Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant – 2 recenze

Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant
Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant

Když jsem si vedle sebe zkusmo na ruku nanesla dva BB krémy – jeden český Nobilis Tilia, druhý italský laSaponaria, mohla jsem si údivem hlavu ukroutit! Oba krémy vypadají, že jsou na opačné straně odstínové škály. LaSaponaria je viditelně světlejší, zatímco Nobiliskový vedle něj vypadá vyloženě tmavě. „Co já s tím proboha budu dělat?!“, byla moje první myšlenka. „A jak já to šišmarja vysvětlím na blogu?!“, napadlo mě vzápětí vyděšeně, když jsem zjistila, že mi oba barevně sedí… A ne, nedělám si srandu, ani v tom není háček, nebo poznámka pod čarou. Sedí mi dokonale. A oba jsou z Krásná Každý Den. Takže se samo nabídlo téma dnešního článku, protože srovnání BB krémů od těchto dvou značek prostě musí zaznít.

Odlišná balení – které je lepší?

Rozdíly v balení jsou patrné na první pohled, to asi nemá cenu sáhodlouze rozebírat. Nobilis Tilia vede šikovnou pumpičku, ukrutně pohodlnou na používání. Můžete s ní dávkovat libovolné množství od pidimini, po dávku jak pro koně. LaSaponaria je v malé jednoduché tubičce se šroubovacím víčkem. Co z toho je praktičtější, nechám na vašem uvážení.

Mně vyhovují obě balení, ačkoli přiznávám, že laSaponaria má půl bodu navíc za to, že vidím dovnitř, kolik BB krému ještě zbývá. Není nic horšího, než když si ráno jdete namalovat „obličej na ksicht“ a zjistíte, že zkrášlující propriety vám právě došly. Tik v oku mi způsobovaly už pumpičky u BB krémů korejských Skin79 – tam jsem trnula hrůzou při každém použití, jestli už se blíží konec, nebo můžu být v klidu.

Konzistence a vůně

Roztíratelnost je u obou krémů stejná – jemně krémová a hedvábná, jako u hydratačního make-upu, nebo pleťového krému. Ani jeden krém není nijak hutný, těžký nebo mastný. To jakože vůbec.

Po vůni mi laSaponaria připomíná jemný opalovací krém. Nasládlý, malililinko pronikavý a připomíná mi něčím sluníčko. Nobilis Tilia je spíš neutrální, a lehce do hořkosladka. Jako kdybyste mandli vykoupali v tělovém mléce. Marcipán v tom ale nehledejte. Je to spíš neutrální parfemace.

Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant
Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant

Jak jsou na tom krémy s vrstvením dalších produktů

Jak je na tom kamarádšoft s dalším produkty? U laSaponaria mám vyzkoušeno, že si nerozumí s pleťovým sérem od Navia/Kvitok Solution. S tím pro citlivou pleť. Jakmile na pleť ošetřenou sérem začnu roztírat BB krém, po chvilce se mi tahle směs drolí pod rukama. A je vcelku fuk, jak dlouho nechám sérum vstřebat. Prostě se navzájem nemají rádi. Nobilis Tilia s tímto konkrétním sérem problém nemá.

Hodně mě zajímala i kombinace BB laSaponaria s pleťovým krémem od stejné značky s SPF 30. Tak tam je to naprosto v pohodě. Splynou v jednu dokonalou vrstvu v řádu vteřin. Pomalu ani rozestup mezi nanášením nemusím dělat. Jo a oba BB krémy se naprosto v pohodě dají nanést i samotné rovnou na pleť – bez podkladového pleťového krému! Dobré vědět, když se balíte na cesty, nebo ráno spěcháte.

A co krytí?

O něco silnější je u Nobilis Tilia, řekla bych. Pořád je to ale v mezích lehčího krytí. Jestli potřebujete zakamuflovat výrazné kruhy pod očima, nebo akné, bez korektoru si neškrtnete. Na celkové sjednocení tónu pleti a zkrášlení jsou ale BB krémy jako dělané a upravený pěstěný vzhled s nimi vykouzlíte poměrně snadno.

Na první pohled různé odstíny

Odstíny jsou panečku pořádný oříšek! Mně totiž sedí oba! Když se na ně podíváte na fotce, je to nebe a dudy – jeden sakra tmavý, druhý šíleně světlý. No po rozetření můžu v klidu nosit jak nobilisku, tak saponariu. Záleží jen na tom, jestli mám ten den náladu vypadat normálně (sáhnu po světlejším, který mi dokonale splyne s kůží), nebo LEHOUČCE (a to desetkrát podtrhávám) opáleně. V tom případě volím Nobilisku. Fakt se ale nelekejte té barvy! Pokud jste byli letos už aspoň jednou venku na slunku, krém vám prostě sedne. Nevím, jak to dělá. Jinak já oba krémy momentálně kombinuju ještě s bambusovým pudrem 100% Pure, který pleť jako bonus udělá sametovou a na dotek hladce klouzací.

Každodenní odličování BB krému

Večer při odličování sice na bílém ručníku nacházím stopy BB krému, ale nic dramatického. Hlavně pokud ten den použiju La Saponariu. U Nobilis Tilia je bílý ručník barevnější o facku víc. Jo a odbočka – peru ručník potom marseillským mýdlem laSaponaria – jestli neznáte, nutně ho potřebujete! Jakmile mi dojde (což asi bude chvilku trvat, protože ta kostka je jak cihla), obratem kupuju to samé! Bezvadně funguje a pění víc jak obyč Jar. Suprově se s ním pere spodní prádlo! A voní tak, že i chlap přiběhl do koupelny, co to tak nádherně voní. A vůbec – podrobnosti se dozvíte začátkem května v recenzi ;-)

Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant
Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant
Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant
Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant

Aby byly postřehy ze srovnávání trochu přehlednější, rozhodla jsem se to dál vzít formou otázek, které mě ke krémům napadly. Kdybyste měli na jazyku nějakou další, prožeňte ji klávesnicí a nechte mi ji v podobě komentáře pod článkem. Co budu vědět, odpovím rovnou. A co ne, tak otestuju a dám vědět.

Zakryje některý z BB krémů i kruhy pod očima?

Minimálně. Já krémy roztírám i přes oči, žádné vynechávání očního okolí se nekoná. Zaprvé mě ani jeden z krémů kolem oček nedráždí a za další mi to přijde logické ho tak používat. Však je to krém, ne hutně kryjící make-up. Jestli máte temně fialové kruhy pod očima, na které nezabírá ani spánek, ani pitný režim, ani šamanské zaříkávání, musíte se spolehnout na korektor. BB krém je na to malý pán.

Zakryje i rozšířené póry? (dotaz z IG)

Odchytila jsem si chlapův čumáček (na rozdíl od mého vysušeného ksichtíku se to na jeho normálním testovalo líp), BB vyzkoušela na něm a spadla mi údivem brada. Původně jsem u této odpovědi měla napsáno, že si myslím, že o krytí jakýchkoli pórů nemůže být ani řeč. Omyl, vážení. BB krémy rozšířené póry zakrýt umí. Tak na 60-70%, řekla bych, ale umí. Viditelně pleť vyhladí, zjemní a póry zneviditelní – můj odhad v procentech je v předchozí větě.

Je v tom lepší Nobilis Tilia. Ta s pletí lépe splyne. LaSaponaria o malililinko víc „sedí“ na kůži. Nevím, jaký výsledek by byl na extrémně výrazných pórech, protože chlap má fakt normální pleť a žádné krátery na nosíku, ale myslím si, že i na mastné pleti s póry by BB mohly fungovat na jedničku.

Můžu použít Nobilis Tilia BB krém, i když jsem bílá jak stěna?

Ano i ne. Záleží na tom, co si pod pojmem „bledost“ představujete. Já bledá jsem. Permanentně vypadám, jako své mrtvé dvojče a když se s chlapem (nebo s kýmkoli jiným) postavíme vedle sebe před zrcadlo, jsem jak dcera ředitele vápenky s podtónem do žluta. Už jsem tady ale testovala i make-upy, nebo BB krémy, u kterých mi pak někdo napsal v komentáři, že na něj je krém tmavý (ač mně seděl). Takže extrémní běloba zase podle všeho nebudu. Třeba odstín make-up ovesného mléka Latte od Ere Perez je na mě momentálně tak světlý, že ho nemůžu mít samotný. Ale v zimě jsem ho přitom běžně nosila.

Nobilis Tilia BB i laSaponaria BB můžu nosit klidně samotné a v obou vypadám normálně a odstínově se mi přizpůsobí. Nesnáším to poslední slovo v souvislosti s make-upy a BB, protože vždycky zavání průse*em, ale mně opravdu oba dokonale splynou s pokožkou a můžu je střídat podle nálady, jak uznám za vhodné. A není třeba je s ničím dalším (světlejším/tmavším) míchat.

Je po BB krémech pokožka mastná?

Ne. Je trochu lesklá. Já používám navrch ještě bambusový pudr od 100% Pure (vřele doporučuju) a tohle kombo s BB si nemůžu vynachválit. I kdybych ale pudr nepoužila, nic by se nestalo. Mě ale baví ta výsledná sametová hebkost a vlastně i ochrana pleti ve špinavém městě v podobě další mikrovrstvičky. Tak proto :o)

Ucpávají BB póry? A nevyhážou se mi po nich pupínky?

Ne a ne. Nemám sebemenší problém s pletí, pokud používám BB (poslední týdny každodenně).

Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant
Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant
Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant
Přírodní BB krémy: Nobilis Tilia a laSaponaria | srovnání světlých variant

Jak se krémy roztírají? Mapují?

U obou doporučuju si na roztírání vyhradit pár vteřin a nedělat během toho nic jiného. Nepsat SMS, neplkat s kočkou, neladit rádio. Pokud se budete během aplikace flákat, může se stát, že vám pak BB krém na obličeji bude mapovat. Zvlášť v případě, že máte vyprahlou pleť, která všechno ochotně vpíjí před očima. To si můžete ostatně snadno ověřit i na ruce – nechte BB chvilku „ležet ladem“ a pak ho rozetřete. Půjde to u zaschlých částí hůř. Logicky. To je ale extrémní případ – jinak s mapováním nemám žádný problém ani u jednoho BB.

Jak jsem s krémy spokojená? Je to ten typ „vyzkoušet a poslat dál„, nebo jsme víc než jen kamarádi?

Na oba BB jsem si zvykla tak, že je používám každý den jako součást ranní rutiny. Vyčistím obličej, nanesu sérum a/nebo krém, nanesu BB, přepudruju a jdu. Teda… Po tom, co si podle nálady ještě doladím obočí, čmrknu linky a/nebo stíny, zvýrazním řasy a rty přelíznu rtěnkou. Sranda na tři minutky. Na BB jsem si zvykla, velice mě baví a výsledný efekt je tak pěkný a upravený, že se až děsím, jak rychle jsem krémy přijala do rodiny. Naposled se mi tohle stalo u BB krému Skin79 VIP Gold, že jsem si bez něj neuměla představit den. A pak jsem pravidelně chytala nerva, když mi docházel. Teď je to tu zas! :-)

Přírodní BB krémy – tak který si vybrat?

Jděte podle sympatií ke značce, podle odstínu, počtu používaných produktů péče o pleť a celkového stavu pleti. LaSaponaria bude vhodnější pro extrémně světlou pleť (ač mně výborně sedí i Nobilis Tilia). Zas je u LS ale větší riziko, že si nesedne třeba s pleťovým sérem a bude se drolit. Může a nemusí se to stát. Já mám takový problém u jednoho séra, ale pro jistotu na to upozorňuju. Jestli hledáte něco pro zakrytí pórů, laSaponaria funguje (cca na 50%), ale o facku lepší je v tomhle Nobilis Tilia.

Po nobilisce bych šla v případě, že nejste extrémní běloba, nevadí vám pumpičkové balení, do kterého nevidíte (to je asi jediná věc, co mě irituje) a potřebujete skrýt sem tam nějakou nedokonalost. Podle mě má Nobilis Tilia o něco lepší krytí než laSaponaria, ač pořád spadá do toho lehčího. Není to make-up ani korektor, je to BB krém. Čili beauty balm – zkrášlující balzám.

Já oba používám na střídačku a vlastně jsem ještě nezjistila, při jaké náladě/příležitosti po kterém sahám. Oba jsou si velmi podobné a rozdíly mezi nimi jsou minimální. Ty, které jsem v tomto odstavci vypíchla, jsou skoro zanedbatelné, ale jsou tam a u někoho mohou hrát roli při finálním rozhodování i drobnosti. Jestli máte vlastní zkušenosti s kterýmkoli z těchto BB, budu vám neskutečně vděčná za jakýkoli postřeh do komentářů. Třeba zas pomůžete někomu dalšímu při nákupu!

Celkově hodnotím oba nadprůměrně spokojeně a podle mě spadají do toho nejlepšího, co můžete v dané kategorii pořídit. A co vy? Používáte BB krémy, make-upy, nebo korektor? Anebo nic takového ani nevedete a raději máte „nahou“ pleť? :-)

Komentáře: 8

 1. Hanka Hanka 21 dubna, 2020

  Ahoj, a pořád se vracíš k BB krému Skin79 VIP Gold nebo už ho vyřadil nějaký přírodní?

  • Bebe Bebe Autor | 21 dubna, 2020

   Ahojky Hani, naposled jsem ho měla před několika lety, od té doby ne-e :-) Bebe

 2. Jana Jana 28 dubna, 2020

  Nobilis jsem nezkoušela, mám trochu problém s vůněmi jejich výrobků 😕 La Saponaria mi občas zvýraznila šupinky. Zatím u mne vede na každodenní použití tónovací denní krém od Éminence organics.

  • Bebe Bebe Autor | 3 května, 2020

   No nééé, teď se dívám, že tónovací krém Éminence má i SPF faktor! Zajímavé! To by člověk v létě mohl ušetřit jednu mazací vrstvu :-)
   Jak vlastně Éminence voní? Je tam nějak cítit ta lípa ve složení? Nebo je krém spíš neutrální? A který z nich je světlejší? Karamelové, nebo vanilkové latte? (hezké pojmenování, mimochodem! :-)
   Bebe

   • Jana Jana 4 května, 2020

    Voní úžasně, já z něj cítím jahody 😊 Světlejší je vanilkové latte, ale ani to není pro úplné bledulky. Je dost tmavé. Ale zase krásně a přirozeně splyne s pletí, takže mi v zimě říkají jak jsem pěkně opálená 😁 SPF je prima bonus, ale na léto by mi nestačil.

 3. BaruTi BaruTi 7 května, 2020

  Ahoj Bebe,
  zrovna koukám a hledám, kde bych koupila své milované balení BB od COSM’ETIKY a bohužel buď se nikde neprodává, nebo naopak vyprodaný :-( Tím pádem se mi hodí tvůj článek do krámu ;-) Abych řekla pravdu, LaSaponariu neznám, ale zaujalo mne mýdlo na praní, které zde vystihuješ a po tom teda půjdu, ale BB asi vezmu Nobilis, mám od nich i jejich denní krém, tak by si mohly sednout.
  Děkuji za recenzi a ráda jsem si takhle skvěle početla, po dlouhé době:-))
  Baru

  • Bebe Bebe Autor | 14 května, 2020

   Ahojky Baru,
   to prací mýdlo doporučuju všema dvaceti a přihazuju i čtyři doporučující kočičí tlapky :-) Fakt je boží a povedlo se a já ho zbožňuju! Podrobnější recenze, kterou už jsi určitě našla, tu přibyla v sobotu, ale pro jistotu přidávám odkaz i sem: LaSaponaria BIO mýdla – Myrta a červené hrozny, Středomořské bylinky s aloe, Marseillské mýdlo na ruční praní
   A přikláním se k tomu, že když máš od jedné značky denní krém, je dobrý nápad si od stejného výrobce pořídit i BB – stejně to teď kombinuju s denním krémem La Saponaria a jejich BB :o)
   Bebe

 4. Konečně vyhovující CC krém Konečně vyhovující CC krém 19 května, 2020

  Ahoj, ráda jsem si přečetla recenzi. Zkoušela jsem BB laSaponaria a mně osobně nevyhovoval, pocitově mi nebyl na pleti vůbec příjemný a dost mi zvýrazňoval šupinky. Dlouho jsem hledala BB nebo CC krém, který by mi sedl a teď jsem spokojená s Mádarou. Měla jsem i 100% Pure, ale ten byl na mě moc rozzářený.
  Měj se hezky! Jarmi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít