Ben & Anna – zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Léčený aft trvá 7 dní, neléčený týden. Říká se to o rýmě, ale na tyhle zmetky to bohužel platí taky. Vůbec nevím, kde jsem k něčemu takovému přišla. Z ničeho nic jsem si uvědomila, že mě bolí dáseň na divném místě. Šla jsem k zrcadlu, vycenila na sebe zuby a byl tam, sviňák. Polohlasně jsem zaklela a psychicky se připravila na jogurtovou dietu. Protože pokoušet se s aftem jíst cokoli ostrého, je jako udělat si peeling slunkem spálených zad. Anebo si vypláchnout oči Jarem. Ani jedno jsem nezkoušela. Ale předpokládám, že faktor libých pocitů by asi stupnici nestrhal.

Už je to dva dny, co se aft odporoučel a já pořád přemýšlím, jak se něco takového přihodí. Máte s tím někdo zkušenosti? Dělá se vám tohle zvěrstvo častěji? Mě to potkalo asi potřetí v životě a vždycky jsem z toho vykulená a nechápu, proč zrovna já? Nikde jsem neolizovala zábradlí, nemyté ovoce, ani náhodného kolemjdoucího na ulici. Hygienu ústní dutiny bych mohla pomalu vyučovat na škole, jak si na ní dávám záležet. O žádném stresu, který by mi trhal žíly, vůbec nevím. Tak že by za to mohla špatně pokřupaná topinka, nebo zbloudilá ostrá brambůrka? To bych musela mít aftů plnou pusu obden! E co, kašlu na to a hlavně, že se dlouho nezdržel :o)

Ale k té ústní hygieně se ještě vrátíme! Nevím, jestli jste si všimli, ale Martinka z Biobalíčku zařadila do sortimentu značku Ben & Anna. Už jsem od nich nadšeně testovala grepový deošek, který je funkčně to nejlepší, co v téhle oblasti přírodní kosmetika může nabídnout. Bez nadsázky. Však mrkněte na recenzi – deodorant se dělá i v dalších vonných variantách a třeba vás nějaká chytí za srdce, resp. za podpaží :o) Dneska se ale podíváme na zoubek (haha) dvojici produktů Ben & Anna – zubní pastě proti zbarvení zubů a ústní vodě pro citlivé zoubky. Obojí v maximálně sympatickém balení!

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Že je ústní voda ve skle, přičemž samotnou lahví byste se v případě potřeby ubránili i v temném podchodu při půlnočním návratu domů (tak je bytelná), to až tak překvapivé není. Ale že je ve skle i samotná pasta, to už je věru nezvyklé! A tím neobvyklost nekončí. K pastě ve skleničce s roztomilým hliníkovým víčkem totiž vyfasujete i dřevěnou špachtličku, kterou si pastu nabíráte na kartáček. Zpočátku jsem měla za to, že půjde o děsný opruz a čekala jsem, že nejpozději u druhého čištění budu kartáčkem lovit rovnou ve sklence. Ale světe div se, skleničku mám doma už dva měsíce a ještě ke kvedlání kartáčkem ve skleněných útrobách nedošlo. Je jasné, že nabírání pasty je drobet zdlouhavější, než aplikace z tuby. Ale kupodivu to není ZAS TAK otravné, abych nebyla ochotná absolvovat postupně – odšroubování skleničky, nabrání pasty a její otření na kartáček a pak s kartáčkem v puse umýt a osušit špachtličku, zašroubovat sklenku a pak teprve čistit. Samotnou mě překvapuje, že mi to neva. Dost možná v tom hraje roli i to, že mi je pasta příjemná, sympatická a baví mě. A to udělá ve výsledku hodně!

Chuť pasty je velmi svěží a větrová. Snažíte-li se přejít z chemkových věcí na přírodní a nedaří se vám to u zubní péče, protože všechny pasty dle vašeho názoru chutnají jak babiččiny ponožky s bylinkama, pak zbystřete. Protože Ben & Anna je chuťově super! Já extrémně pálivé pasty ráda nemám, protože namísto abych se soustředila na čištění, snažím se to ošidit a pucování brzy skončit, jinak mi pasta vypálí celou dutinu ústní. Což je blbě. „White“ pasta Ben & Anna sice citelně větrová je, ale nepálí a nepřipadám si, jako by mi v puse bouchnul napalm. Je výrazně osvěžující, ale přitom jemná. Dává to smysl? Něco podobného je chuťově i Jason Sea Fresh, akorát ještě o kapku svěžejší.

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Ben & Anna zoubky i bělí. Naposled jsem takhle viditelný efekt zaznamenala u zklidňující heřmánkové pasty Jason. Tam si výrazně bělejších zubů všimnete už po pár použitích, u Ben & Anna je to otázka pár dní. Fleků na zubech se snažím zbavovat průběžně, ale je to u mě nekonečný příběh. Nedokážu si totiž svůj život představit bez několika káv denně a třeba na hořké čokoládě mám vypěstovanou slušnou závislost. Ale hlavně jde o to kafe. Nesnáším poloprůhledné půllitrové „žbrundy“, které kávu neviděly ani z rychlíku, mají v sobě většinu mléka a tunu cukru. Ble. Moje ideální kafe je klasické espresso, tedy zhruba 30 ml, přičemž k němu nepouštím ani mléko, ani cukr. Miluju „kofi“ černé jak bota a vychutnám si ho nejvíc samotné. 3x denně je průměr. A snažím se pak čistit si zuby. Ne hned, protože bych to považovala vůči právě vypitému šálku za svatokrádež. Ale s odstupem zoubky přetáhnout kartáčkem potřebuju. Mimo jiné i kvůli nežádoucímu zabarvení.

Bělicí pasta je v tomto ohledu bezva věc, ale je třeba vždycky hlídat, aby nešlo o kousek, který vám bude likvidovat sklovinu a bude příliš abrazivní. Podle mě je v tomhle ohledu White pasta Ben & Anna bezproblémová. Usuzuju tak ze složení, superhladké (ač hutné) konzistence a faktu, že mě po ní jednak nebolí zuby, druhak nejsou nijak citlivější. Dá se to poznat ještě podle něčeho dalšího?

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Co se týče ústní vody, tam jsem si potřebovala chviličku zvykat. Jak jsem zmiňovala, moc nedávám příliš svěží záležitosti na čištění a jsem cíťa na pálivé vody a pasty a tak. Navzdory tomu, že u jídla mám „hubu plechovou“ a chilli je můj nejlepší kamarád. Ústní voda je na stupnici pálivosti od 1-10, kdy 1 je dětská Perlička a 10 brutální Listerine, tak na čísle 7. Dech vám po ní vydrží svěží sakra dlouho (za předpokladu, že jste si během čištění nenechali mezi zuby schovanou ještě svačinu, to je jasné) a je chuťově VELMI příjemná. Akorát nemůžu přijít na to, která složka vodičce propůjčuje zvláštně nahořklý ocásek. Jestli šalvěj, rakytník, nebo máta? Případně kombinace všech? Netuším. Ale třeba chlap se vyjádřil, že mu voda velice chutná a v očích jsem mu četla i nevyřčenou otázku: „Můžu si tu flašku nechat, že jo?“ :-D

Za mě teda jooo, produkty péče o zoubky z dílny Ben & Anna se mého pochvalného přitakání a doporučení určitě dočkají. Jednak je mi sympatická ta značka jako celek (ano, uznávám, ten deoš na tom hodně zapracoval) a za další – prostě to funguje skvěle a baví mě to :-)

Co máte raději vy? Bylinkové, slané, sladké, nebo pálivé čisticí věci na zuby? :-)

Odkazy do e-shopu Biobalíček:
Ben & Anna – Zubní pasta proti zbarvení zubů (100 ml)
Ben & Anna – Ústní voda pro citlivé zuby Sensitive (500 ml)

4 thoughts on “Ben & Anna – zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

 1. Dneska jsem objevila tvůj web a musí říct, že jsem díky tobě udělala velkou objednávku na biobalíčku.cz a jsem naprosto nadšená! (pravda dodat, že moje peněženka už tolik ne)…

  To co tady vytváříš je naprosto skvělý, děkuji za osvětu v přírodní kosmetice :)

  1. Jééé, moc děkuju za tak suprový komentář! Udělal mi obrovskou radost a právě díky takovým slovům mám vždycky chuť si nadšeně zatrsat kolem notebooku! :-D
   A myslím, že z tohohle komentáře bude mít radost i Martinka z Biobalíčku! :-D Můžu nenápadně vyzvídat, co nakonec skončilo v objednávce? ;-)

   Bebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *