nedoporučují, ale já do svý pidi koupelny neměla jinou volbu a nemůžu si vynachválit), to tam tak hodíš a jdeš ven/do fitka/do kina/doplň co je libo, a pak přijdeš a vytáhneš teploučký a voňavoučký prádlo. A ano, naprosto chápu, co myslíš těma šmrdlacíma ručníkama, vždycky, když jedu na návštěvu k tátovi, tak říkám té jeho krasotince, ať nepere ručníky v aviváži, pač to je, jak kdyby se člověk utíral igelitovym pytlíkem, jen to šmrdlá a nesuší, což naprosto nesnáším…

 6. Pavla Králová Pavla Králová 11 února, 2018

  To vyzkouším! Díky, vůbec jsem neznala!

  • Bebe Bebe Autor | 13 února, 2018

   Mě to jako novinka velmi překvapilo, Pavli. A za sebe můžu určitě doporučit :-)
   Bebe

 7. Michala Ulrychová Michala Ulrychová 12 února, 2018

  Já bohužel s vajíčkem tak dobrou zkušenost nemám. Na začátku se mi zdálo perfektní, bílé prádlo se mi také zdálo zářivější, ale po několika vypráních začalo prádlo zatuchat. Utěrky pak nevypralo vůbec.

  • Bebe Bebe Autor | 13 února, 2018

   Sakryš, to je mi líto, Míšo :-/ My pereme už přes měsíc jen s vajíčkem a zatím nemůžu říct ani popel. Neporadilo si fakt jen s hodně špinavýma světlýma teniskama. Jsou čisté, ale fleky zůstaly.
   Bebe

 8. Pavla Kopuletá Pavla Kopuletá 13 února, 2018

  Vajíčko už mě láká strašně dlouho, ale pořád jsem nějak neměla odvahu. Měla jsem právě strach, že se při vyšší teplotě nějak rozpustí nebo rozleptá. Myslím, že přesně takový popis jsem potřebovala a teď o něm budu vážně uvažovat :-) hlavně ho asi pořídím mamině, která má praní jako koníček, takže ji něco takového potěší víc, než třeba parfém :-)

  • Bebe Bebe Autor | 13 února, 2018

   Jsem ráda, že článek aspoň na některé otázky odpověděl, Pavli :-) Praní jako koníček? Jééé! Tak že velice zdravím! Já když mám náladu, tak klidně peru celý víkend a jako bonus se pak těším i na vyžehlení té hromady (normálně žehličku celý rok ignoruju!). A ještě tomu říkám „relax“… :-D To samé třídění věcí a tak. Když někdy potřebuju úplně vypnout, zabírá to skvěle :-)
   Bebe

 9. Zuzana Zuzana 13 února, 2018

  Vyzerá to super, len by ma zaujímalo ako je to s tým doplnovanim guličiek. Oni sa časom rozpustia alebo si musíš robiť čiarky aby si vedela že už prešlo 72 praní? ;)

  • Bebe Bebe Autor | 13 února, 2018

   Měly by se časem „oprat“ a zmenšovat, Zuzi. Aspoň tak jsem to pochopila. A nemusí se prý vyhazovat, ale jen se k tomu přisypou nové. Akorát doufám, že když se zmenší moc, tak je nebudu lovit po pračce. Musím to ohlídat :-D
   Bebe

 10. Annika Annika 30 června, 2018

  Paradni recenze, dekuji. Muzu se zeptat, jestli Vase spokojenost s vajickem stale trva? :-)

  • Bebe Bebe Autor | 30 června, 2018

   Moc děkuju za komentář, Anniko! :-) Ano, spokojenost trvá, ve vajíčku pereme pořád. Od té doby, co jsem ho recenzovala, jsme nekupovali prášek. Dosypávala jsem zatím jen jeden náhradní pytlíček s bílými kuličkami. A jako je to zajímavé. Mít namísto velké krabice s práškem jen vajíčko a malou láhev s aviváží :-D
   Bebe

   • Annika Annika 2 července, 2018

    Moc dekuji za odpoved :) Tak to je super :) V tom pripade dele nevaham a kupuju taky :D Bala jsem se, aby to prave nebyla „chvilkova“ zalezitost a pak ty skvele praci ucinky nepolevily. Uz se nemuzu dockat, az s vajickem poprve vyperu :))

    • Bebe Bebe Autor | 2 července, 2018

     Zatím fakt nemůžu říct nic proti. Dneska jsem prala dvě pračky. Červené prádlo – tam jsem přidala i lžičku aviváže. A bílé – tam jsem nepřidávala nic. A bílé svítí na celou zahradu :-) Teď mám ještě v pračce hozené utěrky na 60°C. Jako u nás to podle mě funguje tak skvěle proto, že máme hodně tvrdou vodu a vajíčko ji změkčuje. Si myslim :-))
     Bebe

 11. Anka Anka 19 července, 2018

  Ahoj Bebe,
  pořídila jsem si vajíčko a trochu mě zarazilo, že je určené do pračky s objemem bubnu 5 kg. My máme doma pračku s 8 kg bubnem. Tak by mě zajímalo, jestli budu muset pořídit ještě jedno EcoEgg (na obalu píšou, že při větším objemu bubnu se mají dát dvě vajíčka) a nebo jestli je to v pohodě i tak. Jak velkou pračku máte?
  Díky moc, Anka

  • Bebe Bebe Autor | 19 července, 2018

   Ahojky Anko,
   my máme doma pračku na 5 kg a snažím se ji nikdy nenarvat úplně plnou, aby se tam vajíčko mohlo hýbat. S větší pračkou nemám zkušenosti – napadá mě buď opravdu koupit ještě druhé vajíčko, nebo dávat míň prádla. Přičemž ta druhá rada vlastně nedává smysl, protože k čemu by pak měl člověk velkou pračku, kdyby ji nemohl naplnit, že jo… :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít