Nobilis Tilia – přírodní parfémová voda „Srdcem“

Nobilis Tilia - přírodní parfémová voda "Srdcem"

Psát recenzi parfému je pro mě vždycky zábava a moc se na to těším! Jako laik totiž hledám ve flakonku úplně jiné věci, než trénovaný nosík profesionála, co dokáže na první dobrou rozlišit jednotlivé složky a pomalu vám vyjmenovat, co tvoří soupisku ingrediencí. Já beru povídání o parfému jako svou soukromou psychoterapii. Toulám se myšlenkami po hvězdách, abych se vzápětí ocitla uprostřed lesa, do kterého teprve probleskuje ranní slunce. Při psaní sním s otevřenýma očima a představuju si situace, které se ještě nestaly a místa, která jsem ještě nenavštívila. Je to úžasný relax, když dáte fantazii zelenou a necháte ji prozkoumat zapadlé kouty své mysli. V parfému totiž můžete najít, cokoli budete chtít. Neexistuje správná odpověď na to, „jak voní“. Důležité je jen a pouze to, jak parfém voní „vám“. A to je na tom skvělé.

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná ji, když už odešla.“ /Coco Chanel/

Sama si dělím svou kosmetickou péči na 4 hlavní skupiny, přičemž každá má vlastní šuplíček a své pevné místo. Vlasy, pleť/tělo, dekorativní kosmetika a parfémy. Neumím si představit, že jakákali z výše jmenovaných kategorií by měla jen jednoho člena a neměla bych na výběr, čím dnes svou maličkost opečuju. Miluju testování čehokoli nového a kdykoli se mi povede něco vypotřebovat, zažívám pocit uspokojení a výrazně mi to zlepšuje náladu. Ne, nejsem máklá. Opravdu je to tak!

Nobilis Tilia - přírodní parfémová voda "Srdcem"

U parfémů se ale můj pocit uspokojení neodvíjí od poslední kapky ve flakonku, ale od počtu lahviček, které jsem vyhodnotila jako „mně ušité na míru“. Parfémy jsou pro mě jistým způsobem něco, čím končím své zkrášlovací snažení. Projdu se vonným obláčkem, nechám vůni dopadnou na vlasy, ramena a šíji. Zavřu oči a pomalu se nadechnu, abych se naladila na vybranou voňavou notu a mohla vykročit dobývat svět. Parfém si vybírám podle toho, jak se ráno cítím. Anebo jak se cítit chci. Vždycky si představuju, že polička s flakonky je jako několik mých „já“. Můžu sáhnout po klasické vůni a napumpovat si do žil tolik sebevědomí, že ho budu moci rozdávat plnými hrstmi. Anebo se zahalím do tak něžného obláčku, že by na mě nezvedla hlas ani policejní hlídka, která by mě zastavila, protože si to frčím po dálnici dvoustovkou a maluju si u toho rty ve zpětném zrcátku (nadsázka, samozřejmě :o). Můžu se chtít zachumlat do deky, přes hlavu přetáhnout kapucu, na klín dát vrnícího kočiče a usrkávat horký čaj. A najdu k tomu parfémového společníka. Vím jistě, čím dostat hlavu do oblak, když mě čeká zatraceně náročný den a potřebuju si všední starosti držet dál od těla. Stejně, jako si jdete do lékárničky pro pilulku na bolístku, já chodím mezi své parfémy a tuším, po kterém sáhnout, když potřebuju konkrétní účinek. Srovnání je to velmi nadnesené, protože ukopnutý palec, nebo zvrtnutý kotník vám nezahojí ani dávka od Guerlaina, ale jistě víte, jak to myslím :-)

Nejnovějším přírůstkem do mé voňavé rodinky je parfémová voda „Srdcem“ od Nobilis Tilia, kterou jsem si vybrala na vyzkoušení od Martinky z Biobalíčku.

Nobilis Tilia - přírodní parfémová voda "Srdcem"

Flakonek je to vskutku překrásný a podle mě se výborně hodí jak k samotné vůni, tak i ke značce Nobilis Tilia. A vlastně si neumím představit, že by vypadal byť jen v jediném detailu jinak. Tak povedený je!

Složení parfému:
Hlava: citrusové lístky a zelená tráva, řebříček, bazalka
Srdce: citrusy, lípa, řebříček, šalvěj muškátová
Základ: lípa, mimóza, cedr, santal

Je to ukrutně zajímavá a pro můj nosík neuvěřitelně klidná vůně, která mi evokuje procházku lipovou alejí. Není to něco, co se vám „ovoní“ a omrzí vás. Srdcem je jako esence přírody. Ta přeci taky nikdy neomrzí. Jako kdybyste si venku nabrali čerstvý vzduch do kyblíčku, přinesli si jej domů a tam si teprve všechny ty okouzlující vůně rozkvetlé lípy užili.

Nobilis Tilia - přírodní parfémová voda "Srdcem"

Ve vůni cítím velmi brzké jarní ráno. Takový ten den, kdy se probudíte těsně za svítání, protože už nemůžete dospat. Vstanete z postele, oblečete si měkký župánek a a jdete si do kuchyně udělat čajík. Kočka se vám proplétá mezi nohama a spokojeně vrní, protože je konečně někdo vzhůru. Jdete i s šálkem čaje k oknu. Jednou rukou otočíte kličkou a otevřete okno dokořán. Těch vůní zvenčí, které k vám ve vteřině dorazí! Cítíte zelenou trávu zkropenou ranní rosou, do které se teprve začíná opírat sluníčko. Bylinkovou směs ze záhonu. A čerstvě rozkrojené kolečko citronu, které jste si do čaje přidali.

Korunou stromu uprostřed zahrady zašumí vánek a popřeje vám dobré ráno. Mezi lipovými lístky zároveň problesknou sluneční paprsky. Ptáci zpívají a mají evidentně radost ze života. Kocourek si vyskočí na parapet, drcne vám hlavičkou do ruky, abyste si ho začali všímat a mňouknutím vám dá najevo, že jste prošli kolem misky a pořád v ní chybí jeho snídaně. Dáte mu pusu mezi ouška, kočič nahodí motor a jdete to spolu napravit. Jemu doplnit mističku a sobě nachystat vánočku s marmeládou. Protože je neděle. A ta má začat sladce. A vlastně to vypadá, že to bude dneska tuze krásný den…

Takto cítím „Srdcem“ já :-)

Nobilis Tilia - přírodní parfémová voda "Srdcem"
Nobilis Tilia - přírodní parfémová voda "Srdcem"
Nobilis Tilia - přírodní parfémová voda "Srdcem"

Vůně se Nobilisce velmi povedla a mně se zalíbila natolik, že ji mám normálně postavenou na stole a sáhnu po ní klidně několikrát za den. Proč tak často? Inu, nevýhodou této milunké vůně je totiž její maličká výdrž. Na mně dá půl hodinky, s vypětím všech sil možná slabou hodinku. Pak ji necítím ani z oblečení, ani z kůže. Rozplyne se do okolí a je fuč, jako sen který se vám zdá nad ránem a ze kterého si uvědomujete jen ten pocit, ale už ne to, o čem se vám vlastně zdálo.

Znáte „Srdcem“? Používáte? Zkoušeli jste? A co na ni říkáte? :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *