Slovinská značka Hemptouch nemá v nabídce dvacet krémů, deset pleťových sér a patnáct tělových krémů. Nene. Jestli k životu nutně potřebujete kosmetiku od jedné značky, která bude mít na výběr trilion serepetiček, nejste podle všeho cílová skupina. Kdo tedy je?
Člověk, který miluje jednoduchost. Nemá potřebu mít zaskládanou koupelnu věcmi. Chce, aby jeho kosmetická výbava byla srozumitelná a snadno pochopitelná. Vyčistit, zklidnit a rozjasnit, hydratovat a vyživit. Toť vše. S maximálně 3 produkty na obličej, 1 tělovým mlékem, univerzální kouzelnou mastičkou a balzámkem na rty. A šamponem a sprchovým gelem v jednom. Toť vše. A jakmile něco z toho dojde, nahradit kus za kus.
Co v článku najdete:
Hemptouch je nejjemnější péče i pro tu nejcitlivější pleť
Hemptouch se zaměřuje na zoufalé lidi s citlivou a problematickou pokožkou, která reaguje hystericky pomalu i na čistou vodu a nad nimiž zlomili hůl už i v lékárně, nebo na kožním. Nejdůležitější myšlenkou, kterou Hemptouch promítá do receptury svých produktů je, že nejlepší způsob, jak pomoci naší pokožce, je povzbudit ji, aby si pomohla sama. Čili jí poskytnout berličku, jako malému dítěti chodítko a naučit ji, jak v budoucnu „chodit“ sama, bez další opory. Geniální, viďte? :-)
Hodně konvenční kosmetiky funguje na opačném principu – díky obsahu „opěkňávacích“ složek dokáží pleť instantně a na počkání vylepšit, ale účinek je podobný, jako u make-upu. Jakmile tu věc smyjete a přestanete používat, jste tam, kde jste byli. Což je dost na prd. Přijde mi logičtější pracovat na pleti pozvolnějším a pomalejším tempem, ale za to udržitelným. Chtěla jsem napsat „trvalým“, ale obávám se, že dosud žádná kosmetická značka nepřišla na to, jak někomu vylepšit fasádu něčím kosmetickým trvale :o)
Dneska si tu odložím poznámky o dvou produktech Hemptouch, které mám od holek z Borůvkového kopečku – balzám na rty a tělové mléko Pristine Forest.
Intenzivně pečující balzám na rty
Bez debat jeden z nejlepších balzámků, které jsem kdy měla! Obalu není co vytknout – jde o klasickou šroubovací tyčinku, která se snadno otevírá (i mastnýma rukama!) a používá. Žádný extra hlavolam v tom nehledejte – v jednoduchosti je krása.
Co je ale VELMI zajímavé, zarazí vás na první dobrou a díky čemu si budete balzámek pamatovat, jsou hned dvě věci. Brčálově zelená rákosníčková barva a hřebíčková vůně. Krátké složení o šesti ingrediencích vás nenechá na pochybách, co za zelenou barvu může – podle všeho je to BIO konopný olej (lisovaný za studena) na první místě v soupisce.
Hřebíček, kam se podíváš
A vůně? Samozřejmě hřebíčkový olej, který je v těsném závěsu za ním! Mám hřebíček zafixovaný jako vynikající anestetikum při bolení zubů a geniální odpuzovač hmyzáků všeho druhu. Ale že může být super i na rty? To by mě nikdy nenapadlo. A vidíte – prý dokonce pomáhá předcházet oparům! Já se s ničím takovým v životě nesetkala [ťuk ťuk na zub], ale kdyby se vám prý na rtu chystalo něco vypuknout, máte okamžitě začít mazat balzámkem.
A pokud to nestihnete a oparový neřád se vyloupne na světlo boží, hřebíček aspoň urychlí hojení. Jestli s tím máte někdo zkušenost, prosím si info do komentářů. Přestože díky recenzi zkusím a ověřím kdejakou teorii na vlastní kůži (ano, včetně občasného ochutnání kosmetiky), hledat někoho s oparem a říkat si o pusu, abych si mohla do recenze potvrdit popisek v e-shopu, se mi přece jen nechce… :-D
Vydrží dlouho, dloooouho
Co ale potvrdit můžu, je nadprůměrná výdrž balzámku. Nemusíte po něm sahat každou půlhodinu, protože vydrží veeeelice dlouho (bavíme se tu o použití jen 2-3x za den), rty umí perfektně promazat a okamžitě jim ulevit od pnutí a suchosti. Udělá na nich tenkou pohodlnou vrstvičku (nevosková, nelepivá, nestahující), která hojí vše, co jí stojí v cestě a zbaví vás během maximálně jednoho dne i šupinek. Bez nutnosti peelingu. Vyzkoušeno, potvrzeno!
Balzámky pro všechny!
Balzámků na rty jsem za svůj život spotřebovala tolik, že při představě celkového množství to asi nejlíp vystihl můj chlap slovy „ty je snad žereš„. Mám v každé kapse minimálně jeden, nutně potřebuju další u postele, v kabelce, v batohu, v koupelně… A stejně je zvládám vypotřebovat a ještě uživit i nové. Je to asi jedna z nejvíc nepostradatelných věcí, bez kterých bych dostala tik do oka, kdybych je neměla.
Zažili jste někdy pocit napjatých suchých rtů? Kůžička je tak tenká, že vás pomalu bolí i mluvení a jediné, na co dokážete myslet, je hledání čehokoli mastného, co byste na rty rozetřeli. V zoufalství jsem párkrát zkusila i pleťový krém (nic jiné po ruce nebylo), ale něco tak chuťově hnusného a vlastně i nefunkčního (na rty to chce pořádně mastnou věc!) se nedá použít. Správný balzámek na rty vám musí chutnat a vonět. Ale zase ne moc, abyste ho nepoužívali desetkrát do hodiny.
Hřebíčkový Hemptouch je dokonalým kompromisem mezi všemi požadavky, co byste na tak jednoduchou věc mohli mít – zajímavě voní a chutná, funguje ne na jednu, ale na milion jedniček s hvězdičkou a vydrží sakra dlouho. Potřebujete ho. Není co dalšího dodat :-)
Pristine Forest tělové mléko
Jsou dny, kdy se po tělovém mléku nepřinutím sáhnout ani pod pohrůžkou násilí. A z toho mám období, kdy bych se mazala dvacetkrát za den a na každé masážítkování se těším jak babka na důchod. První případ mě potkává tehdy, když testuju tělový krém/mléko/olej, který nechává kůži lepkavou, nebo mastnou. To se mi pak ježí zátylek, kdykoli se blíží další mazání a ve výsledku se tomu logicky vyhýbám. A recenzi buď zazdím a odpískám, protože jsem produkt nepoužívala dost dlouho, nebo na věc dštím síru pekelnou. To když jsem mazala dostatečně dlouho (taková oběť!) a stejně to stálo za prd. Si tak uvědomuju, že už se mi to naštěstí dlouho nestalo. Abych to nezakřikla…
Dneska se naštěstí budeme bavit o tom druhém případě, kdy bych se nejraději natírala do zblbnutí od hlavy k patě a po zaschnutí první vrstvy se klidně impregnovala ještě 3x. Testuju tělové mléko Pristine Forest (přítomný čas, poněvadž jsem ho zatím nevypotřebovala a pořád ho s radostí používám) a jsem z něj nadšená!
Keratosis pilaris
Jak jsem tady několikrát zmínila, dost dlouho bojuju s pakárnou jménem „folikulární keratóza„, „keratóza pilaris“, nebo taky česky „kuřecí kůže“ se tomu říká. To mimochodem neznamená, že ze mě jednou vyroste plnohodnotná slepice. Jen že mám na pažích a stehnech něco, co vypadá jako oškubaný kuřecí zadek, když se tomu nevěnuju se správnou kosmetickou péči. Je to typ kůže a je to dáno tím, že pokožka v těchto místech produkuje víc keratinu, než by měla.
Pokud se keratin ve větším množství nahromadí v ústí kořínků chloupků, ucpe to póry a vznikne hrbolek ve velikosti zrníčka soli – bílý pupínek, který jde vymáčknout. Ojedinělý zbloudilec nevadí, ale když toho máte plné ruce, je to dost na ho… prd. Předcházet se tomu dá velmi účinně pravidelným peelingem, správnou hydratační kosmetikou a maskami. Pak budete mít kůži hladkou jak dětskou prdelku. Tu neopruzenou, samozřejmě.
Peelingování
Peeling můžete řešit mechanicky – kartáčováním před sprchou/koupelí, nebo kosmeticky, přičemž máte na výběr i v přírodní kosmetice asi tak milion produktů – stačí si vybrat. Masky doporučuju střídat čisticí a s AHA kyselinami, nebo s vitaminem C. A pečující kosmetika? Já testuju kdeco se střídavou úspěšností. Zatím se mi nejvíce osvědčila Balea s 15% ureou, krém CeraVe na hrubou kůži a mléko Pristine Forest. Proto tady to „keratózní“ téma zase otevírám.
Oproti Balee a CeraVe má Pristine Forest jednu obrovskou výhodu. Je to přírodní, lehký, výrazně hydratační a neparfémovaný pomocník v to nejšikovnějším balení, co může být a v geniální konzistenci. Vezmu to postupně, ať se v textu nezamotám, jak je mým dobrým zvykem.
Vůně
Na obale je uvedeno, že je mléko bez parfemace, ale nečekejte hmotu bez vůně a zápachu. Pristine Forest voní jako čerstvě omítnutá stěna. Je to vůně, která během pár minut zmizí a zeslábne do té míry, že o ní vůbec nevíte. Ale je tam. Mně nikterak nevadí, ale třeba chlap se na to moc netvářil.
Barva mléka – je tak zvláštní, že ji tady zmiňuju, ač nemá vlastně na nic vliv. Mléko je v barvě make-upu pro světlou pleť. Nijak nebarví, toho se nebojte. Já jen, že není čistě bílé a přišlo mi to zajímavé.
Konzistence
Lehká a spíše řidší. Vstřebatelnost je ale jedna z nejlepších, co jsem kdy viděla/zkoušela. Mléko se do pokožky vpíjí okamžitě. Bez zbytkové mastnoty, nebo lepivosti. Dělá na mě dojem, že je hodně vodnaté a kůži v reálném čase zavlažuje a dává jí „napít“. Strašně mě ta představa baví. Pokožka je po použití mléka na dotek ošetřená a hebká.
Tělové mléko a praktické balení
Mléko je v lahvičce s pumpičkou, která dává na první pohled malé dávky, ale vůbec se nenechte mýlit – je to dobře vymyšlené a bohatě to stačí! Díky tomu, že je tělové mléko pocitově vodnatější a perfektně se roztírá, se vám bude lépe pracovat s menším množstvím, které navíc rozetřete na docela velkou plochu kůže. Třeba u Balea a CeraVe to balení ideální moc není. U prvního jsem musela obsah setřepávat v tubě, u druhého jsem ke konci tubu rozstříhávala. Tady prostě mačkám pumpičku a nazdar.
Univerzálnost použití – to si tady musím poznačit! Ačkoli Hemptouch vyrábí i speciální krémy na obličej, tělové mléko Pristine Forest je může doplnit, nebo kompletně nahradit. Pokud vaší pleti chybí hydratace, doporučuji zkombinovat na obličej hydratační rozjasňující esenci a pak dát mléko. Nemá to chybu!
A to je zatím asi tak vše, co jsem o této šikovné dvojici zjistila. Co vy a Hemptouch? Zkoušeli jste už něco od této značky? :-)
na hemptouch jsem narazila úplnou náhodou, když jsem hledala mamině něco na lupénku (dermatolog nepomohl) a hle – našla jsem tenhle zázrak. Koupila jsem soothing balm a super – lupénka sice nezmizela, ale je to to nejlepší, co mamka zatím měla. aspoň mám jasný dárek na vánoce – prostě pořídím vše, co se dá. Ještě by mě zajímaly ty jejich kapky.
Většinu života bojuju s pupínkatým keratózovým nadělením, takže chápu, že cokoli zlepšujícího stav je vyloženě zázrak :-) Vřele doporučuju vyzkoušet kombinaci mléka Pristine Forest a Hemptouch balzámku (asi bych volila jakýkoli z těch 3, které značka má). Mojí kůži to velice ulevuje a označila bych to za nej dvojku, která mi kdy na tenhle problém zabírala. A to jsem si doteď myslela, že vyhlazující krém CeraVe už nemůže nic trumfnout :-)
Testuju i rozjasňující esenci a čisticí emulzi od Hemptouch a tam zatím pozoruju, co to dělá, tak nechci předbíhat se závěry. Zatím můžu určitě říct, že Hemptouch fakt umí a pro lidi s jakýmkoli kožním problémem by to mohla být ta nejlepší volba :-)
Bebe
Ježiš, jak to teď po sobě čtu, tak to zní jak reklamní spot v televizi :-DD Ale ona ta značka vážně funguje! No fakt! :-D
Bebe
Hemptouch miluju. Kdysi jsem ho koupila náhodně jako univerzál na dovolenou a už u nás zůstal. Je to přesně ten typ kosmetiky, po kterém sahám když se mi nechce pouštět do nějakých velkých akcí, mám podrážděnou pleť nebo je měsíc v „náročnější“ fázi. Konopný olej a hydrolát mi dělají vysloveně dobře a cíleně je v kosmetice vyhledávám. A přestože jsou vůně produktů netypické, mě se moc líbí.
PS: Mléko Pristine forest je skvělé na ruce (přes den samotné a na noc pod výživnější krém).
Jani, pod Tvůj komentář se můžu akorát tak podepsat, protože jsi to vystihla úplně dokonale :-) A mimochodem – tyhle náhodné kosmetické objevy jsou stejně nejlepší. Člověk něco vezme na zkoušku a puf – je z toho láska a zázrak :-D
Bebe