Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Vlasová kosmetika Sagrada Natura (2 recenze)

Vlasová kosmetika Sagrada Natura
Vlasová kosmetika Sagrada Natura

Moje vlasy začaly vypadat jak bez života, pořád mi padaly ve velkém a ke všemu se k tomu přidaly začínající lupy! LUPY! U mě! To se mi naposled přihodilo snad před deseti lety! A tak jsem pozměnila vlasovou péči. U keratinu zůstávám. Ale novinkou je momentálně henna. A do toho vlasové sérum Sagrada Natura, o kterém bude dneska řeč.

A přidám i něco poznatků o tuhém šamponu Citrus, který testoval chlap. Sagrada Natura si určitě pamatujete z blogu (nápověda – “Arganeol”). Značka onehdá představila novinky v podobě tuhých mýdel a šamponů, pleťových sér a vlasové kúry. O tuhých mýdlech jste si mohli přečíst článek minulý měsíc, dnes jsem si k testování vybrala právě směs olejíčků na vlasy a šampon. Jaká vlasová kosmetika Sagrada Natura je?

Vlasové sérum

BIO arganový olej je obohacený o výtažky z léčivých bylinek (šetrnou metodou macerace za studena). Je určen pro aplikaci na vlasy, které nadměrně vypadávají, nebo mají nedostatek vitality.

Jak takový vlasový olej vzniká? Sagrada Natura vlasový olej vyrábí tak, že vezmou BIO arganový olej a na měsíc a půl do něj naloží bylinky. Konkrétně: heřmánek římský, lopuch větší, bříza bělokorá, měsíček lékařský, přeslička rolní. Nádobu vzduchotěsně uzavřou a uloží do tmy a pokojové teploty – to proto, aby UV záření neznehodnotilo arganový olej. Což by byla škoda! Po uplynutí doby, která je potřebná na maceraci se vše scedí a vylisuje.

Vlasová kosmetika Sagrada Natura
Vlasová kosmetika Sagrada Natura
Vlasová kosmetika Sagrada Natura
Vlasová kosmetika Sagrada Natura
Vlasová kosmetika Sagrada Natura

Jak se olejíček osvědčil v praxi?

Krom pochvaly kapátkového balení, které je hygienické (nemusíte se kapátkem vůbec dotýkat kůže), je možné s ním dávkovat jakékoli množství a ke všemu ještě dobře vypadá, se dočkáte samozřejmě i něco praktických poznatků. Asi to vezmu podle způsobů použití, kterých je hned několikero.

Konečky vlasů

Moje nejčastější použití! Několik kapek vlasového séra vetřu do konců hned po umytí, dokud jsou vlasy ještě vlhké. A používám olej i ráno, když se češu a mám pocit, že jsou konečky jakési “rozvrkočené“. Jakože trčí na všechny strany. Tak abych jim dodala něco štábní kultury a srovnala je do latě.

Masáž vlasové pokožky

Za předpokladu, že by se mi neježil zátylek z představy, že mi někdo sahá na hlavu, by se z toho dal vytřískat docela slušný relax. Takhle spoléhám sama na sebe a nanáším sérum do vlasů, resp. na pokožku, těsně před mytím. Vlasy předtím navlhčím vodou – buď opláchnu celou hlavu pod sprchou a nechám vlasy oschnout v ručníku, nebo hlavu pošplíchám květovým hydrolátem, aby zvlhly. Potom do pokožky hlavy vmasíruju 2-3 plná kapátka séra. A jemně olej vtírám bříšky prstů a snažím se u toho nevrnět moc nahlas. Zvlášť příjemné je to v případě, že si ještě nahřeju ručník na topení a vlasy do něj na půl hodinky zabalím a jdu si číst.

Uhlazení vlasů v průběhu dne

To by se vlastně dalo vztáhnout i k těm suchým konečkům v prvním bodě. Když mi vlasy elektrizují, nebo jsou podivně rozlétané a neposlušné, rozetřu v dlaních 2 kapky oleje a vlasy s nimi uhladím. Krásně se lesknou (ale nejsou mastné! – nesmíte to přehnat s množstvím) a přestanou elektrizovat.

Zábal celého objemu vlasů

Tohle jsem ještě nezkoušela, poněvadž bych na to vyplýtvala polovinu lahvičky, což by mi přišla škoda.

Ještě bych zmínila, že olej nemá žádnou výraznou vůni. Dokonce bych se nebála tvrdit, že má vůni neutrální. Jako čistý olej.

Arganový šampon Citrus

Pamatujete na článek o tuhých mýdlech Sagrada Natura? Tuhý šampon je jejich bratříčkem! Kromě stejného balení a vzhledu má i podobné složení, ale logicky v něm chybí kousíčky bylinek, které by se asi dooost špatně vyčesávaly z vlasů.

Arganový šampon je ručně vyráběný, má vysoký obsah BIO arganového oleje a bylinných výtažků (lopuch, bříza, kopřiva, rozmarýn, šalvěj), marockého jílu ghassoul, cruelty-free hedvábí, esenciálních olejů (grapefruit, citron, šalvěj) a množství přirozeně vznikajícího glycerinu. Neobsahuje konzervanty, ani syntetické vůně a veškeré ingredience jsou v nejvyšší možné kvalitě.

Tuhý šampon a vlasové sérum
Vlasová kosmetika Sagrada Natura
Tuhý šampon a vlasové sérum

Vůně mýdla je velmi jemná a něčím mi připomíná čerstvě vyprané miminkovské oblečky, které maměnka prala v Jelenovi a právě vyžehlila. Jak vzpomínka na dětství to je!

Začátek testování

První testování jsem absolvovala já a dala jsem šamponu 14 dní. Bohužel mi vůbec neseděl, příliš vlasy zatížil a vypadaly mastně. Nechtěla jsem to ale hned tak vzdát. Proto jsem si udělala culík a nějakou dobu to ignorovala. A myla jsem šamponem dál. Nicméně po dvou týdnech jsem smutně konstatovala, že tohle pro mě asi nebude. A poprosila jsem chlapa, jestli by pro mě šampon nevyzkoušel. Že mi přijde škoda takovou kosmetickou lahůdku pohanit jen proto, že “jsem to nedala“.

Znám jeho názor na tuhé šampony a přírodní vůně celkově. O to víc mě šokovalo, když přišel z koupelny, a oči mu zářily, jako kdyby vyhrál první ve Sportce. A ptal se, jestli šampon budu ještě potřebovat? Že by si ho rád nechal. Když jsem ho ujistila, že je jen jeho, posichroval si to vlastní mýdlenkou, abych mu šampon nebrala. A začal ho s oblibou pravidelně používat! A na rozdíl ode mě mu seděl od prvního mytí. Zajímavé!

Používá ho každý den a říkal, že je parádní! Stačí mu s kostkou šamponu párkrát přejet po hlavě a opláchnout. A má namydleno a umyto. Podle něj je na šamponu nejlepší, že ho okamžitě přestala svědit hlava. A vlasy mu kolikrát drží natužené i bez toho, aby musel sáhnout po pěně, nebo gelu. Dřív jsem poznala hned, že si myl vlasy, protože je měl na pohled jemné jak chmýří a bez objemu. Teď je po sprše prohrábne, nechá uschnout a já poznám prd, protože to vypadá pořád skvěle.

Tuhý šampon a vlasové sérum

Celkové hodnocení

U tuhého šamponu není co řešit, ten si zamilovala moje drahá polovička, přísahal by na něj a tuze mu vyhovuje a používá ho doteď. A oproti mně, když jsem si párkrát umyla vlasy, jemu z šamponu vůbec neubývá! Tak že bych ho mydlila u sebe zbytečně moc…? Chmmm… to mě napadlo až teď!

A vlasový olejík? Boží! Okamžitě jsem ho zařadila do rutiny v péči o vlasy, zbožňuju ho a v kombinaci s hennou mi dělá na vlasech takový lesk, že budu muset při slunných dnech zapřemýšlet o kšiltovce! Jak mi bude háro házet prasátka, tak ať někde na ulici nezapálím barák :-D

Podle mě je super, že Sagrada Natura se rozhodla takhle šikovně rozšiřovat sortiment! Novinky mě baví a přijde mi super, že se značka snaží vybírat jen ty nejlepší suroviny pro výrobu. Od arganového oleje, přes esenciální olejíčky, až po bylinky. A říkejte si, co chcete, ale na kosmetice prostě je poznat, když ji někdo tvoří s láskou! :-)

A jakou kosmetiku naposled sebral chlap vám? :-D

Komentáře: 8

 1. Primadonna Girl Primadonna Girl 27 února, 2019

  Z deníčku Primadonnky na úvod :D Stěhujeme se teď s mým Kocourkem a bydlíme ve zmatku a krabicích. Jedno ráno si Kocourek chce umýt hlavu a prosí, jestli mu půjčím nějaký šampon. Podám mu to jediné, co se mi povedlo najít – tuhý modrý Alverde (lepší jak jejich tekuté, ale není to to pravé). Trochu se ksichtí, protože ty moje přírodní kosmetiky a vynálezy jsou na něj moc. Mizím radši pryč. Z koupelny ale vylézá s výrazem naprostého štěstí a vykřikuje zamilované ódy na tuhý šampon :D Jak je to praktické a rychlé a že stačí jen udělat takhle… takže už je taky jeho. No a teď si tu čtu reakci tvého chlapa a musela jsem vykřiknout “To snad není možný!” :D Ti chlapi jsou fakt pozoruhodná stvoření :D Takže moc děkuju za tip na další šampon, který na chlapovi vyzkoušíme :D

  • Bebe Bebe Autor | 2 března, 2019

   Neneeee! :-DD Je to možné, toto?! A určitě se ti naši chlapi neznají?! :-D
   A jen co jsem si přečetla tvůj komentář, napadlo mě, že jsem v DMku zapomněla ten tuhý šampon vzít! Celou dobu si na něho myslím, že ho taky vyzkouším a teď jsme v DM byli a mně se to úplně vykouřilo z hlavy! Sakra! No budiž mi omluvou, že jsem šla zrovna od kadeřnice a byla jsem tak strašně moc naradovaná z parádního ostříhání, že mi byl nějaký šampon putna :-D
   Bebe

 2. Janka Janka 27 února, 2019

  Ahoj Bebe, jak jsi spokojená s hennou od Lush?:)

  • Bebe Bebe Autor | 2 března, 2019

   Ahoj Jani,
   po Lush henně jsem po dlouhé době zase sáhla, protože mi dlouhodobě padaly vlasy a já už si s nimi nevěděla rady. A taky se mi z ničeho nic udělaly na hlavě lupy. Stačil mi ale jeden hennový zábal (3-4 hodinky) a oba problémy zmizely. I to padání. Přísahám na holý pupek! Předtím jsem během mytí “vypláchla” několik stovek vlasů, teď 20-30, když moc. A navíc – Lush mi udělá tak překrásně lesklé vlasy, že fakt hážu na sluníčku skoro prasátka :-D
   Takže abych odpověděla na dotaz – ohledně ozdravění vlasů a vlasové pokožky je Lush dokonalost! A ohledně barvy mi taky chytá pěkně, ale barvím vždycky dvoufázově v rozmezí 2-3 dnů. Hlavně u šedivých vlasů to nechytá napoprvé :-)
   Bebe

 3. Martina Martina 1 března, 2019

  Ahoj Bebe, moc by mě zajímala tvoje zkušenost s Khadi. Jak dlouho necháváš působit, jestli nanášíš jen na odrosty nebo vždy na celé vlasy. Jak kryje šediny a také, zda ti neobarvuje třeba polštář. No prostě tvoje zkušenosti. Děkuji

  • Bebe Bebe Autor | 2 března, 2019

   Ahojky Marti,
   Khadi střídám s Lush a momentálně jsou to dvě moje nejoblíbenější značky henny. Lush beru primárně na ozdravění, Khadi na barvu, protože chytá barevně líp. U obou je ale dobré barvit dvoufázově, pokud chceš nabarvit šedivé vlasy. To znamená, že jeden den namícháš hennu, napatláš do vlasů, zabalíš a necháš třeba 3 hoďky působit. A za 2-3 dny dáš repete. Nebo klidně hned další den, když se ti chce. Když barvíš takhle na dvakrát, šediny to obarví na 100%.
   A polštář mi nebarví ani jedna henna, ale musím ji při vymývání umýt šamponem (ač to některý výrobce nedoporučuje) a kondicionérem. Momentálně mám Urtekram šampon na barvené vlasy a Natura Siberica kondicionér (taktéž na barvené).
   A do henny nic nepřidávám – míchám jen prášek s vodou. U příštího barvení bych ale chtěla zkusit přidat citronovou šťávu kvůli zářivější barvě. Tak uvidíme :-D
   Hennu nanáším na celé vlasy, ale kadeřnice mi teď říkala, že to není dobré praktikovat u dlouhých vlasů, protože je to zatěžuje (jak se na ně pořád nabaluje další a další vrstva henny) a můžou se lámat. Takže u dlouhodobého používání henny je prý lepší spíš jen odrosty.
   Bebe

 4. Lucie Lucie 2 března, 2019

  Ahoj Bebe! Ten tuhý šampon vypadá krásně! je super že sedí Tvému muži :) David mi bere krémy na pleť :D

  • Bebe Bebe Autor | 2 března, 2019

   Ahoj Luci! Taky mám z toho šamponu radost, že chlapovi sedí! Kdybys ho viděla, jak z něho byl naradovaný! :-) Krémy na pleť jsem říkala, že mi může klidně brát, jaké chce. Ale chlap už dlouhou dobu teskní po Frais Monde Acqua (modrý) a ne a ne se ho dočkat na e-shopu. Ho u nás přestali prodávat a od té doby se mu žádný krém tak strašně moc nelíbil :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít