Naposledy aktualizováno 4 prosince, 2024
Ještě než se ke slovu dostane samotná Čisticí maska Terre Verdi (dosl. z italštiny – „zelené země„) potřebovala bych si tady poznačit aspoň v pár odrážkách, co je výrobce vlastně zač a tak. Protože co si nenapíšu, to nevím. A tohle je tak zajímavá a sympatická kosmetika z Bioblíčku, že si to pamatovat prostě potřebuju! Tak třeba:
- značka Terre Verdi pochází z Londýna, z Velké Británie
- zakladatelka se jmenuje Alessandra De Gregorio a produkty Terre Verdi jsou inspirovány její rodnou Sicílií
- mrkněte na logo Terre Verdi – není to jen náhodný obrázek z fotobanky! Jde o rodinný erb rodiny De Gregorio!
- nejoblíbenějšími ingrediencemi produktů Terre Verdi jsou éterické olejíčky neroli (pomerančový květ), pačuli a kadidlo
- Alessandra s oblibou používá do základu kosmetiky luxusní oleje z granátového jablka, čajovníku a arganu. Cena vstupních surovin je pro ni druhořadá – důležitější je výsledný bezkonkurenční produkt!
- veškeré produkty Alessandra vyrábí ručně, s láskou a v malých dávkách
- kosmetika je balena ve speciálním tmavém biofotonickém skle, které udržuje obsah maximálně čerstvý a účinný
- všechny výrobky jsou veganské a mají certifikát Leaping Bunny (jediný mezinárodní certifikát, který dává záruku o netestování na zvířatech).
- celá kolekce výrobků Terre Verdi je vhodná pro všechny věkové kategorie a je zamýšlena jako tzv. „unisex“ – vše je vhodné jak pro muže, tak pro ženy
Když teď víte tohle všechno, zkuste mi říct, že nemáte chuť vrhnout se na e-shop a všechno to vykoupit! :-D
A teď hurá k masce, ať si povíme, co je vlastně zač! Sklenička, ve která prášek/maska je, vypadá sice černě, ale nenechte se mýlit. Jde o tu nejtemnější fialovou, jakou si umíte představit. Terre Verdi fialové sklo pro skladování používá z toho důvodu, že je nejvhodnější pro za studena lisované olejíčky a funguje také jako optimální ochrana proti stárnutí produktu a prodlužuje jeho životnost a účinnost.
Co v článku najdete:
Vůně pomerančové kůry
Vůně samotného prášku je na jednu stranu velmi intenzivní, na druhou i strašně jemná. Já vím, že je to protimluv jak blázen, ale ono se to nedá popsat jinak. Kávu cítím ve vůni velmi málo, skoro až vůbec. Funguje jako lehoučký závan někde v pozadí. Ke slovu se dostává hlavně pomeranč. Resp. sušená pomerančová kůra, řekla bych.
Není to ovocná ejchuchu vůně, jako když rozkrojíte čerstvý pomeranč. Připomíná mi spíš velkou papírovou tašku se sušenou pomerančovou kůrou, kterou jsme dřív odevzdávali ve škole. Zajímavé, originální a neotřelé, řekla bych. Za celou dobu, co masku mám, tak mě to ještě nezačalo nudit. Spíš naopak! Jo a úplně stejně maska voní i po tom, co si ji nanesete na obličej. Cítíte ji vlastně celou dobu.
Jak si masku namíchat
Ohledně přípravy masky – rozhodně se přikláním k Martince a poznámce v odstavci o použití přímo v e-shopu. Tzn. radila bych použít „malé množství“ masky a ne celou lžíci, jak doporučuje výrobce přímo na obale. Lžíce je absurdní množství a na rozmíchání dokonalé konzistence na celý obličej a krk vám stačí zlomek – např. zarovnaná lžička, když moc. Jo a taky byste s tak koňským dávkováním měli balení na 3x. Což by cenově ve výsledku trumflo i některé plátýnkové masky. A to nechcete.
Doporučuju si požadované množství masky nejdřív odsypat do skleničky, nebo malé mističky. Nepřehánějte to s dávkou a myslete na to, že přimíchat něco navíc se dá vždycky. Ale co byste dělali s hromadou nespotřebované masky, toť otázka. Museli byste zazvonit i u sousedů, jestli se nechtějí přidat k vaší wellness chvilce. Až budete mít odsypaný prášek, teprve k němu přidávejte PO KAPKÁCH (to zdůrazňuju!) vybranou tekutinu na ředění. Použít se dá buď obyčejná voda, květový hydrolát, nebo dokonce olej. A žádné cavyky s tím, normálně směs míchejte prstem, dokud nebude mít požadovanou konzistenci. Ideálně hustější, než řidší. Poté naneste masku v tenké vrstvě na obličej.
Čeho si všimnete už po minutě, tak že maska začíná v okrajích zasychat. Čekejte cca 20 minut, než uschne úplně. Jenom si dávejte pozor na mimiku – jen co maska změní barvu na suchou bělavou, mohla by vám popraskat fasáda a semo tamo nějaký kousek odpadnout. Ale to u všech práškových jílových masek, to není nic nového pod sluncem.
Jak masku nejlépe smývat
Pro smývání mám pro vás pak geniální tip! Namočte si vatový tamponek pod vodou a na zaschlou masku ho na dvě vteřiny přiložte. Vrstva se znovu zvlhčí. Pak máte dvě možnosti. Buď masku tím samým tamponkem vcelku lehce sundat. Anebo si můžete namočit ruce a ještě pleť velmi JEMNĚ pomasírovat ve stylu peelingu, než masku úplně smyjete. Druhou variantu bych ale volila pouze v případě, že nemáte jooo citlivou pleť.
Míchání masky s olejem? Skvělá vychytávka pro suchou pleť!
Zkoušela jsem masku míchat i s pár kapkami arganového oleje a zásadní rozdíl je v tom, že vás nečeká fáze „popraskaná fasáda“. Maska je pořád tmavá, protože olej neuschne, to je logické. Co se čisticího účinku týče, řekla bych, že je stejný, jako u ředění vodou. Masku s olejem bych doporučila míchat těm z vás, kteří máte problém s extrémně suchou a pnoucí pletí a když maskujete častěji a nepotřebujete zrovna vysušovat pupínky. Občas se totiž stane, že se člověk po jílové masce nemůže domazat. Tady eliminujete riziko takřka na nulu.
Vytáhnete z prášku co potřebujete, ale nevysuší vás. Jo a ještě jeden detail. Po míchání s vodou mám pleť nějakou dobu mírně zarudlou. Tohle mi občas jílová maska udělá. Jednou ano, dvakrát ne, pak třikrát ano a jednou ne. Nikdy jsem nevysledovala, na čem to závisí. Když ale smíchám prášek s arganovým olejem, zarudnutí ani pnutí se nikdy nekoná. Finta jak blázen, co? :-)
Jo a při smývání masky s mixem oleje stačí po 20 minutách směs z pleti jen setřít. Díky oleji nezatuhne, takže jde dobře dolů.
Složení
Ještě než se rozvášním o poznatcích z praxe, dodám pro zajímavost složení. To je srozumitelné a zní mi velice sympaticky! Posuďte sami: marocký jíl, kaolinový jíl, kukuřičný škrob*, mletá káva*, kakaový prášek*, vitamin E, silice sladký pomeranč*, citral**, limonene**, linalool**.
*BIO složka
**Přirozený komponent esenciálních olejů
Moje dojmy a výsledky testování
No a teď info, co vlastně maska dělá. Protože to je z recenze to úplně nejdůležitější!
Že při pravidelném používání jílové masky budu mít obecně čistější pleť, to mám vyzkoušeno na vlastní kůži a mohla bych to tu akorát zopakovat. Maska Terre Verdi funguje v tomto ohledu stejně. Ale! Snažím se vždycky u každého produktu najít něco, v čem je jedinečný a co na něm stojí za vyzdvihnutí a všimnutí. A byla jsem úspěšná v hledání i tady!
Když jste pažraví tak moc, že se z toho opupínkujete…
Nevím, z čeho se mi to stalo, ale teď poslední dva dny na Istrii jsem se opupínkovala jak puberťák. Hádám, že mi nesedla změna jídelníčku, poněvadž jsem ze dne na den přesedlala z bílého jogurtu s vločkama na mastný burek k snídani v tisíc a jedné příchuti (nejradši mám špenátový!) a dokážu z takové snídaně vyžít půl dne (tak je to syté!). Ne z nutnosti. Dobrovolně. Miluju tohle jídlo! Ale moje bříško z toho asi bylo v takovém šoku, že se mi odměnilo oházeným čelem.
A víte, jak se vám někdy stane, že při větším výsevu pupínků místo zmokvá a pupínky se začnou skoro slévat dohromady a pořád se obnovují a ne a ne zaschnout, i kdybyste je nakrásně mazali zinkovkou do zblbnutí? Je to debilní stav, který trvá klidně 14 dní a nedá se nijak urychlit, ani vyléčit a nevysuší ho ani samotný tea tree olej. Funguje mi na to jedna jediná věc.
Tahle sypaná pomerančovo kávová maska Terre Verdi. Je to na tento případ BOŽÍ!!! Už po první dvacetiminutovce (míchala jsem s vodou) jsem zaznamenala zlepšení asi o 90% a ačkoli mi pupínky samozřejmě na počkání nezmizely (to by bylo moc jednoduché), maska dokázala místo „odmokvat“ a vysušit natolik, že se začalo takřka okamžitě hojit!
Lepší první pomoc jak zinková mastička
Pak už stačilo jen povolat do zbraně osvědčenou zinkovou mastičku a tadááá, svět je zase v pořádku a je to ošetřovací jízda na 2 dny, když moc. Nevím, jestli mi z toho zabrala směsice jílů, nebo kouzelnou hůlkou mávla káva s pomerančem, ale něco z toho zabralo tak dokonale, že si trošku masky odsypu do vzorkového kelímku i do lékárničky, abych ji měla po ruce, až se zase po něčem ohážu a omokvám!
Tedy za mě se v tomto případě koná nejen nadšení, ale vyloženě oslavný taneček! Fakt odsypávám trošku do lékárničky a příště s sebou skleničku beru i na cesty! :-)
Co zabírá na „odmokvání“ vám? A máte se značkou Terre Verdi zkušenosti?
Jo,miluju Terre Verdi,růžovou vodu.můžu říct,že lepší jsem neměla.
U ní jsem už zůstala,jinou značku nekupuji.
Vyzkoušela jsem i odličovací olej,mám ráda na odlíčení i čištění pleti
oleje. Pleť vyčistí krásně,je hebká. Jen se mi příliš nelíbí jeho vůně,ale
to je subjektivní.
Jeden by nevěřil, jaký je v růžových vodách rozdíl, co? :-) Co tak matně lovím z paměti, tak jedna z nejlepších mnou vyzkoušených byla tuším od Dulcia. A pak ještě Inlight. Ta byla extrémně voňavá. Od Terre Verdi jsem ji ještě netestovala :-)
Jak odličovací olejíček voní? Podobně jako krém, nebo úplně jinak?
Pěkný den přeju! :-)
Bebe