Mylo – Odličovací olej „Botanika“

Mylo - Odličovací olej "Botanika"

Také máte kolem sebe lidi, kteří se mezi řečí zmíní, že nějaká kosmetika je boží a vám se ve stejnou chvíli rozbliká nadšená kontrolka a věc musíte mít? To proto, že tihle jedinci s chválou šetří pro opravdické poklady a nedoporučili by vám jen tak něco! Jedním z takových lidí, na jejichž doporučení je spoleh, je i Míša z Krásná Každý Den. Takže když mezi řádky v mailu prohlásila, že odličovací olej Mylo Botanika je úžasný, hádejte, jak to dopadlo :-D

A tak jsem si s nadšeným poskakováním nastěhovala lahvičku domů a tuze se těšila na první dojmy a další možnost čištění pleti. Protože abyste rozuměli – já tuze ráda odličovací způsoby střídám. Někdy mám náladu na odličování mlékem, jindy mě naláká pořádné mastnisko v podobě bezvodého balzámu, příště zase neodolám micelární vodě. A jindy je na programu olej. Až si někdy připadám, že chodím do koupelny jak do ledničky. Postavím se před poličky a pět minut čučím, co mě zaujme.

Mylo - Odličovací olej "Botanika"

Olej od Mylo je podzimní novinka a jelikož jsem zrovna neměla v kolonce odličovací olej nic nového, rozhodla jsem se mu dát šanci a podrobit jej testu. Jak zkoušení dopadlo?

Úvodem bych chtěla věnovat něco málo slov obalu. V Mylo se rozhodli šetřit životní prostředí a zmenšovat papírové obaly, co to jen jde. Velmi chvályhodné! Namísto celé krabičky s vypsaným složením a potřebnými informacemi vás čeká jen polokrabka, které chybí dvě strany – ale přitom se z ní vše podstatné dozvíte. Výhodou je, že na 2-3 kusech ušetříte krabičku, na 6 už dvě krabičky, atd. Se nezdá, ale stokrát nic zabilo vola :o)

Ale! Jakkoli je mi tato eko myšlenka sympatická a nový design je hezký, jedno rozladěné povzdechnutí si neodpustím. Papírová etiketa na skleničce s olejem je strašně nešikovná věc. Já chápu, že se to pak líp recykluje, když sloupnete papír a ne plast/igelit/cosi. Ale člověka nakrkne, když olej skoro za pětikilčo vypadá už po druhém použití, jako kdyby vám spadl do vany a ještě ho posmýkala kočka pod gaučem. Etiketa je z vlhka krabatá a pokroucená. A navíc i flekatá, protože uvnitř je olej – a při použití můžete být sebeopatrnější, ale stane se, že máte sem tam mastnou ruku, vezmete lahvičku do ruky a fleky na ní zůstanou. A to je kámen úrazu a vypadá to ošklivě. Tak jsem z toho taková rozpačitá. Jaký je váš názor na tyhle papírové etikety?

Mylo - Odličovací olej "Botanika"

Ohledně skleněného balení a pumpičky bych hodnotila asi takto – na doma paráda. Ale byla bych sakra opatrná při převážení kamkoliv. Balíte-li Botaniku do kufru, dejte ji do sáčku. Kolem pumpičky pod krytkou vždycky zbývá něco málo oleje, tak ať pak nenadáváte, že máte modrou batiku na tričku.

A když už jsme u té barvy – víte, proč je vlastně olej modrý? Dívala jsem se na složení a může za to složka Tanacetum Annuum, což je Heřmánek modrý. Obsahuje látku zvanou „chamazulen„, která má právě modrý odstín. Azulen (chamazulen) tlumí záněty, hojí, léčí podrážděnou a ekzematickou kůži a dezinfikuje. A jestli vás teď přepadl pocit déjà vu, jakože kde už jste takové slovo zaslechli, pak tipuju, že šlo o dětský Aviril olejíček, který právě azulen obsahuje. A je to taky vůně dětství, kterou mám sakra hluboko zapsanou ve voňavé paměti!

Botanika se tedy k Avirilu nedá rovnat ani z rychlíku, protože voní úplně jinak. V oleji se dostává ke slovu nejvíc heřmánek, který je rozpoznatelný na první dobrou. Mísí se ještě s ostřejšími tóny levandule, a celé to sklouzává skoro až k eukalyptovým cukrátkům Klokanky. Celek je ale příjemně vyvážený a voní jako heřmánkový čaj z takové té staré apatyky. Velice milunké!

Mylo - Odličovací olej "Botanika"

Co se použití týče, klidně si olej dopřávám i ráno! A vůbec nemám strach, že by mi zůstala na pleti jakákoli zbytková mastnota. Pokaždé si navhlčím látkový tamponek vodou z kohoutku, nebo květovou vodou a přidám jednu pumpičku oleje. Tamponek přehnu napůl a promnu, aby se olejík rovnoměrně rozprostřel. Pak zase rozložím a očistím s ním celý obličej. Nutno zmínit, že podle Mylo by se mělo postupovat při čištění jinak. Olej byste měli rozetřít přímo na pleť a tamponkem namočeným v teplé vodě jej postupně odstraňovat a pleť tak čistit. Zkoušela jsem, ale více mi vyhovuje metoda, kterou jsem popsala prvně.

Velmi se mi líbí, že olej pleť ani náznakem nevysušuje! Ba naopak – příjemně pleť hýčká a čistí a mám vždycky pocit, jako kdybych absolvovala celé kosmetické ošetření někde v salonu. Nevím, jestli za to může vůně, vláčná pokožka, nebo dokonalá čistota i na kontrolním tamponku s květovou vodou. Mimochodem – po odlíčení Botanikou můžu a nemusím použít ještě tonikum, či květovku. Pokud ji vynechám, vůbec nic se nestane – kůže není mastná a je čistá. Tedy je možné mezikrok úplně vypustit. Já si ale ráda vodičky dopřávám, tedy následuje i květová voda (momentálně dopotřebovávám milovanou slaměnku).

Mylo - Odličovací olej "Botanika"
Mylo - Odličovací olej "Botanika"

Jsem majitelkou definice suché pleti = vyprahlá pokožka, která při změně počasí šupinatí a ještě bere jako hroznou bžundu, když přehnaně reaguje na náhodné jídlo, nebo s ní cvičí hormony. A je docela záhul ji udržet v dívatelné podobě, aniž by připomínala právě právě vyhrabanou vykopávkovou mumii. Pleť se mi mění na normální pouze v případě, že zrovna vegetím u moře. Tamější ovzduší má na můj ksichtík blahodárný vliv. Akorát jsem z toho vždycky hotová, protože mi samozřejmě v tu dobu nesedí skoro nic kosmetického, co s sebou mám. Olejové odličovače mi ale velmi vyhovují kdykoli (a v zimě obzvlášť!) a nedám na ně dopustit. Jediná věc, na kterou je nepoužívám, je odličování očí. Poněvadž se mi povede tak u 1 odlíčení z 20, kdy mě neštípou očka a nevidím zbytek dne, jako kdybych měla 20 dioptrií a někdo mi sebral brýle. Tak to na oči neriskuju.

Hodnocení

Olej mileráda doporučím všem, kteří mají suchou pleť a moc dobře znají ten pocit, kdy se po odlíčení zdá, že se vám ve sprše srazil obličej a teď vás pne a je vám malý. Odlíčení s Botanikou je velice šetrné, příjemné a je to i milý voňavý zážitek. Určitě vyzkoušejte, který styl odličování vám bude vyhovovat víc – jestli nanést olej na pleť, rozetřít a omývat tamponkem namočeným v teplé vodě. Nebo čištění navlhčeným tamponkem, na který jste Botanika olej nanesli rovnou. Já beru to druhé.

Co za sebe nemůžu na 100% doporučit, je odličování očí, ačkoli je olej oftalmologicky testovaný a nemůže vám v tomto ohledu nijak ublížit. Mně ale k těmto účelům nevyhovuje a očka odličuju micelárkou.

U balení jsem trochu rozpačitá. Strašně se mi líbí průhledná lahvička a modrá tekutina uvnitř. Už jen dívat se na ni mě baví! Nešikovná je ale papírová etiketa, protože v koupelně navlhne, zamastíte ji a za chvilku (2 dny max) bude vypadat docela použitě.

Shrnutí

 • dokonalá věc pro suchou a citlivou pokožku
 • pleť je po odlíčení dokonale čistá, vláčná a ošetřená
 • velmi příjemná heřmánková vůně se špetkou „větrové“ levandule a Klokanků
 • s olejíčkem se dá perfektně odličovat a čistit pleť ráno i večer
 • nepoužívám na oči – pálí mě a mám rozmazané vidění
 • olej prý není vhodný na pórovitou a mastnou pleť – přímo v Mylo doporučují sáhnout raději po levandulové vodě
 • praktický pumpičkový dávkovač – na cesty ale balte raději i do sáčku

Co vy a oleje? Odličujete s nimi i oči? A používáte je rovnou na pleť, nebo na navlhčený tamponek?

7 thoughts on “Mylo – Odličovací olej „Botanika“

 1. Konečně někdo, kdo se vyjádřil proti papírové etiketě! Pravidelně od Myla kupuji sérum na suchou pleť a deodorant. A z toho nového designu/papírových etiket jsem taky docela nešťastná. Zejména u séra lahvička po chvíli používání vůbec nevypadá reprezentativně :( Což je škoda, protože obsah je jinak skvělý…

  1. Cha, takže v tom přeci jen nejsem sama! :-) Jakože mně se ty etiketky designově líbí – jsou takové jednoduché a třeba u toho oleje hezky kontrastují s barvou :-) Ale ten papír, který na ně v Mylo používají, je vážně na prd. Fakt to vypadá po chvilce ošklivě :-(
   Bebe

 2. Na olej se chodím dívat už dlouho a stále váhám…Odličuji a čistím Whamisou,ale pokud okamžitě nedám toner,tak se také scvrkávám…? Láká mne, že je modrý.
  Jinak co se etiket týče,také mám z některých rozporuplné pocity.Zapatlám všechny a když nejdou očistit…Z Inlight mi zase mizí písmenka…obvykle je najdu na rukou nabo hůř na obličeji.

  1. Whamisu jsem dala vyzkoušet maměnce a té se velice zalíbila! :-) Akorát říkala, že úplně nejvíc nejlepší z těch tří čisticích kroků je tonikum. Že jako skvěle hydratuje a hlavně strašně rychle hojí všechny možné nedobroty na obličeji :-)
   A tyhle etiketky od Mylo právě očistit nejdou. Jen vidí z dálky vodu, nebo vlhko, už se krabatí. Jo a mizející písmenka mě dokáží taky rozzuřit! Kor na obličeji si to neumím představit, to by mi začalo vzteky tikat i oko :o)
   Bebe

   1. Starší desing Mylo byl praktičtější.Papír je eko,ale brzo ho odrovnám…
    Ale kvalita výrobku je pro mne důležitější a Mylo jsem si oblíbila.
    Hydratační toner Deep Rich je skvělý.Ze začátku jsem aplikovala 7skin metodu a teď stačí kapička a není co hydratovat…ale zase při intenzivním používání trochu ucpává póry.

 3. Tiež nepoužívam oleje na odlíčenie očí. Zatiaľ mi ani jeden nesedel, všetky ma štípu a mám z nich tiež zahmlené videnie. Zvyknem ich používať na odlíčenie pleti a to rovno na pleť, ktorú predtým trochu navlhčím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *