Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Přírodní BB krém 100% Pure SPF15 10 Luminous (recenze)

Přírodní BB krém 100% Pure SPF15 10 Luminous
Přírodní BB krém 100% Pure SPF15 10 Luminous

Už jednou jsem slibovala, že pokud narazím na zajímavou kosmetickou věcičku, ze které padnu na zadek a z recenze zbude hromada superlativů, dám vám o tom dopředu vědět, abyste mohli zavčasu zavřít prohlížeč a ušetřit své peněžence krušné chvíle. Tak tedy plním svůj slib. Máte poslední možnost zaklapnout notebook, nebo vyrvat počítač ze zásuvky. V opačném případě mi pak nespílejte. Před třemi týdny mi psala Andrea ze 100% Pure, jestli nechci ozkoušet novinku – přírodní BB krém 100% Pure.

Nám všem, kteří jsme už poznali sílu e-shopu 100percentpure.cz, jméno Andrea něco říká. Bodejť by ne! Tahle milá paní je jako čert našeptávač. Pošle vám spoustu vzorečků, z toho polovina je bomba a druhá polovina naprostá fantazie a vy pak sedíte v rohu místnosti, kývete se dopředu a dozadu a přemýšlíte, který párový orgán můžete postrádat a střelit na černém trhu, abyste mohli výslednou objednávku doplnit o půl obchodu!

Přírodní BB krém 100% Pure – první dojmy

A pak se to stalo. Přišel mi balíček s BB krémem a vzorečky a já natěšeně rozbalovala krásnou kytičkovou krabičku a těšila se, copak je tenhle nováček v řadách 100% Pure vlastně zač. Že nezklamal? O tom ani nedýchejte… BB krém bydlí v placaté 30 ml tubičce a ze všeho nejvíc mi připomíná balení make-upu.

Zavírání je na jednozávitový vršek (stačí jednou otočit a je zaklapnuto) a mně to přijde velice praktické. Žádné půlhodinové šroubování, kdy se ne a ne trefit do závitu a chytáte z toho nerva hlavně po ránu, když vám zbývá poslední minuta do odchodu, protože jste tento týden už potřetí zaspali.

Vůně je lehce krémová, spíše nenápadná. Neumím si představit, že by někomu vadila. Možná bych v tom se zavřenýma očima hádala i opalovací krém s velmi jemnou parfemací.

Přírodní BB krém 100% Pure SPF15 10 Luminous

Barva je hodně světlá. Já mám odstín 10 Luminous. Pak existují ještě 20 Aglow a 30 Radiance. Luminous bych označila jako vysoce „jedlý“ pro bledule, které slunko nijak výrazně nepolíbilo a lehká opálenost u nich hrozí možná až bude léto v plném proudu. Řadím se k této skupince. Cíleně se neopaluju snad nikdy – klobouček, brýle a krém s SPF beru jako samozřejmost. A make-up nebo přírodní BB krém měním maximálně o odstín tmavší během roku, když moc. Odstín 10 Luminous jde spíše do růžova – pokud potřebujete něco výrazně žlutějšího, asi bych pošilhávala raději po 20 Aglow.

Konzistence a krytí

Další věcí je konzistence. BB krém je poměrně hutný a výživný, jestli to jde takhle napsat. Určitě bych ho doporučila pro suchou nebo normální pleť. Na mastné by mohl dělat neplechu díky výslednému „blýskání“. U nás sucharů je odlesk žádoucí a nevypadáme díky němu jak týden stará zašedlá mrtvola. Naproti tomu člověk, který vyhledává zmatňující kosmetiku, by mohl být velmi rozčarován. Logicky :-)

Krytí hodnotím jako střední, bez sebemenšího náznaku efektu masky. Pokud potřebujete zakrýt výrazné kruhy pod očima, nebo čerstvé pupínky, asi to nebude to pravé. Ale s lehkým zašednutím kolem očí, vyrovnáním barvy a celkovým projasněním vám BB krém určitě pomůže. Krém má i SPF15 – resp. ochranný faktor proti sluníčku. Teoreticky byste tak na sebe už nemuseli mazat další opalovací vrstvu.

Co bych také chtěla zmínit, tak abyste se nebáli malé tubičky a 30 ml množství. Vypadá to jako pidi, ale není. Díky tomu, že BB krému stačí fakt malinko, tak za týden rozhodně nepoběžíte pro nové balení. Museli byste mít rozlohu obličeje tak 1 m2, aby se vám obsah rychle rozplynul před očima.

Ztracený kosmetický bráška BB krému

BB krém 100% Pure je ztracený sourozenec korektoru YSL Touche Éclat! Tihle dva musí být určitě rodina! Oba umí odrážet světlo tak, že na sebe nemusíte patlat dvacet vrstev, ale stačí jedna a finále „právě jsem chrupkala 8 hodin“ zaručeno. Oba kryjí podobně. A mají společný i „postupný účinek“. U BB krému i YSL korektoru se děje to, že je nanesete a po minutce či dvou se barvičky „usadí“ a vidíte konečný výsledek. Už se vám to třeba u make-upu stalo? Že jste ho nanesli, rozetřeli a byli trochu zklamaní? A pak se na sebe mrkli do zrcadla za pár minut a málem šli do kolen, jak dokonalou pleť vám udělal? Takže nanést, chvilku počkat a pak teprve spustit aplaus!

Závěrem?

Jestli jste majiteli suché pleti, která postrádá trochu jasu a permanentně vypadáte, jako kdybyste si obličej poprášili matujícím pudrem, určitě bych vám BB krém 100% Pure doporučila vyzkoušet alespoň ve vzorku. Ačkoli myslím, že je to zbytečné zdržování, protože stejně si půjdete ještě pro plné balení. Stopro! :-D

Komentáře: 20

 1. Daniela Daniela 23 května, 2016

  Ooo áno, presne nječo také potrebujem…

  Lifestyle & beauty by Daniela

 2. Wikira Wikira 23 května, 2016

  V této krásné recenzi mě odrazuje slovo hutný. Přírodní BB a makeupy jsou občas natolik hutné, že mě až dusí. Ale snad to byl jen slovní obrat :-) BB je za mě taky lepší než tonovací krém.

  • Bebe Bebe Autor | 23 května, 2016

   Tak a teď přemýšlím, jak to vystihnout a připadám si jak v té hře Aktivity, jak člověk dělá pantomimu a ostatní na něj ječí hromadu slov ve snaze uhádnout, o co jde :-D

   Když ne hutný, tak možná tužší? „Neřídký“? I ba ne… „Hutný“ je podle mě to pravé :-) Oproti tomu tónovacímu krému určitě. Ten tónovací je řidší, klouzavější a míň kryje.

   Jo a Wiki, možná vím, co myslíš tím „dušením“. Mě občas některé krémy umí udělat na obličeji vrstvu, pod kterou se pleť citelně potí i v chladném počasí a je to fakt příšerné. Tak tenhle BB to nedělá :-)

   Bebe

 3. Lucie Lucie 23 května, 2016

  Ještě že mám mastnou pleť :-D Já teď používám So´Bio. Ten mi vyhovuje. Jenom bych potřebovala, aby ten nejsvětlejší, byl ještě malinko světlejší. No nenadělám nic.

  • Bebe Bebe Autor | 24 května, 2016

   Ten SO’BIO je skvělý a pro mě osobně hned po tomhle 100% Pure absolutní TOP v žebříčku. Akorát během zimy se mi stalo, že byl na mě taky tmavší a o facku světlejší by neškodil :-)
   Bebe

 4. Péťa K. Péťa K. 23 května, 2016

  Vypadá dost dobře, to cute balení :-) ale nejsem si jistou tou konzistencí, mám smíšenou pleť a radši lehké krémíky! mým favoritem je Josh Rosebrook a teď pokukuji po 14e cosmetics mu, nicméně ve vzorku bych ho taky vyzkoušela…uvidím…

  • Bebe Bebe Autor | 24 května, 2016

   Že jo? :-D Proto jsem raději do recenze psala, že bych ho doporučila na suchou nebo normální pleť. S čímkoli „míň suchým“ by mohl být podle mě problém právě díky té „výživnosti“.

   A jako Péti… Ty máš TAKOVÉ štěstí, že jsem pro Josh Rosebrook nenašla český e-shop… Tahle kosmetika totiž vypadá víc než lákavě! ???

   Bebe

   • Péťa K. Péťa K. 25 května, 2016

    No, asi BB od 100% Pure nebude to pravé pro mě :( jinak J.R. se asi ještě u nás nenabízí, ale možná někdy bude na ladybio…mohu ti doporučit skvělé kanadské stránky thegreenjunglebeautyshop.com, který zasílá za velice rozumný peníz k nám a cena v CAD ti vyjde lépe, než kdybys nakupovala v EUR, DPH ani clo platit nebudeš, Julie (majitelka), balíčky posílá do limitu, už jsem objednávala aspoň 4x (a to i za 200 CAD) a přišlo mi to jako obyč. balík (i když jsem měla trošku strach), ale myslím, že s ní bych se domluvila, kdyby nedorazil :-) a teďka asi „prubnu“ foundation a sheer tint od 14e cosmetics (doporučiji nastudovat) ;) měj se

 5. Zdenule Zdenule 24 května, 2016

  Koukala jsem na různé videorecenze hned po tom, co u nás 100%pure avizovalo dostupnost, protože složení je ukázkové a BB já můžu, už jen kvůli těm hydratačním schopnostem. Byla jsem z efektu ale trochu rozpačitá. Přišlo mi, že je až moc rozjasňující a lesklý. S ohledem na cenu se mi pak nechtělo moc riskovat celé balení. Asi se zeptám moc drze, ale nebyla by možnost třeba fotky před a po použití na obličeji? :-)

  • Bebe Bebe Autor | 24 května, 2016

   Zdeni, drzé to není ani trošku, neboj :-) píšu recenze na kosmetiku, tak se logicky u některých věcí čeká, že je ukážu i na obličeji, nejen na ruce. Abych pravdu řekla, obdivuju všechny holky, které na sobě dokáží dekorativku nafotit tak, aby to vypadalo dobře a hlavně – bylo vidět to, co vidět být má. Já jsem na tohle zatím hrozný srabík a nešika, ale třeba se k tomu časem dopracuju. Dělám malé dětské foto krůčky s leskem a rtěnkou :-D

   Doufám, že se na mě nebudeš moc zlobit, když to nevyfotím na sobě, ale namísto toho ti pošlu odkaz na video, kde je podle mě PŘESNĚ vidět, co ten krém dělá: Oxana 124 – 100% Pure BB Cream – je to od času 3:14.

   Ten BB je opravdu hodně rozjasňující, až lesklý. I na té holčině je to pěkně vidět. Mě právě tenhle efekt maximálně vyhovuje a když mám někdy přece jen pocit, že už moc házím prasátka, tak to řeším lehkým poprášením tváří a čela minerálním pudrem (ZAO). V 95% případů se ale obejdu bez pudru. Asi můj ksicht to světlo pohlcuje, nebo co, proto není moc potřeba „matnit“… :-D

   Stačí to takhle? Nezlobíš se moc? :-)

   Bebe

   • Zdenule Zdenule 24 května, 2016

    Hele, vůbec se nezlobím. Docela to chápu. Kolikrát chci taky vyfotit makeup do článku, ale ne a ne si stoupnout na to správně světlo, takže to nakonec vzdám a nebo musím fotky upravit, aby co nejvíc odpovídaly realitě. Právě na Oxanu jsem koukala a tam mi přišlo, že to má efekt jak tekutý rozjasňovač :-D Taky mi přijde, že na ní po rozmazání trochu ztmavnul (i když ona je fakt dost světlá)… což by takhle od jara do podzimu nebyl problém, ale nejsem si jistá, jak by na mně vypadal uprostřed prosince :-)
    Jinak to s tou suchou pletí mám podobně, někdy docela oceňuju, když se trochu lesknu, protože obvykle mám pleť hodně suchou a působí díky tomu takovým neduživým sivým dojmem. S ohledem na to rozjasnění bych se ale trochu bála i výdrže a toho, že ze mě uprostřed horkého léta jednoduše steče :-)

   • Bebe Bebe Autor | 26 května, 2016

    Tak to je přesné! Já si jednou při focení stoupla tak blbě, že mi slunko vytáhlo z obličeje i to, co tam nikdy nebylo a vypadala jsem jak Glum po pařbě… :-D

    Až budou v létě teploty venku atakovat třicítky, tak dám vědět, jestli se mi obličej roztekl, nebo zůstal na svém místě! :-D

    Bebe

 6. Elbeautyblog Elbeautyblog 24 května, 2016

  Tak díky no. Jdu si ho napsat na seznam. :-D Od té doby co čtu tvůj blog a blog denjekrasny tak si začínám kupovat podezřelé množství přírodní kosmetiky :-D

  Jsem zvědavá, jestli mi sedne tak jako tobě. :-)
  Jo a mimochodem, miluju ty tvoje úvody! Jsi fakt super vtipná a moc se mi líbí tvůj styl psaní! :-)

  • Bebe Bebe Autor | 26 května, 2016

   Taky v seznamu načínáš stránku č. 382727261, Luci…? :-D

   A moooooc, moc moc moc moc moc děkuju za milou pochvalu, jsi zlatá! :-) ???

   Bebe

 7. Markéta Markéta 24 května, 2016

  Ahoj :) Docela by mě zajímalo srovnání se So´bio BB. Ten mám a i on mě vysušuje. Moje pleť má prostě zvrácenej smysl pro humor. Efekt dělá super, ale za pár hodin mám šupiny a z blízka to vypadá špatně. Uvažuju o 100%pure pake-upu, ale tohle vypadá taky super :)

  • Bebe Bebe Autor | 26 května, 2016

   Markét, SO’BIO má výsledek spíše matný – 100% Pure je super rozjasňující. To je podle mě největší a nejzásadnější rozdíl.
   Zkus pod BB změnit pleťový krém nebo olej. Mě se nejvíc osvědčilo hned po probuzení pleť zavlažit termální nebo růžovou vodou a vetřít pár kapek oleje (v poslední době často sahám po mokřadkovém). Krásně se vsákne, pleť zvláční a nesetkala jsem se při tomto postupu s neplechou, že by se mi něco drolilo na pleti nebo mě vysušovalo.
   Ještě mě napadá – takovým kompromisem mezi 100% Pure BB a SO’BIO BB je tónovací krém 100% Pure. Ten je víc krémový, nevysušuje a připomíná spíš lehký pleťový krém. Zase ale moc nekryje. Recenze s fotkama čoskoro, tak pak můžeš porovnat! :-)

   Bebe

 8. Veronika Veronika 27 května, 2016

  Ahoj BEBE. Když BB krém porovnáváš s rozjasňovačem YSL Touche Éclat myslíš, že bych ho mohla používat jenom na to projasnění, tedy na kruhy pod očima a nosoretní rýhy? Právě jsem o tom YSL díky tvé recenzi uvažovala, ale pokud to má stejný účinek radši bych šla do přírodní varianty. Já mám jinak smíšenou pleť tak na celý obličej bych to neriskovala. Jinak jsi fakt vtipná, vždycky se u tvých článku pobavim. Děkuju

  • Bebe Bebe Autor | 27 května, 2016

   Ahojky Veru,
   dost dobrá otázka! Jako pod oči bych problém neviděla. Krém je sice „těžší“ a hutnější než zmiňovaný rozjasňovač, ale přesto se s ním projasnit dá. I kryje víc, než YSL. Na ty nosoretní rýhy – určitě jo, ale musíš si dát pozor, abys BB dobře rozetřela. YSL se dá jen lehce vťupat a je v tu ránu neviditelný. BB chce víc pohlídat to rozetření. Ale jinak bych řekla že jo, je možné jím Touche Éclat nahradit. Akorát s tím vědomím, že BB krém o facku víc zatíží a je hutnější.
   [pořád se snažím to napsat výstižně a trefně a čím dál víc si připadám jak politik, co se snaží vyhnout odpovědi :-D]

   Jinak moc děkuju za pochvalu, velice mě to těšíííí! :-) ???

   Bebe

 9. Lili Lili 29 května, 2016

  Nespílám, nespílám…nebudu řikat nic o šetření :-D Já věděla, že to bude TOP! No vidím to minimálně na vzoreček :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít