Alphanova – Opalovací krém ve spreji SPF 30

Alphanova - Opalovací krém ve spreji SPF 30

Letos v létě jsem se zaměřila na opalovací krémy. Rozhodla jsem se, že v přírodních kosmetických vodách najdu ten úplně nejdokonalejší a nejlepší, který mě bude motivovat, abych po opalováku sahala častěji. Nic proti slunění, samozřejmě. Vitamin D potřebujeme všichni a lehký bronz je super věc a vypadá dobře. Ale skončit jak do křupava opečená topinka nutně nepotřebuju. Z čehož pak plynou všechny ty otázky jako: „ty vůbec nechodíš ven“? Nebo moje oblíbená: „vy jste měli na dovolené hnusné počasí„? Eh…? Ne. Jen mě prostě nebaví si hrát na vyvrženého vorvaně a cíleně chytat barvu, no.

Pokaždé, když píšu článek o opalovacím krému, vlastně to připomíná malou anketu, kde se snažím sama sobě zodpovědět otázky, které mě u tohoto typu výrobku zajímají nejvíc. A které zároveň rozhodují, jestli ho budu používat, nebo produkt věnuju dál. I nechala jsem se tedy nalákat od Martinky z obchůdku Biobalíček na BIO opalovací krém Alphanova, která právě opalovací krémy (mimo jiné) vyrábí. Přesvědčily mě 3 argumenty. Jednak doporučení, druhak poznámka o tom, že krém nebělí a nakonec fakt, že opalovací krém je v BIO kvalitě. Jop, tak „málo“ mi stačí ke štěstí :-)

Původně jsem chtěla napsat svůj první dojem z krému, ale popravdě – předběhl mě chlap. Jen jsem balíček otevřela, už do něj strkal nos a že prý copak mi to přišlo. Letmo proběhl nové zásoby očima a zasekl se na opalovacím krému. Ve chvíli, kdy jsem slíbila, že mu neurazím ruku, pokud ho vyzkouší ještě před focením, už testoval a zjišťoval, co je zač. Že prý ty, co si normálně objednávám, jsou jakési mastné a hutné a nevoní mu a kdesi cosi. Je větší „frfňa“, než já! No u Alphanova mu stačilo půl minuty, abych se dozvěděla, že: krásně voní, nebělí, nemastí, skvěle se roztírá a od teď je to jeho krém a já ať si nechám ty ostatní. Taky jsem nestačila zírat :-D

Alphanova - Opalovací krém ve spreji SPF 30

Jestli vám ale, stejně jako mně, nestačí jen takové krátké konstatování, mrkneme na krém trochu podrobněji.

Balení

Opalovací krém je balen v plastové lahvičce se sprejovým aplikátorem. A přiznejte se, kdo u krémových produktů ve spreji stejně dávkujete obsah do dlaně… :-D Já si nemůžu pomoct, ale u všeho, co zrovna není květová voda mám prostě tendenci brát to „přes ruku“. Asi tik, že bych se netrefila a ošplíchla si oblečení, nebo tak něco.

Nutno podotknout, že pumpička je skvělá, umí dávkovat i úplně midiaturní množství, se kterým si natřete jen špičku nosu a nemám jí co vytknout.

Alphanova - Opalovací krém ve spreji SPF 30

Konzistence

Krém je hodně tekutý a rozhodně se vyplatí s roztíráním dlouho neotálet. Mně připomíná skoro až řidší pleťové mléko. Což ale rozhodně nemluví v neprospěch Alphanova – spíš naopak. Krém se dokonale vstřebává, aniž byste kůži museli drát a půl hodiny vtírat bělobu jak blázni. Opalovák nanesete na kůži, několikrát jemně přejedete rukou po pokožce a on se doslova vpije před očima! A zanechá za sebou hebkou a ošetřenou pleť. Bomba!

Vůně

Je tak podmanivá, že si zaslouží samostatný odstavec! V popisku na e-shopu se píše, že je krém jemně parfémovaný vůní „monoi“ z Francouzské Polynésie. Což by měla být ve své nejčistší olejové podobě směs kokosové palmy a květiny tiaré. Parfemaci si představte jako lahodnou kombinaci kokosu, vanilky a kousku karamelu. A kdybych si chtěla hodně vymýšlet a zasnít se, tak možná i mix zralého banánu a šťavnatého manga bych v ní našla. Fantastická vůně, která vás v cuku letu přenese na exotický dovolenkový ostrov, kde pod nohama cítíte jemný bílý písek, kotníky vám omývá průzračná mořská voda a kousek od pláže se sklání obrovské palmy. Dokonalost na 9? V tomto případě Alphanova. A nejen kvůli vůni :-)

Alphanova - Opalovací krém ve spreji SPF 30

To bychom měli „hardware“. A teď ty důležité otázky, které jsem zmiňovala v úvodu. Tak tedy:

Bělí krém kůži?
Ne! Ani malinko! Ani ve vodě, ani na souši, ani po rozetření, ani po nějaké době od namazání. Informace, že přírodní opalovací krémy s obsahem složky „titanium dioxide“ (minerální filtr) často kůži viditelně vybělí a zesvětlají, se k nikomu z Alphanova evidentně nedostala, takže ji prostě nebrali v potaz, když krém míchali :-)

Barví krém oblečení?
Ne-e. Ani náznakem. Třeba na rozdíl od Lavery, která nechávala viditelné žluté stopy, Alphanova oblečky nikterak nezabarvuje.

Alphanova - Opalovací krém ve spreji SPF 30
Alphanova - Opalovací krém ve spreji SPF 30

Dráždí oči?
Ne. Ani mě, ani chlapa. Na kočce jsem to netestovala :-) Můžete s krémem klidně přetřít i oční víčka a nekoná se žádné slzení, pálení, nic. Což krému přidává asi stopadesát plusových bodů, poněvadž je silně použitelný i na obličej a člověk nemusí myslet na to, aby si náhodou nesáhl rukou do blízkosti očí. S tímhle si můžete máznout i oční víčko a pohoda :-)

Abych to tedy shrnula:

  • krém má 100% přírodní složení a je dokonce v BIO kvalitě
  • chrání jak proti UVA záření (stárnutí), tak proti UVB (spáleniny)
  • má v sobě minerální filtr „titanium dioxide“
  • vůbec nebělí kůži
  • díky tomu, že jde vlastně o řidší mléko, se skvěle roztírá
  • NÁÁÁDHERNĚ voní! Ze všech krémů asi nejvíc.
  • na kůži neflekatí, nemapuje při pocení, nebarví oblečení
  • vůbec nedráždí oči, ani když si máznete i oční víčka :-D
  • neobsahuje nanočástice

A jaký opalovací krém nejvíc voní vám? ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *