Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

L’Occitane řada s bambuckým máslem – krém na ruce, balzám na rty, jemná čisticí pěna, sprchový olej, tělový balzám (5 recenzí)

L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
L’Occitane řada s bambuckým máslem – krém na ruce, balzám na rty, jemná čisticí pěna, sprchový olej, tělový balzám (5 recenzí)

Víte, s jakou kosmetikou jsem na blogu začínala přesně před 8 lety? Modří už vědí… Aaano – kosmetika L’Occitane s bambuckým máslem to byla! Tahle provensálská posedlost navíc mohla za to, že jsem si kdysi založila kosmetický blog. Důvod byl prostý. V případě L’Occitane nejde o lacinou záležitost, ať už pořizujete cokoli. Proto mi přišlo užitečné začít si spisovat poznámky online, abych se o kosmetické dojmy podělila s těmi, kteří nad nákupem přemýšlí. A to mi vlastně vydrželo dodnes. S tím rozdílem, že jsem počet recenzovaných značek za 8 let existence Růžového chroustíka rozšířila z 1 na neuvěřitelných 240! Šílené? Jo. Ale nikdy jsem netvrdila, že jsem úplně normální.

A abych dnešní osmé chroustí narozeniny oslavila stylově a zavzpomínala na staré dobré časy, vybrala jsem si u ELNINO pořádný “l’occitanní nášup” a dnes se s vámi podělím, co je která lahvička zač a jestli je tak fajn, jak se tváří i v e-shopu!

Krém pro velmi suché ruce

Absolutní klasika v sortimentu! Provensálští jsou svými krémy na ruce v hliníkové temperce proslulí a je to myslím první značka, kde jsem cosi podobného v nabídce viděla. A děsně se mi to líbí! Je to ten typ balení, který si hrdě vystavíte vedle počítače na pracovní stůl a bude vám dělat velice dobře na oči, jak pěkně vypadá! Co se praktičnosti týče, jsem ochotná přimhouřit obě očka a zálibně spočinout na víčku, jakkoli jinak držkuju, že je mi sympatičtější pumpička, kde nemusím nic šroubovat. Jenže – tady to tak hrozně hezky vypadá!

L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
Kosmetika L’Occitane s bambuckým máslem
L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
Kosmetika L’Occitane s bambuckým máslem

Konzistence tohoto krému na ruce je hodně hutná a podobně bych si představovala tělové máslo, které našlapete do tuby a trochu ho zkrémovatíte, aby se skrz úzké hrdlo dostalo ven. Vstřebatelnost je úžasná a řekla bych, že L’Occitane může v tomto ohledu ostatním radit, jak takový krém na ruce správně vyrobit. Protože tohle je prostě bombastické! Ručky namažete a do pěti vteřin můžete dělat, cokoli si usmyslíte. I když… Ok, na dotykový telefon to chce vteřinek deset, ať ho pak nemusíte leštit o tričko :-)

Vůně je příjemně mýdlová a čistá a velice líbivá. Je to něco mezi čerstvě vypraným prádlem a v dlaních pořádně nabublinkovaným bílým mýdlem.

L’Occitane mívá u krémů na ruce i spoustu limitek v mini kabelkových baleních. A jedno hezčí než druhé! Takže jestli si je jednou oblíbíte, máte zaděláno na slušnou závislost!

Hydratační balzám na rty

“Čím ses navoněla?”, zaňufá ve vzduchu kolem mě chlap, “je to moc pěkné!” V duchu si promítnu seznam použitých zkrášlovadel těsně před odchodem a pak mi to blikne: “Že by ten balzámek na rty?” Dám mu pusu. “Jo, to je on”, potvrdí mi drahý teorii :-D

Balzámků na rty není nikdy dost, to je známá věc! A je potřeba je mít strategicky rozmístěné v každé kapse, kabelce i na každém místě v baráku. Poněvadž není nic horšího, než když vám suchem křehne jemná pokožka rtů a začíná pnout takovým stylem, že máte chuť si koupit obrovský mastný bramborák na náměstí, abyste si na chvilku ulevili! Zvlášť teď, v chladnějším počasí, je to u mě se suchými rty extrém.

Provence
Kosmetika L’Occitane s bambuckým máslem
Provence
L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)

Jak už jsem zmínila, tyčinka na rty s bambuckým máslem je výrazně voňavá a tím ladí ke krému na ruce ze stejné řady. Akorát je balzám na rty o něco sladší. Výdrž bych hodnotila jako průměrnou. Rty ošetří, okamžitě jim uleví a promastí je. Řekla bych, že rty potřebuju balzámkem ošetřovat docela často. Ve srovnání třeba s tyčinkou La petite lavande, nebo s obyčejným bambuckým máslem (které má L’Occitane v nabídce taky!).

Bez zajímavosti také není, že balzám je parádní pod barevné rtěnky! Pár kousků z mé sbírky bez podkladu prostě nosit nemůžu, protože mi pusu šíleně vysušují. S touhle tyčinkou je to ale nejenže silně snesitelné, ale přijde mi, že rtěnka po L’Occitane balzámku nejezdí tak moc, jako po ostatních. Píšu to trochu zmateně, ale víte, jak to myslím, že jo? :-)

Jemná čisticí pěna

Jednu věc jsem na tomto produktu nepochopila. Pěna? Jakože kde? Vždyť jde o normální čisticí gel, který po kontaktu s vodou udělá jemně bublinkatou mycí emulzi. Uznávám – trochu to pění. Ale spíš jako běžný gel na obličej, rozhodně bych to nenazvala pěnou. A když už takhle na úvod krčím rameny, ještě jednu poznámku k balení si neodpustím. Gel je tekutější. Tuba svádí k tomu, abyste ji stavěli na víčko. Nic proti tomu. Ale myslete na jednu věc. Když víčko odšroubováváte, držte tubičku obráceně, než jak byste z ní vymačkávali obsah. Tedy svárem dolů. Jinak musíte gel dolovat z víčka. A to je opruz.

L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)

Ale k samotným poznatkům. Gel se používá tak, že jej nanesete na vlhkou pleť, napěníte jemnými krouživými pohyby prsty po obličeji a opláchnete teplou vodou. Zbaví vás všech líčidel a nečistot, tudíž si vcelku slušně ušetříte čas při odličování. A taky vám dýl vydrží zásoba vatových tamponků. Na pleť můžu tedy gel/pěnu doporučit, protože tahle fajnová vychytávka s bambuckým máslem pucuje opravdu dokonale. Majitelé suché pleti ale mohou cítit lehké pnutí, které zmizí ve vteřině, když kůži následně promažete čímkoli hydratačním.

A jedna důležitá poznámka na konec! Důrazně NEdoporučuju čistítkem odličovat a mýt oči, protože to pekelně štípe. Vyzkoušeno za vás.

Sprchový olej s bambuckým máslem

Kdyby se mě někdo zeptal, jaké jsou nejcharakterističtější produkty L’Occitane, z fleku by mě napadl krém na ruce s bambuckým máslem, slaměnková pleťová řada a mandlový sprchový olej. A co tak pátrám v paměti, tak stejně jako temperkový krém na ruce, i sprchový olej jsem myslím poprvé potkala u L’Occitane. Bylo to tedy z mandlové řady, ale stejně. Tenhle bambucký sprchový olej je vlastně to samé, jen s jinou vůní. Je to něco mezi klasickým mýdlem, náznakem marcipánu a pánskou vodou po holení. Všechno tohle z lahvičky cítím!

Pořád vám slovní spojení sprchový olej přijde moc prapodivné na to, aby taková věc mohla existovat? Žádný strach, s mastnotou to nemá vůbec nic společného, ačkoli v lahvičce to jako olej opravdu vypadá. Už při roztírání na vlhké pokožce ale zaznamenáte, že se vám olejová tekutina pod rukou zvláštně zadrhne a vzápětí změní na mléčnou emulzi. A co víc, promění vám celou koupelnu ve voňavý ráj! Po kontaktu s vodou se olej intenzivně rozvoní a už se z vany nebudete chtít hnout! Tak moc je to příjemné!

L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)

Ohledně (ne)vysušování bych sprchový olej hodnotila podobně, jako čisticí pěnu/gel. Extrémně suchou pokožku musíte po koupeli ošetřit ještě tělovým mlékem, nebo krémem. Akorát mě v poslední době znejistěl objev, že dost možná vysušenou kůži nebude mít až tak na svědomí kosmetika, jako spíš voda, co teče z kouhoutku… Ještě to musím vypozorovat! Každopádně – jestli si budete chtít uchovat vůni oleje i do postele a s ničím ji nemíchat, doporučuju sáhnout po tělovém balzámu od stejné značky, který je co do parfemace neutrální!

Tělový balzám

Veliká plechovka s hutným balzámem je to pravé, pokud potřebujete kůži pořádně promazat, ale zároveň toužíte po něčem neparfémovaném. Tělový balzám je totiž v podání L’Occitane jen jiný název pro čisté bambucké máslo. Pro ty z vás, kterým hodně záleží i na původu kosmetických surovin, dodávám, že bambucké máslo pochází z Burkina Faso. L’Occitane tam od roku 1980 spolupracuje se ženami, které vyrábí bambucké máslo pod hlavičkou Nadace L’Occitane.

Nadace pomáhá ženám získat přístup ke vzdělání a gramotnosti, poskytuje jim finanční a technickou podporu a školení v oblasti výdělečných činností a podporuje podnikatelskou činnost a rozvoj malých podniků. Máslo je tudíž nakupováno od afrických žen v duchu Fair Trade (tedy férového obchodu) a vy díky tomu, že produkt používáte, vlastně pomáháte. A info pro zajímavost – roční rozpočet Nadace je 1 000 000 €, ze kterých financuje kolem 15 projektů každý rok.

Dojmy z testování

Jaké máslo ale je? U samotné plechovky se pozastavovat nebudu, nebo to zase skončí óbr odstavcem se samými superlativy. Víte dobře, že já tyhle typy balení miluju a třeba migraci nočního očního kofilového krému Dulcia z plechovečky do plastové pumpičky jsem skoro obrečela. L’Occitane balzám s bambuckým máslem je hodně tuhý a jestli znáte bioKarité másla od Saloos, dokážete si velice živě představit i toto máslíčko. Na první dobrou je bez vůně a zápachu, ale když přičichnete až úplně k bílé hmotě, ucítíte neznatelnou olejovou, možná náznakem oříškovou vůni. Dost možná si to ale jen vsugerovávám.

L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
Kosmetika L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)
Kosmetika L'Occitane s bambuckým máslem (velká recenze)

Využití je krom tělového mazání silně všestranné, ostatně jako u každého bambuckého másla, ať už je čisté, nebo s příměsí bylin, ovoce, či éterických olejíčků. Já využívám máslo nejvíc na promazávání nejsušších míst – tedy paty, lokty, kolena, ale hlavně záděrky kolem nehtů. A abych s sebou třeba v kabelce nemusela tahat celou velkou pikslu (ač je k sežrání, přesto na cestování moc není), vždycky si odrýpnu kousek másla do menší plechovky (od mini jahodového másla Wooden Spoon).

L’Occitane řada s bambuckým máslem – pro děti i pro citlivky!

Tolik tedy dnešní narozeninové povídání, které jsem pojala jako jednu velkou vzpomínku na “dobu loccitanní” :-D Co vy a tahle značka? Máte ji rádi? A jakou kosmetiku jste nejraději používali před osmi lety vy? Vzpomenete si? ;-)

Komentáře: 4

 1. Mickee Mickee 11 listopadu, 2019

  Gratuluju k narozeninkam, jsem rada, ze tu Chroustik s nami je. :)

  Znacku L’Occitane chci vyzkouset uz dlouho, tak asi napisi Jeziskovi. :) Jen jsem se chtela poptat – je mozne, ze me bambucke maslo spis vysusuje? Pokud ho pouzivam na rty, za chvilku se mi objevi supinky a jaksi to neni ono. I na lokty, nohy atd. Tak nevim, zda delam neco spatne (i kdyz ho pouzivam na navhcenou pokozku) nebo mi jen proste nesedi.

  • Bebe Bebe Autor | 31 ledna, 2020

   Dodatečně moc a moc děkuju za přání, Mickee, je to od Tebe pěkňučké! :-) :-*
   Vysušuje? Tak možné je samozřejmě všechno, to jako ne že ne! Mně někdy nestačí jedna vrstva (hlavně na vysušená chodidla) a nemůžu se zaboha domazat. Takže nanesu fakt velkou vrstvu a uprosím chlapa o masáž. Anebo roztírám máslo u televize (a semo tamo kůži dostříknu vodou nebo hydrolátem ve spreji a zas mažu). A na noc dám bavlněné ponožky. Někdy se mi stane, že se nemůžu domazat čímkoli (i krémem) a netuším, proč se mi to děje. Takže si nemyslím, že bys něco dělala špatně, ale třeba Ti máslo fakt nesedí. Myslím si, že stát se to určitě může. Proč, to ale nemám tušení :o)
   Bebe

 2. Nara Nara 14 května, 2020

  bambucké máslo je super – poznačím si pre prípadné narodeninové darčeky do budúcna :) ďakujem za výbornú recenziu

  • Bebe Bebe Autor | 14 května, 2020

   Milá Nari, moc děkuju za komentář! :-) Jako dáreček je bambucké máslo super! Zvlášť v tomhle roztomilém balení :o) A třeba já mu teď našla využití ještě i pro našeho kočičáka. Z bentonitové podestýlky na kočičím WC se mu začaly jaksi moc přesušovat packy, tak ho chlap vždycky odchytne, já mu ťapky přemáznu troškou bambuckého másla a je zas frajer :-))
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít