
Nejlepší dekorativka? Ta, jejíž recepturu si klidně spletete s pečující kosmetikou, použití vám zabere pár vteřin a výsledný efekt je tak boží, že máte chuť si u zrcadla snad i zavýsknout a poskočit radostí! A to i v případě, že máte za sebou probdělou noc a vážně jste ještě před chvíli uvažovali, že namísto slunečních brýlí byste pro dnešek uživili snad i svářečskou kuklu.
Několik šikovných přírodních líčících kousků se mi doma v poslední době nakupilo (hlavně od Uoga Uoga a Ere Perez) a já si z nich poskládala úžasnou rutinu na max 2 minutky: namaluju, zkontroluju a jdu. A ono to funguje, drží a hezky vypadá! Ať už jde o obočí, projasňující péči, korektor, nebo avokádovou řasenku, o které bude ještě zvláštní recenze, protože jsem z ní totálně paf! Je to naprostý unikát – přírodní (!) voděodolný kousek, který vydrží VŠECHNO a za nic na světě vám nepodráždí oči (ledy byste se kartáčkem omylem píchli do oka). Nikdy jsem nic podobného neviděla ani u přírodních líčidel, ani u konvenčních. Neskutečné!
Dneska vám ale od Ere Perez ukážu jiný produkt, na kterém vlastně celá moje ranní proměna v člověka stojí. Je jím korektor s arnikou v odstínu Latte. Jestli někdo začal teď pátrat v paměti s tím, že už jsem o něm možná kdysi psala, tak získává pomyslného bludišťáka za všímavost. Korektor už jsem opravdu jednou testovala, a to před šesti lety – byl v o něco tmavším odstínu Honey, což můj chlap ohodnotil slovy „to je taková lidská barva“! A ano, i já to tehdy shrnula jako pleťový odstín, kterým opravíte kdekoli cokoli.
Co v článku najdete:
Jak si vybrat nejvhodnější odstín
Odstín Latte je nejsvětlejší a podle obchůdku Skinimalistka, odkud jej mám, se velmi hodí pro zimní/světlejší období. Na pozdní jaro a léto pak doporučují sáhnout po tmavším odstínu, nebo korektor nahradit jejich vanilkovým rozjasňovačem (neskutečně voňavá věc!). Moji recenzi na odstín Sun Halo najdete tady a na odstín Falling Star tady.

Mám vyzkoušeny dva odstíny arnikového korektoru – Latte a Honey. A hodnotila bych takto: Latte berte bez rozmýšlení, pokud máte obecně světlou pleť. Je fuk, s jakým podtónem, to tu řešit nemusíte. Sice je to neuvěřitelné, ale odstín se dokáže přizpůsobit. Stejně mi fungoval třeba i BB krém od Cosm’etika, nebo BB od Nobilis Tilia. Někteří výrobci tyhle věci prostě dovedou šikovně namíchat a vám tím ušetří perné chvilky u monitoru, kdy běháte s notebookem nebo mobilem od okna k žárovce a přemýšlíte, jestli jsou odstíny na eshopu nafoceny věrně… Mně Latte sedí dokonale právě na zimní a jarní pleť.
Po Honey bych určitě sáhla v případě, že něco světlého už používáte a párkrát vám problesklo hlavou, že korektor pleť nějak viditelně zesvětluje. Tehdy je čas buď na Honey, nebo na kombinaci Latte a Honey (protože kdo říká, že si nemůžete míchat korektor na míru, aha?). Ale obecně bude Honey sedět všem, kdo nemají vyloženě světlou alabastrovou pleť, ale zase to není ta přirozeně olivová či opálenější pokožka. Já už touhle dobou (konec dubna) sluníčkovou barvu chytla a říkám si, že jsem měla možná vzít rovnou Honey odstín.
A moje odhady ohledně Chai a Caramel? Chai se tváří, že bude top strop pro plnou letní sezonu, nebo návrat z prosluněné dovolné. A Caramel zas vypadá, že bude ideální pro kamarádku s tmavší pletí, vlasy i očima a která dvakrát vyjde na sluníčko a vypadá skvěle i nenamalovaná ráno po probuzení. A které všechny hrozně závidíme!

Pečující receptura proti pupínkům
Fakt, že můžete používat zkrášlující líčidla a zároveň z toho těžit veškeré benefity pečující kosmetiky, je podle mě majstrštyk jak blázen! Odjakživa jsem sama se sebou sváděla takový malý vnitřní boj, když se mi na obličeji objevilo něco, co zoufale vyžadovalo hojení. Když TO opečuju SOS tyčinkou, nebo sérem a zamaskuju korektorem – neuškodím si tím spíš? Nebylo by lepší pupínek nechat dýchat a hojit se? Ale co když potřebuju mezi lidi a nechci, aby mi čučeli pět čísel nad oči a hypnotizovali beďar?! Takže to mám raději zakytovat a nechat si hojení až na večer s nějakou anti-bakti maskou a intenzivnější kúrou přes noc? Uaaaa…
Arnica Montana Flower Extract: Tahle bylinka je skutečný poklad – zmírňuje otoky, zarudnutí a působí protizánětlivě. Není náhodou, že je hlavní ingrediencí právě v korektoru – ideální na zakrytí pupínků nebo unavených očí, které potřebují spíš pohlazení než maskování.
A proto se mi v tomhle líbí filozofie Ere Perez – korektor totiž obsahuje jak maskující a zkrášlující ingredience, tak i složky, které o pleť pečují, potlačují zánět a urychlují hojení. A to chcete!
Srovnání složení před 6 lety a teď
Když jsem si pročítala svou první recenzi na korektor a měsíčkový make-up Ere Perez, všimla jsem si u fotky se složením, že se od toho dnešního liší. A že značka inovuje a vylepšuje nejen balení, ale i receptury. Jak?
Složení tehdejší verze stálo na kombinaci přírodních vosků (kandelilový a karnaubský), zklidňujícího kakaového másla a hydratačního slunečnicového oleje. Nechyběl ani výtažek z arniky, známý pro své regenerační a zklidňující účinky, ani vitaminy E a C v podobě různých forem antioxidantů. Texturu tehdy vylepšoval i minerální mica pigment, a složení celkově působilo jako elegantní mix jednoduchých, ale funkčních složek.

Nicméně novější verze korektoru prošla nejen lehkým faceliftem, ale i promyšlenou inovací. Základ nově tvoří isononyl isononanoate – jemný emolient, který pleti dodává sametově hebký finiš, aniž by ucpával póry. Přibyl také tapiokový škrob, který pomáhá regulovat lesk a zlepšuje přilnavost produktu k pleti.
Zůstaly však všechny klíčové pečující složky – kakaové máslo, slunečnicový olej, antioxidanty… a samozřejmě arnika – hrdinka, na které to všechno stojí. Arnika totiž není v korektoru jen pro ozdobu – naopak. Má schopnost zklidnit podráždění, podpořit regeneraci a působit protizánětlivě. Takže když se vám na čele objeví nečekaný pupínek, nemusíte si vybírat mezi tím, zda ho nechat dýchat a hojit se pod SOS sérem – a smířit se s tím, že ho bude každý vidět -, nebo ho zakrýt make-upem a „zadusit“. Ere Perez nabízí řešení, které spojuje to nejlepší z obou světů: korekci i péči v jednom tahu. Korektor kryje s lehkostí a přirozeností, ale zároveň pomáhá pleti, aby se mohla uzdravovat, i když jste zrovna v práci nebo na schůzce.
Také přibyly nové pomocné látky jako Polymethylsilsesquioxane – patří mezi tzv. „dobré silikony“, dodává pleti hedvábný finiš a pomáhá korektoru perfektně splynout s pokožkou. Patří mezi moderní texturotvorné složky, které najdete v luxusní přírodní dekorativce – bez obav a bez zátěže pro pleť. Nebo Polyhydroxystearic Acid, jemný emulgátor na přírodní bázi, pro rovnoměrné rozptýlení pigmentů – běžně používaný v „clean beauty líčení“.
Moje dojmy z testování
Skleněné balení s bílým hliníkovým víčkem působí vyloženě krásně, čistě a tak nějak luxusně. Zkrátka jako něco, co nepotkáváte běžně a co se vymyká klasickým plastovým balením. /tudíž mi to dělá dobře na oči nejen obsahem, ale i vzhledově/
Ačkoli se korektor dá používat i s houbičkou, nebo štětečkem, já jej nejčastěji nanáším prsty. Je to rychlé, pohodlné a výsledek super. Výhoda je, že korektor je dlouhotrvající a snad nikdy se mi nestalo, že by bylo potřeba ho během dne poupravit, nebo obnovit. Čímž odpadá nutnost ho nosit s sebou v kabelce a sahat do něj prsty někde „v terénu“. K tomu mě ještě napadá – pokud máte v kelímkovém balení balzám na rty či korektor a irituje vás právě to nanášení prsty – není nic jednoduššího, než si před samotnou aplikací (pokud je to nouzová situace, která nepočká, dokud si neumyjete ruce vodou a mýdlem) ošetřit tlapky antibakteriálním gelem.

Ještě si vzpomínám, že když jsem korektor poprvé otevřela a přejela po něm bříškem prstu, šokovalo mě, jak je suchý! A proběhlo mi hlavou, jak si proboha něco takového budu nanášet na obličej? Stačilo ale párkrát po korektoru prstem trochu „pošmrdlat“ (hrozné, ale výstižné slovo! :-) a najednou z něho byl luxusní krémový kousek. Tak se kdyžtak nelekněte.
Ohledně pigmentace a krytí bych se nebála korektor přirovnat ke Catrice Camouflage, což je tuze známá korektorová věc, která by zvládla zakrýt snad i díru ve zdi. Podle mě je arnikový korektor Ere Perez co se krytí týče tak na 80 procentech zmiňovaného Catrice kousku.
Určitě vás ale upozorním na jednu věc, a tou je připravenost pleti. Korektor vám neodpustí šupinky a suchou pleť a obojí s radostí zdůrazní a z obličeje vytáhne. Řešení je jednoduché – neflákejte ranní péči! Pleť chce napít (hydratace), napapat (výživa) a ochránit (krém s SPF!). Jestli to zvládnete v jednom kroku, nebo vám jich vyhovuje víc, to už je na vás. Já korektor nejvíc používám pod oči, jejichž okolí opečovávám ráno a večer brusinkovým máslem, které s korektorem dokonale splyne, takže mám v tomto ohledu vystaráno.
Tak to by bylo pro dnešek asi všechno – nějaké dotazy? :-)
Buďte první! Přidejte komentář