Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Kosmetika Biorytmus (velká recenze)

Přírodní maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Kosmetika Biorytmus (velká recenze)

Dnešní recenze je zářným příkladem toho, že nové kosmetické značky se dají objevovat i skrz doporučení od vás. Jeden takový e-mail s nadšenými ohlasy mi přistál ve schránce od Ilči, která mi psala, že objevila dokonalou kosmetiku, kterou vyrábí její kamarádka. Tak barvitě mi popsala nadšení z jednotlivých produktů, včetně krátkých recenzí, že jsem se nechala zlákat a kývla na testovací spolupráci. Kosmetika Biorytmus mě zaujala už podle povídání na webu. Korunu tomu ale nasadila velmi milá paní Edina. Slovy Ilči: „je to hotová mistryně alchymie a dobrá duše, která do toho dává kus sebe“. Pod to se nedá jinak, než podepsat :-)

Co vás nejspíš ťukne do oka jako první, jen co rozkliknete webové stránky, pak slovní spojení spagyrická bio kosmetika. Ve zkratce – spagyrická bio kosmetika je prý mostem mezi klasickou homeopatií, bio kosmetikou, moderní bylinnou medicínou a aromaterapií. Spagyrie (z řeck. „spao“ – vytahovat, extrahovat, „ageiro“ = spojovat) je prastará alchymistická metoda, se kterou se setkáváme již ve starém Egyptě (hermetické lékařství), v čínském lékařství (tradiční čínská medicína) a v indickém léčitelství (ayurvéda). Zakladatelem této metody v Evropě byl švýcarský lékař a alchymista Paracelsus.

Přírodní maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Kosmetika Biorytmus (velká recenze)

Myslím, že bude nejlepší, když vás odkážu na podrobnější čtení na stránkách Biorytmus, protože nemám pocit, že bych do celého tvoření viděla natolik, abych byla schopná vám jej zodpovědně převyprávět. Paní Edina si dala na textech záležet, tedy nechám vysvětlení na ní, zatímco já vám nabídnu uživatelské dojmy z praxe :-)

Pokud se s nějakou značkou setkávám poprvé, ráda zkouším z každé kategorie něco, abych si udělala o výrobci ucelenější obrázek. Nakonec mi skončilo v hledáčku šest BIO produktů: pleťová maska Illite, deodorant Levander, balzám na rty Med, C-vitaminové sérum Cerevital Colloidal, pleťové tonikum Colloidal Silver a pleťový a tělový balzám Zklidnění. Poznámky vám ke všemu rozepíšu, ať se v tom neztratíme.

Pleťová maska Illite

Vážně nevím, co do masky v Biorytmus přimíchávají, ale co ta dělá s pletí, to je něco neuvěřitelného! Michael Szatmary pronesl jednou v Comedy Clubu hlubokou pravdu: „Čím som starší, tým stále dlhšie vyzerám, akoby som sa práve zobudil.“ :-D Nevím, jak vás, ale mě se kolikrát ptají ještě po obědě, jestli jsem se právě nevyloupla z postele. Ne, prosím, už jsem vzhůru od devíti. Jen jsem někdy dlouho pomačkaná a opuchlá. Ale! Zjistila jsem, že maska dokáže tenhle stav docela slušně uspíšit a nejenže pleť probere do kukatelného stavu – ona ji zároveň i hezky vyčistí a prozáří! Takže nevypadáte ani sežvýkaně, ani olezle, ani opupínkovaně. To chcete!

Co mě ale napadlo až včera ráno, když jsem dávala fotku masky na Instagram, tak že za to probrání dost možná může i esenciální olej z máty a smrkového jehličí. Protože co uděláte po ránu, když chcete rychle splasknout? Opláchnete si obličej ledovou vodou. A víte, co dělá maska celých těch 10 minut, co ji máte na obličeji? Příjemně chladí! Úžasný pocit! Zvlášť v době, kdy je venku takové horko, že ani nemusíte zapalovat gril, abyste si na něm mohli udělat oběd.

Kosmetika Biorytmus
Kosmetika Biorytmus
Kosmetika Biorytmus
Přírodní maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám

Maska má dokonale krémovou konzistenci, která hezky přilne k pleti, nestéká, nehrudkuje, nedrolí se. Dokonce je její roztírání a postupné barvení pleti do žluta tak příjemné a zábavné, že bych si dokázala takhle malovat po obličeji i dýl, jakkoli blbě to zní :-D Maska se nechává působit 10 minut, poté se smyje vodou, což jde snadno. Stačí pár opláchnutí a je pryč. Akorát nedoporučuju dělat na sebe ksichty do zrcadla po tom, co maska kompletně zaschne. Jinak vám obličej opadá na podlahu. Vyzkoušeno za vás. Nemáte zač. [že nejsem sama, kdo se dělá protáhlé ksichtíky na zrcadlo a baví se tím, jak mu praská jílová maska na obličeji?] :-D

Deodorant Levander

Deodorantů není nikdy dost a já se zvlášť v létě vyžívám v jejich zkoušení a porovnávání mezi sebou. A nic na tom nemění ani fakt, že už jsem své favority dávno našla. Vždyť co kdyby mi unikal ještě nějaký o facku lepší? Gotta catch them all [musím je pochytat všechny!] :-D

Tuhý deodorant mě zaujal hlavně vůní. Na levanduli jsem silně zatížená a mám po zahradě vysazených několik fialových ostrůvků, které hodlám do budoucna rozšiřovat na plantáž. Co je zajímavé, tak že ve voňavé kompozici není levandulka osiřelá, ale podle složení jí sekunduje i esenciální olej z citronu a smrku. Buď mi stávkují čichové buňky, nebo levandule zmiňované esence komplet přebila. Nemůžu v tom citron ani smrk najít, ani když jsem deoš málem šňupla. Což není při jeho velikosti zas takový problém.

Co se týče funkčnosti, musela jsem do testování zapojit i chlapa. Ano, toho člověka, který bere levandulovou kosmetiku jako boží trest a je přesvědčený, že něco takového by měly používat jen pratety ze třetího kolena, které nejezdí moc často na návštěvu. Proč testoval taky?

Přírodní maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Kosmetika Biorytmus
Přírodní maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Přírodní maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám

Poněvadž na mě deodorant prostě nefunguje. Jakože nijak. Rozloží se na mně jako odér čistého potu okamžitě po nanesení a tato „vůně“ se mě nepustí po celou dobu, kdy na sobě deo mám. Byla jsem z toho nešťastná, ale víte, že se v rámci testování nevzdávám lehce a zkoušela jsem deodorant při různých příležitostech. Venku, doma, na noc… Bohužel u mě se nesetkal s úspěchem.

Deodorant má nového majitele

Ale! Komu deodorant naopak vyhovuje, je můj chlap. Ano prosím, drahému funguje LEVANDULOVÝ deodorant! Ze začátku jsem mu nevěřila a měla jsem za to, že si ze mě dělá srandu. Jak moc vážné to je, mě napadlo až v momentě, kdy si přestěhoval deodorant z mé poličky na svou a fakticky ho začal používat. Prý po něm není zpocený, lehce mu podpaží dokonce vysuší a nejvíc se mu líbí, že jde o přírodní záležitost a nemusí se tak často natírat antiperspirantem, kterému se snaží doma vyhnout. To byla ostatně jeho prosba už delší dobu – jestli nemám v zásobě něco přírodního, co by mohl používat na doma, aby nemusel sahat po klasickém dryjáku. A ejhle – problém vyřešen!

PS: stejně jako u Biorythme deodorantu – i tady se točí kolečkem na druhou stranu, než normálně, aby se deo vysunul ;-)

Balzám na rty Med

Máte rádi lesní med a včelí vosk? Automaticky si balzám připište na nákupní seznam. Každé přelíznutí rtů je jako zaboření lžičky do medovníčku, který má na sobě poctivou vanilkovou krustu. Ne tu uměle přeslazenou, ale ovoněnou opravdickým vanilkovým luskem. Výsledek je takový medově plný, lehce zastřený a prohřátý jak letní podvečer. Moc krásná vůně! A ani chuť nezaostává! Balzámek nelepí, rty jsou po něm krásně vláčné a vyživené a přijde mi, že vydrží hrozně dlouho, aniž bych musela obnovovat vrstvu.

Po průběžném testování během dne jsem si balzámek nakonec nainstalovala k posteli (vedle krému na nohy, špuntíků do uší a láhve s vodou) a mažu s ním rty každý večer před spaním. Pro sladké sny :-) Zjistila jsem, že když ho mám v kabelce, dostane se ke slovu jen jednou za čas (podle toho, kterou tašku si beru) a to je děsná škoda. Díky mazání před spaním neznám problém s rozpraskanými nebo šupinatými rty. Stane se mi to leda v případě, že jsem nemocná, mám rýmu, zabetonovaný nos a musím dýchat pusou, abych se vůbec dožila rána a mohla naběhnout do lékárny pro kapky.

Přírodní maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Kosmetika Biorytmus
Přírodní maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám

Jo a kdyby vám byl med málo, má Biorytmus v nabídce mimo jiné i růži, měsíček, nebo malinu! Mňam! :o)

Pleťové sérum Cerevital Colloidal

Vzhledem k tomu, jak geniálně mi pleť zahojilo „céčkové“ sérum od 100% Pure, rozhodla jsem se odvážně rozšoupnout a zkusit něco podobného i od jiné značky, jestli to bude fungovat obdobně.

Ve zkratce – pamatujete, jak jsem sérum nasazovala do akce na 3 pokusy, protože se mi pokaždé zhoršila pleť? Naprosto stejný případ se konal i tady. Jak 100% Pure, tak Cerevital Colloidal jsou co do účinků velmi podobné. Použijete párkrát a pleť se přechodně zhorší. Vynecháte několik dní a použijete znovu. Opakujte ještě jednou a na třetí pokus bude všechno v pohodě a pleť se začne vylepšovat jak mávnutím kouzelného proutku. Vůbec nechápu, proč to tak je, ale u mě se nové sérum prostě „startuje“ na 3x. Nerozumím tomu :-D

Vůůůněěě…

Co mě fascinuje, je vůně. Je tak… květinově plná! Vezměte tu největší stolistou růži, namočte ji celou do medu, nechte ji uschnout, posypte drcenými mandlemi a přivoňte. Strašně příjemná záležitost! Zajímavé je, že ani med, ani mandle ve složení nejsou. Vůně není nikterak výrazná, je éterická a jemná, jako dotek hedvábí na nahé kůži.

Biorytmus - maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Kosmetika Biorytmus
Biorytmus - maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám

Konzistence je vodnatě sirupová v barvě čaje a na první pohled ve vás vzbudí dojem, že sérum bude strašně lepit. Ne. Ani ťuk. Sérum se do pleti ochotně vpíjí jak živá voda a netrvá to ani deset vteřin a na dotek máte pleť hebce suchou a provoněnou. Nahlodala mě diskuze pod mým článkem o céčkovém séru od 100% Pure, jestli náhodou nedělám něco blbě, když nenechávám dostatečně dlouhou dobu mezi aplikací séra a rozetřením krému. Napravila jsem to, dobu prodloužila a cítím se trochu hloupě, že mě to nenapadlo samotnou. Efekt je samozřejmě znatelně lepší, když necháte séru cca 10 minut na vstřebání :o)

Akorát jsem po několika použitích odpreparovala kuličku a nechala lahvičku bez ní. Na funkci (rostlináře) to samozřejmě nemá vliv. Vždycky si odleju pár kapek séra do dlaně a nanáším jej prsty. Přejíždění kuličkou po obličeji mě iritovalo. Stejný problém jsem měla třeba u nočního séra od Navia. Vyřešila jsem to takhle a je klid. Umím si ale představit třeba kapátko, to by bylo lepší.

Pleťové tonikum Colloidal Silver

Koloidní stříbro se doporučuje jako pleťové tonikum v případě problematické pokožky – akné, vyrážky, dermatitidy, ekzémy, opary, aj. Lidově se označuje jako „dezinfekční“ a dokonce se dá pořídit i v lékárně. Pan lékárník nám ale tvrdil, že to, co má on na skladě, není čisté koloidní stříbro, ale výrobek v sobě má další příměsi – což vylučovalo naši původní představu, že bychom vodičku koupili kočičkovi. Dočetla jsem se, že se taková věc může podávat kočkám, které mají slabší imunitu a trpí na častou rýmu. Nakonec jsme ale zakotvili u vitaminového sirupu s tím, že si o koloidním stříbru ještě něco zjistíme. Nemáte někdo zkušenost?

Biorytmus - maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Kosmetika Biorytmus
Biorytmus - maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám

Tonikum z koloidního stříbra je baleno v malé lahvičce z fialového skla s rozprašovačem. Obsah se stříká přímo na kůži, není třeba používat vatové tamponky. Buď tonikum použijete přímo na pokožku samotné (pupínky, akné, rána), nebo jej využijete jako podklad pod bezvodou olejovou kosmetiku.

Primárně jsem tonikum používala pod balzám Zklidnění (vysvětlím níže), ale když bylo třeba, přestříkla jsem s ním klidně i rozrýpnutý pupínek na čele. Řekla bych, že po použití tonika místo jednak neopuchlo, druhak se výrazně rychle zahojilo. Pro jistotu jsem to zkoušela několikrát, abych si ověřila, že nešlo jen o zbožné přání a placebo efekt :-)

Pleťový a tělový balzám Zklidnění

O balzámu mi psala i Ilča v mailu a já se jí při výběru nechala inspirovat. Poznatky jsem si nechala úplně na konec, protože mám pro vás drobet delší povídání. Nesmějte se, ale od začátku na mě balzámek dělal dojem kouzelné mastičky, se kterou jsem měla cílený záměr už při objednání. V kombinaci s tonikem Colloidal Silver jsem se totiž rozhodla po milionté zabojovat proti otravným droboučkým pupínkům na pažích.

Biorytmus - maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Kosmetika Biorytmus

Spolu se stříbrným tonikem jsem je za měsíc vymazala jen a pouze na paže. Jednoduše jsem vyčistila paže, přestříkala je tonikem Colloidal Silver a do ještě vlhké kůže vetřela balzám Zklidnění. Ráno i večer. Původně jsem nepředpokládala, že bych použila fotku „před“ a „po“, ale výsledek mě tak nadchnul, že jsem se rozhodla obrázky do článku přidat.

Biorytmus - maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Kosmetika Biorytmus
Biorytmus - maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Biorytmus - maska, deodorant, balzám na rty, sérum, tonikum a tělový balzám
Kosmetika Biorytmus

Jaký balzámek vlastně je? Mně voní stejně, jako kdybyste vzali jehličnatý les, včetně kytiček, studánek, stromů a paloučků a celý ho zavřeli do malé skleničky. Vlastně i vánoční stromeček mi připomíná! Cítím z něj sílu. Voní úplně jinak, než kosmetika, kterou jsem kdy doma měla.

Balzámek má bezvodé složení, které je přímo nabité účinnými složkami v té nejvyšší možné kvalitě. Posuďte sami: olivový olej, baobabový olej, kokosový olej, výtažek z aloe vera, jojobový olej, kandelilový vosk, rostlinný olej hydrogenovaný, myrhový esenciální olej, kadidlovníkový esenciální olej, esenciální olej santalové dřevo, Tocopheryl Acetate, esenciální olej z jalovce, esenciální olej ze smrku, D-Limonene

Závěr a shrnutí

Testování Biorytmus kosmetiky mě hodně bavilo. Všechno bylo takové voňavě opravdické, jako kdybyste vzali z bylinek a kytek to nejlepší, znásobili to, zesílili účinky i vůně a našlapali to zpět do lahviček a kelímků. Bez přehánění. Úplně stejně jsem se rozplývala začátkem června, kdy mi kosmetika Biorytmus přišla.

Chtěla jsem původně vypíchnout jeden výrobek, který se mi líbil nejvíc. Ovšem v momentě, kdy jsem začala tento odstavec psát, jsem si uvědomila, že bych je postupně vyjmenovala všechny (kromě deodorantu, ale na ten by zase přísahala moje drahá polovička). Asi nejvýstižnější mi přijde hodnocení, že Biorytmus je „kosmetika s duší„. Tak nějak bych to uzavřela :-)

Slyšeli jste někdy o spagyrické kosmetice?

Komentáře: 2

 1. Primadonna Girl Primadonna Girl 4 srpna, 2018

  Spagyrická… o tom slyším poprvé a zní to krásně, to si ještě prostuduju.

  Ksichtíky i za cenu hrozícího nebezpečí a strhnutí kůže dělám taky :D Gotta catch them all… dyť to říkám, že pokémoni! :D

  Zmínka o chlapovi, levanduli a pratetách mě pobavila :D Když na mě něco nefunguje (hlavně deouše, nebudeme si lhát), tak jsem smutná, mám výčitky svědomí a hledám, co je na mě špatně, ne na kosmetice… Taky to tak máš?

  Balzám na rty se mi líbí, vypadá jako něco z lékárny, tudíž účinně.

  Zajímavé, že sérum startuješ na třikrát… to mě vyděsilo a odradilo cokoli zkoušet :D Zlatá studená voda. Růže v medu a mandlích… mám hlad!

  Rýma kočičí! Prosím a jaký vitamínový sirup kočičovi dáváte? Jedné z našich dvou princezen bych ho nasadila hned.

  Proboha živého… a já si takhle ňoupám nohy! Masochisticky za cenu bebíček! Přesně ten pocit sebetrestán, když mám stres a není mi hej. Tybrdďo. Bebe, ty mi dneska otevíráš oči! Ještě loni v létě se mě lidi ptali, jestli jsem prošla trním, jaké mám nohy. Dneska už lepší, proto na nich končí všechny ty zázračné olejíčky. Ale. Tyjo. Jsem v šoku. Děkuju, že o tom mluvíš! My ženský jsme taky prdlý.

  • Bebe Bebe Autor | 4 srpna, 2018

   Asi bych to „startování“ na 3x nezjistila, kdybych se vždycky z kosmetiky nepokoušela za každou cenu něco vydolovat :-)

   Sirup se jmenuje VET-P-IM a kupovali jsme ho na kukacka.cz. Dáváme kocůrkovi 2 ml denně malou stříkačkou přímo do tlamičky. Už si na to pomalu zvykl. Je to na dlouhodobé užívání a doporučil nám to veterinář, protože kočiček hodně trpí na rýmy. Jen ho ofoukne, už pčíká a sípe a zabírají mu na to akorát antibiotika. Loni je bral v září, letos už má za sebou dávku začátkem července :-/ Prý se s tím nedá nic moc jiného dělat. Zkusíme ale i to koloidní stříbro. Třeba to nějak zabere a hlavně to bude šetrnější, než ládovat zviřátko antibiotiky. Zas na druhou stranu – když nebylo zbytí a člověk ho viděl, jak se dusí, bylo to ještě horší. Tož tak. Ale přijde mi, že jak je od loňska očkovaný, tak to na něho nesedá tak často [klep klep do dřeva].
   Jo a ten sirup není vyloženě na léčbu, je to na podporu imunity.

   To je svinstvo, takový zvyk, co? :o) Já teď trpím jak pes, protože je horko na zdechnutí, já na sobě nesnesu tričko (chodím jen v lambádce a kraťasech) a vidím si jak na nohy, tak na ruce. Párkrát mi už prsty ujely, ale vždycky jsem si to včas uvědomila a nechala toho (úspěch!). Tak teď všude chodím jak namyšlená fiflena s nosem nahoru – ale jen proto, abych se nedívala dolů na ruce a nelákalo mě to :-D

   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít