Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Balzámy na rty Biorytmus (2 recenze)

Balzámy na rty Biorytmus

Pamatujete si na mou recenzi před dvěma lety, když jsem psala o medovém balzámku od paní Ediny? Šlo o ručně vyráběnou kosmetiku Biorytmus, která balancuje mezi homeopatií, alchymií, moderní medicínou a aromaterapií. Medový balzámek na rty jsem v článku chválila a byla z něj nadšená, ale radost mi nevydržela dlouho. Protože mi balzám zabavil chlap! Celou dobu vykládal, že nic lepšího než balzámy na rty Biorytmus nikdy neměl. A neposlouchala jsem doma nic jiného, než jestli nebudu něco nakupovat v obchůdku, kde měli ten strašně dobrý medový balzámek, že by si taky něco vzal. Moje odpověď pokaždé – však si ho objednej, tady máš odkaz do e-shopu… “Eheheheee… Ale já chci jen ten balzámek a to je zbytečné brát jen tooo… eeeeeh.” Hele, trvalo mu to asi rok, než se dokopal a tu objednávku doopravdy udělal!

Od té doby je zase happy, protože má svou medovou tyčinku vystavenou u počítače a já na oplátku dostávám medovou pusu x krát za den! Win-win! :-D

Medový balzámek i s překvapením

Aby toho ale nebylo málo, kromě medového balzámku chlapovi přišlo ještě jedno milunké překvapeníBIO balzámek na rty s mátou jako bonus! A co je na tom nejlepší? Že jsem ho vyfasovala já, protože mám mátu strašně ráda a nejradši bych si s ní ochutila pomalu i kafe. Zatím se spokojuju s tím, že jsem ji propašovala do čaje a čokolády (ať žijí mini čokoládky After Eight!), ale mít ji i v balzámku je vyloženě super! Zvlášť v létě, kdy je mátová chuť na rtech příjemně chladivá a osvěžující. A vlastně mi balzámek nejvíc připomíná chutí i vůní zelené Orbitky :o)

Balzámy na rty Biorytmus
Balzámy na rty Biorytmus
Balzámy na rty Biorytmus

Složení obou balzámků

Co se složení týče, můžete se spolehnout, že je vymazlené jak u medové, tak u mátové varianty. Vlastně i konopné, malinové, měsíčkové, nebo růžové, které Biorytmus nabízí. Jen se trošku liší v pořadí a výběru použitých ingrediencí. Pro srovnání Med a Máta:

Med složení: Včelí vosk žlutý**, Kokosový olej**, Meruňkový olej, Med lesní**, Kandelilový vosk, Kakaové máslo Cupuaçu**, Výtažek z medu lesního, Sojový olej, Skvalen z oliv, Laktát sodný, Karnaubský vosk, Cetyl alkohol, Výtažek z aloe pravé, Olej z mrkvových semen, Olej z pšeničných klíčků, Koloidní stříbro, Bisabolol heřmánkový, Lecitin, Slunečnicový olej, Výtažek z vanilky pravé, Vitamin C stabilizovaný, Výtažek z grepových jader, Vitamin E, Součásti esenciálních olejů

Máta složení: Kokosový olej**, Včelí vosk bílý**, Bambucké máslo**, Jojobový olej**, Třešňový olej, Kandelilový vosk, Ester kaprinové kyseliny (kokos), Mangové máslo, Kakaové máslo**, Karnaubský vosk, Ricinový olej, Výtažek z aloe vera, Výtažek z úročníku bolhoje, Vitamin E, Esenciální olej z máty kadeřavé*, z kůry skořice*, Součásti esenciálních olejů*

*100% čisté esenciální oleje, **z ekologického zemědělství

Moje dojmy z testování

Oba balzámky jsou příjemně mazlavé, skvěle se nanáší a na rtech drží velmi dlouho. Není potřeba se mazat co půl hodinky. A to ani v případě, že do sebe obracíte sklenice vody jednu za druhou. Balzámky jsou pro mě oproti Crazy Rumors citelně tužší. Mají ale fajnovou konzistenci, která ani po delší době netvrdne a není kluzká. U některých balzámků se mi stává, že časem podivně ztvrdly a jsou při aplikaci zvláštně kluzké. Jako kdybyste si po rtech přejížděli skleněnou tyčinkou. A na rtech vám toho moc neulpívá. U Biorytmus se vám to nestane do posledního pidiaturního drobečku! Důkazem budiž můj chlap, který to první balení opravdu vyškrabal takovým stylem, že ani v laboratoři by nepoznali, co v obalu původně bylo.

BIO tyčinky na rty
Balzámy na rty Biorytmus
BIO tyčinky na rty

[Akorát jsem smazala odstaveček textu, kde jsem se rozplývala, jak mi balzámek dlouho drží. A že pomalu ubývá a tak. Zavolala jsem na chlapa, jestli má stejný pocit u toho medového. A kolik balzámku mu zbývá. Se na mě podíval jak na vraha, utíkal pro medovku a názorně mi předvedl, že poslední půlcentimetr. Je náměsíčný a po nocích tu tyčinku žere, jinak to není možné.]

Závěrečné moudré slovo

Celkově bych balzámky Biorytmus hodnotila jako jedny z nejpovedenějších vůbec – jak složením, tak uživatelskou “přítulností”. A třeba medová varianta je u nás doma už dlouho TA medová příchuť a vůně, podle které se srovnává a hodnotí všechno ostatní s medem. “To voní jak ten balzámek“. “Nene, balzámek je sladší“. Nebo “kdyby to bylo výraznější, jak ta tyčinka na rty, bylo by to lepší“. A tak.

Jestli hledáte něco extra voňavého, poctivého a českého k tomu, s klidným srdcem vám Biorytmus balzámky na rty doporučím, protože opravdu stojí za to :-)

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *