Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Laky na nehty Glossworks, olejíček a odlakovač (recenze)

Glossworks

Rozšířila jsem manikúrní taštičku a přibyly v ní laky na nehty Glossworks z Krásná Každý Den. Že jste o tomto výrobci ještě neslyšeli? Inu, i u mě to bylo první rande! Namísto sáhodlouhé litanie si představení Glossworks střihneme přes pár odrážek. Nevím, jak u vás, ale já kolikrát ofiko povídání přeskakuju a mnohem lépe se mi v recenzích o značce vstřebávají stručnější postřehy. Tak tedy:

 • z popisku na výrobcích jsem pochopila, že jde o britskou značku
 • speciální složení zajišťuje vysoký lesk a dlouhou výdrž
 • laky jsou veganské a nejsou testovány na zvířatech
 • laky neobsahují chemikálie, které obsahují běžné laky (tzv. 9-FREE, tedy: žádný formaldehyd, formaldehydová pryskyřice, toluen, DBP, kafr, paraben, xylen, ethyl-tosylamid, ani olovo)

Rozhodla jsem se pro testování vybrat od každého něco. V mém hledáčku proto zakotvil barevný lak na nehty Reddy to Go, BB podkladový lak na nehty, lak na nehty 3v1, olejíček na nehty a nehtovou kůžičku a organický odlakovač. Rozepíšeme si postřehy postupně, co vy na to?

Glossworks - lak na nehty "Reddy to Go", BB podkladový lak, lak 3v1, olejíček na nehty, organický odlakovač
Laky na nehty Glossworks, olejíček a odlakovač

Organický lak na nehty Reddy to Go

Samozřejmě, že jde o ÚPLNĚ jinou červenou, která se nepodobá žádné, co mám, nebo jsem měla. Vůbec to není klon Guerlain (č. 263 A La Parisienne), ani to nejde do Couleur Caramel (odst. Lacquered Ruby), nebo Paws by Eddie (odst. Mina). To je diametrálně odlišná červeno oranžová barva. To vidíte na první dobrou, ne? [ironické mrk, mrk]

Co mě na laku zajímalo nejvíc?

Bolí po něm nehty? Ne. Ani omylem. Jako kdybych na drápkách nic neměla. Lak mi nezavazí, nehty nesvírá, netáhne, prostě o něm nevím. Jen si tak mlčí a je hezký.

Poznatky z lakování

Jaký je štěteček? Boží! Je malinko širší, rovně střižený (žádné zakulacené kraje a netřepí se), ale přesto s ním bravurně a bez přetahů vykreslíte kraje nehtů, aniž byste obarvili okolní kůžičku, nebo prsty. Lak při nanášení necuckuje, neroztéká se, přehnaně rychle neschne, prostě dokonalost.

Laky na nehty Glossworks, olejíček a odlakovač
Laky na nehty Glossworks, olejíček a odlakovač

Kolik vrstev je třeba pro perfektní krytí? Jedna jediná. Přestože výrobce doporučuje v popisu dvě. Když se na nehet zadíváte hodně pozorně a vyloženě se na místo soustředíte s tím, že víte, co hledáte, můžete pod barvou rozeznat nehtový měsíček. Jinak ale vidět není. Což je můj osobní ukazatel, jestli je třeba lakovat dál, nebo stačí jedna vrstva. Opravdu není nutné lakovat dvě.

Jak rychle lak schne? Dala jsem si tu práci a změřila to. Po pěti minutách si můžete obléknout dlouhý rukáv, aniž by se vám nehet na látku přilepil. O 10 minut později si můžete na drápky normálně sahat a klidně zapomenout, že máte čerstvě nalakováno. Po 30-40 minutách jsem nedopatřením otestovala, že je možné si obout kecky tak, že palcem ruky nahradíte obouvací lžíci. Žádné setření barvy se nekonalo. Jasně, že kdybyste si do nehtu rozhodli hřebíkem vyrýt tahák na písemku, tak se vám to určitě podaří. Ale na běžné fungování je to sakra rychlé schnutí a pro mě zcela zásadní důvod, proč zrovna tenhle lak používat. Z duše nenávidím dvouhodinové pobíhání po baráku s rukama nad hlavou a neustálým držkováním “hlavně mi nesahej na nehty”, “zapni mi simtě knoflík u riflí”, apod.

Výdrž

Jak dlouho lak vydrží hezký? S podkladovou vrstvou a jednou barevnou vrstvou mi dá lak cca týden. Rostou mi děsně rychle nehty a denně buším do klávesnice stovkami úhozů za minutu. A přesto si nejdřív ke konci týdne začínám všímat lehkého oprýskávání od konečků nehtů.

Jak dobře se odlakovává? Mrknutím oka. Bez čekání. Víc info dole v odstavci o odlakovači.

Organický BB podkladový lak na nehty

Kdybych si nepřečetla rozdíl mezi BB lakem a lakem 3v1, snadno bych je mezi sebou zaměnila. Výsledek je tentýž. Oba fungují jako bezbarvá laková vrstva, tzv. nahá manikúra a ochrana nehtů před barevným lakem.

Laky na nehty Glossworks, olejíček a odlakovač
Laky na nehty Glossworks, olejíček a odlakovač

Pokud se ale zahloubáte do popisku, zaujme vás u BB podkladového laku několik detailů. Podle výrobce má BB lak nehty chránit před poškrábáním a lámáním. A zároveň je dokáže vyhladit, přirozeně zesvětlit a dokonce i regenerovat. Oki, zní to všechno hrozně hezky a kdybych měla volit mezi BB a 3v1, takové povídání by mě motivovalo se přiklonit k BB. Ale jak jsem zmínila výš – výsledek mají oba stejný. Pěstěné lesklé nehty. Osobně v nich nevidím výraznější rozdíl.

Pro srovnání jsem je nalakovala každý na jednu ruku jako podklad pod červený lak. Oba dokáží zabránit tomu, aby barva zašpinila samotný nehet. Oba působí upraveně a hezky. BB je o facku míň lesklý a postupně zaschne do lehkého matu? Eeej, to už si moc vymýšlím a hledám sebemenší rozdíl, řekla bych.

Laky na nehty Glossworks, olejíček a odlakovač
Tahle fotka vznikla tak, že jsem mobil vybalancovala na lahvičku s odlakovačem, která je v levém dolním rohu vidět (to není samoúčelná designovka) a spoušť jsem mačkala nosem… :-D

Každopádně proti tomuto laku nic nemám, je super, skvěle se s ním pracuje a nemůžu mu vytknout ani popel. Hledáte něco podkladového, u čeho budete mít dobrý pocit, že by nehty mohlo i chránit? Pak mrkněte na BB. Nemůžete šlápnout vedle.

Organický lak na nehty 3v1

3v1 znamená, že lak můžete použít jako podkladový, vrchní, nebo zpevňující. Tedy nalakovat jej pod barvu, nahoru na barvu, nebo klidně jen samotný průhledný pro pevnější nehty.

Spolu s BB schnou oba laky takřka před očima a než dolakujete druhou ruku, s tou první už můžete normálně brát věci, aniž byste trnuli hrůzou, že se vám na lak něco obtiskne. Bomba věc.

Laky na nehty Glossworks, olejíček a odlakovač
Laky na nehty Glossworks, olejíček a odlakovač

Nevšimla jsem si ani u BB, ani u 3v1, že by některý z nich propouštěl barevnou vrstvu k nehtu. Oba používám na střídačku, když chci mít upravené ruce a nemám náladu na barvu. Už jen kvůli popisku u BB se ale snažím 3v1 dávat pod barvičky a BB šetřit spíš na nebarevnou manikúru. A to je asi ten rozdíl, který bych viděla v použití. 3v1 pro kombinování s barevnými laky, BB spíš pro péči o nahaté nehty.

Olejíček na nehty a nehtovou kůžičku

Miluju tu lahvičku. Je roztomilá, sladká, holčičí a hravá. Co už miluju míň, tak hladký šroubovací uzávěr, který se mi sakra blbě otevírá a zavírá, když mám mastné ruce (což nutně po použití mám, že jo). To bych malinko “vytunila” třeba zubatým stříbrným krajem.

Laky na nehty Glossworks, olejíček a odlakovač

Kapátko je chytré řešení pro tento typ výrobku hlavně kvůli dávkování, ale přiznám se, že pořád hledám nejoptimálnější použití. Jestli ťupnout olej na jeden nehet, kapátko odložit, olejíček do nehtu a kůžičky vetřít a pak pokračovat u dalšího prstu? Nebo naťupat olej na všechny nehty najednou a rychle roztírat? To ještě nemám úplně vychytané. Prozatím nejlepší způsob vidím v nanesení malého množství oleje na každý nehet, odložení kapátka a rychlém před-vetření oleje do nehtové kůžičky, aby mi nestekl dolů… A pak teprve vtírám pečlivěji nehet po nehtu. Ano, uvědomuju si, jak moc jsem se do toho zamotala. Ale dá se to pochopit i bez vlastnictví diplomu z vysoké školy, že jo…?

Složení

A složení? Avokádový olej a jalovec. To druhé nevím, jestli je výtažek, olej, nebo co vlastně? Na obale je najdete Persea Gratissima (Avocado) Oil, Juniperus Procera.

Olejíček na nehty a nehtovou kůžičku

Vůně je neutrální olejová a z lahvičky neucítíte nic výrazného. Já si na kůžičkovou péči hodně rychle zvykla, poněvadž se často hrabu po lokty v záhoncích, nebo třídím šutry v kamenolomu po nedobrovolné popovodňové úpravě terénu na zahradě… O tom ale jindy. A i když mám vždycky rukavice, přesto dostává kůže na rukou zabrat. Proto si myslím, že za takové pracovní galeje si zaslouží pravidelně ošetřovat. Navíc mi to pak vrací v absenci záděrek. Protože co si budeme vykládat – dokud jste neměli záděrku, nevíte, co je bolest.

Organický odlakovač

NEJLEPŠÍ ODLAKOVAČ NA SVĚTĚ! Nikdy mi rukama neprošlo nic geniálnějšího! A to si myslím, že mám s čím srovnávat, poněvadž si nehty lakuju už od základky. Ale aby mi odlakování barevných nehtů na rukou trvalo 1,5 minuty a spotřebovala jsem u toho dva tamponky? Jeden na samotné setření barvy, druhý na dočištění zabarvené kůže kolem nehtů… Tak to jsem ještě nezažila!

A to není všechno! Odlakovač překrásně voní po ovocných bonbonech! Kdyby mi to nebylo blbé, občas si prostě jen namočím tamponek odlakovačem a přejedu s ním nehty jen tak ze srandy. Aby mi ruce voněly. Jestli u vás doma všichni držkují, ať jdete s odlakovačem na balkon, čekejte změnu! Tady se k vám naopak budou stahovat jak vosy na med! Dokonce jsem zaznamenala reakci, kdy chlap začichal od svého pracovního stolu, otočil se na mě a zeptal se: “Co děláš? Nádherně to tu voní! Nevím, co to je, ale chci to sežrat!”

Olejíček na nehty a nehtovou kůžičku

Stav nehtů po odlakování

No a jak je na tom odlakovač a vysušování nehtů? Docela šokově, řekla bych. Proč? Když jsem nehty odlakovávala poprvé, málem mě škráblo od leknutí. Nehet i kůžička zůstaly pokryté vysušenou bílou vrstvou, jako kdybyste konce rukou poprášili moukou! Šílenost. Opláchla jsem tedy tlapky pod vodou, abych zbytek odlakovávání umyla a ruce jsem osušila ručníkem. A vzápětí nehty nepoznala! Na dotek i pohled byly hydratované (vím, jak stupidně to zní, ale je to pravda!), lesklé, jako kdybych je ošetřila olejem, zdravě růžové a tak nějak hrozně pěkné! Po odlakování! Nevzpomínám si, že bych kdy u odlakovače zažila podobný wow efekt. Nevím, co do toho melou, ale výsledek je prostě dokonalý.

Čím testování uzavřít? Jestli hledáte perfektní lak na nehty, který vydrží pracovní týden, zatraceně rychle schne a ještě ke všemu vám nesežere nehty, trefili jste na správnou značku. Osobně se nemůžu zbavit dojmu, že ještě nutně potřebuju odstín Red Devil (protože takovou červenou ještě nemám a tuze se mi líbí to jméno, hehe). Koncept péče alá BB a 3v1 se mi taky zamlouvá. Jedno pro každodenní nebarevnou manikúru, další pro ochranu nehtů a prodloužení výdrže barevných laků na nehty.

Olejíček je super nápad, ale tuším, že ho tak rozjuchaně hodnotím hlavně kvůli ťuťu obalu a ne kvůli výsledkům. Protože co si budeme nalhávat – tohle jde sehnat i laciněji. Ale zase víte, jak – dopotřebujete obsah, dolejete si třeba i vlastní olejík… A jakože to kapátko je fakt chytré! A odlakovač? Pecka! Trvám na tom, že jsem nikdy nevyzkoušela lepší! Barevný lak stáhnete rychleji, než vám sjede výtah z osmého patra do přízemí. Za tohle by si někdo zasloužil nominaci na kosmetického Oscara!

Komentáře: 4

 1. martirezaninova martirezaninova 6 května, 2018

  Nehty vypadají opravdu krásně. Nikdy jsem neinvestovala do laku na nehty víc jak 50 korun. Většinou kupuju ty levné Miss Sporty a Essence.. a pak akorát nadávám, že se druhý den sloupnou a že vytváří divné tečky a sráží se. No možná to chce přeči jen více investovat a koupit si něco kvalitnějšího. Tak děkuju za tip :).
  RIGHT HERE RIGHT NOW

  • Bebe Bebe Autor | 18 května, 2018

   Marti, já dřív používala z drogerie i laky od L’Oreál (takové úzké štíhlé lahvičky, širší štěteček) a ty byly extra držáky :-) Akorát mě pak po nich začaly bolet nehty, tak jsem sbírku rozdala a teď si jich hýčkám jen pár, které fakt stojí za to. U některých cena fakt odpovídá kvalitě :-)
   Bebe

 2. Primadonna Girl Primadonna Girl 8 května, 2018

  Můžeš mi vysvětlit, který génius vymyslel zakulacené štětečky? Odkdy chceš malovat nehty do couvajícího půlměsíce? Vždycky musím ten ustřihlý štěteček natáčet, aby se dostal i do stran :D Takže tleskám normálnímu! Zrovna teď o jednom laku od Glossworks v nude odstínu píšu recenzi a souhlasím s tou výdrží, ohromně mě překvapilo, jak je dobrý. A k začátku, třídit černé ponožky muselo chudáčka poznamenat navždy :D Odlakovač se mi tuze zalíbil, ten jsi mi asi “prodala” nejvíc :D

  • Bebe Bebe Autor | 18 května, 2018

   Hele nevím :-D Ale mě třeba až tak nevadí. Horší je, když má štěteček třeba oddělený jeden chlup a já si ho všimnu až při lakování, když si vyrobím tetování na kůžičce okolo. A jako stříhej to, že jo. Ti pak zůstane trčet ze štětečku kousek a ten taky vadí a je to na přesdržku :-D Ale asi jo, do rovna střihlý má větší logiku, to uznávám :-)
   A barva u laku, o kterém jsi psala je fakt krásná! Sama pro sebe jsem ještě žádný nude nenašla. Mám pokaždé dojem, že na mě vypadají divně. Ale tahle barva není vůbec marná! Taková studená, do růžova a ne béžova… Heeej, to by mohlo fungovat! :-)
   Odlakovač je tutovka, ten ti doporučím nejvíc! :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít