Soaphoria – Organická květová voda „Lipový květ“

Soaphoria - Organická květová vody "Lipový květ"

„Kdo se blízko mé berly ocitne, usne a už nikdy neprocitne!“, ozval se Mrazík krátce po tom, co Nasťu nechtěně omráčil kouzelným čaganem. Resp. si za to mohla sama, když mu berlu drze omakala kvůli kočičovi baby Jagy, který se proháněl po baráku. Souvislost? To samé mě napadlo, když jsem doma nadšeně přivítala další květovou vodu z dílny Soaphorie, kterou mi poslala Martinka z obchůdku Biobalíček.cz. Tedy, ne ta část o spánku na věčné časy, ale že když jednou vyzkoušíte nějakou květovku, na 99% jí propadnete a pak už si bez ní svůj kosmetický život nebudete moci představit. A nikdy z květového snu neprocitnete :-)

Soaphoria - Organická květová vody "Lipový květ"

Je to jako kouzlo. Stačí jednou omočit vatový tamponek vybranou květovou vodou. Poťupat s ní obličej, přiložit na zavřená očka, nebo sprejem osvěžit pleť. Ohromně se mi líbí představa, že ještě nedávno obsah lahvičky rostl v zahradě a než náruč kytek někdo prohnal přes destilačního „hada“, sluníčko barevné kvítky prohřívalo, včelky pracně navštěvovaly každý jednotlivý z nich… Jakkoli mám u přírodní kosmetiky vždycky strašně dobrý pocit během používání, tady mě neopouští představa, že se někomu do skleněné lahvičky podařilo schovat kousek něčeho opravdického tam venku. Vzpomínku. Zážitek. Pocit. Zním jak blázen, ale vy určitě chápete, jak to myslím, že jo?

Květové vody od Soaphoria jsou jednodruhové. To znamená, že v nich není přidán žádný alkohol, konzervanty, vůně, nic. Jsou čisté. A přesto neuvěřitelně voňavé! Zrovna mám doma Lipový květ a povím vám, to je něco fantastického! Lahvička je krásně starodávná, sympatická a ve mně budí dojem, že její obsah má na svědomí spíš moje babička skrz odpolední bylinkové vaření.

Soaphoria - Organická květová vody "Lipový květ"

Lipová vodička voní jako vychládlý lipový čajík, po kterém se většina z nás začne shánět až v momentě, kdy se vykašláváme z podoby a šlehne s námi bacil. Lipový čaj právě usnadňuje odkašlávání, má schopnost vyvolat pocení a šetrně snižuje horečku. Jo a když jej kloktáte, tak prý umí ulevit i při bolavém krku!

No a když jsme u popisu těch voňavých vlastností… Voda jako extra silný lipový čaj i chutná! No co, občas je třeba riskovat útroby v zájmu vědy… :-D Jinak si ale vodičku hodně šetřím a nepoužívám ji pravidelně, protože je jí málo a mám zkušenost, že Soaphoria půldecovky prostě rychle ubývají. A tak s lipovkou omývám hlavně unavené oči ráno nebo večer, případně když mám hooodně podrážděnou pleť po záchvatovitém antipupínkovém zásahu (snažím se příšernosti na obličeji nerýpat, poněvadž se bojím jizev, ale… víte, jak), tak pak opatrně „léčím“ rozbolavělou kůži. Funguje to znamenitě! Lípa rozdrážděnou pokožku zklidní, ošetří a zhojí. A já si zase dva dny slibuju, jak podobné zrůdnosti už nebudu dělat…

Soaphoria - Organická květová vody "Lipový květ"

Dívala jsem se na blog, jaké vodičky už mám od Soaphoria vyzkoušené a našla jsem, že mi rukama prošla okurka, slaměnka, jasmín, meduňka a chrpa. A teď ještě tahle lipovka. Která byla nejlepší? Safraporte, nemám tucha! Každá měla něco do sebe! Zmiňovaná lípa je taková hojicí jistota pro extra šetrné pečování. Chrpa byla úžasná na echt opuchlé zraky. Jasmín pleť hezky rozzářil, okurka hydratovala a osvěžovala a meduňka kůži i mysl zklidnila. A slaměnka? Eeeej, ta na mě působila vyloženě jako magnet! Neuvěřitelně mi voněla, uklidňovala, pleť dočistila, nevysušila… Chmmm, možná by nebylo od věci ještě nakřečkovat zásoby, než mi zas vykvete na zahrádce! :-)

Jo a dotaz na konec! Kdybyste si chtěli namíchat vlastní květovou vodu a vlastnili jste vééélikou destilační kolonu, kam byste mohli našlapat takřka cokoli. Jaký by byl váš výsledný květový/rostlinný/stromový mix? Jednodruhový? Kombinace dvaceti kytek? Dejte vědět! ;-)

2 thoughts on “Soaphoria – Organická květová voda „Lipový květ“

 1. Šeříkovou! A jahodovou! A borůvkovou! A vanilkovou. A čokoládovou. Skořicovou. Javorovo sirupovou. Bublaninovou :D Všechny bych je prohnala hadem a všechny bych milovala :D Dlouho jsem od Soaphoria nic nezkoušela, jednu dobu jsem se do toho vrhla po hlavě a myslím, že mě část věcí zklamala, tak jsem na ně zanevřela. Okurkové vodička mě ale láká na ochutnání :D A to, že nemá pumpičku… hm… to bych možná asi zvládla. Jak jsi to bez rozprašovače vyřešila ty? Jo a lipový čaj je dobrý i na rozbolavěné bříško, vždycky jsme ho na střevní chřipajzny papaly s piškotem (na lžičku položíš piškot, lehce ponoříš a podle oblíbené měkkosti vytáhneš a slupneš. Dodnes to papám :D).

  1. No prosím, to je nápadů! Hele, nenapíšeme společnou „hadovou“ kuchařku? Tuším by se tam dalo našlapat půl cukrárny, ale stálo by to za to! :-D Ale zas abychom nedopadly jak ten borec ve filmu Parfém! :-D

   Mě jednu dobu zklamal nákup v Soaphorii u vodiček, které se mi nezdály v pořádku. Ale už mi otrnulo… :-) Pokud je to bez rozprašovače a zrovna se mi nechce obsah stěhovat do jiného balení, tak vodičku používám akorát na tamponek na dočišťování. Ve spreji pak na podklad pod krém nebo olej.

   Lipový čaj s piškotem? Heej, to si musím zapamatovat, taková kombinace mi přijde boží! :-D Já mám takhle vsugerovanou kostku cukru zakápnutou Alpou :-D Jestli to ale bylo proti bolesti v krku nebo proti čemu… To už si fakt nepamatuju :o)

   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *