Ben & Anna – zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Nevím, jestli jste si všimli, ale Martinka z Biobalíčku zařadila do sortimentu značku Ben & Anna. Už jsem od nich nadšeně testovala grepový deošek, který je funkčně to nejlepší, co v téhle oblasti přírodní kosmetika může nabídnout. Bez nadsázky. Však mrkněte na recenzi – deodorant se dělá i v dalších vonných variantách a třeba vás nějaká chytí za srdce, resp. za podpaží :o) Dneska se ale podíváme na zoubek (haha) dvojici produktů Ben & Anna – zubní pastě proti zbarvení zubů a ústní vodě pro citlivé zoubky. Obojí v maximálně sympatickém balení!

Že je ústní voda ve skle, přičemž samotnou lahví byste se v případě potřeby ubránili i v temném podchodu při půlnočním návratu domů (tak je bytelná), to až tak překvapivé není. Ale že je ve skle i samotná pasta, to už je věru nezvyklé! A tím neobvyklost nekončí. K pastě ve skleničce s roztomilým hliníkovým víčkem totiž vyfasujete i dřevěnou špachtličku, kterou si pastu nabíráte na kartáček. Zpočátku jsem měla za to, že půjde o děsný opruz a čekala jsem, že nejpozději u druhého čištění budu kartáčkem lovit rovnou ve sklence. Ale světe div se, skleničku mám doma už dva měsíce a ještě ke kvedlání kartáčkem ve skleněných útrobách nedošlo. Je jasné, že nabírání pasty je drobet zdlouhavější, než aplikace z tuby. Ale kupodivu to není ZAS TAK otravné, abych nebyla ochotná absolvovat postupně – odšroubování skleničky, nabrání pasty a její otření na kartáček a pak s kartáčkem v puse umýt a osušit špachtličku, zašroubovat sklenku a pak teprve čistit. Samotnou mě překvapuje, že mi to neva. Dost možná v tom hraje roli i to, že mi je pasta příjemná, sympatická a baví mě. A to udělá ve výsledku hodně!

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby
Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Chuť pasty je velmi svěží a větrová. Snažíte-li se přejít z chemkových věcí na přírodní a nedaří se vám to u zubní péče, protože všechny pasty dle vašeho názoru chutnají jak babiččiny ponožky s bylinkama, pak zbystřete. Protože Ben & Anna je chuťově super! Já extrémně pálivé pasty ráda nemám, protože namísto abych se soustředila na čištění, snažím se to ošidit a pucování brzy skončit, jinak mi pasta vypálí celou dutinu ústní. Což je blbě. „White“ pasta Ben & Anna sice citelně větrová je, ale nepálí a nepřipadám si, jako by mi v puse bouchnul napalm. Je výrazně osvěžující, ale přitom jemná. Dává to smysl? Něco podobného je chuťově i Jason Sea Fresh, akorát ještě o kapku svěžejší.

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Ben & Anna zoubky i bělí. Naposled jsem takhle viditelný efekt zaznamenala u zklidňující heřmánkové pasty Jason. Tam si výrazně bělejších zubů všimnete už po pár použitích, u Ben & Anna je to otázka pár dní. Fleků na zubech se snažím zbavovat průběžně, ale je to u mě nekonečný příběh. Nedokážu si totiž svůj život představit bez několika káv denně a třeba na hořké čokoládě mám vypěstovanou slušnou závislost. Ale hlavně jde o to kafe. Nesnáším poloprůhledné půllitrové „žbrundy“, které kávu neviděly ani z rychlíku, mají v sobě většinu mléka a tunu cukru. Ble. Moje ideální kafe je klasické espresso, tedy zhruba 30 ml, přičemž k němu nepouštím ani mléko, ani cukr. Miluju „kofi“ černé jak bota a vychutnám si ho nejvíc samotné. 3x denně je průměr. A snažím se pak čistit si zuby. Ne hned, protože bych to považovala vůči právě vypitému šálku za svatokrádež. Ale s odstupem zoubky přetáhnout kartáčkem potřebuju. Mimo jiné i kvůli nežádoucímu zabarvení.

Bělicí pasta je v tomto ohledu bezva věc, ale je třeba vždycky hlídat, aby nešlo o kousek, který vám bude likvidovat sklovinu a bude příliš abrazivní. V tomto tomhle ohledu je White pasta Ben & Anna bezproblémová. Usuzuju tak ze složení, superhladké (ač hutné) konzistence a faktu, že mě po ní jednak nebolí zuby, druhak nejsou nijak citlivější. Dá se to poznat ještě podle něčeho dalšího?

Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby
Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby
Ben & Anna - zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

Co se týče ústní vody, tam jsem si potřebovala chviličku zvykat. Jak jsem zmiňovala, moc nedávám příliš svěží záležitosti na čištění a jsem cíťa na pálivé vody a pasty a tak. Navzdory tomu, že u jídla mám „hubu plechovou“ a chilli je můj nejlepší kamarád. Ústní voda je na stupnici pálivosti od 1-10, kdy 1 je dětská Perlička a 10 brutální Listerine, tak na čísle 7. Dech vám po ní vydrží svěží sakra dlouho (za předpokladu, že jste si během čištění nenechali mezi zuby schovanou ještě svačinu, to je jasné) a je chuťově VELMI příjemná. Akorát nemůžu přijít na to, která složka vodičce propůjčuje zvláštně nahořklý ocásek. Jestli šalvěj, rakytník, nebo máta? Případně kombinace všech? Netuším. Ale třeba chlap se vyjádřil, že mu voda velice chutná a v očích jsem mu četla i nevyřčenou otázku: „Můžu si tu flašku nechat, že jo?“ :-D

Za mě teda jooo, produkty péče o zoubky z dílny Ben & Anna se mého pochvalného přitakání a doporučení určitě dočkají. Jednak je mi sympatická ta značka jako celek (ano, uznávám, ten deoš na tom hodně zapracoval) a za další – prostě to funguje skvěle a baví mě to :-)

Co máte raději vy? Bylinkové, slané, sladké, nebo pálivé čisticí věci na zuby? :-)

4 thoughts on “Ben & Anna – zubní pasta proti zbarvení zubů a ústní voda pro citlivé zuby

 1. Dneska jsem objevila tvůj web a musí říct, že jsem díky tobě udělala velkou objednávku na biobalíčku.cz a jsem naprosto nadšená! (pravda dodat, že moje peněženka už tolik ne)…

  To co tady vytváříš je naprosto skvělý, děkuji za osvětu v přírodní kosmetice :)

  1. Jééé, moc děkuju za tak suprový komentář! Udělal mi obrovskou radost a právě díky takovým slovům mám vždycky chuť si nadšeně zatrsat kolem notebooku! :-D
   A myslím, že z tohohle komentáře bude mít radost i Martinka z Biobalíčku! :-D Můžu nenápadně vyzvídat, co nakonec skončilo v objednávce? ;-)

   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *