L’Occitane – Kondicionér pro suché a poškozené vlasy

L'Occitane - Kondicionér pro suché a poškozené vlasy

Dřív jsem si kondicionér kupovala spolu s šamponem ze stejné řady. Pak jsem si nějak usmyslela, že přece musím vyzkoušet i jiné věci a kondicionér se mi dlouho do ruky nedostal. Až teď při posledním nákupu jsem vyfasovala i vzoreček a rychle jsem si vzpomněla, co se mi na něm tehdy tak líbilo.

Tak předně – vůně. Je skvělá. Něco jako kdybyste vzali výrobek z řady bambuckého másla a smíchali ho s čímkoli z řady esenciálních olejů. Až je mi pomalu líto kondicionér z vlasů vymývat. Navíc se fajn doplňuje s šamponem pro suché vlasy, takže se mezi sebou vůně netřískají. Tak mě teď napadá… Mě asi fakt nebude těžké utáhnout na vařené nudli – stačí, aby něco hezky vonělo a už to opěvuju a skáču nadšením metr dvacet. Pomalu abych se bála, že začnou vyrábět voňavé „krtky“ na odpad. Víte co, takové ty brutální kyseliny, co nalejete do odpadu a následně se ozve rachot, jak kdyby se k vám skrz potrubí chtěli probourat sousedi. Jestli se tohle někdy přihodí, čištění odpadů přenechávám jiným. Už to úplně vidím: „Néé, nesmíš tu lahvičku ošmatlávat, je to kyselina! Nééé, ani když to pěkně voní!“

Za další – na dlouhé vlasy ho stačí málo. Ve vzorečku bylo 8 ml (což je 1,5 čajové lžičky) a pomalu jsem nevěděla, kam mám kondicionér ještě dávat, abych vypotřebovala celý sáček.

Nakonec – jak vlastně kondicionér použít? Vetřete ho do šamponem umytých, vlhkých vlasů. Ale zase né, že vám z nich ještě poteče voda! Kdyžtak je trochu vysušte ručníkem, nebo jen pomačkejte rukama. Proč? Protože kdybyste ho začali vtírat do úplně mokrých vlasů, naředíte kondicionér vodou a navíc vám steče dolů. Což je jaksi naprd a vyjde to nastejno, jak kdybyste nepoužili nic. Kondicionér primárně rozetřete jen do délek vlasů (zvlášť, pokud se vám vlasy rychle mastí). Jestli se často potýkáte se zacuchanými kadeřemi, můžete kondicionér zkusit vmasírovat i do pokožky hlavy. Následně necháte 1-2 minuty působit a pak se chtě-nechtě musíte přesvědčit tu voňavou věc z hlavy smýt. Poslední opláchnutí doporučuju studenou vodou, vlasy se pak víc lesknou.

Docela mě po umytí překvapil ten pocit odlehčených vlasů. Jak kdybych měla na hlavě jen pět chlupů. Tak netuším, jestli je to jen můj dojem. Kdyžtak písnětě v komentářích, jestli máte podobnou zkušenost :-)

Koupit kosmetiku L’Occitane v Notino


4 thoughts on “L’Occitane – Kondicionér pro suché a poškozené vlasy

 1. Tak zrovna dnes jsem si s tímto šamponem a kondicionérem poprvé umyla vlasy. Mě se hlavně od této značky vždy nejvíc líbí obaly :D
  Dostala jsem je jako dárek, protože v krámu bych ho asi nevzala kvůli té vůni. Ne že by mi smrděl, ale smrdělo mi to napoprvé docela trávovitě.
  Po umytí jsem ale příjemně překvapená. Vlasy jsou heboučké a voňavé!:) a to jsem dokonce s kondiconérem udělala chybu a dala ho na docela dost mokré vlasy nacucané vodou. :) Takže u mě super! škoda jen, že to maj tak (pro mě) drahý …

 2. Miluju L´Occitane! :-D Mám z téhle řady šampon i kondicionér a jsem maximálně spokojená. Ještě mi vyhovuje šampon s bambuckým máslem.

  1. Leni, šampony a kondicionéry mají L’Occitane moc pěkně navoněné! Já se nejvíc zamilovala přeci jen do té řady na suché a poškozené vlasy. Ta vůně je tak zajímavá a zvláštní… a nutí mě pořád přemýšlet, copak že mi vlastně připomíná :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *