Navia – Noční arganový krém s granátovým jablkem a B5 pro zralou pleť 30+

Navia - Noční arganový krém s granátovým jablkem a B5 pro zralou pleť 30+

Probrala jsem se nabídkou u Martinky v Biobalíčku a mimo jiné (tuhý šampon Navia Maca) mě zlákala vidina arganového pleťového krému s granátovým jablkem a B5. A ano, přiznávám – hrálo v tom velkou roli slůvko „arganový“ v názvu. Protože mám zafixováno, že arganový olej je na pleť boží a i kdyby všechno na světě selhalo, na marocký olejík je vždycky spoleh. To je holý fakt. No a taky možná i ten podtitulek o 30+… Ehm.

Krém má pumpičkové balení a zajásají hlavně ti z vás, kteří mají raději hygienické tubičky oproti kelímkům. S čím jsem měla drobet problém, tak z rozchozením samotné pumpičky. Bylo třeba ji zmáčknout fakt hodněkrát, než mi „zabrala“ a rozhodla se, že mi obsah zpřístupní. Až jsem se lekla, jestli není špatná. Ale naštěstí to rozchodila. Pamatuju se, že to samé se mi stalo i u kofeinového očního krému Dulcia. Taky jsem mačkala jak divá, až se nakonec zadařilo. Obal mají totiž stejný. To jsou jen 2 případy, kdy se mi to stalo. U ostatních produktů jsem problém neměla.

Navia - Noční arganový krém s granátovým jablkem a B5 pro zralou pleť 30+

Také se může jevit jako drobná nevýhoda, že nevidíte dovnitř a špatně se odhaduje, kolik krému ještě zbývá. Vůbec se tím nenechte rozhodit a vyřešte to stejně jako já, šalamounsky ve stylu 21. století – prosviťte si obal skrz baterku na mobilu. Přesněji byste zbývající množství neviděli snad ani v kelímku :-D

Ještě k té pumpičce. Dá se s ní perfektně dávkovat i miniaturní množství, čehož určitě využijte – NEdoporučuju mačkat pumpičku až na doraz. Dávka, kterou by vám dala, je poměrně štědrá a krému není třeba na obličej dávat tolik.

Vůně je kombinace dvou věcí – pelargonie a kadidla. To první táhne parfemaci k hustě rozkvetlému truhlíku muškátů, to druhé je malilililinko kouřové a trochu celou květinovou rozjásanost uzemňuje. Pelargonie/muškáty ale suverénně převažují. Momentálně mám na ruce mega vrstvu krému, abych byla schopná vůni popsat, takže je výrazná. Na obličeji mě ale neruší, je velmi jemná a budete ji vnímat asi jen při nanášení.

Navia - Noční arganový krém s granátovým jablkem a B5 pro zralou pleť 30+
Navia - Noční arganový krém s granátovým jablkem a B5 pro zralou pleť 30+

Konzistence je středně hutná a ideální, řekla bych. Neteče jako pleťové mléko, ani nepřipomíná tuhé máslo. Akorát během roztírání vás může zarazit, že se krém nevstřebává okamžitě, ale trvá mu to asi o tři „máznutí“ dýl. Nic, co by výrazně zhoršovalo uživatelskou přítulnost.

Moje hodnocení a postřehy

Jak jsem zmiňovala výš, doporučuju krém nanášet spíše v menším množství a v případě potřeby přidat. Krém je docela výživný, tedy ho stačí méně. Jo a vůbec se nebojte označení „noční“. Rozhodně to neznamená, že se s ním nesmíte mazat přes den, protože se budete lesknout jak psovi tentononc. To určitě ne – krém se dá využít jak na den, tak na noc. Dala bych si pozor leda v případě, že máte hodně mastnou pokožku. Pokud vlastníte normální, suchou, dehydratovanou nebo možná i smíšenou pleť, neměl by být se zbytkovou mastnotou ani během dne problém. Si myslim.

Automaticky pod krém vrstvím sérum, nicméně i když jsem krém použila samotný, stačil mi a neměla jsem potřebu nic domazávat. Nekonal se žádný pocit pnutí, suchosti, nic. Se sérem se snese taktéž perfektně (testováno se třemi různými druhy) a nikde se nic nedrolilo, ani nedělalo jinou neplechu.

Myslím si, že tento kousek se Navii velice povedl a mohl by se vám trefit do vkusu hlavně v případě, že jste nepřišli na chuť pleťovým olejům či bezvodým balzámům, ale přesto máte potřebu výživnější péče.

A co se srovnání s ostatními značkami s podobným sortimentem týče – v duchu si vždycky vybavím hlavně 4 výrobce – Mylo, Dulcia, Soaphoria a Navia. Všechno ze Slovenska. Střídavě se nemůžu rozhodnout, která zrovna vyhrává, protože rozdíly jsou těsné, nabídka luxusní a moje odolnost vůči nákupům nulová :-D

Shrnutí

 • krém jevýživný, proto bude vhodnější spíš na suchou a normální  pleť
 • dá se v pohodě používat i přes den (hlavně v případě, že máte sušší pleť)
 • kdyby se vám to přesto nezdálo, existuje i arganová denní varianta
 • voní po muškátech
 • je lepší ho ze začátku vtírat menší množství a kdyžtak přidat
 • NEnechává pleť mastnou
 • neucpává póry
 • pokožku viditelně zvláčňuje a ta je na dotek příjemně hebká
 • můžete pod něj vrstvit i sérum
 • když ho použiju na noc, ráno pleť není mastná a veškerý krém „vpije“
 • i v případě, že krém použijete samotný (bez séra), ošetřuje pleť výborně

Jakou pleťovou péči máte nejraději vy? Oleje, krémy, mastné balzámy? :-)

4 thoughts on “Navia – Noční arganový krém s granátovým jablkem a B5 pro zralou pleť 30+

 1. Tento krém je úžasný, mám už několikáté balení a opravdu je vidět výsledky. Z té vůně nejsem až tak odvázaná, ale vzhledem k účinkům to neřeším. Mám smíšenou pleť a bez problémů. Dávám na vlhkou pleť a vůbec nejsem mastná. Krásně se vpije. Nevýhoda je, že by měl být v lednici. Mám pak chutě vždy když se jdu namazat ??

  1. Už několikáté balení?! Jůůů, tak to mě těší, že ti krém tak sedl, Luci! Já ho mám normálně v koupelně, ale je fakt, že hned vedle na zdi je teploměr a hlídám, aby tam nebylo horko a velké teplotní výkyvy. Třeba v létě kosmetiku pravidelně stěhuju dolů do skříně, aby se mi neroztekla :-) Jsem zjistila, že když si dám kosmetiku do ledničky, tak na ni úplně zapomínám! A to bych neřekla, že tam chodím nějak sporadicky, hehe… :-D
   Bebe

 2. Co se týká pleťových olejů, tak teď mám:
  LOréal extraordinery oil – smíšená až mastná pleť
  Co se týká pleťových krémů, tak teď zrovna mám:
  Nivea Care – Nivei sice moc neholduju, ale tento krém byl u nějakého časopisu
  Co se týká pleťových mastných balzámů, tak ty moc nepoužívám

  1. Zuzi, je vidět, že reklama na mě funguje znamenitě – jak jsem u tebe viděla napsané „Nivea“, okamžitě mi vyskočila na mysl Monica Bellucci, která je jejich novou ambasadorkou. Mám ji tuze ráda, takže kdyby řekla, že Niveu doopravdy používá od hlavy k patě pravidelně a díky ní vypadá, tak jak vypadá, tuším bych i uvažovala o obměně půlky svého kosmetického arzenálu! :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *