Soma – Try me box (olejový odličovač Melon, čisticí pěna Jasmine, tělový olej Vanilla, olej proti celulitidě Basil)

Jak voní vanilka, jasmín, meloun nebo bazalka? Kašlete na koření, nebo květinářství – normálně si pořiďte testovací box od Soma a přivoňte si. To jsou vám esence opravdovější, než originální předloha z přírody! Testovala jsem lahvičky hned na své drahé polovičce, kdy chlap zavřel oči, já mu jednu ze čtyř skleniček dala přivonět a on hádal, co je to zač. Poznal všechny! Dokonce i bazalku, přestože ji uhodl stylem: „Jééééj, já vím, co to je! Dává se to na pizzu! Nebo těstoviny. Takové zelené!“. I mi popsal, jak rostlinka vypadá, ale jméno mu zrovna vypadlo :-)

O značce Soma tu řeč ještě nebyla, tedy mi dovolte tři věty, abych vás uvedla do obrazu, o čem se tu dnes budeme bavit. Soma je řecká kosmetická značka se sídlem v Soluni, která vyrábí luxusní přírodní kosmetiku na bázi rostlinných olejů a bylin pro tělo a obličej. Základ jejich receptur tvoří rostlinné a éterické oleje a čerstvé středomořské bylinky, vše 100% přírodní, ideálně od lokálních rodinných farem. Soma se také snaží být co nejvíce ekologická k životnímu prostředí, proto používá recyklovatelné obaly ze speciálně vybraného skla či plastu.

Původně jsem přemýšlela, co od Soma vyzkoušet, abych si udělala úvodní obrázek a rozmýšlela jsem se mezi jasmínovou čisticí pěnou a bazalkovým olejíčkem proti celulitidě, ale Martinka z Biobalíčku to vymyslela ještě líp a doporučila mi otestovat rovnou celou zkušební sadu! Díky čemuž mě můžete nesnášet hned čtyřikrát víc, protože obsah 4 lahviček prostě nemá obdoby a budete je potřebovat všechny!

MELON – botanický olejový odličovač

Představte si tu nejmelounovatější melounovou žvýkačku na světě. Máte? A teď to vynásobte stovkou. A dostanete odličovač MELON. To je tak strašně moc božíííííí! Ale TAK! Všechny sprchové gely a pěny do koupele, které se kdy snažily napodobit melounovou vůni mi prominou, ale oproti Soma odličovači byly jen hodně slabým odvarem. Asi jako když srovnáte malé silné espresso z čerstvě umleté kvalitní kávy a vedle toho dáte vývar z ponožek. Takový rozdíl je Soma MELON a vše ostatní, co se snaží melounu jen přiblížit. Že přeháním? Ani omylem! MELON prostě musíte vyzkoušet, i kdyby to měla být od Soma jediná věc!

Tento pleťový odličovač se dá použít dvěma způsoby. Buď jej prsty rozetřete na obličej a následně odstraníte bavlněným, nebo vatovým tamponkem – čili něco na způsob odličování bezvodým balzámkem. Anebo klasicky navlhčíte tamponek, kápnete na něj trošku odličovače a vyčistíte celý obličej. Mně více vyhovuje druhá, vlhčená verze. Mám pocit, že pleť tak nedrhnu a nečistoty se kůže mnohem ochotněji pouští. Po tomto kroku pleť můžete opláchnout vodou, nebo použít jasmínovou čisticí pěnu, o které bude řeč vzápětí.

Říkala jsem si, že takové mikrobalení (lahvička má 25 ml) mi vydrží stěží na pár dní a bude po testování jak po žabě. Ale nene! Ze sklenky snad neubývá, protože na odlíčení mi stačí pár kapek a třeba po prvním týdnu z balení ubyly tak 2 mm, když moc.

Jakkoli perfektně se dá s MELONem pleť vyčistit a vycídit k dokonalosti, přesto zůstává hlavní výhodou podle mě vůně. Jestli odličování z duše nesnášíte a berete ho jako nutné zlo, odličovátko si určitě pořiďte, protože se budete na každodenní čištění těšit víc, jak na Ježíška! Už jen kvůli dokonalé vůni!

JASMINE – čisticí pěna na tělo a obličej

Kdysi v dávných dobách (a je tomu už hodně let), když jsem v kosmetice jasmín cítila poprvé, jsem byla v šoku. Vůně mi přišla staromódní jak prateta Tessie, možná drobet zatuchlá a evokovala mi vonítko na WC. Neoslovila mě ani omylem. Pak uběhla nějaká doba, během které jsem měla možnost jasmín potkat v reálu v Miláně, sáhnout si na květy a zabořit do nich nos… a zamilovala jsem se během pár vteřin! A přitom se nic nezměnilo! Jasmínová vůně je pořád stejná, specifická, nezaměnitelná a „svá“. Myslím, že buď ji zbožňujete, nebo nesnášíte, ale nic mezi tím. Soma JASMINE je dokonalým klonem květů, které si mě tehdy v letní podvečer omotaly kolem prstu. Je to mámivá a kouzelná vůně, za kterou vidím příběh z Tisíce a jedné noci, kdy je vzduch rozpálený z horkého odpoledne a ztěžklý kvetoucími keři jasmínu v okolních zahradách. Jasmín je neskutečně ženská a smyslná vůně, se kterou se nedá nic srovnat.

Použití je extra primitivní – napěňte gel v dlaních, jemnými krouživými pohyby aplikujte na obličej, nebo tělo a smyjte. Stejně jako u melounového odličovacího oleje, i tady vůně hraje prim a můžete celou odličovací a čisticí seanci pojmout jako aromaterapii. Je moc příjemné, že pleť není po opláchnutí vysušená a je dokonale čistá, i když jsem ji zkontrolovala tamponkem s micelární vodou.

VANILLA – vanilkový olej s bergamotem

Vanilkový puding pocukrovaný vanilkovým cukrem. Už je mi trochu blbé se opakovat, ale co mám říct jiného, než že je to esence opravdické vanilky. Jako kdyby si vanilka nechala ověřit podpis na poště, jakožto důkaz, že je to fakt ona a nikdo jiný. Vůně VANILLA je dokonale jemná a něžná, rozhodně s vámi nepraští o zem. Ve vůni je prý obsažen i bergamot, ale ať čichám jak čichám, já ho tam prostě nemůžu najít. Možná, kdybych se hodně zasnila a fakt ho tam chtěla vydolovat? :-)

První test proběhl za vyděšeného výkřiku „ježišikriste, vždyť je to úplně tekuté!“, přičemž se takto vylekal můj chlap, když jsem ho poprosila o namasírování zad a on si do dlaně chrstnul víc oleje, než chtěl. Olejíček je opravdu hodně tekutý, skoro až vodičkový a chybí mu líné přelévání se v lahvičce, jak to normálně oleje dělají. To samé je vlastně i MELON a BASIL, tak bacha na to, až je otevřete ;-)

VANILLA je tělový olej, který se používá na vlhkou pleť (tak, jako každý olejíček) a lehce se vmasíruje. Toto použití je samozřejmě super a primární, o tom žádná. Ale já objevila ještě jedno, které mi vyhovuje o něco více. Používám VANILLA olej na vlasy! Vlhké i suché. Jestli vlastníte extra vysušené kadeře, které trčí na všechny strany a musíte na ně používat gel, abyste jim dodali trochu ukázněnosti a hebkosti na pohled i dotek, určitě olej zkuste. Jednak vám vlasy krásně provoní, druhak je nezatíží a za třetí je dokonale uhladí, aniž by je zamastil. Tudíž lahvička neputovala na poličku s tělovou péčí, ale ubytovala jsem ji u vlasových produktů :-)

BASIL – olej proti celulitidě

Na bazalkový olejíček jsem byla ukrutně zvědavá, poněvadž mě zoufale baví všec, co vyhlazuje kůži a má v názvu „proti celulitidě“. Jestli jste fanoušky italské kuchyně a milujete těstoviny, gnocchi, pizzu a cokoli, kam se dává bazalka, pak budete u používání BASIL oleje permanentně slintat. To je tak nádherně věrná vůně! Všechny ostatní jsou příjemně mlsné a začnete z nich pošilhávat po něčem sladkém. Ale z BASIL vám začne regulérně kručet v břiše a v duchu si budete živě představovat, co všechno máte ve spíži a jestli to stihnete uvařit dřív, než někoho hlady pokoušete. Ostatně, poslední věc je důvod, proč u sebe permanentně nosím müsli tyčinku. Když jsem totiž hladová, jsem nebezpečná sobě i okolí a Hulk je proti mé rozzuřené maličkosti třídenní neškodné štěňátko.

V olejíčku ale není jen bazalka (ač ta silně převládá) a když se více soustředíte na rozklíčování vonných ingrediencí na kůži, možná objevíte i bergamot, grep a citron, který dodává vonné kompozici pomyslné šmrncovní mrknutí jedním očkem. Na druhou stranu je zajímavé, že vůně BASIL olejíčku se na kůži rozloží během pár minut spíš do kombinace bergamotu a grepu, které bazalka jen tak mimochodem doprovází. Zajímavé, originální a příjemné.

Ohledně praktického testu bych přísahala, že olej vyhlazuje kůži už při prvním použití, ale dost možná si to chci strašně moc vsugerovat (však je tam napsáno „proti celulitidě“!), takže mě nechytejte moc za slovo. Každopádně BASIL se stejně jako VANILLA používá na mírně vlhkou pokožku (ideálně po sprše) a vmasírovává se, dokud se nevstřebá. Ale hebkou kůži nechává spolehlivě, to zase jo :-)

Moje celkové první dojmy z testovacího setu jsou na milion procent pozitivní a nadšené. Kromě toho, že je kosmetika dokonale funkční, tak je hlavně neuvěřitelně voňavá a už jen kvůli tomu stojí za test. A navíc – tohle není všechno, co Soma umí – zatím nemám vyzkoušeno, ale jestli jste ve vůních zatíženi třeba na brusinky, kiwi, kosatec, heřmánek, nebo šeřík, asi byste měli prozkoumat i zbytek produktů, co má Martinka od Soma v nabídce! ;-)

2 thoughts on “Soma – Try me box (olejový odličovač Melon, čisticí pěna Jasmine, tělový olej Vanilla, olej proti celulitidě Basil)

  1. Bože tak ty vůně musí být. A popravdě chválím i ty jednoduché obaly. Hrozně mě totiž štve, když nevidím, kolik už mám spotřebováno :-)

    1. Pavli, ta vůně je nepopsatelná! Prostě vem originál a znásob to :-D A taky nemám ráda, když nevidím dovnitř (nebo to aspoň nejde nějak normálně odhadnout), kolik uvnitř ještě zbývá. Tik v oku mi takhle způsoboval svého času BB krém, bez kterého jsem ráno nefungovala. Nešlo tipnout ani podle váhy, kdy nastane den, kdy pumpička udělá „puf“ a bude všechno fuč :-) Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *