Dneska se vrhneme rovnou na praktické poznatky a srovnám vám tu 3 práškové pleťové masky od Míši z Krásná Každý Den. Každá maska je od jiné značky a společné mají fakt jen to, že jsou všechny tři v práškovém stavu, tedy si je musíte umíchat s vodou, nebo květovým hydrolátem a teprve pak je můžete nanést na pleť. Asi nic, co by někdo z vás neznal.
Nejdříve si tu odložím krátký přehled, o jakých maskách budu dál psát a potom to vezmu stylem otázka/odpověď, protože mi to v takových článcích přijde nejpřehlednější a nejpraktičtější. Udělejte si kotel kafe, rozbalte půl kila sušenek a jdeme na to ;-)
Soaphoria 321 BOOM, regenerační maska & čistič s kofeinem – Mdlá a namáhaná pleť? Stres, únava či málo spánku? Nakopněte svou pleť regeneračním koktejlem. Navraťte své pleti to, co jí opravdu patří! Marocký jíl v kombinaci s černým čajem, přidaným rostlinným kofeinem, koenzymem Q10 a kyselinou hyaluronovou napumpují pleť životem a navrátí jas vaší tvářičce. Cítíte se jako znovuzrození.
Almara Soap, přírodní maska na obličej Pink Face – PINK FACE je maska na suchou, citlivou a zralou pleť. Obsahuje růžový jíl, který má čisticí a uklidňující účinky, prášek z plodu šípku bohatého na vitamin C a prášek z růže damašské. Růže krásně zklidňuje pokožku a nádherně voní. Maska pleť vyčistí, zjemní, projasní a zklidní.
100% Pure, pleťová prášková maska 50% vitaminu C – pleť rozjasňující koncentrovaná pleťová maska ve formě prášku. Obsahuje 50% vitaminu C, který podporuje tvorbu kolagenu a elastinu a tím zvyšuje pevnost a pružnost pokožky. Ovocné enzymy, kyselina mléčná z řepy a fermentovaná rýžová kyselina kojová odstraňují zašedlou barvu pleti a vyrovnávají barevný tón, což snižuje výskyt tmavých skvrn. Tato maska zanechá pleť jasnou, plnou života a zářící.
Moje poznámky k maskám zvlášť:
Co v článku najdete:
Soaphoria
Maska, která by podle složení měla vonět po čajovníku a santalovém dřevu. Pod to bych se s klidem podepsala. Maska je růžově a sladce čajová, řekla bych. Za mě nejpříjemnější vůně ze všech tří testovaných. 321 BOOM v sobě obsahuje droboučké částečky, které fungují i jako jemný peeling. Maska se dá použít buď jako péče několikrát do týdne, kdy prášek smícháte s vodou, nanesete na pleť a necháte působit, než maska zaschne – 15-20 minut (já asi míchám malou vrstvu, protože mně maska zasychá do 10 minut). Anebo je možné po Soaphorii sáhnout denně a prášek používat jako čistič pleti, namísto mýdla/gelu.
Podobně se od stejné značky dají používat i práškové pleťové masky a čističe Chillophoria (moje recenze) a Nutriphoria (moje recenze) – s tím rozdílem, že nic nemusíte míchat, produkt je ve skleničce už hotový. Osobně mám vyzkoušenou Chillophoria a vřele doporučuju! Výsledek po použití Soaphorie je takový, že je pleť citelně vyhlazená a jemná (během smývání provádím i jemný peeling) a viditelně projasněná. Jediné, na co si musím dávat pozor, tak že když mi maska na kůži moc přeschne, může být pokožka po smytí trochu zarudlá. Během půl hoďky se to ale spraví a je všechno v pohodě. Ale dělají mi to všechny jíly (Soaphoria obsahuje marocký), které nechám „přepůsobit“, takže nic nového :o)
Almara Soap
Maličká sklenička budí dojem, že ji spotřebujete nanejvýš na dvě použití, když moc. Ale nenechte se mýlit! Maska je tak jemná, že jí stačí malé množství a umícháte si nadýchanou hladkou pastu, které bude navzdory očekávání tolik, že nebudete vědět, koho s tím ještě natřít! Ve vůni ucítíte rozemleté šípky a nádech růžových květů. Je to moc příjemné a relaxační a dělá mi to dobře na mozek. Jen tak mezi řečí – tato maska by mohla všem ostatním práškovým normálně určovat ideální vlastnosti!
Perfektně se míchá, nanáší i smývá. Není nic, co bych jí v tomto ohledu mohla vytknout. Účinek není na pleť ani tak čisticí, jako spíš změkčovací. Ano, čtete dobře. Po smytí je kůže měkká podobně, jako kdybyste ji napařili horkým ručníkem, nebo nad miskou s vodou a bylinkami. Řekla bych, že je to ideální přípravná maska pro další práci s pletí – třeba čištění u kosmetičky. Anebo když se chystáte pleti dopřát šíleně výživné a vitaminové sérum, absolvovat kúru v ampulkách, nebo chcete skočit do sauny a chcete mít pleť „předpřipravenou“ a čistou. Toliko moje dojmy :-)
100% Pure
Projasňující a skvěle funkční záležitost pro jakkoli nečistou, mdlou a zašedlou pleť. Instantně vám obličej oživí, zhojí a záhadně sjednotí barvu. Jestli za to může obsažená kurkuma, která má skoro až zázračné účinky, těžko říct. Pro člověka jako já, který má žlutý podtón pleti je tahle maska něco jako instagramový filtr v reálném světě, řekla bych :-D
Maska se dobře míchá, ale doporučuju spíš šetřit s vodou, protože na rozdíl od Soaphorie není 100% Pure prášek tak „žravý“ a stačí mu menší ředění. Jinak by se vám taky mohlo stát, že na jednu dávku padne půl sklenky. A to vzhledem k ceně opravdu nechcete. Mně se to jednou stalo u zelené jílové masky od Saloos – míchám, míchám a pořád musím přisypávat… No od té doby si dávám bacha. Jediný problém, který jsem s maskou měla, tak se týkal vůně. Samotný prášek voněl příjemně ovocně a citrusově.
Ale po smíchání s vodou mě do nosu praštila zvláštní houbová vůně. A nelíbila se mi. Nicméně maska je účinkově natolik boží, že jsem byla ochotná vůni ignorovat. Stejný případ, jako kdysi u arganového oleje Primavera. Smrděl jak dětský průjem, ale pleť byla po něm tak nádherná, že jsem si zacpala nos a vsugerovala si, že jsem uprostřed květinové louky. Psychika je holt mocná čarodějka :-D
Otázky a odpovědi k testování a srovnání
Která maska mi voní nejvíc?
Soaphoria. Za ní Almara soap a pak 100% Pure. Soaphoria je něco mezi stolistou růží a silným slazeným černým čajem. Blíž má k čaji. Voní mi úplně neskutečně a klidně bych si uměla takovou parfemaci představit jako kompletní vlasovou péči třeba. U Almara soap je to před namícháním šípek a růže, po smíchání s vodou cítím lehce kyselkavou vůni v kombinaci s ovocem. Rakytník například? A 100% Pure? Za suchého stavu ovocenka ze sušené citrusové kůry. Po umíchání cítím houby. Fakt! Tohle už se mi stalo u kokosového kondicionéru Urtekram. Opravdu je to jak podhoubí řízlé citronem.
Která maska mi vyhovovala nejvíc?
100% Pure. Navzdory tomu, že mi po umíchání vůbec nevoněla, ji považuju za naprostou jedničku. Používala jsem ji hlavně v nejhorší pleťové dny a při výsevu pupínků, nebo když se mi zbláznila pokožka na pažích a z horka/zimy/sucha/vlhka/whatever byla víc hrbolatá. 100% Pure maska umí jakoukoli neplechu zvrátit přes noc. Doslova. Miluju ji! Umím si dost dobře představit, že ji kombinuju s pleťovým sérem Vitamin C a nočním multivitaminovým krémem, obojí od 100% Pure.
Která maska se nejlíp míchá?
Almara Soap. Bez debat. Od oka přidáte vodu, prstem zamícháte a VŽDYCKY vám vyjde úžasně krémová nadýchaná konzistence, která vypadá jako našlehaný krém do dortu. A bezvadně se nanáší!
Která maska se nejlépe smývá?
Určitě Almara Soap. I po zaschnutí jí stačí trošku navlhčit, ona se změní na růžovou vodu a z pleti doslova sjede. Naproti tomu Soaphoria se sice smývá hůře, ale zase to máte díky zrníčkům i s peelingem.
Která maska nejrychleji zasychá?
Samozřejmě záleží na nanesené vrstvě, ale když ji odhadnu zhruba podobně, zaschne s obrovským časovým náskokem nejdříve Soaphoria.
Vysušují práškové pleťové masky?
Ne. Kupodivu ani jedna.
Nejlepší čisticí maska?
Almara Soap. Je to ta nejlepší maska, kterou si můžete udělat, když potřebujete na pleti něco “nípat”. Čert vem to, že by se to dělat nemělo. Přece s každým pupínkem a bebínkem nepoběžím ke kosmetičce, nejsem magor. A tak si udělám “almarku”, ponípu co potřebuju, pomažu zinkovkou a další den nahodím 100% Pure masku na rychlé zhojení, když je to třeba. Problém vyřešen :-)
Co vy a práškové pleťové masky? Jak často maskujete, čím a s jakým výsledkem? A maskujete jen obličej, nebo i jiné části těla?
Já mám 100% Pure masku,a smrdí mně v umíchaném stavu jak králičí bobky :). Ale je skvělá! Martina
Hehehe, evidentně ty umíchané 100% Pure nesmrdí jen mně :-D Ale za ty výsledky to opravdu stojí, na milion % souhlasím! :-D
Bebe