Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

N-Medical Hyaluron sérum s obsahem neuropeptidu (alternativou botoxu)

N-Medical Hyaluron sérum s obsahem neuropeptidu (alternativou botoxu) - recenze

Musela bych hodně přemýšlet, jestli jsem měla v posledních letech nějaké období, kdy by se mi doma nenacházelo alespoň jedno sérum s kyselinou hyaluronovou. Spíš by to bylo naopak – minimálně 1-2 kousky bych doma vždycky našla. Což je logické, protože jde o můj základní pečující krok, na kterém stavím celou svou kosmetickou rutinu. Proč? Tak na to se vám pokusím dát odpověď v dnešním článku. A zároveň si zrecenzujeme Hyaluron sérum od české značky N-Medical.

Nejdříve se ale zorientujeme v tom, proč je fajn kyselinu hyaluronovou v péči mít, na co se při výběru soustředit a jak se dá fajnově zařadit do jakékoli kosmetické rutiny.

Co je kyselina hyaluronová?

Vsadím boty, že když jste ten název slyšeli poprvé a snažili se jej přečíst nahlas, málem jste si zlomili jazyk, je tak? Rozhodně jde ale o složku, kterou se naučte říkat s absolutní samozřejmostí, protože se vám ještě bude hodit!

Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující polysacharid (cukr) v našem těle, který se nachází především v kůži, očích a kloubech. Její hlavní funkcí je udržovat hydrataci díky schopnosti vázat na sebe až 1000násobek své hmotnosti ve vodě. S přibývajícím věkem však její přirozená produkce v těle klesá, což přispívá k tvorbě vrásek a ztrátě elasticity pleti.

Typy kyseliny hyaluronové

V kosmetice se kyselina hyaluronová používá v různých formách, přičemž se liší hlavně velikostí molekul. Čím je molekula menší, tím hlouběji může proniknout do pokožky a působit. Kromě dvou nejznámějších forem – nízkomolekulární a vysokomolekulární kyseliny hyaluronové – se můžeme setkat i s dalšími variantami:

Vysokomolekulární kyselina hyaluronová (High Molecular Weight – HMW) – jedná se o formu s největšími molekulami, které zůstávají na povrchu pokožky. Její hlavní účinek spočívá v okamžitém zvlhčení pleti a vytvoření ochranné vrstvy, která brání odpařování vody. To zajišťuje okamžitý pocit hydratace a vyhlazení. Protože neproniká hluboko, její účinek je převážně povrchový, ale velmi rychlý.

Nízkomolekulární kyselina hyaluronová (Low Molecular Weight – LMW) – menší molekuly této formy kyseliny hyaluronové mohou pronikat hlouběji do pleti, kde stimulují hydrataci a podporují regeneraci. Navíc pomáhá zlepšovat elasticitu a pevnost pleti dlouhodobě. Díky těmto schopnostem je nízkomolekulární forma považována za účinnější, pokud jde o regeneraci a dlouhodobý efekt.

Středněmolekulární kyselina hyaluronová (Medium Molecular Weight – MMW) – její molekuly jsou středně velké, což znamená, že působí na povrchu i v mělkých vrstvách pokožky. Díky tomu zajišťuje jak okamžitou hydrataci, tak částečně proniká do pokožky a podporuje zpevnění pleti.

Oligomerní kyselina hyaluronová (Oligo-Hyaluronic Acid) – tato forma má ještě menší molekuly, než nízkomolekulární kyselina hyaluronová. Díky tomu proniká do nejhlubších vrstev pokožky, kde podporuje hlubokou hydrataci a stimuluje přirozenou produkci kolagenu. V kosmetice se používá k dosažení maximálního hydratačního efektu.

Hydrolyzovaná kyselina hyaluronová – hydrolyzovaná forma kyseliny hyaluronové je rozložená na menší molekuly, což zlepšuje její schopnost pronikat do pokožky. Díky tomu zajišťuje hlubší hydrataci a regeneraci.

Proč se nejčastěji zmiňují nízkomolekulární a vysokomolekulární formy?

V kosmetických produktech jsou nízkomolekulární a vysokomolekulární kyselina hyaluronová nejčastěji kombinovány pro dosažení okamžité i dlouhodobé hydratace. Tyto dvě formy jsou nejlépe prozkoumané, mají jasně definované účinky a jejich kombinace je zlatým standardem v péči o pleť. Zatímco vysokomolekulární kyselina hyaluronová zajistí povrchovou hydrataci a ochrannou bariéru, nízkomolekulární forma pronikne do hlubších vrstev, kde zajišťuje regeneraci a zpevnění pleti. Ostatní formy, jako oligomerní nebo hydrolyzovaná kyselina, se používají méně často a spíše jako doplněk k těmto dvěma základním typům.

A právě hlavní hrdina dnešní recenze, Hyaluron sérum N-Medical v sobě zmiňované dva druhy kyseliny hyaluronové kombinuje – jak vysokomolekulární, tak nízkomolekulární. Plus další vychytávky ve složení. Ale o tom ještě dál…

N-Medical Hyaluron sérum s obsahem neuropeptidu (alternativou botoxu) - recenze

N-Medical Hyaluron sérum

Podle výrobce: „Hyaluron sérum bylo vytvořeno jako vysoce hydratační sérum jak pro profesionály, tak pro domácí použití. Hloubkově regeneruje a rehydratuje vysušenou pleť. Funguje jako první pomoc pro suchou až velmi suchou (dehydratovanou) pleť a pokožku. Zasahuje na několika tkáňových úrovních a mimo hloubkové regenerace pokožky zvládne i jemnou korekci vrásek a lifting obličeje. Hodí se pro každodenní použití.“

Balení a upgrade

Sérum testuju už nějaký ten pátek, ale když jsem jej v e-shopu Stibio hledala k prolinkování na recenzi, objevila jsem jiný typ balení a trochu mě to zmátlo. Přímo u výrobce je u 50 ml pořád v nabídce plastové balení, Stibio pak nabízí podstatně hezčí, skleněnou lahvičku s pipetkou.

Co se funkčnosti týče, nemám proti plastovému obalu nic. Funguje tak, že horní stříbrnou část podržíte v levé ruce a pootočíte směrem doleva delší bílou spodní částí. Nahoře vyjede pumpička, kterou zmáčknete. V žádném případě ale nedoporučuju pumpičku mačkat až nadoraz – jinak vám dopřeje takové množství séra, že byste museli chodit ještě i po sousedech, jestli zrovna někdo nepotřebuje ošetřit obličej. Spíš zkuste jemně namáčknout pumpičku a přestaňte ji tisknout v momentě, kdy se vám zdá, že je dávka tak akorát, abyste jí pohodlně ošetřili obličej, krk a dekolt. Chce to pár pokusů, ale časem ideální dávku dostanete do oka, uvidíte.

N-Medical Hyaluron sérum s obsahem neuropeptidu (alternativou botoxu) - recenze

Konzistence a vůně

Co se textury séra týče, nikterak se neliší od jakéhokoli jiného hyaluronového séra. Průhledný vodnatý gel, který se fantasticky roztírá, okamžitě zvlhčuje pokožku a není v něm ani stopy po sebemenším náznaku jakékoli vůně. Vstřebatelnost je luxusní a okamžitá. Naneste na vyčištěnou a tonizovanou pleť, párkrát jemně máznete dlaněmi po obličeji a sérum se do pokožky vpije jak živá voda.

Kombinovatelnost s jakoukoli kosmetikou je skvělá a nenapadá mě na celém světě jediná kosmetická věc, která by se s tímto sérem nedala skamarádit. Vyzkoušela jsem sérum se vším možným – další séra, krémy, olejíčky, opalovací krém… Se vším naprostá pohodička na jedničku s hvězdičkou.

Jak se sérum používá

Na čistou pleť obličeje, krku a dekoltu nanesete malé množství séra a jemně vmasírujete. Ideálně dvakrát denně, a to ráno a večer. Sérum se používá jako první krok ihned po tonizaci obličeje, když je pleť ještě lehce vlhká. Kyselina hyaluronová totiž nejlépe funguje, když má z čeho „nasávat“ vodu. A pleť po toniku je ideálně připravená.

Veškerá hutnější mazadla, séra, krémy či olejíčky následují až po hyaluronovém séru. Je to z toho důvodu, že sérum pleť zvlhčí a hydratuje – vše ostatní hydrataci buď ještě přiživí, nebo ji v pleti uzamkne (to se týká zejména bezvodé kosmetiky).

Jednoduché, ale účinné složení napodobující botox

Hlavními zvlhčovači v séru jsou složky kyselina hyaluronová, glycerin, biosacharidová guma, Butylene Glycol a Sodium Lactate, které přitahují a zadržují vodu v pleti. Společně s dalšími složkami, jako jsou peptidy a kyselina mléčná, nejen že hydratují, ale také podporují regeneraci, ochranu a celkové zdraví pokožky.

Podrobné složení: Voda je základní složka, která zajišťuje, že produkt má tekutou formu a funguje jako nosič pro další aktivní látky. Biosacharidová guma je polysacharid, který má zvlhčující a zklidňující účinky. Vytváří na pleti jemný film, který zadržuje vlhkost a pomáhá udržovat hydrataci. Také zmírňuje podráždění a zklidňuje pokožku. Glycerin je velmi účinný zvlhčovač (humektant), který přitahuje vodu do pokožky z okolního prostředí a pomáhá ji v pleti udržet. Zlepšuje hydrataci a podporuje zdravou bariéru pleti. Kyselina hyaluronová je jedním z nejsilnějších zvlhčovačů – dokáže na sebe navázat až 1000násobek své hmotnosti ve vodě. Pomáhá hydratovat pokožku do hloubky, vyplňovat vrásky a zlepšovat pružnost pleti.

N-Medical Hyaluron sérum s obsahem neuropeptidu (alternativou botoxu) - recenze

Allantoin je zklidňující a regenerační složka, která pomáhá pokožce hojit se a zmírňuje podráždění. Má také zvlhčující účinky a podporuje regeneraci poškozené kůže. Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate je syntetický peptid, který napodobuje účinky paralyzujícího jedu chrličů (zmijovití hadi). Působí jako „botox-like“ složka – pomáhá uvolnit svaly v obličeji, čímž vyhlazuje jemné vrásky a linky. Palmitoyl Tripeptide-1 je peptid podporující tvorbu kolagenu a regeneraci pleti. Pomáhá redukovat vrásky a zlepšuje pevnost a pružnost pokožky tím, že stimuluje přirozené procesy obnovy kůže. Palmitoyl Tripeptide-7 je peptid, který snižuje zánět v pleti a stimuluje produkci kolagenu. Pomáhá zlepšovat texturu pleti a redukuje poškození způsobené UV zářením a volnými radikály.

Moje dojmy z testování

Sérum jsem používala ráno a večer. A jak jsem rozebírala podrobněji v kapitolce o balení – určitě si dejte pozor na pumpičku na plastovém balení. Nemačkejte ji až nadoraz, ale jemně ji tiskněte tak dlouho, dokud z ní nedostanete požadované množství séra. Pak ji pusťte. Popisuju to asi moc podrobně, ale ať víte, do čeho jdete.

N-Medical Hyaluron sérum s obsahem neuropeptidu (alternativou botoxu) - recenze

Co můžu potvrdit na milion procent, tak že sérum pleť opravdu okamžitě zvlhčuje, hydratuje a vypíná. Ihned po nanesení mizí jakýkoli pocit nepohodlí nebo pnutí, které byste případně mohli na pleti zažívat, ať už z jakéhokoli důvodu. O pár minut později dokonce na pleti zaznamenáte jemný vypínací efekt – a pokud sérum nanesete i kolem očí, bude to ještě citelnější. Doporučuju vyzkoušet! Vlastně by mě zajímalo, jestli by v N-Medical nechtěli s podobným složením udělat ještě i oční variantu séra. Podle mě by mělo velký úspěch!

Ještě mě napadlo – vynikající kombinací by mohlo být Hyaluron sérum se Suntribe nočním krémem s retinolem, nebo s JouJou sérem Absolute Berry!

Je hodně zajímavé, že když séra použijete více, vypínací efekt se zesiluje. Kromě toho, že budete mít pleť na dotek super hladkou a vyžehlenou, budete i zřetelně cítit, jak se pokožka napíná. Není to pnutí ve smyslu suché pleti, ale spíš takové to, jako kdybyste přiložili tři prsty z každé strany obličeje těsně před uši a jemně potáhli dozadu. Víte, co myslím – jako když si děláte srandu, že si zajdete na lifting a chcete před někým napodobit výsledný efekt. No… tak teoreticky můžete ušetřit za chirurga a namísto toho si nakoupit kýbl N-Medical séra. Výsledek bude asi hodně podobný :-)

Za sebe Hyaluron sérum hodnotím velmi kladně a pokud chcete instantně vypadat, jakože vrásky kolem vás ještě nešly a takhle vyžehlená, hladká a projasněná pleť je pro vás samozřejmost, klidně sérum vyzkoušejte. Výhoda také je, že než pořídíte plné balení, je možné Hyaluron sérum otestovat ze vzorečku.

A co vy? Používáte nějaké hyaluronové sérum? A znáte kosmetiku N-Medical?


*PR produkt, který jsem si vybírala podle vlastního uvážení. Následné hodnocení je VŽDY čistě na mně. Nikdo mi u toho necpe do kapes zlato a drahé kamení, ani neslibuje doživotní zásoby čokolády, nebo vinný sklep v Provence. Pokud se produkt(y) osvědčí, dozvíte se to. Pokud ne – otrávené oči v sloup se do textu promítnou taky 🐞

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *