Ere Perez – paletka očních stínů (odst. Beautiful) a rtěnka s kakaovým máslem (odst. Dash)

Ere Perez paletka a rtěnka

Nejen pečující kosmetikou je bionadšenec živ a taková přírodní dekorativka taky není mimo mísu a zaslouží si své místo na chroustím blogu. Není to tak dlouho, co jsem objevila zkrášlující malovátka od australské (mexické?) značky Ere Perez a totálně se zamilovala třeba do jejich tvářenky v odstínu Holy. Fantastická záležitost, kterou určitě nesmíte v e-shopu Biobalíček minout! Stejně jako paletku očních stínů, nebo rtěnku s kakaovým máslem! Tuze zajímavé hračky to jsou! A podrobnosti o nich probereme vzápětí tak nějak postupně :-)

Oční stíny s heřmánkem – odst. Beautiful

Jedna věc mě u nové várky Ere Perez malovátek překvapila. A to obal. Jestli si vzpomínáte, tak jak tvářenka, tak rtěnka byly u předchozí recenze ve stříbrném provedení. Tady se setkáte s obaly bílými. Nic proti ničemu, vypadá to hezky a u paletky je to možná i šikovnější. Kdo by chtěl pořád utírat ťapky z lesklé plochy, že jo. Samotná paletka má tak bytelné balení, že to dokonce chce trošku hrubé síly se do ní dostat, aby cvakací zámeček povolil. A i samotný kloub paletky vypadá tak pevně, že byste s ní mohli podložit i nábytek a paletce by se nic nestalo.

Co je dost zajímavé, tak že obsah paletky si můžete po vypotřebování stínů měnit k obrazu svému. Jednotlivé stíny jsou totiž magnetické a dají se vyndat. Takže si teoreticky z původně koupelné můžete poskládat vlastní barevnou variantu. Paletka Beautiful obsahuje šest jednotlivých stínů, které se jmenují (zleva od nejsvětlejší): Gosia, Karina, Shazi, Agathe, Caro a Ruth. Jsem chytře našla na oficiálním webu Ere Perez. Jestli jednotlivé stíny někdy bude nabízet i Martinka v Biobalíčku, to se musíte zeptat jí – ale myslím si, že výběr ze čtyř paletek je natolik dostačující, že neexistuje člověk, který by si nevybral. Nebo si stíny z nich nenakombinoval. A mimochodem – ani v jedné paletce se žádný stín neopakuje – samé barevné originály to jsou! A pro zajímavost: stín „Ere“ (tedy podle jména autorky) je v paletce Lovely a je to čtvrtý zleva. Tak že by její nejoblíbenější barva? :-)

Ere Perez paletka a rtěnka
Ere Perez paletka a rtěnka
Ere Perez paletka a rtěnka

V paletce jsou 3 stíny matné a 3 třpytivé – přirovnání v závorce jsem si nevycucala z prstu, mimochodem. Opravdu jsou uvedena na oficiálních stránkách EP v popisku jednotlivých stínů:
Matné – Karina (čokoládový fondán), Shazi (pečený lískový oříšek), Ruth (černá noc)
Třpytivé – Gosia (perlový lesk), Agathe (bronzová skořice), Caro (zlatý záblesk)

Dojmy z paletky?

Mé první kroky se štětcem vedly neomylně ke dvěma barvám. Černé Ruth a bronzové Agathe. S černou jde bezvadně udělat zastřená oční linka (teda logicky ne tak ostrá, jako s tekutými linkami Couleur Caramel). Pořád ale parádně vykreslí oko a zdůrazní linii řas. Což mám nejradši. Z rámování oka do černé jsem dávno vyrostla (a kdo ne, že jo) a tohle je elegantní řešení, jak zvýraznit oči, ale nesklouznout ke kýči alá 90. léta. S černou také můžete stvořit nenásilné kouřovky, pokud vám takto tmavé sluší. Já v raději sahám po jasnějších odstínech, protože mi jdou podle mě lépe k barvě očí. Která je všechno na světě, jen ne jasně definovatelná. Kombinace hnědé, zelené a žluté. Vysvětlujte to na pasové kontrole na celnici… :-)

Zmiňovaná Agathe, tedy bronzová skořice, je můj nejoblíbenější stín v paletce. Je to barva výrazná, ale přesto ne kýčová. Budete ji milovat hlavně v případě, že máte v duhovkách byť jen malý náznak zelené, kterou úžasně vytáhne na světlo. Moc pěkné!

Velmi mě baví taky oříšková Shazi a čokoládová Karina. Jsou to neutrální matné stíny, které využijete kdekoli a kdykoli a těžko byste hledali očka, ke kterým by tohle nešlo. Ať už na celé oční víčko, nebo jako hodně měkká a přirozená oční linka.

Ere Perez paletka a rtěnka
Ere Perez paletka a rtěnka

U zlaté Caro si zatím nejsem jistá, jestli se mi strašně líbí, nebo mi hrozně nesedí. Někdy si říkám „ježišmarja, tohle neee, sundej to!“ a jindy zas „fíííha, na tom sluníčku vypadá božsky!“. Si vyberte, no…

Jediný stín, u kterého fakt nevím, co si o něm mám myslet, je perleťová Gosia. U všech stínů jsem schopná nanést jednolitou barevnou vrstvu libovolné intenzity. Jen Gosia v tomhle selhává na celé čáře a ne a ne se s ní popasovat. Stín je zvláštně krémový, ale přitom práškový, jako kdyby se nemohl rozhodnout, ve kterém skupenství se mu líbí víc. Díky tomu na štětci ulpí spíš cuckově a pokus o nanesení na víčko je marný. Zkoušela jsem to i prstem – stín naberete v pohodě, ale kdybyste z prstu chtěli přenést stín na oko, v jednolité vrstvě nemáte šanci.

Co se výdrže stínů týče, matné jsou na tom o něco lépe, než třpytivé. Bez jakéhokoli podkladu či báze dají 4 hodinky, pak se začnou pomalu slévat do linek. Třpytivé začnou linkovatět tak za dvě hoďky. Co bych ale chtěla zdůraznit, tak jak je primitivní oprava stínů! Až mě to překvapilo! Jakkoli humpolácky to může znít, prostě bříškem ukazováčku setřete oční víčko a stín je beze zbytku pryč. Namalujete oko nově a je to.

Moc fajn je, že stíny oči nedráždí, ani když malujete hodně blízko řas. Mají čistě přírodní (rostlinné) složení a díky heřmánkovému oleji by snad měly mít i zklidňující a protizánětlivé účinky. To sice nevím, jak mám posoudit, ale jelikož mi na očích nikterak nevadí (a že už jsem potkala stíny, které mě nutily mrkat, jako kdyby mi do očí nafoukalo!), tak je to asi cajk :-)

Rtěnka s kakaovým máslem – odst. Dash

Kdo jste po minulém nezdaru napjatě čekali na mé postřehy o rtěnce s kakaovým máslem, právě jste se dočkali! Představuju vám rtěnku, která je naprosto boží jak do odstínu, tak na nošení! Jsem si myslela, že mé milované Alverde hned tak něco zadek nenakope, ale Ere Perez se jen samolibě ušklíbla, zamumlala směrem k Alverde „s dovolením“ a vystavila se na výsluní mé pozornosti. Je skvělá!

Ere Perez paletka a rtěnka
Ere Perez paletka a rtěnka

Obal je stejně jako paletka bytelný a zpracování působí velmi kvalitně. Rtěnka je i subjektivně těžká do ruky. Kdybych nevěděla, že jde o plast, uvažovala bych i nad tím, jestli nemá nějakou část snad ze skla. Pěkné, fešné a propracované.

Barva mi ze všeho nejvíc připomíná rozmačkané jahody. A vlastně tak vypadá i na rtech. Není to jednolitý sytý odstín, jako když si vezmete silně krycí rtěnku. Ere Perez s kakaovým máslem je na půl cesty mezi výraznějším balzámem a rtěnkou. Kryje středně, ale přitom na rtech nedělá mapy. Dá se vrstvit až do požadovaného odstínu, přičemž s každou další vrstvou kryje víc. Nezalézá do vrásek. Necuckuje. Nevysušuje. Nelepí. Co teda dává tak napůl, je jídlo a pití. Ale to hodně záleží i na tom, co konzumujete. Třeba mastný bramborák, jak ho kuchtím já, by tuším hnul i s permanentním make-upem, ne tak se rtěnkou. Po pití ji opravovat nemusíte, po jídle stačí přemáznout klidně i poslepu. Což je další velká výhoda – můžete s ní zacházet stejně, jako s barevným balzámem. Vytáhnete z kabelky, po paměti nakreslíte pusu a nazdar.

Co hodnotím extrémně vysoko, je maximální pohodlí při nošení a tím pádem i výdrž. Tři hoďky o rtěnce vůbec nevím, ani nemám potřebu si přetírat, nebo olizovat rty, protože nevysušuje. Po třech hodinách kontroluju, jestli je všechno v pohodě a kdyžtak dodám další vrstvu.

Ere Perez paletka a rtěnka
Ere Perez paletka a rtěnka

Jo a ještě – kdyby to někoho zajímalo, tak ve rtěnkách Ere Perez nenajdete karmín. Teda takové ty rozemleté broučky. Všechny produkty jsou veganské (takže bez jakýchkoli živočišných složek) a jsou barveny minerálními pigmenty.

Tentokrát jsem teda nadšená z obou věcí maximálně a za sebe prohlašuju, že stíny (kromě toho perlového!) i rtěnka se Ere Perez sakra moc povedly a já jsem z nich moc mile překvapená!

Ere Perez paletka a rtěnka

Zkoušeli jste už něco z dekorativky Ere Perez? A jaká je vaše úplně nejoblíbenější rtěnka? :-)

2 thoughts on “Ere Perez – paletka očních stínů (odst. Beautiful) a rtěnka s kakaovým máslem (odst. Dash)

  1. Ahoj Bebe, recenze je moc pěkná a produkty vypadají zajímavě, ale mám pocit, že už po několikáté čtu o tvé oblíbené rtěnce od Alverde a nikde jsem se nedopátrala toho, která to je. Prozradila bys mi to, prosím? :) Docela by mě zajímalo, která z nich ti sedla, teď mám nějakou ve stříbrném obalu, ta je celkem fajn, předtím jsem měla nějakou limitku, ale ta vysušovala..

    1. Ahojky Anko, je to takový tmavězelený obal (tenhle), ale nevím, jestli se ještě prodávají. Jsem dlouho nebyla v DMku (máme nejblíž akorát dvě Tety :-D, tak mám bordel v drbech a nemám přehled, co mají nového :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *