Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Kosmetika Wooden Spoon (3 recenze)

Wooden Spoon - Biorůže.cz

Představte si, že hlavní hvězda dnešního článku, kosmetika Wooden Spoon, už je na blogu kosmetická značka s pořadovým číslem 233! Vynásobte si to počtem 800 článků, přičemž v některých nejde jen o jednu recenzovanou věc a… Uffff… Vsadím boty, že taková hromada kosmetiky už má i číslo diagnózy! :-D

Ale co, nebudeme troškařit ani dnes! Od Wooden Spoon vám totiž představím hned čtyři zajímavé kousky, které jsem za poslední dobu testovala! Jsou jimi dva přírodní deodoranty – Herbalise me! a Go Fresh!, dále tělové máslo Jahodová láska a čisticí sprej na ruce. Vše z e-shopu Biorůže, ze kterého jsem v minulosti zkoušela i kosmetiku Alteya Organics – čisticí gel na obličej a balzám na rty a růžovou oční péči v podobě séra a krému.

Dnes ale omrkneme značku úplně novou, která blogem ještě neproběhla, tudíž si tu odložím mini info, ať jsme v obraze, co je výrobce zač. Wooden Spoon je certifikovaná značka přírodní kosmetiky, která pochází z Bulharska a vyrábí extra kvalitní produkty s mnohdy 100% podílem ingrediencí v BIO kvalitě. Přípravky nejsou ředěny vodou a mají vysokou koncentraci účinných látek. Značka se striktně vyhýbá syntetickým barvivům, umělým parfemacím, parafínům, silikonům, rafinovaným olejům, nebo geneticky modifikovaným surovinám. Vše je tvořeno rostlinnými másly lisovanými za studena, kvalitními oleji, vosky, extrakty a výtažky, éterickými olejíčky, apod. Velmi důležitou ideou Wooden Spoon je myšlenka zero waste a recyklace, na kterou klade obrovský důraz jak u finálních produktů, tak během samotné výroby. A veškerá kosmetika se navíc vyrábí v malém množství, aby se k zákazníkům dostávala co nejčerstvější.

Wooden Spoon - Biorůže.cz
Kosmetika Wooden Spoon
Wooden Spoon - Biorůže.cz

Toliko ve stručnosti o Wooden Spoon, teď hurá k poznatkům z praxe!

Přírodní krémový deodorant “Go Fresh!”

Něco na těch plechovkových obalech prostě je. Já vím, že jsou možná míň praktické na cestování a spoustě lidí vadí, že se do kelímků musí hrabat rukama a blablabla… Chápu. Ale já plechovečky v kosmetice miluju, dělají mi dobře na oči a ráda si je v koupelně vystavuju. A vážně pokaždé mě u nich napadne, že je strašná škoda nočního očního krému Dulcia (co voní jak Kofila), který výrobce přesunul z mini plechovky do plastové pumpičky. Myslím, že plast mu nesluší a není to ono. Takže plechovky pro všechnyyy!

Deodorant Go Fresh od Wooden Spoon jsem si vybrala hlavně kvůli obsahu sody ve složení. Vím totiž, že tahle složka mi u výrobků tohoto typu setsakra dobře funguje a prodlužuje výdrž klidně na půl dne. Navíc soda mé kůži nevadí a nedráždí mě. Naopak pokud v přírodním deodorantu není, výdrž se rapidně snižuje a dělá z deošku spíš kamaráda na doma, než na výlety ven. Ale o tom ještě níž u varianty Herbalise me.

Vůni v deodorantu Go Fresh obstarává jedna výrazná vonná složka, a to litsea cubeba (neboli vavřín kubébový). Extra optimistická vůně, která zahání smutky a únavu, napomáhá koncentraci a má prý dokonce afrodiziakální účinky! K čemuž mě napadá jen jediná poznámka – když nesmrdíte potem (a je vlastně fuk, jestli za to může litsea cubeba, nebo cokoli jiného), už to samo o sobě je někdy afrodiziakální! :-D

Wooden Spoon - Přírodní krémový deodorant "Go Fresh!"
Kosmetika Wooden Spoon
Wooden Spoon - Přírodní krémový deodorant "Go Fresh!"
Wooden Spoon - Přírodní krémový deodorant "Go Fresh!"
Kosmetika Wooden Spoon
Wooden Spoon - Přírodní krémový deodorant "Go Fresh!"

Konzistence deodorantu je vcelku tuhá a připomíná mi NEnašlehané bambucké máslo. Prsty se ale nabírá velmi pohodlně, nedrolí se, ani hned netaje pod rukama. Na kůži se roztírá velmi dobře, nezanechává za sebou drobečky, vstřebává se perfektně a hlavně – deodorant mi nemastí trička. A to ani ta hodně upnutá v podpaží. Kterých naštěstí moc nemám. Ale stejně.

Co se týče výdrže, ať jsem dělala co jsem dělala, dal mi Go Fresh 4 hodiny. Víc nikdy. Stres, nervy, pohodička, leháro… pokaždé 4 hodiny. Takže ho musím přes den obnovovat 1-2x, přičemž doma večer po sprše jsem většinou sáhla po jeho bylinkovém bratříčkovi Herbalise me. Proč? Čtěte dál.

Přírodní krémový deodorant “Herbalise me!”

Rozdíl mezi deodoranty Go Fresh a Herbalise me je ten, že druhý jmenovaný nemá ve složení sodu. Je tedy vhodný pro ty z vás, kteří máte s touto ingrediencí problém. Jak jsem zmiňovala, mně složka nevadí, poněvadž mi díky ní deodorant mnohem déle vydrží a je na něj větší spoleh. A platí to i v případě Herbalise me, který v sobě sodu nevede.

Konzistence deodorantu

Konzistencí je na tom deodorant podobně, jako jeho bezsodí (strašné slovo!) bratříčci od Biorythme. Má ale jednu zásadní výhodu! Wooden Spoon deo nemá tu zvláštní gumovací konzistenci, mnohem lépe se roztírá a nenechává v podpaží žádné zbytkové cucky, které se vám ne vždy podaří vetřít beze zbytku. Zas je ale Wooden Spoon krémovější než Biorythme, což je i logické, protože jinak byste ho z plechovky docela blbě dolovali, že jo. Abych to zmatečné přebíhání od deo k deo shrnula – Herbalise me je více krémový než Go Fresh a řekla bych, že podpaží i citelněji ošetřuje. Jakože nefunguje “jen” proti pocení, ale o jemnou kůži v podpaží i příjemně pečuje. Tak nějak to vnímám.

Vůně je trochu zvláštní, ale mému nosu zvyklému na ledacos kupodivu velmi voní. Může za to podle mě směs čajovníku (kajeput střídavolistý; tea tree), pomela a rakytníku. Čili jemný citrus, zahalený do závoje tea tree, s kapkou kyselkavého rakytníku. Zvláštní? Dost. Použitelné? Velmi! Nenápadné? Vlastně ano, poněvadž všechny složky splývají v jednu a žádná nevystupuje zřetelněji, než ostatní. Výsledek je voňavě jednoznačný, ale přitom uhlazený a ani maličko pronikavý.

Wooden Spoon - Přírodní krémový deodorant "Herbalise me!"
Kosmetika Wooden Spoon
Wooden Spoon - Přírodní krémový deodorant "Herbalise me!"
Wooden Spoon - Přírodní krémový deodorant "Herbalise me!"
Wooden Spoon - Přírodní krémový deodorant "Herbalise me!"

Výdrž

Ve výdrži mi velmi chybí soda, ale s tím jsem počítala, už když jsem si deodorant vybírala ke srovnání. Chtěla jsem se totiž ujistit, že má sodová teorie opravdu funguje. Díky tomu mi Herbalise me vydrží při běžném domácím poflakování cca 2-3 hoďky, když moc. Pak když si přejedu dlaní v podpaží a provedu kontrolní čichací test, mám pocit, že mě do nosu ťukne náznak potu. Běžný cestující v MHD by to prohlásil za stav, kdy jsem pořád maximálně navoněná a dost možná jsem právě vylezla ze sprchy, ale já to sama u sebe vnímám extrémně kriticky a mám potřebu vrstvu deo obnovit. I z tohoto důvodu jsem si začala šetřit Herbalise me spíš na ty nejlenošnější dny doma, nebo na dobu po večerním koupání. Mám pak pocit, že jsem podpaží ošetřila, pečuju o něj čímsi příjemně krémovým, co voní, ale nijak mě to nevysušuje.

Deošek má i pěsticí efekt!

Ještě mám potřebu dodat jednu věc! Od doby, co koketuju s Wooden Spoon deodoranty, mám podpaží výrazně jemnější a hladší. A vůbec jsem se nesetkala s náznakem vysušení, pupínkem, či něčím podobným. Jsem si vždycky myslela, že tuhle část těla v časopisech zásadně fotošopujou, aby vypadala hezky. Protože všechny ty antiperspiranty, deodoranty, holení, apod. To je pro kůži docela záhul a leckdy je to na ní dost znát. Ale po těchto deoškách? Uááááu! Tohle jsem měla vědět v létě! Bych víc nosila tílka na ramínka a házela ruce u vody za hlavu! Jakože spokojenost! :-))

Přírodní čisticí sprej na ruce

Jestli mám z něčeho na prahu podzimu extrémní fobii, jsou to bacily. Prodavačka v obchodě si pčíkne do dlaně a nepoužije antibakteriální gel na ruce, který má vedle sebe v láhvi s pumpičkou? V duchu jí nalepím na čelo BIOHAZARD, seberu nákup a jdu k jiné pokladně. Fuj, babo! V MHD někdo začne posmrkovat a vypadá malátně? Prchám na druhou stranu vagonu! A jít si cokoli vyřídit k obvoďákovi a projít kontaminovanou čekárnou? Ani za zlaté prase! To radši překonám opupínkování se z telefonování!

Člověk musí být pořád ve střehu, protože v mém případě se polevení v ostražitosti rovná týdnu v posteli, nebo měsíčním chrchláním. Nevím, proč. Zkrátka to tak je. A nejhorší jsou pro mě nachcípané děti. Chytnu od nich i to, co nikdy neměly a nejpozději do pár hodin od setkání s bacilonosičem bliju jak šakal a kolikrát se znovu shledám i s vánočním kaprem. Strašnéééé…

Takže co u sebe ale nosím stejně jako policajt pistoli, tak antibakteriální gel na ruce. Bez téhle vymoženosti v období podzim/zima nefunguju! A máknout třeba na madlo košíku v obchodě? “Toť, abych chytla eště nějakej ten ajc, na starý kolena!”

Wooden Spoon - Přírodní čisticí sprej na ruce
Kosmetika Wooden Spoon
Wooden Spoon - Přírodní čisticí sprej na ruce

A právě Wooden Spoon má v nabídce něco úplně jiného, než jsem byla doteď zvyklá u ostatních značek! Žádný gel, ale dvoufázovou vodičkovou emulzi ve spreji! Je tvořena dvěma složkami – alkoholovou a olejovou. Před použitím musíte lahvičku pořádně protřepat, aby se tyhle věci spojily a teprve potom můžete dvakrát stříknout do každé dlaně a ruce mezi sebou promnout, jako když si je myjete v umyvadle.

Na rovinu říkám, že můj první dojem byl VELMI rozpačitý a v prvních vteřinách mnutí rukou jsem myslela, že mám před sebou kosmetický propadák. Ruce mi totiž oproti gelům přišly jakési mastnější a zaboha se mi nedařilo vodičku do kůže uspokojivě vetřít. I jsem přemýšlela, jestli jsem to s dávkou nepřehnala, ač bylo doporučeno na každou ruku 2x stříknout.

Něco jako mytí rukou za pochodu

Až po cca 15 vteřinách, kdy se směska vstřebala, mi došlo, že je to vlastně paráda a názor jsem otočila o 180 stupňů! Vy máte totiž po použití spreje nejen vydezinfikované ruce, ale i natřené! A místo abyste s sebou tahali v kabelce (kde poznáte každý gram navíc) dva produkty, máte rovnou 2v1! Ha! Takže jooo, sprej se mi hodně líbí a mileráda ho budu dál nosit u sebe jako ochranu před breberkama, co na člověka číhají kde všude :-) Akorát jednu malou výtku bych měla směrem k balení. Etiketka se snadno škrábe a silně mi připomíná stírací los. Vážně. Vzít pětikorunu, etiketu hranou bez námahy sundám a mám jen prázdnou nálepku. Tudíž po nějaké době v tašce, kde potká všechny ty “důležité” drobnosti, co s sebou taháte, už nevypadá balení nijak reprezentativně.

Jo a ještě vůni jsem zapomněla! Ta je mi připomíná něco mezi Lipo čočkami a chlorovanou vodou. Ač teda ve spreji chlor samozřejmě není. Zajímavá asociace ale :-)

Tělové máslo “Jahodová láska”

A jedna voňavá ňamka v mini balení na konec! Dostala jsem k zásilce i vzoreček jahodového tělového másla! Je to tuze milá záležitost s neuvěřitelně krátkým bezvodým složením, které voní veeeeeeelmi jemně a nenápadně po jahodách. Chlap mi teda tvrdí, že jahody necítí ani z rychlíku a celé to přebíjí bambucké máslo… Ale kdo tady píše recenzi?! JÁ! A já tvrdím, že v tom jahoda je a vůbec nechápu, že ji nenašel. Tak. Dokonce jahodovou vůni cítím nějakou dobu i z kůže, nejen z kelímku.

Wooden Spoon - Tělové máslo "Jahodová láska"
Wooden Spoon - Tělové máslo "Jahodová láska"
Wooden Spoon - Tělové máslo "Jahodová láska"
Wooden Spoon - Tělové máslo "Jahodová láska"

Máslo je na první pohled velmi tuhé, ale jen co do něj zaboříte prsty, změníte názor. Jde o velmi hutně našlehanou krémovou pěnu, která na kůži taje a dobře se roztírá. A je zajímavé, že ač jde o bezvodé máslo, které by se mělo používat na vlhkou pokožku (stejně jako všechny oleje), aby se do ní mazání dobře vstřebalo, i při použití na suchou kůži nemám problém s nadbytečnou mastnotou.

Navíc ta božská vůně do toho a milunké balení! Eeeej, tohle je podle mě extrémně povedená věc! Jo a dělá se ještě ve variantách Bulharská růže, Levandulové noci, nebo (a to se podržte!!!) – Čokoládová horečka! Jestli je to ve skutečnosti tak mlsné, jak se zdá podle názvu, asi to nutně potřebuju! :-D

Co vy a Wooden Spoon? Zaujalo vás něco z dnešní recenze, nebo z jejich nabídky v e-shopu? :-)

Komentáře: 2

 1. Amaring Amaring 11 října, 2019

  Milá Bebe,

  se značkou Wooden Spoon žádné zkušenosti nemám, ale k těm deodorantům… dlouhou dobu jsem používala RaE. Ty kelímkové s nádhernou dřevěnou krabičkou. Je pravda, že kelímek mi na cesty úplně nevyhovoval a stále jsem hledala deodorant v tyčince co by fungoval. Zkoušela jsem i bezsodé, se stejným závěrem, jako ty – nevydrží. Ale! Relativně nedávno do DMka dorazila přírodní značka deodorantů Schmidt’s. Mají sodové v tyčince – můj nejoblíbenější je Bergamot a limetka, vydrží celý den. Samozřejmě se člověk potí, není to antiperspirant, ale na rozdíl od JAKÝCHKOLI jiných přírodních deodorantů co jsem kdy zkoušela voní. Voní tak že ho cítím, ale ne tolik aby rušil parfém (Aqua Allegoria Mandarin Basilic ;) ) a voní do večera. A teď ta druhá pecka. Přidali Sensitive verzi Jasmine tea. Neobsahuje sodu, ale hořčík. Voní úžasně jemně po jasmínu. A podrž se! On drží! Do večera. A to mám s deodoranty problém, protože na mně nevydrží. Velmi velmi doporučuji Bebe! Ráda bych na ně znala i Tvůj názor. :)

  Chtěla jsem ti dát tip na něco funkčního a voňavého :)

  Měj se moc pěkně :***

  Amaring

  • Bebe Bebe Autor | 31 ledna, 2020

   Milá Amaring,

   ty bezsodé jsou prostě s mou kůži dlouhodobě nekompatibilní. Jakože mi nevydrží během dne. Na doma ještě možná, ale abych na ně spolehla venku… eeej, to nene.
   Kombinace bergamot a limetka mi zní velmi dobře! Potřebovala bych to nutně někde oňufat :-)
   Aaaaa, Guerlain Aqua Allegoria, úžasná záležitost, tahle řada! To se Francouzům tuze povedlo! Kdykoli jsem v parfumerii, testuju pokaždé jinou vůni z barevné paletky a nemůžu se jich nabažit!
   Do večera? Jako vážně celý den? No to mě podrž, to se Ti podařilo najít svatý grál! Myslím, že jsem zatím nikde nečetla o hořčíku místo sody. Ale že by to fungovalo AŽ TAK?! Nasadila jsi mi chroustíka do hlavy! :-)
   Moc děkuju za tipy a tuším si do toho DMka zase po sto letech udělám výlet! ;-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít