Handmade Beauty – laky na nehty (Cherry, Apple, Guava), top coat Fast Dry a odlakovač

Handmade Beauty

Když mi od Martinky z Biobalíčku přišla zásilka s novými laky na nehty, zeptala jsem se chlapa, který z červených odstínů je podle něj hezčí. Jestli výrazně tmavší Apple, nebo světlejší Cherry. Věnoval mi pohled, který v sobě odrážel celou škálu emocí, z nichž ani jedna nešla kolem „tyyy jo, jaké krásné laky!„. A zkusmo zvolil tmavší. Spokojeně jsem pokývala hlavou, on si hlasitě oddechl, že unikl přednášce o rudé manikúře a šla jsem lakovat. A že je to jedno z nejpříjemnějších a nejrychlejších lakování vůbec, o tom vůbec nepochybujte!

Značka Handmade Beauty pochází ze slunného Španělska, vyrábí ji ručně majitelka Diana a jde o produkty, které jsou tzv. 5-free, nebo 7-free. To znamená, že NEobsahují ty nejškodlivější látky, které se nachází v běžných lacích na nehty – toluen, formaldehyd, dibuthylftalát (DBP), formaldehydová pryskyřice, syntetický kafr, parabeny. Takže ty větší citlivky z nás z těchto laků nebudou bolet nehty, jako kdyby si je skřípli do dveří. Ostatně, proto já osobně dávám přednost těmto šetrnějším značkám oproti těm z drogerie!

Handmade Beauty

Co vás stopro nadchne, tak parádní výběr barev! Toužíte po upravené tónované manikúře, které nehty nijak výrazně neobarví? Odstíny Creta, Guava nebo Jicama budou dokonalé! Neumíte si představit jiné drápky, než rudé? Pak si zesvětlete jas na monitoru na maximum a rozhodněte se mezi Apple, Apricot, Cherry, Passion Fruit, Strawberry a Tangerine. Jo! Fakt mají tolik červených! Touží vaše srdéčko po něčem nezvyklém? Avocado, Eggplant, Fig, Fern nebo Shitake jsou všechno na světě, jen ne nudné a běžné! Taková paleta odstínů se jen tak nevidí!

Já si po dloooouhém váhání nakonec vybrala tři barvičkyGuava, Apple a Cherry. A vrchní vrstvu Fast dry (top coat) pro rychlé schnutí barvy. A Martinka mi doporučila i odlakovač. Jaké to všechno je? Vlastně jsem to nadšeným zavýsknutím napráskala už v úvodu, ale pro jistotu si to rozebereme ještě podrobněji.

Obaly – bez debat věc, díky které si Handmade Beauty na první pohled zapamatujete. Stačí si vždycky vzpomenout „ty s tím dřevěným držátkem“ a máte jasno. Plus můžete přičíst roztomilé písmo na obale, ale to už je přehlédnutelný detail. Zato dřevěné uzávěry jsou silně originální a neobvyklé!

Handmade Beauty
Handmade Beauty
Handmade Beauty
Handmade Beauty

Štětečky – u všech laků jsou velmi šikovné a já jim nemůžu vytknout ani chlup! Jsou širší a zastřižené do mírného obloučku. Na nehtech se s nimi vytočím naprosto s přehledem. Dodatečných korekcí s vatovou tyčinkou a odlakovačem je minimum a někdy chybí úplně. Vlastně jediné, kdy občas mizíkuju přetah, tak je na konci nehtu, když omylem přejedu až na kůži. Jinak ne. Jo a kolikrát stačí na jeden nehet dva tahy a je namalováno!

Krytí – v jedné vrstvě! Není třeba dávat víc, odstín se nijak nezmění. Všechny laky kryjí nádherně, nemapují, ani neprosvítají.

Výdrž – nadprůměrná, dlouhá, výjimečná. Všechny laky na nehty se začnou postupně odlupovat od konců nehtů, ale až tak po 3 dnech. Dřív ne. A je poznat, že barva slézá opotřebením, rozhodně lak náhodně nepraská a neloupe se třeba do půlky nehtu. S Cherry odstínem jsem dokonce absolvovala náročný test, kdy jsem 4 dny suplovala myčku a myla nádobí v ruce. V RUCE! Taková oběť pro testování! A lak celou dobu držel jak přibitý!

Handmade Beauty
Handmade Beauty
Handmade Beauty

Schnutí – rychlé a s použitím top coatu Fast Dry přímo BLESKOVÉ! Otestováno v půl 1 v noci, kdy už se mi zavíraly oči tak, že jsem málem spadla pod televizi, ale pocit zodpovědnosti k recenzi byl silnější a já si odvážně nalakovala nehty, abych udělala test s ložním prádlem. To probíhá tak, že si drápky nalakujete večer, necháte je uschnout a jdete spát. Pokud se ráno probudíte a máte na nich otisk vzorku látky, je to špatně. Znamená to, že ač lak nic nezabarví a je suchý, přesto mu trvá strašně dlouho, než z měkké fáze přejde do úplného vytvrdnutí, se kterým nic nehne. Pro někoho možná nedůležité, pro mě dost zásadní. Nesnáším dlouhé čekání. Zvlášť před spaním. Takže je zmiňovaná vychytávka v podobě rychleschnoucí průhledné vrstvy darem z nebes! Šla jsem spát asi čtvrt hodinky po tom, co jsem nehty nalakovala a ráno ani náznak otisku, nebo vrypu. Jen lesklé a hladké nehty. Boží!

Handmade Beauty
Handmade Beauty
Handmade Beauty

Odlakování – jestli žijete v domácnosti s někým, kdo držkuje pokaždé, když sáhnete po odlakovači, pak zbystřete! Handmade Beauty má totiž v nabídce odlakovač, který nejenže nesmrdí, ale dokonce voní! I když čichnete přímo k lahvičce, nečeká vás vyžraná trubka až do mozku, ale příjemná nasládlá vůně s náznakem vanilkové mandarinky. Fakt! Je to divné, je to nezvyklé, ale je to tak a mě to strašně baví! Navíc má odlakovač praktický dávkovač, kdy vatový tamponek přitisknete na vrchní část lahvičky, zmáčknete a dávkovač vám tamponek sám navlhčí. Raz dva a jednou rukou. Na parádu! Odlakovač je samozřejmě bez acetonu a škodlivých látek, barvičky z nehtů stahuje bez čekání a nevysušuje a nekřehne nehty.

Podklad – osobně dávám pod každý barevný lak vždycky bezbarvou vrstvu. Biobalíček má v nabídce od stejné značky bezbarvou podkladovou bázi, která nehty odmastí, vyhladí a zabrání tomu, abyste při častém lakování měli drápky zabarvené a museli nechávat odrůst cosi zažloutlého… Ruce nahoru, komu se to po častém barevném lakování nikdy nestalo :-)

Handmade Beauty
Handmade Beauty

Abych to tedy nějak zhodnotila – pokud hledáte šetrné laky na nehty, se kterými se SKVĚLE pracuje, kryjí v jedné vrstvě, nepraskají a vydrží (a že jsem to nádobí myla 10x denně!), jste na správné adrese! Za mě je Handmade Beauty bombastická značka, kterou vám doporučím všemi dvaceti nalakovanými drápky!

Jakou barvu máte na nehtech momentálně nejraději? A lakujete si nehty na nohách stejnou barvou, jinou, nebo nelakujete vůbec? :-)

PS: pro případ, že by někdo přece jen tápal – první ukázka lakování je odstín Apple (tmavší), druhá Guava a třetí Cherry.

5 thoughts on “Handmade Beauty – laky na nehty (Cherry, Apple, Guava), top coat Fast Dry a odlakovač

 1. Tak ty vypadají úchvatně! Lahvičky mi připomínají laky od Boho, které už se nedají v ČR sehnat, značka se sem přestala dovážet :/

 2. Nasadilas mi chrousta do hlavy. Teď nevím, zda odlakovač Glossworks, který je skvělý a krásně voní, nebo mám prubnout Handmade? Laky jsem nezkoušela ani z jedné značky, můžu tě poprosit o srovnáni? Díky

  1. Hehe, dobrá hláška s chroustíkem :-))
   Ohledně odlakovače – šla bych bez rozmýšlení do Handmade Beauty. Nejsou s Glossworks zas tak rozdílné a HB má větší obsah (180 ml vs 100 ml Gloss.) i nižší cenu (299 Kč vs 375 Kč).
   A co se týče srovnání laků… Eeeej, tam tak rozhodná nebudu. U Handmade Beauty mě totálně nadchnul hlavně ten průhledný lak, který urychluje schnutí. Tím mi posunul vnímání celé značky o level výš a baví mě víc, protože si můžu manikúru udělat i těsně před spaním a nemusím čekat na schnutí. Na druhou stranu – Glossworks takový lak nabízí taky, ale otestovaný ho nemám. Kdyby fungoval stejně, volila bych ze značek čistě na základě sympatií k odstínům. Nebo cenám. Handmade Beauty má laky o facku větší (10 ml oproti 9 ml u Gloss.) a o stovku levnější :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *