Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee (recenze)

Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee

Dnešním tématem budou přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee. Ale ještě než se pustíme do recenze, vezmeme to krátkým pojednáním o mém uklízecím cítění :-)

K úklidu domácnosti mám rozporuplný vztah. Na jednu stranu dokážu dlouhé týdny (!!!) ignorovat nevybalený kufr, nebo hromádku oblečení na židli a ani jedno mě nikterak nevzrušuje. Na druhou stranu chytám hysterák, když se projdu po kuchyni a šlápnu na drobek. V tu ránu zdrhám pro vysavač a odrobinky potřebuju nemilosrdně zlikvidovat, jinak mi z toho cuká oko. To samé koberce – nedokážu rozdýchat představu, že by se mi na ponožku, nebo papuček měly lepit drobky. Jeblo by mi z toho! Nebo zalepená a špinavá kuchyňská linka. Uáááá! Okamžitě beru houbičku a plochu potřebuju utřít, poněvadž mě to vytáčí k nepříčetnosti.

Je to prosté, milý Watsone…

Jako jooo, uznávám – takhle napsané to zní jako psychologický profil psychopata s autistickými sklony. Ale zas tak švihlá vážně nejsem. Moje myšlenkové pochody totiž vládnou prostou logikou. Pokud jde o čistý nepořádek, jako je právě oblečení na židli, sušák s prádlem, nebo knížky rozházené kolem postele, to je mi vcelku šumák a v zorném úhlu mi tyhle věci zas tak nevadí. Ale! Jakmile se jedná o špinavou špínu, typu omatlaná vana a umyvadlo, nevytřená podlaha, mastný sporák, apod., nedokážu se jen tak vyvalit na gauč a fujtajkslové prostředí kolem sebe ignorovat. Musím jít a uklidit!

Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee
Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee
Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee

K tomuhle účelu vedu doma kouzelnou přepravku, kde mám vyrovnané všechny úklidové věci – od hadříků ze starých děravých ponožek (přeci je nevyhodím, když můžou ještě skvěle sloužit!), starých kartáčků na zuby (stejný případ, jako ponožky), přes lešticí hadry na okna, až po sadu oblíbených čisticích prostředků, u kterých v poslední době začíná převládat slovenská eko značka Chistee!

A jelikož jde o novinku v sortimentu obchůdku Krásná Každý Den, poprosila mě Míša, jestli bych některé produkty nepodrobila důkladnému zkoumání (jinými slovy = nepotřebuješ si doma vygruntovat? :-D. Souhlasila jsem tedy a vybrala si pro první test hned tři kousky, všechny z řady Citrusuniverzální čisticí koncentrát, prostředek na mytí nádobí a univerzální čisticí sprej.

V hlavní roli: Chistee

Ještě krátkou odbočku s několika odrážkami, ať si uděláte představu, cože je Chistee zač a proč by vás mohla dooost zajímat:

 • čisticí prostředky Chistee jsou 100% přírodní a biologicky rozložitelné => nezatěžují životní prostředí
 • můžete je používat bez rukavic – ačkoli jsou neuvěřitelně funkční, vašim rukám neublíží a nevysuší je
 • jsou vyrobeny na bázi organických olejů a účinně odstraňují nečistoty a bakterie z různých typů povrchů
 • všechny produkty mají silný čisticí a antibakteriální účinek
 • neobsahují ingredience živočišného původu
 • samozřejmě NEJSOU testovány na zvířatech
 • požadovaný čisticí prostředek si můžete namíchat i doma sami – stačí si koupit láhev koncentrátu a rozředit ho v poměru s vodou (na povrchy 1:5, na nádobí 1:1, na ruční praní 1:3, do pračky 1:4, na podlahy 1:150, na sklo 1:200, na mytí hraček 1:15, na mytí ovoce a zeleniny 1:15)

A zkušenosti z praxe?

Univerzální čisticí koncentrát Citrus

Zcela netradičně začnu ne popisem produktu, ale výsledkem po úklidu. Upadly nám háčky na utěrky v kuchyni u sporáku. Fakt. Opucovala jsem kolem nich houbičkou obkladačky a asi jak pod háčky citrusový čistič zatekl, lepidlo u nich rozpustil. A háčky se poroučely k zemi. A co víc, teď je na přilepení krátký dokonce i Chemoprén a na obkladačkách nic nedrží! Takže háčky momentálně čekají na lince, až se chlap uvolí najít někde trochu lihu a místo u sporáku tím odmastí/očistí/whatever. A pak nově koupené háčky zase přidělá. Pfff, tohle mi neudělala ani ta nejagresivnější čisticí srajda, co doma vedu!

A že nejsem žádný čučkař a fakticky mám v zásobě přípravek, který by sundal lak pomalu i z auta a vyžehlil vzorek na pneumatikách! Když už je totiž něco v baráku echt šíleného a je třeba použít té nejhrubší síly, sahám po spreji, co se jmenuje Star. Je to původně čistič na krby, ale hravě si poradí i s tou nejbrutálnější špínou v řádu vteřin! [už vám někdy bouchl guláš v mikrovlnce, nebo vyprskalo maso na paprice v troubě a všechno se to suprově přichytilo a připálilo?]

Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee
Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee
Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee

Křest ohněm

I rozhodla jsem se čisticí koncentrát podrobit mega zkoušce a udělala jsem si brigádu v kuchyni na návštěvě (byla to výjimka – rovnou zapomeňte, že bych něco takového zkoušela i u vás doma!), kde kachličky okolo sporáku nešly pořádně vypucovat a pořád lepily. I popadla jsem Citrus koncentrát (Star čekal v záloze, kdyby něco!) a vypustila jsem ho jak džina z láhve, ať ukáže, co umí. Navlhčila jsem houbičku, nanesla na ni trošku přípravku začala pucovat první kachlík. A… Kdybych si nebyla absolutně jistá, že jsem před chvilkou 100% na hubku vykydla Chistee, tipovala bych to spíš na svého Star kámoše! Ty lepivé fujtajbly se pouštěly obkladaček normálně před očima! Jako jo, trvalo to asi o 1/3 času dýl (ale ne víc!), než se Starem a musela jsem zapojit i něco málo fyzické síly. Ale fungovalo to! Na eko čistič sakra dobrá práce!

Vůně – no fakt!

Navíc oproti Staru má Chistee jednu nezanedbatelnou výhodu. Během úklidu nemusíte usilovně větrat a nehrozí vám, že vám čistič sežere dýchací trubky. Protože co si budeme nalhávat – ona ta silně rozpouštěcí chemka není jen tak zadarmo, ale je vykoupená právě silně dráždivým aroma. Chistee ne. S tímhle čističem si můžete umýt i jablko ke svačině. Tak šetrný a jemný je! Zároveň ale likviduje všechny bakterie a výrobce to prý testoval dokonce v nemocnicích, na veřejných záchodcích, nebo ve školách a školkách. Tedy v prostředích, které jsou na šíření bacilo-breberek jako dělané.

Taky jsem náhodou udělala jeden reklamní test, co tu musím zmínit. Namísto na houbičku jsem jednou koncentrát nalila přímo na čištěnou plochu. Tedy brutálně zalepenou a zaprášenou mastnou příšernost úplně nahoře na kuchyňské lince. Slezla jsem ze štaflí, abych si podala navlhčenou houbičku a vylezla jsem zpátky. Houbičkou jsem setřela tu trošku Chistee čističe, který jsem předtím nanesla přímo na linku. Přísahám na holý pupek, že jsem houbičkou jen lehoučce přejela po čistítku a všude tam, kde bylo, tak pod ním zůstala absolutně bílá plocha! Fakt jak z reklamy! Byla jsem z toho tak v šoku, že jsem zavolala i chlapa, přinutila ho na štafle taky vylézt a ten zázrak obdivovat! :-D

Prostředek na mytí nádobí Citrus

Jasně, že nejpohodlnější na mytí nádobí je myčka. Kdo tvrdí, že ne, tak kecá. Jenže když zrovna v domácnosti myčku dočasně nevedete, nezbývá vám nic jiného, než si vyhrnout rukávy, popadnout houbičku a pustit se do boje s mastnými talíři sami. Že je to otrava? No… Je. Ale nikdo jiný za vás hrnečky od kafe neumyje.

Zas ale – proč nespojit nepříjemné s užitečným a do jisté (zvrhlé) míry zábavným a nepropojit to s testováním na blog, ne? Takže se jdeme juknout tomu eko mytí nádobí na zoubek!

Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee
Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee
Slovenská přírodní kosmetika
Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee

Balení

Co kvituju s nadšením, je samotné balení. Pokud myjete nádobí v ruce, neexistuje nic praktičtějšího, než láhev s pumpičkou! Víc asi netřeba tuhle věc rozvádět. Prostě pumpičky pro všechny!

Velice fajná je i nevysušující vlastnost samotného mycího prostředku. Čili když se nechcete zdržovat s nasazováním rukavic (a upřímně – kdo z nás myje nádobí v rukavicích???), nemusíte se hrozit extrémně vysušených rukou a následných záděrek. Což je velice fajn! Poslední dobou moje ruce snad každý krém doslova vdechnou a já mažu jak blázen stokrát za den, takže proč rukám neulevit, kdykoli to jde.

Vůně

Eko Jar pění dostatečně a kdybyste mi přeházeli flašky u dřezu, nejspíš bych identifikovala záměnu jen podle jiné vůně. Oproti typicky jarovému aroma vede Chistee Citrus vůni čerstvě omítnuté zdi s kapkou citronu. A mimochodem – voní to líp, než to takhle z popisku zní! Je to vůně nevtíravá, rychle mizící a jemná. A něco mě na ní baví. Asi ta změna a nezvyk. Jo a stejně voní i koncentrát, který jsem zmiňovala výš!

V průběhu běžného provozu jsem nezaznamenala rozdíl oproti běžnému umývátku na nádobí a nálepka eko nemá na výsledek pražádný vliv. Chistee funguje na jedničku. Co ale musím vyzdvihnout do nebes, je právě to nevysušování, které je natolik znatelné, že i teď, když jsem byla opláchnout talíř od snídaně, si pořád mnu ruce mezi sebou a je mi záhadou, jaktože nepnou suchem. Toto je velice povedené!

Umyjete s tím i to nejhorší z nejhorších

A ještě jednu čerstvou zkušenost sem přidám! Chlap se dal do drhnutí starého friťáku. To je ekl práce sama o sobě. A vzal si k ruce právě pumpičkový čistič na nádobí. Nejdřív se teda ujistil, že mu to nesežere ruce bez rukavic (utkvěl mu v paměti můj oslavný výkřik při pucování kuchyně s flaškou Chistee) a dal se do díla. A celou dobu nevěřícně kroutil hlavou a polohlasně si pro sebe mumlal, co sakra tyhle eko věci obsahují, že tak fantasticky fungují?! Mám vyřídit, že je to zázrak! :-)

Univerzální sprej Citrus

Můj každodenní hrdina na veškeré povrchy v domácnosti, které nejsou extrémně špinavé (připálený, nebo olepený sporák, mastnota non plus ultra, apod.). Vezmu sprej a houbičku, dvakrát šplíchnu kam potřebuju, setřu a tadáááá! Místo je čisté a dezinfikované. Případně vše ještě utřu suchým hadříkem, když je to třeba. Například u záchodového prkénka. Protože věřte mi – nikoho z těch, co půjdou po vašem čisticím řádění na WC a sednou si, zaručeně nenapadne, že tu předtím proběhl úklid. Pomyslí si něco jiného o původu vlhkosti na sedátku. A v tomhle příběhu nechcete hrát hlavní roli :-)

Vůně je stejná, jako u dvou předchozích produktů – čerstvě omítnutá zeď s kapkou citronové vůně. Zajímavé, neškodné, příjemné.

Slovenská přírodní kosmetika
Přírodní čisticí prostředky pro domácnost Chistee
Slovenská přírodní kosmetika

Dokonalý rozprašovač

Dost mě baví, že sprej je na jednu stranu jemný, na druhou i důkladný, či jak to napsat. Víte co – neosprchuje vám to požadovanou plochu tak, že bude na zemi kaluž vody, ale zároveň rozprašovač obsáhne celý povrch, co chcete pucovat. Z čehož plyne i poměrně malá spotřeba, protože rozprašovač je akurátní a s hladinkou uvnitř lahvičky zásadně nehýbe směrem dolů ani časté uklízení. Jo a mám doma ještě i levandulovou variantu a kromě jiné vůně (omítka s kapkou levandule, hehe), jsem neshledala mezi ní a citrusovým čističem rozdílu.

Sprej bych doporučila k čištění veškerých povrchů v domácnosti – od kuchyňské linky, zmiňovaného WC, setření umyvadla, zrcadel, oken, prachu, po milion dalších věcí. Zaručeně nezklame a budete z něj v tomto ohledu nadšení. Žádný z povrchů nezklikviduje, ani nepoškodí, přestože čistí perfektně. Snad jen na nějakou extrémní špínu (napadá mě právě místo kolem sporáku) bych se více spolehla na čisticí koncentrát, který mi přijde lepčejší a rychlejší.

Závěrem

Celkově jsem z Chistee produktů ukrutně nadšená a všemi dvaceti vám produkty doporučím! Jo a ještě na jeden tip jsem si vzpomněla! Už je tomu docela dlouho, co jsem s univerzálním Chistee sprejem čistila skleněné výplně sprchového koutu, kde byla asi miliarda zaschlých kapek vody a já z toho vždycky rostla. Tak na ty Chistee funguje přímo geniálně a ušetří vám hodinu času, nadávek a drhnutí. Smrskne totiž tenhle opruz úkol na maximálně 5 minutek!

A takový spoilerový prásk na konec – vybrala jsem si k testování od Chistee ještě dvě věci na čištění auta. Jak pro interiér, tak pro exteriér. Takže kdybyste někde v té zimě viděli magora s litrovou lahví nažloutlé tekutiny, co se plazí s houbičkou po kapotě auta, stačí mi jen zamávat – zrovna provádím testovací průzkum pro další článek :-D

Komentáře: 2

 1. Chistee Chistee 5 července, 2020

  Tak to je super, v minulém týdnu mi čističe taky přišly, takže naplánuji velký úklid

  • Bebe Bebe Autor | 21 července, 2020

   Tak doufám, že čističe dobře slouží! Já si je nemůžu vynachválit a pořád trvám na tom, že nic lepšího na uklízení prostě není! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít