Navia – olivový krém pro zralou pleť

Olivový háj

Mám pro vás dnes cosi fantastického k doporučení! Olivový krém Navia. Dělá mi společnost poslední dva měsíce a tuším jsem se s ním natolik sžila, že bych klidně uživila i zásobovací nášup. V 5 litrovém balení. Protože něco tak parádního si zaslouží stálé místo v kosmetickém arzenálu. Dosud tuto pozici neohroženě zabíraly všestranné balzámy od Saloos. Ale! Olivová Navia mi je nejen nahradí – ona je ještě lepší! Má dokonalé složení, není tak tuhá jak Saloos a cenově vás taky nezruinuje. Takže spíš než po dalším kelímku „karité“ bych příště sáhla rovnou po slovenském krému.

Má totiž všechno, co si jakožto majitelka suché pleti můžu od kosmetiky přát. Takřka okamžitě po nanesení ulevuje od svědění a pnutí, ze kterého mě berou všichni čerti. Při pravidelném mazání výrazně zkrátí dobu, po kterou mi půl ksichtíku pokrývají nevzhledné šupiny, které se u mě tvoří při hojení akné. Na dotek je kůže hebká, měkká a vláčná. Tento pleťový krém je super výživný a fantasticky mastný – pro někoho důvod se pokřižovat a odhodit ho jak odjištěný granát, pro mě naprostá pohádka!

Ještě jedna věc k té suché pleti. Neucpává mi póry. Jakože vůbec. Je tedy pravda, že pleť pravidelně ráno a večer čistím (se vší jemností) a nezapomínám čas od času ani na peeling (šípkový, od stejné značky) a určitě i to má vliv.

Navia - olivový krém pro zralou pleť
Navia - olivový krém pro zralou pleť

Ideální je krém použít hned po sprše, nebo před jeho nanesením pokožku alespoň zvlhčit termální vodou, nebo nějakým květovým hydrolátem (např. růžová voda). Krém totiž neobsahuje vodu, tedy je potřeba ho nanášet na vlhkou kůži, jinak by se špatně vstřebával a pleť by zůstala na dotek citelně mastná. Což na těle nevadí, ale na obličeji to přes den není úplně žádoucí. Čímž se dostávám ke způsobu použití. Resp. době. Navii jsem díky extra výživnosti pasovala na noční krém, který používám primárně před spaním, kdy neřeším, jestli ve tmě házím prasátka. Ve dne po něm sáhnu, když cítím, že potřebuju „domazat„. Nejčastěji v případě, že venku mrzně až praští, já jsem celý den doma, sálá na mě teplo z krbu a cítím, jak se doslova scvrkávám a odpařuju, navzdory tomu, že do sebe kopu čaj za čajem a dva metry ode mě běží zvlhčovač luftu.

Jestli jste zastánci voňavě neutrální kosmetiky, určitě u olivového krému budete skákat radostí metr dvacet. Nevoní totiž vůbec nijak. Možná kdybyste jooo zapojili fantazii, popsali byste vůni jako kyblík čistého bambuckého másla s půl lžičkou olivového oleje. Z kelímku není cítit vůbec nic, na ruce musíte potřené místo vyloženě „šňupnout“, abyste nějaké náznaky vůně objevili.

Navia - olivový krém pro zralou pleť

Konzistence vypadá jak našlehaný obláčkový dezert. Při nabírání slyšíte tiché praskání, jak boříte prsty do olivové šlehačky. Spíš než ale velké nadýchané „nic“ je krém hutný jako mascarpone v tiramisu (tohle výstižné přirovnání používám nejčastěji).

Co ještě dodat na závěr? Pokud vedete suchou a citlivou pleť, která může těmto dvěma přízviskům dělat z fleku učebnicový příklad, určitě na Navia krém mrkněte. Složení má extra primitivní – jen olivové máslo, arganový olej, bambucký olej (to není překlep) a vitamin E. Krém je bez obsahu vůní či potenciálně alergenních esenciálních olejů. Jakkoli je mastný a výživný, poměrně rychle se vstřebává (zvlášť v kombinaci s vlhkou pokožkou) a je to celkově jeden z nejlepších promašťujících krémů, které jsem v ruce měla.

Navia - olivový krém pro zralou pleť

Ještě mě napadá srovnání se značkou Bebutter, kterážto másla jsou asi Navii nejpodobnější. Navia je ale olejovější, krémovější a hutnější, řekla bych. Bebutter víc připomíná polárkový sníh a špachtli nebo prsty „obaluje“, či jak to popsat. Ostatně, zkuste do promrzlé zmrzliny zabořit lžičku a hned pochopíte, co tím myslím.

5 thoughts on “Navia – olivový krém pro zralou pleť

 1. Šlehané krémy od Navie jsem vyzkoušela snad všechny :-) mému srdci je ale nejbližší avokádový, na jehož vůni jsem už závislá a zatím jsem nenašla krém, který by ho porazil :-) a naprosto souhlasím, že Bebutter je o hodně nadýchanější a lehčí, ale na pleti udělá stejnou službu a chová se velmi podobně. Palec nahoru tomu, kdo vymyslel našlehanou konzistenci :-D

  1. Voní ten avokádový nějak výrazněji, Pavli? Přemýšlím, že bych mu dala šanci! :-) I když mi docela cuká ruka i nad vánoční verzí a bezstarostným ránem. Sakryš, Navia má tolika lákadel! A souhlasím s tebou – chvála šlehání! :-D
   Bebe

 2. Proklínám tě Chrouste!! Růžovej! Zase další značka, která mě vůbec netáhla… Zavítám na biobalicek.cz a vykoupila bych vše od Navie! Strašný s tebou, jak jsi nakažlivá a dokážeš napsat dokonalé recenze, po kterých se mi jen při čtení sama vyživuje moje smíšená (!) pleť, ale i bych byla schopná vyházet všechno ostatní z koupelny a vystavit si v ní jen Navii!! Grr!
  PS: Moje peněženka ti velmi děkuje!! :-D

  1. Muheheheheheheheeeee :-D Ale tam mají lákadel, co? :-D
   Mě takhle chytají střídavě záchvaty Mylo, Navia, Weleda a Dulcia. Jakmile něco z toho v koupelně převáží, mám chuť nahradit i zbytek :-D
   Bebe
   PS: moje peněženka zdraví tvou peněženku a že prý ji zve na okoralou kůrku chleba a sklenku vody, na víc nezbývá :-DD

   1. To si asi jednou dáme do nosu, ještě přinesu ňákej zbyteček soli, ať to máme slavnostnější :-D
    Nelíbí se mi tvůj ďábelský smích! :-D mě vždycky právě přišlo, že když mám jen přírodu jako krémíky, že buď mi ucpává póry, anebo na druhou stranu úplně vysušuje.. Od té doby, co jsem se i na své smíšené pleti naučila zacházet s olejíčkama, jednou za čas dám hyaluronové sérum a tak, tak už jsem se nebála si koupit ani Skin Food od Weledy a například tohohle krému, ač je pro zralou pleť (=extra výživný), tak musí člověk vědět, kdy použít co :-)
    A přes zimu se loupu, že jsem to u sebe v životě neviděla! :-/ i Skin Food je krátký na zimní šupiny! Takže budu muset vyrazit do boje s Navií!!:-))
    Mylo jsem nezkoušela a Dulcii asi ani nemám chuť po zkušenostech s očním krémíkem…
    Asi si dám na tvůj blog Bebe cenzuru a peněženka bude juchat:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *