Navia

Navia – olivový krém pro zralou pleť

Máte svůj oblíbený strom? Takový, který vás dokáže uklidnit, vyloudit úsměv na tváři a ze kterého dokážete načerpat energii jen letmým dotekem? Nemám na mysli strom, který vám přisoudil horoskop či datum narození. Ale čistě váš pocitově oblíbený druh, který vás k sobě táhne, nabíjí vás a v jeho společnosti je vám tak nějak líp.

U mě je to olivovník. Něčím mě fascinuje a jeho zelenostříbrné lístky mě přitahují jak magnet. Navíc věděli jste, že takový olivovník se dožívá stovek až tisíců let? My doma jednu olivku máme a prý by měla podle zahradnictví vydržet minimálně 600 let. Tak uvidíme. V roce 2617 tenhle článek kdyžtak doplním :-D

Olivový háj

Olivku jsme původně vysadili ven, ale jelikož šlo zatím o takové olivové miminko a zimu by na zahradě dozajista nepřežilo, našla jsem veliký květináč a jednoho podzimního dne jsem šla stromeček opatrně vykopat a přesadit do nádoby s tím, že přezimuje u nás v ložnici. Nic jsem nepodcenila. Celou dobu, co jsem olivku vyhrabávala ze země, jsem ji polohlasem vysvětlovala, proč to dělám a že je to pro její dobro, poněvadž v našich končinách teploty v zimě atakují -20°C. Stromeček to evidentně pochopil, kývl větvičkou na znamení souhlasu (pro bližší info o matroši kontaktujte mého dealera :-D a od té doby s námi bydlí. Na jaro ho zase dám slunit ven. A třeba si jednou vypěstuju olivový háj, jaký jsem obdivovala loni na dovolené! I když… možná bude jednodušší se přestěhovat a nějaký už vzrostlý koupit, co myslíte? :-)

Navia - olivový krém pro zralou pleť

Pro olivy mám ale slabost celkově. I v jídelníčku a kosmetice! Od polévání ranní ovesné kaše olejem už mě dělí jen fakt, že by se to asi třískalo s chutí javorového sirupu. A kosmetika? Vrchol kosmetického „gurmánství“ je podle mě naložit se do vany (nebo se nechat horkou vodou rozpustit ve sprše), předem si nahřát olivový olej v malé skleničce a pak se s ním natřít od hlavy k patě. Jestli jste to ještě nezkoušeli, o moc jste přišli! Kůže je pak NÁDHERNÁ a další ráno vypadáte, jako kdybyste se vrátili z dvoutýdenní dovolenky u moře. Vřele doporučuju prubnout, pokud se vám moc stýská po létě a rádi byste si připomněli středomořskou atmosféru i doma v koupelně.

Máte raději „hotovou“ kosmetiku a samotný olivový olej vás moc neláká? I v takovém případě mám dnes cosi k doporučení! Olivový krém Navia. Dělá mi společnost poslední dva měsíce a tuším jsem se s ním natolik sžila, že bych klidně uživila i zásobovací nášup. V 5 litrovém balení. Protože něco tak parádního si zaslouží stálé místo v kosmetickém arzenálu. Dosud tuto pozici neohroženě zabíraly všestranné balzámy od Saloos. Ale! Olivová Navia mi je nejen nahradí – ona je podle mě ještě lepší! Má dokonalé složení, není tak tuhá jak Saloos a cenově vás taky nezruinuje. Takže spíš než po dalším kelímku „karité“ bych příště sáhla rovnou po slovenském krému.

Navia - olivový krém pro zralou pleť

Má totiž všechno, co si jakožto majitelka suché pleti můžu od kosmetiky přát. Takřka okamžitě po nanesení ulevuje od svědění a pnutí, ze kterého mě berou všichni čerti. Při pravidelném mazání výrazně zkrátí dobu, po kterou mi půl ksichtíku pokrývají nevzhledné šupiny, které se u mě tvoří při hojení akné. Na dotek je kůže hebká, měkká a vláčná. Krém je super výživný a fantasticky mastný – pro někoho důvod se pokřižovat a odhodit ho jak odjištěný granát, pro mě naprostá pohádka!

Ještě jedna věc k té suché pleti. Neucpává mi póry. Jakože vůbec. Je tedy pravda, že pleť pravidelně ráno a večer čistím (se vší jemností) a nezapomínám čas od času ani na peeling (šípkový, od stejné značky) a určitě i to má vliv.

Navia - olivový krém pro zralou pleť

Ideální je krém použít hned po sprše, nebo před jeho nanesením pokožku alespoň zvlhčit termální vodou, nebo nějakým květovým hydrolátem (např. růžová voda). Krém totiž neobsahuje vodu, tedy je potřeba ho nanášet na vlhkou kůži, jinak by se špatně vstřebával a pleť by zůstala na dotek citelně mastná. Což na těle nevadí, ale na obličeji to přes den není úplně žádoucí. Čímž se dostávám ke způsobu použití. Resp. době. Navii jsem díky extra výživnosti pasovala na noční krém, který používám primárně před spaním, kdy neřeším, jestli ve tmě házím prasátka. Ve dne po něm sáhnu, když cítím, že potřebuju „domazat„. Nejčastěji v případě, že venku mrzně až praští, já jsem celý den doma, sálá na mě teplo z krbu a cítím, jak se doslova scvrkávám a odpařuju, navzdory tomu, že do sebe kopu čaj za čajem a dva metry ode mě běží zvlhčovač luftu.

Jestli jste zastánci voňavě neutrální kosmetiky, určitě u olivového krému budete skákat radostí metr dvacet. Nevoní totiž vůbec nijak. Možná kdybyste jooo zapojili fantazii, popsali byste vůni jako kyblík čistého bambuckého másla s půl lžičkou olivového oleje. Z kelímku není cítit vůbec nic, na ruce musíte potřené místo vyloženě „šňupnout“, abyste nějaké náznaky vůně objevili.

Navia - olivový krém pro zralou pleť

Konzistence vypadá jak našlehaný obláčkový dezert. Při nabírání slyšíte tiché praskání, jak boříte prsty do olivové šlehačky. Spíš než ale velké nadýchané „nic“ je krém hutný jako mascarpone v tiramisu (tohle výstižné přirovnání používám nejčastěji).

Co ještě dodat na závěr? Pokud vedete suchou a citlivou pleť, která může těmto dvěma přízviskům dělat z fleku učebnicový příklad, určitě na Navia krém mrkněte. Složení má extra primitivní – jen olivové máslo, arganový olej, bambucký olej (to není překlep) a vitamin E. Krém je bez obsahu vůní či potenciálně alergenních esenciálních olejů. Jakkoli je mastný a výživný, poměrně rychle se vstřebává (zvlášť v kombinaci s vlhkou pokožkou) a je to celkově jeden z nejlepších promašťujících krémů, které jsem v ruce měla.

Navia - olivový krém pro zralou pleť

Ještě mě napadá srovnání se značkou Bebutter, kterážto másla jsou asi Navii nejpodobnější. Navia je ale olejovější, krémovější a hutnější, řekla bych. Bebutter víc připomíná polárkový sníh a špachtli nebo prsty „obaluje“, či jak to popsat. Ostatně, zkuste do promrzlé zmrzliny zabořit lžičku a hned pochopíte, co tím myslím.

Pořád čekáte, kdy na vás vybalím šílenou částku, kterou za olivový poklad vysolíte? To vás asi zklamu :-) Sklenička olivového krému Navia stojí pouhých 189 Kč (60 ml). A kdyby vám to bylo málo, můžete vyzkoušet i avokádovou, levandulovou, nebo mangovou variantu. Případně se nechat zlákat poetickými názvy jako Vánoční večer, Slunečný den, či Bezstarostné ráno :-)

oddelovnik
BioBalíček.czBioBalíčekPřírodní a BIO kosmetika netestovaná na zvířatech. Od pečlivě vybraných českých, slovenských i zahraničních výrobců.
E-shop: www.biobalicek.cz
Facebook: @biobalicek.cz
Instagram: @biobalicek.cz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

5
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Pavla Kopuletá

Šlehané krémy od Navie jsem vyzkoušela snad všechny :-) mému srdci je ale nejbližší avokádový, na jehož vůni jsem už závislá a zatím jsem nenašla krém, který by ho porazil :-) a naprosto souhlasím, že Bebutter je o hodně nadýchanější a lehčí, ale na pleti udělá stejnou službu a chová se velmi podobně. Palec nahoru tomu, kdo vymyslel našlehanou konzistenci :-D

BarčaT
BarčaT

Proklínám tě Chrouste!! Růžovej! Zase další značka, která mě vůbec netáhla… Zavítám na biobalicek.cz a vykoupila bych vše od Navie! Strašný s tebou, jak jsi nakažlivá a dokážeš napsat dokonalé recenze, po kterých se mi jen při čtení sama vyživuje moje smíšená (!) pleť, ale i bych byla schopná vyházet všechno ostatní z koupelny a vystavit si v ní jen Navii!! Grr!
PS: Moje peněženka ti velmi děkuje!! :-D